Отговори
# 690
  • Мнения: 98
Елч,  Hug аз успявам да давам още през деня, но все по трудно ми става, че нали се увеличава грамажа на храненето.  ти пиеш ли някакви работи /чайове и др/ за кърма. Защо така става и спира кърмата. Виж в болницата как добре вървеше. А Даринка цока или и я цедиш и даваш?
Наистина щом сме така с лохиите явно е нормално. няма да го мисля.
А Лора я мъчат колики и спи страшно неспокойно. Буквално както спи в следващата минута изпищява...и денем и нощем сме така
Inka, дано е така за гърдите. Ще видим в следващите дни как ще е положението. Н омного ми се искаше да яде Лора основно кърма Tired
А аз знам колко кърма имам защото се цедя и давам. Нашата Лора е страхотна мързеланка и отказва да захапе и това е....
ейприл Hug

# 691
  • София
  • Мнения: 116

Клечо, Пате, Бенджи чакаме ви момичета, стискам палци бързо и лесно да мине и скоро новини от вас!


Като тримата глупаци сме  Joy

Мила, честит рожден ден  Hug Много късмет и здраве  newsm59

# 692
  • София
  • Мнения: 2 071
Мила, честит рожден ден! Бъди жива и здрава!  Hug  bouquet

Аз ви чета, но ме е налегнал такъв мързел, че не мога да се съсредоточа върху писането...

# 693
  • Мнения: 2 631
Момичета, днес ми е трети ден в болницата и сега вдигнах малко температура - 37,3. Сутринта бебчо сука от едната ми гърда Simple Smile
Има ли някакво отношение кърменето с вдигането на температурата? Сестрата ми каза, че температурата е от гърдите, и че до 37,5 е нормално...  Thinking

# 694
  • София
  • Мнения: 128
Бире, и аз имах 1 ден температура в болницата. Било нормално стига да не се поддържа дълго време

# 695
  • Мнения: 518
Мила  newsm59 много късмет, много здраве (най-вече психическо) и много любов от всичките ти слънца!

Момичета искам да Ви попитам, дали е възможно нищо, че е толкова малко бебето да се дразни от определени хора и да истерясва в тяхно присъствие?


Мила nbirthday
Бебето може да е още малко,но според мен усеща Peace Първата ми дъщеря е много контактна,но макар и рядко има хора,които не харесва.

# 696
  • София
  • Мнения: 273
Момичета, днес ми е трети ден в болницата и сега вдигнах малко температура - 37,3. Сутринта бебчо сука от едната ми гърда Simple Smile
Има ли някакво отношение кърменето с вдигането на температурата? Сестрата ми каза, че температурата е от гърдите, и че до 37,5 е нормално...  Thinking
Да,става така понякога първите дни,на мен ми се случи с първото дете,защото синковеца не искаше да сучи,после почнах да се изцеждам и се оправих.

# 697
  • Мнения: 1 687
някой имаше проблем с изпъкнало пъпче. ето какво казва спок по въпроса;

"Пъпна херния. След зарастването на пъпната раничка обикновено остава отвор в по-дълбокия мускулен слой на корема, през който са минавали пъпните кръвоносни съдове. Когато бебето плаче, малка част от червата излизат от този отвор (пъпен пръстен) и предизвикват леко издуване на пъпа. Това се нарича пъпна херния. Когато пръстенът е малък хернията не надминава големината на грахово зърно и той се затваря за няколко седмици или месеци. Когато той е голям, могат да минат месеци, дори и години до неговото затваряне и хернията може да бъде по-голяма от череша.
Смяташе се, че затварянето на пъпния пръстен може да се ускори чрез поставяне на левкопласт върху пъпчето, за да не изпъква. Сега се смята, че левкопластът не променя нищо. Много по-добре е да не се използува левкопласт, който винаги се замърсява, скоро се разлепва и разранява кожичката. Не се тревожете за тази херния. Тя много рядко причинява неприятности, както понякога се случва с другите хернии. Няма защо да се безпокоите, ако детето плаче."

# 698
  • Мнения: 1 098
Инка, имаме си педиатърка, но в събота ходиш при дежурни, ужасни са. По принцип ще се лекуваме с хомеоптия, но още не сме направили профил. Масларски е страхотен, но вчера беше дежурна Беличева. И тя е мн. добра.
Ти към коя си се ориентирала? Как се казва?

# 699
  • Мнения: 32
Мила, ЧРД.  bouquet ДА СИ ЖИВА И ЗДРАВА, ЧЕ МНОГО РАБОТА ТЕ ЧАКА.

чЕСТИТО НА НОВОТО ПОПЪЛНЕНИЕ ОТ БЕБЕНЦА.

По въпросите обсъждани- лохиите и при мен са капчици. Ежедневни превръзки ползвам.
Снощи Рая цяла нощ се дра рева. Но не това ме притеснява. Нали ми излязоха гъбички,още не са минали.Наедно място се наложи да ми изрежат кожата,че получих вторичнА инфекция. Отчаяна съм, не мога да стъпвам Мажа се с 3 различни крема, трима доктори казаха ,че щом е виншно няма страшно за кърмата, но аз не съм сигурна.Изощбо кофти работа.

Сенедра, не са ми пускали изследвания след като съм родила. Подсили си организма, бирена мая, витамини.  


# 700
  • София
  • Мнения: 28
Мила newsm59, жива, здрава и безкрайно щастлива със слънчицата ти Simple Smile
м-у другото току що разбрах, че и Бербатов има днес р.д., става на 30  Simple Smile
Ние преди малко се прибрахме от първата ни разходка навън, бебка спинка блажено през цялото време, а Мамбата беше като танк, сняг, кал, разбити улици - нямаше проблем, много съм доволна  Peace
За лохиите, незнам дали има връзка, че съм секцио, но на мен само първите 2-3 дена ми бяха силни, оттогава и до момента си карам с едни тънички превръзчици, и тече съвсем по малко  Party

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 77
Мила ЧРД - много здраве, повече спокойствие и само да те радват трите кукли   bouquet

Момичета благодаря Ви за поздравленията и пожеланията за моя бебчо  Hug

И аз да разкажа за моето раждане, те вече почти всички родиха, но все пак.
Отидох при док в 17 часа ( за тогава ми беше часа). Имаше две дами преди мен и аз седнах да чакам, но получих ужасна болка в кръста, почнах да се разхождам, клякам, ставам, но нищо не помогна. Помолих жената преди мен да вляза при док. Прегледа ме, разкритие 3-4 см., казах му че имам чести нерегулярни контракции от 10 дена и решихме че слагаме хапче за изглаждане на шииката на матката и ще раждам. Това беше в 17.20. Каза в 18-18.15 да съм в болницата, в 18.45 ми слагат епидурална и до 20.00 съм родила и аз  Shocked. Много се панирах, че всичко се случва толкова бързо.
Прибрах се, взех един душ, чантата и в болницата. Там бях в 18.20. Последваха преглед, клизма, упойка и в пред зала. Вързаха ме на апарата, сложиха абокат и почнаха системи, анестезиолога добавяше по малко упойка и само ме питаше как усещам болката по 10–то балната система, аз казвам едно. След малко колко е болката- към 2. Усещах контракциите само като втвърдяване на корема, но през 1-2 минути и вече като почнаха да идват напъните, той спря да слага упойка и аз викам ДЕСЕТ . Другия анестезиолог казва – имаш пълно разкритие ли, а аз  - НЕ  БОЛИ . Преместиха ме в родилна и за 1-2 минути с 5 напъна и натискане по корема бебчо излезе и проплака. Но напъните си ги усещах много яко. Предния път не ги усещах въобще, явно упойката е била повечко.  Та това е – мина много бързо за час и половина. Е имам епизиотомия и шевове, но всичко се преживява, важен е крайния резултат.
Бебето беше 3 дни на антибиотик профилактично  Rolling Eyes, водите ми били мътни и заради разкритието.
 

Последна редакция: нд, 30 яну 2011, 16:18 от vall_t

# 702
  • Мнения: 205
Относно лохиите: при мене проблема беше, че на 4-5 ден от операцията кървенето спря, нямах нито капка в продължение на 2-3 дни и се предполагаше, че ще изкървя обилно от веднъж или ще изкарам съсирек. Така и стана. Но ако не бях изкървила можеше да се наложи да ми правят химически масаж или да ме кюртират. Мойта матка има способността да си задържа кръв- от предишните кюретажи си го знам, а това не е хубаво, защото може да стане инфекция.
Но на 2та -3та седмица от секциото е нормално да спира кървенето. Аз също съм с ежедневна превръзка.

Мисля, да се изцедя сега да видя колко кърма пускам. Мартин не реве, има доволно много наакани и напикани памперси, но се чудя колко пускам. Преди малко го държах на гърда 30-40 минута и то без да суче много активно и после му предложих шише с изцедена кърма да си дояде но не го  искаше newsm78 Вече се побърквам с това хранене.

Аз имам друга драма- Мартин не може да пребори жълтеницата и категорично отказва да пие подсладена вода. По съвет на педиатъра му давахме 3 дни глюкоза, която той пи с охота и определено му се вдигна духа от нея- държа ни будни и 3те нощи. Но не разбрах колко дълго може да се пие тази глюкоза най-много- някой дали дава и дали знае

# 703
  • Мнения: 186
look_at_me, Глюкозата може да се пие до края на първия месец. Кали няма нужда, но от болницата изписват на всички, и така ми казаха с глюкоза вместо вода.

# 704
  • София
  • Мнения: 128
като стана въпрос за жълтеницата - колко време продължава? от болницата ми казаха да му давам подсладена вода, но той не я иска и аз спрях. Вие какво правите по въпроса

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт