Жената ЛЪВ-37 част!

  • 14 994
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 776
Кипре, ми аз това за чиниите и за мен съм го прилагала - избирам най-малката в къщи, и пълня в нея. Е колко да събере като е малка Crazy. Пробвай с това. Ако трябва и купи нова весела чиния само за нея Flutter

# 691
  • Мнения: 11 510
ВърнАх сЪ.

Пол добра съм си , ама ако ме ядосат и искат да ме излъжат и се държат гадно с мен пак с добро им правя мръсно  Mr. Green

Иначе Кипре по темата и аз да кажа. Измисли навреме нещо, че и новото при нея може да я подтикне да се храни неразумно. На една позната детето и така напълня в 1-ви клас, стрес, напрежение и много храна.....Според мен със спорта нещата ще се регулират. Ти или тати и сте били като малки по - пухкавки? То е генетично, сигурна съм , че ще се издължи като почне по - бързо да расте Heart Eyes

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Aз, Рейче, аз. Хем съм била и злояда, представи си какво тъпкане насила е падало  ooooh!. Обаче не съм била лакома, е тя е. (На дърти години ме гони лакомия, но от време на време  Mr. Green).

# 693
  • Мнения: 699
Кипре, ми аз това за чиниите и за мен съм го прилагала - избирам най-малката в къщи, и пълня в нея. Е колко да събере като е малка Crazy. Пробвай с това. Ако трябва и купи нова весела чиния само за нея Flutter

Това е много добра идея   bouquet подкрепям те с две ръце. Аз също го правя.
А и още нещо, щом е по количеството режеш много зеленчуци, да има обем и от другото малко. И хляб 1/2 филийка и казваш, че няма друг.

# 694
  • Мнения: 2 274
  Кипре, идеята на Поли за малката чиния е много добра. Само, че думичката "допълнително" трябва да я забравите.
Други идеи как да се справите с голямото количество храна не мога да дам, защото никога не съм се сблъскавала с такъв проблем. Спорта помага, но си мисля, че плуване, карате или танци са по-добрия вариант от тениса, защото той натоварва много китките.
  Преди време гледах един филм по Дискавъри за хора, ядящи големи количества храна. Нямат генетична обремененост да са пълни, но обичат да си похапват яката.

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Оф, знам го аз това за чинийката, тя в малка яде. Но си нямате представа колко е изобретателна, ако си науми нещо. Ще издебне момент, ще иде до хладилника и... А при баба и е още по-лесно (те живеят в нашия двор). Един път беше опаткала 4-5 кюфтака, без никой да разбере, и през нощта повръща. Такива ми ти работи.

А, и да допълня, че за мен проблема е психически, преди всичко. Явно центърът в мозъка, който отговаря за заситеността, при нея не работи.
Надявам се, че като почнат да я вълнуват лИбовните въпроси, ще спре да се тъпче. Ще има друг вид емоция, по-силна от глада  Joy

Стеф, ми не знам кво да ядем. Аз лично, мога само на риба да карам, ама разправят, че в нея пък имало живак.

Ще се видим, как  Peace!

Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 13:32 от Кипра Маца

# 696
  • Мнения: 4 009
Кипре, чета какво пишеш, разбирам те. Но... абе толкова ми е сладка твойто малко лакомниче.  Blush Но и е сигурно, че после ще й бъде по-трудно. Когато порастне и се появи суетата, а навикът да похапва ще е вече дълбоко вкоренен.

За гените - хем е така, хем и не. Например моите родители, лека им пръст, бяха като Мечо и Клечо. Майка с моя ръст беше към 90 кг, а татко беше дребен, сух, изпит и без грам затлъстяване по тялото. Като спря цигарите заформи леко високо стегнато тумбаче, но в крака и другаде не качи грам.
Е, ако слушаме гените какво ни разправят, аз на кой, значи, сега ще се метна?  Thinking Забелязала съм, че съм от хората, които ако съвсем му отпуснат края качвам. Но от друга страна аз съм и тотално обездвижен човек та може понякога от туй да ми се случва да качвам килца. Не съм пълна, но имам грозни разплути крака с целулит. Ко да напраим ся? Иначе пък две слънца бива ли? Щеше да изгори светът.  Rolling Eyes Whistling

Като бях по-малка бях сякаш пълничка. В първи и втори курс като студентка също. После внезапно теглото ми се нормализира. Започнах да работя - ставане рано, бързане, живот под часовник и фиксиран режим. С други думи нормалния живот. Освен това установих колко различно те гледат с 3-4 килограма надолу. И това ми беше стимулът да започна да се заглеждам в това какво именно ям.

Хаяси е абсолютно права за сиренето и кашкавала. Аз също много ги обичам, но си наложих в последната 1 година да не ги ям. Много рядко по едно парченце. Ям извара. Овкусявам си я.
А за саламите какво съдържат - ф-о-р-м-а-л-и-н!!! Да, същото онова, в което държат... знаете... Само че там било 3% разтвор, а в колбасите - ч-и-с-т! Пилешкото е хормонално натъпкано. И какво да ядем? Телешко? Ми жилаво ми е пък.  Crossing Arms А риба не винаги ми се яде.

Бенджи, какво стана сега? Ще се виждаме ли в началото на другия месец? Flutter А ти защо си се скофтила?

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
Стеф, Кипре, ще се виждаме, амчи как!
Решихме де.
Кажете кога и от колко?
А Жу?

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Ми на Жу ще метнем едно ЛС. Другата седмица? Но за ден от сега не знам точно, че в понеделник ще ходим до тениса, а ако почне, не знам кои дни са точно.

# 699
  • Мнения: 2 274
Кипре, мислех да не го пиша това, но гледам, че и ти си стигнала сама до този извод. Та за това ще напиша до какъв извод стигнаха лекарите във филма на Дискавъри. Изследването им беше показало, че когато се хранят лакомите хора изпитват удоволствие от храната, такова каквото наркомана от дрогата. Това се дължало на отделянето на някакъв хормон в такива количества, каквито и при зависимите от дрога, алкохол и т.н. И докато не си набавят количеството от хормона, с което е свикнал мозъка не могат да се спрат.
Май най-големия и стимул тогава ще бъдат лИбовните трески  Mr. Green, но пък ако чакаш до тогава може нещата да са станали трудни за овладяване.
 Между другото, сега се сещам, че и моята племеничка е така. На село след като изяде една чиния ядене, омете и 5 сухи пасти, което мен ме втрещи. Сестра ми и забрани да ги яде, скри кутията, но гадината я намерила и тайно си ги хапнала. Когато я хванах започна да спори, че си била хапнала само една. Чудно тогава защо не видях никое от момчетата да яде сухи пасти и защо имаше скрити опаковки на невъобразими места  Rolling Eyes.

# 700
  • Мнения: 9 776
Да ви кажа честно, и аз имам проблеми с количествата Rolling Eyes.....

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Май най-големия и стимул тогава ще бъдат лИбовните трески  Mr. Green, но пък ако чакаш до тогава може нещата да са станали трудни за овладяване.
 
Едва ли ще чакам толкова, вече има избраник от нейния клас  Mr. Green. Ама явно още не е сериозно, защото няма ефект  Joy.

Писах на Жу на скайпа, обеща да намине към темата.

# 702
  • Мнения: 668
Виктор пък не мога да го накарам да яде. Днес му купувах рибено масло и питах в аптеката по колко да му давам, а аптекарката ме посъветва да не му давам много, че да не му се повишил апетита много.  Whistling Той от 1 месец пие, но не съм забелязала да е започнал да яде. Mr. Green От две години все си стои на 20кг, а е пораснал поне с 10см. Rolling Eyes
С количествата май и аз имам проблем понякога.  Sick
Полке, разреза чакам  smile3508  и обясненията.  Hug

# 703
  • София
  • Мнения: 6 210
Ками, аз съм така с Марти  Confused. В първи клас беше 22 кг., а сега е 24, а това са си четири години почти  ooooh!.
Яде малко и туй то. Изключения са случаите, когато хапва повече. В детската градина му давах Мултисаностол, но и аз не забелязах кой знае какъв ефект от него.
Хм, какво съвпадение, тия дни четох, за рибеното масло и мислех да започна да му давам от него и от клеевата тинктура, ей така, профилактично. Да чукам на дърво, здрав е, но ми се ще направя нещо за повишаване на имунитета преди зимата, още повече като разбрах, че тренировките им по футбол ще са на открито.

# 704
  • Мнения: 668
Ами, Вени, важното е да са ни живи и здрави! Моя може само на филии с пастет да кара, пък той е мнооого здравословен.  Mr. Green
Кипре, да ти кажа от както имаме машина за хляб Вики прояде пълнозърнест хляб и дори много го харесва.  Peace Може и твоята да го хареса. Като го извадиш топличък, мммммм. Аз често правя и Добруджа, а не бял. Изобщо не се различава от белия на вкус, а е уж по добре.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт