Любов и наказание /Aşk ve Ceza/ - тема 39

  • 34 756
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219

Абе, мацки...днеска цел ден китки и прегръдки ли ще постваме? Айде дайте нещо да обсъждаме. Thinking

Зизу, нищо друго не ми се обсъжда освен ситуацията Саваш и Назан в ресторанта. Ама и там какво да приказвам - този поглед на Саваш, така майсторски предаващ всичко което искаше да каже на сестра си и това, което искаше да скрие

# 676
# 677
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
Абе, мацки...днеска цел ден китки и прегръдки ли ще постваме? Айде дайте нещо да обсъждаме. Thinking

ЗАЩО ЧИЧЕК ПОСЕТИ  ЯСЕМИН newsm78

Незнаем дали Чичек разбра, че Ясемин е напуснала Саваш. Ако знае, причината може да е примерно една, но ако незнае и мисли че са все още заедно - причината ще е вероятно съвсем друга

# 678
  • Мнения: 2
Всичко може да играе Нургюл и да бъде прекрасна в ролята си ! Ясемин - младата ,красива ,съвременна жена от Истанбул, завършила Боязиджи университет, успяла в бизнеса, и Езо - жената от дълбоката провинция, която прави най-хубавите баклави от Газиантеп с прочутия там фастък, но също така и обича !

 Hug Hug Hug

# 679
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Според мен Китка се светна за истинската ситуация. Нали, чу скандала... Thinking
Все си мисля, че отиде при Ясемин да оправи нещата между тях. Peace
За мене и двете като излизаха бяха доволни, или поне Яска не беше ядосана. Голем куриоз ще бъде ако двете станат аркадашларки. Joy
Сега, нормално беше Саваш да е така... newsm09 newsm09 newsm09
Представил си е двете каръни заедно...ама те ще го изненадат.
Тва ми прошепнаха звездите... hahaha

# 680
  • Мнения: 9 803
Защо Чичек посети  Ясемин в агенцията newsm78
На ,вечерята-когато научи за Омер,си помислих,че ще иде в дома на Ясемин да се "запознае"със синът на Саваш Praynig Но това не се случи, поне до сега.
Защо отиде в агенцията,защо иска среща с Ясемин newsm78
Добронамерена ли е newsm78 Ако не е ,може би ще я запознае със законите на прословутия им аширет Mr. Green Ако е добронамерена ,може отива да се извини за неудобството ,че не е дала до сега развод, и да я уведоми ,че вече е съгласна Praynig
И тя е много самотна ,както го каза на Хакан. И кого си има- само един брат - психопат #Cussing out може би затова й е трудно да напусне дом Балдар ooooh!

Много ме ядосва вече Лара- какво иска това момиче-никого не трае- нито съученици,учител, целият сват й е крив Naughty В началото я съжалих, но тя е вече голяма, трябва да проумее че никой няма вина за смъртта на майка й, защо наказва и баща си- вместо да я остави на дядо й и баба й той я взе при себе си ,грижи се за капризите й и трябва и да работи за да й осигури приличен стандарт Naughty
Т я вместо да отвърне с обич и разбиране, тормози баща си -глезла  ooooh! #Crazy

 

# 681
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
Според мен Китка се светна за истинската ситуация. Нали, чу скандала... Thinking
Все си мисля, че отиде при Ясемин да оправи нещата между тях. Peace
За мене и двете като излизаха бяха доволни, или поне Яска не беше ядосана. Голем куриоз ще бъде ако двете станат аркадашларки. Joy
Сега, нормално беше Саваш да е така... newsm09 newsm09 newsm09
Представил си е двете каръни заедно...ама те ще го изненадат.
Тва ми прошепнаха звездите... hahaha


Зизу, Много ще се радвам на такова развитие на сценария - Яска и Китка приятелки а контрата да е основно начина на мислене и поведение на свекървата Явуз да го няма.
Ама аз сега пиша тук докато си гледам и другата работа (тая на тръстиката), затова няма как да съм по-многословна

# 682
  • Мнения: 8 484
Момичета аз си мисля,че Чичек отиде при Ясемин,за да оправи нещата.Мисля си ,че тя вече няма никакви съмнения ,че Саваш  обича Ясемин,а и с детето изобщо не си прави никакви ланове свързани с него.Разбра ,че са се разделили и от разговора с Хакан се светна,че Ясемин за да предпази всички включително и Чичек се е разделила със Саваш.
Дано да няма изненада и двете да си поговорят по-женски и да се разберат кой кой е в играта.А Саваш съвсем нормално очите му щяха да изкочат като ги видя двечките си женички заедно Simple SmileАко  види и Явуз вече няма да може съвсем да си събери очетата,а после като се окопити да го подхване и да му разпердушини наредения перчем на абито.
Сцената между Назан и Саваш в ресторанта беше много хубава.Ето това се казва грижа за роднина ,за сестра ,а не "грижите"на Явуз за Чичек.Назан горката всичко си знае за съпруга,обаче още не се предава.Нейна си е вината и сега трябва да си сърба попарата дето сама я надроби.Ама Саваш няма да остави така нещата и ще се разправи със зетя както си му е ред.
А Лара наистина попрекалява вече.Но нали е в тази така трудна възраст-тинейджър та кво да се прави татко й ще си я търпи.Ама според мен Пели ще намери начин да стигне до сърцето на Лара.

# 683
  • Мнения: 12 843
Здравейте!

Защо отиде в агенцията,защо иска среща с Ясемин
Добронамерена ли е  Ако не е ,може би ще я запознае със законите на прословутия им аширет  Ако е добронамерена ,може отива да се извини за неудобството ,че не е дала до сега развод, и да я уведоми ,че вече е съгласна
И тя е много самотна ,както го каза на Хакан. И кого си има- само един брат - психопат  може би затова й е трудно да напусне дом Балдар
  
Мисля, че точно за това отиде Чичек при Ясемин провокирана от разговора с Хакан. Тя осъзнава както каза  ина Саваш че в конак Балдар булчинската  и рокля не е по мярка .
За брат си обаче не  допуска , че от най- близък и любим  човек до себе си , Чичек получи най-  лошо преживяване . Едва ли мозъкът  и може да осмисли това на което е способен загрижения за нея аби.

# 684
  • Мнения: 12 843
Ени писали сме по едно и също време.  bouquet 

# 685
  • Мнения: 12 843
Може би срещатата на двамата аги при Ясемин няма да се осъществи в следващия епизод. Достатъчно ловък и хитър, а донякъде и с късмет е Явуз в много пикови сцени - все успява да се скрие. Не ми харесва как  наблюдава  като  хищник плячката си  и колко  злорадства когато му изнася  дадено развитие на ситуация.

# 686
  • Мнения: 9 803
Зизу Hug Eny87  Hug  това е най хубавото предположение- Чичек да сдобри Саваш и Ясемин-СУПЕР   bouquet

# 687
  • Пловдив
  • Мнения: 38
Здравейте, момичета!

Нямах възможност снощи да гледам с вас, затова по-късно първо изчетох какво сте писали, а после гледах серията. Това ми даде възможност да обърна по-голямо внимание на сцените, които сте коментирали. (Тук е мястото да благодаря на vania_e, Gawina, sunny67 за разказа, че иначе все едно гледам нямо кино с откъслечните думички, които знам - благодаря!)  bouquet

За първи път ми е много трудно да коментирам серия - била съм ядосана, разгневена, удовлетворена, обнадеждена - а сега нищо... Приемам нещата такива каквито са. Усещането ми за безизходица и триумф на всепобеждаващото зло е по-силно от всякога. Затова аз не споделям мнението, че сценарият издиша и има липса на свежи идеи. Ситуацията във филма е достатъчно сложна, за да бъде разрешена с лека ръка. Според мен идеята е да се нагнети до нетърпимост това усещане, за което пиша по-горе, да го съпреживеем не само със сърцата си, но и да го осмислим с разума си. Мислех, че всичко се върти в един омагьосан кръг, но вече си давам сметка, че всъщност е издигаща се спирала. С бавни стъпки  всеки е поел към Голгота, носейки своя кръст на рамо. И всеки според делата си, ще получи дължимото - любов или наказание. newsm78

Видях, че сте коментирали погледа на Пала към Джейда (на срещата и след телефонния разговор). Мисля, че беше "отнесен" по-скоро от безпокойство и тревога заради оттеглянето на Ясемин от кампанията на Балдар. Може би след превода ще разберем. Не ми се иска след всичко, което видяхме за връзката и отношенията му с Фидан да го пързулнат в посока "лекомислен флирт".
Имам и за други да споделя, но по-късно, ако се отдаде случай, че се поувлякох. Представяте ли си, ако ми беше лесно да коментирам hahaha hahaha

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 13 нови отговора.  

Последна редакция: ср, 02 фев 2011, 22:48 от Eldo

# 688
  • Мнения: 9 803
Може би срещатата на двамата аги при Ясемин няма да се осъществи в следвакщия епизод. Достатъчно ловък и хитър, донякъде и с късмет е Явуз в много пикови сцени - все успява да се скрие. Не ми харесва как  наблюдава -  хищник плячката си  и колко  злорадства коггато му изнася .

И на мен не ми се вярва така лесно да приключат с Явуз Naughty
А искам 3 в 1 Joy Joy Joy
Явуз да свари Саваш и Чичек в агенцията и Ясемин да научи кой е  Naughty

Чичек да се осъзнае какъв брат има newsm78

И Ешреф да го окапани #2gunfire


Eldo  smile3501 smile3501 smile3501

# 689
  • Мнения: 1 863
На Таня и Ванина изпращам още една моя любима турска песен, която по съдържание май много пасва на любовта между Ясемин и Саваш... Дано да ви харесва  Praynig Praynig

http://www.youtube.com/watch?v=4yuYruEAwmY

jupetrov7 Hug Hug Hug Hug И аз я харесвам още от време оно.....Наистина е подходяща за този етап от развитието на Любов и наксазание
 
 Тане, може да видиш това тук, което изпраща jupetrov7, но с превод  Laughing Laughing

  Страхотна е, вече я намерих с превод! С толкова хубава музика ме заляхте, за което съм ви много благодарна! Получавам и по скайпа! Ще ме оставите без сън! Simple Smile но главата ми е пълна с музиката и не мога да спра! Дано не прекаля само, защото искам всичките! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт