Отговори
# 75
  • Мнения: 2 271
 Мерси meleean.
 Нямат право нито потребитерска такса да ви взимат,нито за болничен(за който по принцип никога не се плаща).На регистратура трябва да си кажете,че сте бременна и няма да ви вземат пари.Аз винаги казвам,ако не видят по кода на болничния и ме освобождават.
Така е за хепатит А-води се болест на мръсните ръце,но може и по въздушно капков път да се предаде(макар и по-рядко).Страшно си с тази епидемия в Ст.загора,Пловдив и Хасково.Като гледам какво става бързо ще се разпространи в цяла Бг.Лошо.
Аз така се ядосвам.Тази година три пъти се изследвах за всички видове хепатити.(от работата ни задължават-безплатно е).И юли трябваше да ни правят ваксините отново.Но ги забавиха.Сега нямам пълен имунитет.

Последна редакция: вт, 04 яну 2011, 22:45 от petia47

# 76
  • Русе
  • Мнения: 278
Дани и Емо , и аз пари за болниен не съм давала с предишната си бременност (сега още не съм ползвала), но мисля, че нямат право да ти вземат такса. Това намерих.

Не заплащам потребителска такса, когато:
  * посещавам общопрактикуващия си лекар, лекарите-специалисти или зъболекаря – не само по време на бременността, но и 45 дни след като се роди бебето ми;
    * лекарят ме посещава в дома.
 * Из Програма Майчино Здравеопазване на НЗОК, актуално към 01.01.2011 г.

П.С. Петя, супер снимки, значи може да си имате адашка на бебето  Mr. Green

# 77
# 78
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Хубаво е легълцето, ама и аз какво ли се изказвам като грам не им разбирам, на външен вид е много симпатично. Моя баща е решил с някакъв негов познат дърводелец да откраднат идеята от схемата на леглото на една моя приятелка и да си го изработят те, като доколкот разбрах става въпрос за нещо такова http://www.topobiavi.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0 … B0-adno55566.html .

# 79
  • Мнения: 146
И това е супер аз парво исках такова но сам ограничена в място Sad

# 80
  • Мнения: 115
Благовесна,хубаво е креватчето,аз също съм се спряла на такова,но не съм много сигурна,защото е легло-люлка,а от опит ти казвам,че не е много хубаво като се люлее леглото...Ивон се стряскаше като започнеше да се люлее леглото и толкова се наплаши,че не искаше да си спи в леглото и повечето време спа при нас на спалнята...Просто от такива внезапни движения дечицата се стряскат....

# 81
  • Мнения: 348
Записвам се за лека нощ  Mr. Green
Пак ще ми расте корема, боли ме пъпчето и ме дърпат сухожилията. Онзи ден срещам една мама дето е на същите седмици като мен, и тя с момченце и корема и е някак равномерен и почти не си личи, на мен ми расте като топка за американски футбол  hahaha

# 82
  • Свиленград
  • Мнения: 164
Ох аз нещо не мога да заспя.Джулия не се притеснявай аз нали се бях притеснила че шефа на мъжа ми е с Хепатит А. Но от тогава минаха месеци а на нас нищо не ни стана, всичко е въпрос на хигиена стига разпространението да не идва от вода или някое заведение за хранене. Другото което четох и Петя може да каже дали е вярно че вирусът на ХепатитА не може да мине през плацентата, проблемът ще е  само за майката. Аз така се успокоявах през цялото време.А и при нас преди два месеца имаше бум в Харманли което е доста по близо.
Мони темата е страхотна.
Е лека нощ на всички, аз ще се опитам да си намеря позата за сън.

# 83
  • Мнения: 10
Ех, сайтът е благосклонен и успях да се запиша!
Мони, благодаря за темичката   bouquet Много е приятна и не го мисли, че една картинка не е на мястото си  Laughing
Лека нощ на коремчетата от мен!

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Да се разпиша и аз в сладурската ни нова темичка...  Hug
Аз пък заспивам само да подуша възглавницата, ама ми пуснаха мухата за детските градини , че трябва да опитам да подам документи за баткото и досега се рових за инфо и писах молба свободен текст. Не ми се мисли утре как ще обикалям с малкия да ги подавам една по една и той какъвто е кротък...  ooooh!
Легълцата и двете много ми харесаха- по-удобно с шкафчета определено отстрани, ама като няма място и без може (аз си бях закачила едни платнени джобчета за дреболийките, защото и нашата кошарка няма шкаф, и това до някъде ми реши проблема с нещата от първа необходимост които исках винаги да са ми под ръка), важното е отдолу да има поне за най-често подменяните дрешки, че да е удобно. Мъничката иначе е много сладурска  Party За люлеенето - нашия обичаше да го люшкам и понякога само люшкайки го можех да си удължа съня с още половин-един час - веднага се успокояваше, така че явно си зависи пак от детето.  Naughty
Петя - голяма сладурана определено бъдещата кака, ама и твоите творения не й отстъпват - останаха ми очите!!!  Crazy
Бяхте споделили , че бързо се изморявате - в това отношение вече месец не мога да се понасям. А и при мен ги има болките в таза и кръста, започнаха и спазмите на прасците (миналата бременост по това време пак ги имах). Все ми се спи, и най-малкото натоварване ме прави парцал, а ако си легна късно съвсем се довършвам. Напоследък ровя много за памперсите за многократна употреба (до към 2-3ч през ноща) - мисля да взема отсега и да пробвам с баткото , ама нямам много отзиви. Ако някой може да каже пробвана от него или познат марка за тип джоб универсален размер ще съм много благодарна!
Никой не се включи и за препоръка на лекар от Окръжна - Пловдив?!?- къде са Пловдивските мами??? Помагайте, че не остава много време !!! Praynig
Аз съм с ужасно проблемно течение - вече втора седмица, ама изчаках празниците да минат и в началото на другата седмица ще си запиша час, да видим какви химии ще ми изпишат пак, аман вече. Малкия пак е със запушен нос, аз ту се оправям- ту влошавам в това отношение. Сега като чета и аз за хепатита и тръпки ме побиват- глисти, хрема, сега само тоя страх ми липсва. Пък нашите бяха в Стара Загора за празниците, свекърите в Хасково, и вече бяха на няколко пъти в къщи - съвсем се притесних като слушах новините, дано ни се размине. Аз се спуквам да си мия ръцете, ама малкия както още лапа всичко, особено боклуците по земята, направо незнам как да го пазя  ooooh!.
Щях да споделям за списъка:
Възглавничка Петьо все още не ползва, Лигавници купих покрай захранването, Обиколник - ако е дървена кошарката може да се вземе според мен, но едва когато почне да се върти детето, иначе мисля е излишен в началото още, Адаптирано мляко,Шишета, биберони, четка за чистене, стерилизатор, термобокс, залъгалки, протектори за зърна - от горчивия ми опит стигнах до извода, че са все неща, които само пречат на кърменето ако ги купиш предварително, най-много едно шише за вода, Термометъра за вана- не съм ползвала, проверявах с опакото на китката водата, бебешки лосион -предпочитам преварен зехтин. Ръкавички и шапка - не съм ползвала, шапка само за излизане, лепенките за пъп - не ни беше паднал като се прибрахме вкъщи, но така и не ми потрябваха, ританки и гащеризони - предпочитах ги пред комплектите панталон с чорапи и блузка/жилетка, камизолките не ми бяха удобни много също, а за закопчаването по принцип - всичко купувам вече с копченца отпред , не с намушкване през вратлето. За болницата наистина е добре да се попита на място какви са изискванията, макар повечето неща да могат да се купят и след като те приемат, но аз не обичам да съм неподготвена особено когато ще трябва да се съсредоточа върху нещо много по-важно, затова питам предварително и гледам всичко да е по чантите.  Whistling Леле, кога дойде време да си говорим вече за списъците... вече април ми се струва по-близо.  Party

# 85
  • Мнения: 1 488
Добро утро  Wink минавам да се запиша да ви следя.

# 86
  • Мнения: 139
Добро утро и от мен.тази сутрин съм ранобудна,тъѝ като глад ме гонеше рано-рано. Wink

# 87
  • Мнения: 140
Добро утро и от мен!Аз вчера бях на ЖК ,мъжкият пол е потвърден Mr. GreenКилограмите са ми +11 и хемоглобина ми е нисък.Док изписа Тотема .Някой пил ли ги е ?Лек ден на всички!

# 88
  • Мнения: 55
Честита нова тема, Мони благодаря за усилията, чудесна е   bouquet
Какво стана с Антон имаше и такава идея по едно време  newsm78 иначе аз съм за Самуил, а моите фаворити за Ивайло и Михаил ама още не съм решила.
delilah_qk за окръжна аз ще съм там при Бачуров, ходя си и сега при него на консултации и съм доволна, за другите нямам мнение. Ако искаш ще ти дам координати.
Хубав и усмихнат ден от мен  Hug

# 89
  • Мнения: 77
Момичета, чета за притесненията ви относно хепатита, пък аз нали съм с голям опит, та да ви кажа няколко неща. Първо, колкото повече го мислите- толкова повече ще се натоварвате. Вярно е, че е болест на мръсните ръце, но мога да ви уверя, че моите ги мия много често, но се заразих. Прекарах една седмица в пътуване с автобус с група от 30 човека(незнаех, че съм болна)- никой не заразих. Спях с мъжа си в едно легло..., пиехме вода от едно шише, но за щастие и той не се зарази, както и никой друг в семейството ми. Както вече се оплаках и свекърва ми преди месец се разболя от хепатит А. Без да има каквито и да е контакти-ходи само до магазина. И ако аз имах много варианти къде да съм пипнала болестта, то за нея съм сигурна, че е станало чрез заразени пари.И тя точно в най- заразния си период си полежаваше на едно легло с малкия , защото и той нещо се беше разболял. Е, никой не се зарази. Така че не се вдавайте много. Това, че някой е бил в Стара Загора не означава, че носи заразата.Още повече, че подобни огнища обикновено имат 1 източник.

Общи условия

Активация на акаунт