Да преправим старите мебели - 5

  • 125 740
  • 751
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 60
яхтеният лак не е за мебели или за паркети - той за повърхности , които са изложени на открити атмосферни условия - вода , вятър , дъжд  Peace

# 571
  • Мнения: 1 629
знам ама човека каза, че става и за мебели в къщи, обясних му за какво ми трябва. Утре ще пробвам с валяче, пък дано стане по-добре

# 572
  • Мнения: 718
Ползвала съм яхтен лак на Левис - напластява, пожълтява, абе с две думи за мебели не става, грозно и грубо се получава, винаги има блясък. По-добре вземи друг, за да не си утрояваш работата.

# 573
  • Мнения: 834
яхтеният лак не е за мебели или за паркети - той за повърхности , които са изложени на открити атмосферни условия - вода , вятър , дъжд  Peace
Изобщо не съм съгласна Naughty На село при родителите ми има маса, която преди 10г. е мазана с яхтен турски лак и не е мръднала. Масата е в лятна пристройка до къщата, вътре, не е изнасяна навън. Лака пък беше остатък от паркета ни тук, в София. Мисля, че марката беше DYO или DUO newsm78, нещо такова и бях много скептично настроена за устойчивостта му, обаче ей на, вече е на 10г и още кой знае колко ще изкара.

Дайчето, как се наслои, ти не изцеждаш ли четката? Да не си го разреждала? Изчакай да изсъхне, пък после му мисли. На плотовете ли стана белята или по краката?

БайБиби, стола си е заслужавал мъкненето и мокренето. Уникален е с тези подлакътници и крака Peace Седалката му предполагам е с пружини като матрак. Можеш да го изтърбушиш смело, после на рамката кръстосваш тапицерски колани /може за комфорт ластични/, мяташ отгоре колкото прецениш дебел дунапрен и щракаш с такера тапицерията. Няма да се узориш много.
А за тапетите реагирах така, защото ставаше въпрос за гардероб в детската. Няма начин да не се прокъснат при пантите, дръжките, ъглите Naughty Ако е за мебел с малко натоварване - става. За кухненските шкафове също мисля, че няма да ти е практично, дори и с лак да ги минеш отгоре, все тая- ще се закъсат от многократните отваряния по кантовете.
Иначе тази надстройка с рамкирани ретро тапети много ми харесва и вече съм я показвала: http://media.snimka.bg/6656/019566517.jpg
У нас между 2-те спални има преходна врата, която никога не е ползвана като такава. Откъм спалнята ни и сложихме вратички, стана шкаф с рафтчета за много заврънкулки. Вратичките ги облепих с тапети и ги боядисах с латекс в цвета на стените. Нооо, все пак ги отварям рядко, не е като в кухня или детски гардероб.

Лака на Хелиос го хвалих много пъти. Белия, другите не съм ползвала. Има сатен ефект, прозрачен е и съхне бързо: http://media.snimka.bg/5070/016394473.jpg
Ей тук се вижда и ефекта на Хелиос, и част от вратичките на преходната врата в спалнята, за които споделих по- горе: http://media.snimka.bg/5508/017271792.jpg

# 574
  • Мнения: 1 629
http://www.megachim.com/?m=33&id=4&id2=6  ето такъв е лака, но не с тефлон ами с ув защита. Ами май не изцедих четката добре Laughing до сега с лак не бях боядисвала. Иначе слава на бода се сетих да не намазвам плотовете ами започнах от основната скаричка, която не се вижда много много. На нея се закачат крачетата и плотовете след това. Оф то много се замаза и само от едната страна. От горе и от другата стана супер добре. Утре ще го шкуря, боя и на ново. Ако имам късмет до събота ще е готова.

# 575
  • Мнения: 834
Добре, деее, като не се виждат защо ще си правиш живота натрапчив с още шкурене и боядисване? Изчакай го да изсъхне и ако не ти харесва там, където се вижда, само там го тръкни с шкурката, за да свалиш част от наслояването и после минавай 2 ръка равномерно и бавно.
И хубаво да разбиеш лака преди работа Naughty

# 576
  • Мнения: 49
и по пътя гледам до едни кофи най-прекрасният фотьойл на света - стои самотен "

Ох, аз гледах преди две седмици на бул. Васил Левски един такъв самотен стол, ама вече си мислех, че домашните тотално ще ме обявят за луда ... оооох, още ми е мъка, че не го взех Sad

А относно абажура, който коментирате: преди години бях направила такъв за дневната си: взех надуваема топка, една макара за шиене от кинкалерията, навих до желаната плътност върху топката и лакирах обилно, докато се импрегнират конците с безцветен лак за дърво, провесих го на балкона, докато изсъхне. След това му изрязах дупка да се захване за фасунгата и отдолната страна по-голяма, естествено пукнах топката и я изкарах.

# 577
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
и по пътя гледам до едни кофи най-прекрасният фотьойл на света - стои самотен "

Ох, аз гледах преди две седмици на бул. Васил Левски един такъв самотен стол, ама вече си мислех, че домашните тотално ще ме обявят за луда ... оооох, още ми е мъка, че не го взех Sad

 

Ми да взема да ви викам, да си взимате такива фотьойли от таваните.  newsm78 Да отида да ви ги снимам и да ви ги пусна, някои дори са само дървената част - ама не помня точно но поне три има на майка ми на тавана.

# 578
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Фотьойла е попадение Peace
 Аз да ви кажа че ако на някой му попадне стар манекен, независимо от състоянието и вида, да се сети за мене ,моля. Ще си платя транспорт и каквото е нужно.
 В работата са ми нужни, и една съседка ми беше домъкнала от старата маза един за изхвърляне. Напръсках го със златист спрей и си стана екстра.

# 579
  • Мнения: 834
От тези отпадъци трябва да стане лампион:
http://media.snimka.bg/7472/021200136.jpg - все още е с крива тръбичка Wink, но с нови кабел и фасунга. Бях купила прекъсвач с връвчица, да излиза от фасунгата, но не е могло да стане.
http://media.snimka.bg/7472/021200137.jpg - всички метални части са с ръжда
http://media.snimka.bg/5509/017272444.jpg - е те това съм го намислила за "шапка" на лампиона.
 И го глася за моминската стаичка на щерката на село. Заради него абажура го искам или пак ратанов, или глобус от конци. А днес видях в подаръците КЪЦ едни ратанови мааалки клетки за птички, които също стават за полюлей, ако не се справя с абажура от конци Grinning
Луда работа, нали  animal085

# 580
  • Мнения: 4 390
Цитат
луда работа, нали?
Що, бе? Увлекателна и интересна е. Grinning
Каква ти е концепцията за крайния резултат или е изненада?

# 581
  • Мнения: 834
Дивиана, ще гледам да го докарам нещо близо до ретро. Дъщеря ми малко ми поразвали плановете с нейните лилаво- розови стени. Тавана и стената с прозореца са розови, другите 3 страни са бледо лилави, ламината е избелен дъб на едни листенца в екрю /той е върха, много го харесвам/, гардероба е 2-крилен, от баба ми, направих го прозирно- бял. Сега и осветителните тела ще са нещо в екрю или бяло /още се чудя/. Леглото трябваше да е тръбно, пак от старите кушетки, но май ще е бабиния диван, който просто е морално остарял и не е ползван никога от никой. Ще му направя дървенията като гардероба и ще му сменя синия цвят на тапицерията с още незнам точно какъв newsm78
Незна дали ме разбра, объркано е, ама то и в главата още не ми е улегнало, вече 2-ри месец ми се върти тази стаичка.
Не съм измислила нищо за нощно шкафче и нещо за ТВ. Има време до пролетта все пак.
Отворена съм за идеи, особено пък от съмишленички Peace

# 582
  • Мнения: 8 999

Не съм измислила нищо за нощно шкафче и нещо за ТВ. Има време до пролетта все пак.
Отворена съм за идеи, особено пък от съмишленички Peace

Хм, до едни кофи в нашия квартал вече втори ден гледам едно шкафе, което много ме съблазнява, но не знам  къде да го сложа. Става и за нощно шкафче, става и за шкаф за телевизор /ако е ЛСД/. Много му се кумя. На всичкото отгоре природата /неблагоприятните климатични условия/ почти са свършили грубата работа по премахване на стария лак! Ей сега ще се грабна да го домъкна, пък ако искаш ще ти го покажа и, ако не успея да го наместя някъде, ще ти го дам /ако ти хареса, разбира се/.

# 583
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 
 Аз да ви кажа че ако на някой му попадне стар манекен, 
 

Покажи снимка  newsm78 , че да не вземем нещо друго да ти пратим  newsm78 .

# 584
  • Мнения: 1 629
ужассссссс  Sad лакирам и някакви гнусни власинки по целия плот .... всичко беше толкова добре, докато не започна този гаден лак  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт