Не мога да си организирам домакинството

  • 18 876
  • 160
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 6 816
Зависи, ама спамим темата. Ела на лични.  Wink

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Китана, всичко друго, но не и снежно бяло, особено за под.
Нещо в гамата на слоновата кост, нещо мръсно бяло ако щеш Simple Smile
В банята по съвет на майстор сложихме много светло сиви фуги на сини плочки. Еми супер стана, изглежда винаги чисто и равномерно.

# 107
  • Мнения: 1 174
Аз съм с много приятно шоколадово кафяво в коридора /на плочки с пясъчен цвят/, с кремаво на същите плочки в банята, и с керемидено червено на гранитогреса в кухнята, който е шарен, но основно в гамата на жълто-кафявото. В кухнята между шкафовете плочките са ми бели, а фугите тъмно кафеви, но са много тънички, по - малко от милиметър и ми харесва много. А цветовете са супер лесни за (не)поддържане  Laughing

# 108
  • София
  • Мнения: 6 816
Китана, изчисти си кутията за ЛС!  Grinning

# 109
  • Мнения: 1 749
Ооо, бяло не. Определено ще ми изглежда като болница. Мислех си светъл, пастелен цвят. На мен не ми пречи да го мия постоянно Laughing, само да МОЖЕ да се мие. А с тези фуги, наистина...

Всичко при нас е заради това, че скоро не е правен ремонт. А и не можем да направим поне още половин година най-малко, заради детето и кучето. А като сложим хубава подова настилка чистенето ще е песен.

Относно чистенето - каква е разликата между гранитогреса и другия вид плочки?

Клеми, чистя.

# 110
  • София
  • Мнения: 10 528
Китана, виждам, че се чудите къде какво да слагате като подово покритие.
Всичко сложете, ама да не е нито чисто бяло, нито черно. Аз такъм автогол си вкарах с черни плочки в банята...още ми идва да се ритна отзад. Всяка капка вода си личи, следи от препарати, от шампоани, всяка прашинка в ъгъла... Twisted Evil Тая баня колко се мие и плакне не е за вярване, а все седи мръсна. Вчера и с прах за пране я търках (четох някъде, че се чистело суууупер). Само дето изхабих ариел-а и се пребих на плочките, като талпа паднах. Днес изглежда все едно не е търкана от няколко седици.  #2gunfire

# 111
  • София
  • Мнения: 6 816
Ние в кухнята сме с тъмно-сив металик плочки. Една троха да падне и се вижда от самолет. (Че и въздушният коридор за западните дестинации е над нас, кой знае как се смеят хората  Mr. Green)
Иначе за баните много зависи от покритието, структурата на плочките. Нашите са много светло-бежови, много светли наистина, но нищо не им личи. Просто са много хубави и не се задържа никаква мръсотия върху тях. А единият вид фриз е даже много силно релефен и там не се събират гадорийки, както си мислех. Изобщо за плочки си заслужава да се дадат малко повечко пари, изплащат си ги. Виж, за латекс никога няма да дам 100лв за една бака (или повече, като на Levis), особено с малки деца. Моите уикенда ни изненадаха със стенопис върху цяла стена, изпълнен в маслени пастели и фулмастери. (Не съм ги била след това, само изхвърлих пастелите Naughty Mr. Green)

# 112
  • Мнения: 1 174
...

Относно чистенето - каква е разликата между гранитогреса и другия вид плочки?

....

Ето тук за разликите има писано. Аз забелязвам, че на гранитогреса понеже не поглъща вода, сякаш не се замърсява така като обикновения теракот и се чисти с малко търкане. Моят е дори леко грапав и пак не е проблем. Докато плочките в коридора се захабяват, трябваше и там гранитогрес да сложа, и май скоро ще играе чука и кирката и ще подменим плочките и там. пък може и направо ламинат да сложа.

# 113
  • София
  • Мнения: 6 816
...

Относно чистенето - каква е разликата между гранитогреса и другия вид плочки?

....

Ето тук за разликите има писано. Аз забелязвам, че на гранитогреса понеже не поглъща вода, сякаш не се замърсява така като обикновения теракот и се чисти с малко търкане. Моят е дори леко грапав и пак не е проблем. Докато плочките в коридора се захабяват, трябваше и там гранитогрес да сложа, и май скоро ще играе чука и кирката и ще подменим плочките и там. пък може и направо ламинат да сложа.
Аууу, сакън, недей ламинат в коридора. Влиза се с обувки, зимата сняг, мокри се...ще стане на нищо. Ние за детската стая взехме ламинат, уж намсикъвъси клас на устойчивост, най-добрият за жилищни помещения, грънци. Децата разляга 2-3 чаши вода  на него и вече тук-там са се понадигнали крайчетата. Може би единствено ламинатът за търговски помещения, пак висок клас устойчивост ще е подходящ, но пък там  цената не мисля, че ще оправдае. По-добре гранитогрес. Може и гранит, но ще трябва да внимавате с парзалянето.  Laughing

# 114
  • Мнения: 1 749
Ето затова мисля за интериорния дизайн поне година преди да направим нещо. Laughing Много съм придирчива и много се дразня, когато нещо се развали, или не оправдае очакванията ми. Сигурно ще получа удар, ако ламината, който съм купила, се повреди от едното нищо малко време, след като сме го сложили.
А бленувам вече за този ремонт. Всичко ми изглежда толкова старо и мръсно, че... Колкото и да търкам , подреждам, пренареждам.... #Puppy dog Изпитвам почти непреодолимото желание да изхвърля всичко през прозореца! Като гледам този огромен, завещан фотьойл и само се чудя колко прах е събрал днес отдолу. А книгите ми... горките...

Не можем ли да си направим една тема в Нашият дом за връзката между чистотата и подовите настилки и мебелите Laughing, да не спамим тази?

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Не можем ли да си направим една тема в Нашият дом за връзката между чистотата и подовите настилки и мебелите Laughing, да не спамим тази?
Peace
И не само за подовите настилки ами въобще как да обзаведем жилище, което да се поддържа лесно.
Примерно спалня с чекмеджета отдолу за да не бършем прах под нея.
Мебели, които са директно на пода, без крачета и т.н.

# 116
  • Мнения: 1 749
Предложение за заглавие? Нещо като " Добра мебелировка - чисто жилище"? Grinning

# 117
  • Мнения: 1 749
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=550060.new#new
Ето я темичката. Ще цитирам последното мнение в нея.

# 118
  • Мнения: 7 825

Примерно спалня с чекмеджета отдолу за да не бършем прах под нея

няма такова нещо  Flutter
вадиш чекмеджетата и бършеш прахта под тях  Peace

# 119
  • Мнения: X
Виж, за латекс никога няма да дам 100лв за една бака (или повече, като на Levis), особено с малки деца. Моите уикенда ни изненадаха със стенопис върху цяла стена, изпълнен в маслени пастели и фулмастери. (Не съм ги била след това, само изхвърлих пастелите Naughty Mr. Green)

http://www.ideapaint.com/
Това май е идеалното решение - латекс, върху който се рисува, а след това се чисти. Заслужава си май парите, защото годността е около 10 години. За съжаление, по едно време не правеха доставки за Европа.

Общи условия

Активация на акаунт