Две деца, една детска стая

  • 5 863
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 090
В отделна стая ги изместихме когато малкото беше на 1 г. 4 м., голямото на 4 г. 2м.. Баткото вече беше свикнал да пази тишина. Бебето понякога се събужда и плаче, но рядко смущава съня на брат си.

# 16
  • Мнения: 2 784
Преди около месец ги преместих в една стая- на година и девет е малкото, каката е почти на 6 г. Много леко мина. Каката преди  се будеше нощем, ревеше или ставаше да ни търси. Малкото пък започваше да ме вика към 2 часа. Сега и двете са спокойни и не се чуват цяла нощ. Всъщност, голямата разправя, че малкото се събудило една вечер и плакало (явно съм била в банята за душ, та не съм я чула), а тя  казала:"Тихо! Спи! Кака е тук. "  и то заспало. Laughing За мен е голям плюс да спя цяла вечер в собственото си легло със собствения си съпруг до мен и без среднощни гости.  Peace

# 17
  • Мнения: 1 072
Преди около месец ги преместих в една стая- на година и девет е малкото, каката е почти на 6 г. Много леко мина. Каката преди  се будеше нощем, ревеше или ставаше да ни търси. Малкото пък започваше да ме вика към 2 часа. Сега и двете са спокойни и не се чуват цяла нощ. Всъщност, голямата разправя, че малкото се събудило една вечер и плакало (явно съм била в банята за душ, та не съм я чула), а тя  казала:"Тихо! Спи! Кака е тук. "  и то заспало. Laughing За мен е голям плюс да спя цяла вечер в собственото си легло със собствения си съпруг до мен и без среднощни гости.  Peace
Е, точно за това мечтая и аз Praynig Значи, като гледам реалистично след около година ще се сбъднат мечтите ми Praynig Надявах се да е по-рано...

# 18
  • Мнения: 1 105
Преместихме синът ми в детската стая, когато стана на 1 година. Дъщеря ми знаеше, че този момент ще дойде и не е протестирала. Стаята с доста голяма и сме я поделили на 2 с един гардероб и леглото на синът ми. Така всеки си има своя част и когато дъщеря ми иска да си играе сама, издърпва леглото на брат си и той няма достъп до нейната част. Вечер лягат заедно, сутрин също стават заедно. Когато Алекс спи на обяд, Марина е при мен в хола, за да не му пречи да спи.

# 19
  • Мнения: 4 204
Все още са в отделни стаи. На 8,5г и 3,5 г са.

# 20
  • Мнения: 2 784
Преди около месец ги преместих в една стая- на година и девет е малкото, каката е почти на 6 г. Много леко мина. Каката преди  се будеше нощем, ревеше или ставаше да ни търси. Малкото пък започваше да ме вика към 2 часа. Сега и двете са спокойни и не се чуват цяла нощ. Всъщност, голямата разправя, че малкото се събудило една вечер и плакало (явно съм била в банята за душ, та не съм я чула), а тя  казала:"Тихо! Спи! Кака е тук. "  и то заспало. Laughing За мен е голям плюс да спя цяла вечер в собственото си легло със собствения си съпруг до мен и без среднощни гости.  Peace
Е, точно за това мечтая и аз Praynig Значи, като гледам реалистично след около година ще се сбъднат мечтите ми Praynig Надявах се да е по-рано...
Ами може и по-рано да пробваш. Аз гледах малката да свикне да спи през по-голямата част на нощта, после я научих след вечерното кърмене (още се кърмим, но тя вече не винаги се приспива с това) да я слагам в леглото и тя да не плаче след мен, дори ако още не е заспала. После махнах решетката, защото сутрин се мъчеше да я прескача и ме беше страх, че ще падне. Междувременно подковавах каката как стаята скоро ще е тяхна, а не само нейна и как тя, като по-голяма ще бъде шеф по стая.  Wink

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Разликата на децата ни е 8г. Миналата есен, когато тя стана на 4г. пробвахме да спи при батко си - безуспешно, той успя да й внуши, че тя се буди нощем и плаче за мен  Mr. Green Просто не я искаше, а и тя действително беше много привързана към мен, нощем се пресягаше през дупка в леглото си и ме хващаше за косата...  Rolling Eyes
От това лято (почти на 5г. беше тя, а баткото на 13г.) тя спи при него без никакъв проблем  Peace Притеснявам се как ще е занапред, той е голям все пак, но нямаме възможност за втора детска стая  Confused

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Малката спи при кака си от първата си нощ у дома. Още като бременна, голямата все повтаряше, че бебето ще спи при нея. Не са си пречили - каката спи непробудно, малката не беше ревлива.
Предполагам, че ако беше възникнал проблем, щеше да си вземем кошарата при нас. Но по-скоро боледуванията на голямата /с хроничен бронхит/ са създавали дискомфорт на бебето. И до сега се разбират идеално.

# 23
  • Мнения: 753
Аз смятам да събера двамата юнака /сега на 4г и на 1г5мес./ поне при навършване на 2 години на малкия. За момента нощем кърмя, той има нощи със силен рев и терзания, свързани със зъби/, а и дотогава поне мисля да го кърмя /може и повече да откараме/.Големият спря да се буди веднага след отбиване.

# 24
  • Мнения: 1 072
Благодаря за отговорите и продължавам да разсъждавам за себе си.... В стая общо 13 м2 няма място за разделяне на зони за 2 деца... А и всичко е нагласено за щастливо момченце с пълен комплект мебели, гардероб, бюро... Всичко в жълто-синьо... не е като да добавиш към 1 легло още една кошара ooooh! И макар че сина ми е относително спокоен, реакция, каквато *Буб* е описала, ме притеснява...
Жълтият Ламтурник, хареса ми подходът ти Hug Може би ще го приложа. И моята маймунка не се приспива на гърдата, а заспива чак след това.

# 25
  • Мнения: 3 695
И аз мисля доста в тази посока, но при засиления зъборастеж на бебока, не виждам как ще се улесня, ако го преместя при каката - той си се буди поне на 3 часа и иска да суче, да го приспивам и успокоявам.
Ако успее да се откаже с моя помощ от нощното кърмене, тогава бих пробвала съвместно съжителство в детската стая.  Thinking

# 26
  • Мнения: 54
Преди около месец ги преместих в една стая- на година и девет е малкото, каката е почти на 6 г. Много леко мина. Каката преди  се будеше нощем, ревеше или ставаше да ни търси. Малкото пък започваше да ме вика към 2 часа. Сега и двете са спокойни и не се чуват цяла нощ. Всъщност, голямата разправя, че малкото се събудило една вечер и плакало (явно съм била в банята за душ, та не съм я чула), а тя  казала:"Тихо! Спи! Кака е тук. "  и то заспало. Laughing За мен е голям плюс да спя цяла вечер в собственото си легло със собствения си съпруг до мен и без среднощни гости.  Peace
Е, точно за това мечтая и аз Praynig Значи, като гледам реалистично след около година ще се сбъднат мечтите ми Praynig Надявах се да е по-рано...

Ситуацията при нас е същата , като при Жълтият Ламтурник. Отделих ги през септември,той беше на година и 9м. тя на 5 и 9 м. Но уви , почти всяка вечер малкият разбойник идва при нас в спалнята с думите : Мамо , бързо ставай , идваш спиш при нас! Twisted Evil
Дано и това до отмине скоро!

# 27
  • Мнения: 123
От две седмици спят заедно - той е на 1,5, а тя на 3,9 г. В началото беше трудно, каката е свикнала да спи сама от 8м бебе.
Сега свикнаха. За мен важното беше бебето да не се буди  през нощта, за да може дъщеря ми да си почива.

# 28
  • Мнения: 4 494
Ако имахме по-голяма кака може би по-лесно щеще да се отдели от нас.На 3 и половина още не ще да се отдели.Чакаме няма как.Вероятно просто не желае да е сама.

# 29
  • Мнения: 8
Ние в момента сме точно в този период, в който искаме да свикнем малкия да спи при кака си. Ужасно е трудно  Tired   
Просто не виждам как ще стане и кога  Rolling Eyes  Той иначе има желание, но дойде ли момента в който трябва да заспива вече и се чува  "аз отивам при мама"   Confused   
Той е на 3 , а кака му е на 9 ...... в същото време тя се сърди, защо той не е при нея, чувства се изолирана, защото не и разрешавам и тя да идва при нас на спалнята, аз се чувствам гадно за това и изобщо незнам какво да правя вече. Ако някой може да помогне с идеи ще съм ви благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт