Въпрос за пенсионните фондове, по- скоро казус май

  • 14 172
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Тази година няма 13%, така е. По моята партида е 9,37001%. Само че Алианц се смята за консервативен фонд, с не висока, но равномерна доходност. Сигурна съм, че има и с по-висока.
 

# 16
  • Мнения: 18 067
Момичета, благодаря ви, че се включихте   bouquet
Лу Лу, нямаме доброволно, имаме само ДЗПО, както казах ние работим в една и съща фирма, за забавяне на вноските от работодателя дума не може да става, това го гарантирам. Както вече казах, ще опитаме варианта да го прехвърлим в Алианц, да видим дали ще могат да го издирят. Ако се сетите нещо друго пишете. Междувременно аз ще напиша днес писмо до НАП София, Дирекция ДЗПО, пък да видим.

# 17
  • Мнения: 206
Де Ваня ,
и аз съм кън Алианц (ДЗПО имам предвид).Къде мога да си проверя индивидуалната партида ?

# 18
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз получих писмо. Там са описани всички вноски - по дати и стойност, брой дялове, стойност на дяловете и т.н.

# 19
  • Мнения: 206
От години не съм получавала подобно писмо.Изненадана съм!

# 20
  • Мнения: 18 067
Пуснах писмо, пратих едно и на електронната им поща. Надявам се да отговорят. Ще ви държа в течение естествено като получа отговор /може да имам нужда от преводач или адвокат  Mr. Green/.

Между другото мой колега е получил писмо, но вноските били ...  0 лв. Мистерия продължава.

# 21
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Да разкажа за сагата на баща ми и неговото ДЗПО.
2000-та година , като всички и той сключва договор с фонд. Получава си извлеченията, сумата се трупа. Работодателят и баща ми чинно внасят всички вноски  ( които никак не са малки) до предното лято когато баща ми се пенсионира. Подава си док. за пенсия както му е реда и подава молба във фонда за другата си пенсия. В договорът му е записано че когато се пенсионира ще получава допълнителна пенсия ( независимо от държавната), може да си вземе натрупаното накуп или на вноски, и никакви други по-особенни клаузи. Баща ми доволен, стяга куфарите за чужбина ама тц, няма пари. Фондът казва че парите са прехвърлени в НОИ. ЩО ли?! НОИ вдигат рамене, не знаят какво да кажат и стана едно мазало. Наехме адвокат да ходи да търси чувалите с парите  Mr. Green Оказа се че през 2002 година приемат закон който прецаква народа ( както обикновено). Ако се възползваш от правото си на ранно пенсиониране ( което му се полага по закон) получаваш допълнителната пенсия до навършване на възрастта за пенсиониране а след това държавната. Т.Е два пъти внасяш за пенсия - вземаш една. Адвокатът каза че не му се занимава с дела срещу държавата и то срещу такива закони и да се откажем. Баща ми блъскал 40 години тежък труд, дават му право да се пенсионира по-рано ама му прецакаха втората пенсия + държавната  ( взема тавана, остатъка къде ли отива?)

 smile3515

# 22
  • Мнения: 18 067
Аз говоря за допълнителното задължително пенсионно осигуряване за родените след 60 г.
Ели, в твоя разказ ме притесни годината 2002 и върнатите вноски към НОИ. При мъжа ми ситуацията е същата.

# 23
  • Мнения: 5 539
Никога не съм избирала фонд и не знам в кой са ме разпределили служебно. Как мога да разбера къде са отивали вноските ми?
Никога не съм получавала писмо с отчет.

# 24
  • Русе
  • Мнения: 7 804
raja_nikol, не знам кой е закона. За това наехме адвокат ама..... пари нЕма. Питайте в НОИ  Thinking

# 25
  • Мнения: 18 067
Лилита, ако си от София лично в НАП, Дирекция ДЗПО. Ако не си- с писмо, адресът е:

1000 София
бул. "Дондуков" 52
Дирекция ДЗПО

Задължително е посочването на ЕГН.

О, чудо, имам отговор:
информацията за разпределение по фонд ДЗПО представлява
"данъчно-осигурителна" информация според разпоредбите на ДОПК и можете да я
получите или чрез електронни услуги на НАП, за използването на които е
необходимо да притежавате Универсален електронен подпис или да отправите
писмено запитване до Дирекция ДЗПО към ЦУ на НАП, на адрес гр.София , бул.
Дондуков №52 .



Успешен ден!

# 26
  • Мнения: 5 539
Рая, да им пиша писмо с ЕГН-то си с питане към кой фонд съм? Не мога да повярвам, в този век на компютърни технологии.
Благодаря ти за отговора! Препоръчано ли да го пратя?

# 27
  • Мнения: 18 067
Ами ако имаш електронен подпис може и така, ама мъжа ми няма. Така съм приготвила препоръчано писмо.

То голяма тайна се оказаха тия вноски...предполагам защо. Дано не се окажа права.

 Абе нямаме ли си мами от НА тук, не мога да повярвам Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 06 авг 2010, 15:27 от raja_nikol

# 28
  • Мнения: 18 067
Побутвам си темата, за да се похваля, че получихме обратната разписка на 13 август, да засичаме кога ще дойде отговор.....

# 29
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Само да се запиша Peace

Общи условия

Активация на акаунт