100 % добра майка

  • 10 329
  • 247
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 3 480
Дали една жена ще работи или няма да работи си остава нейно лично решение.
Аз изобщо не го смятам за задължително, за да счета една жена за пълноценна.

Има и процес на социализация при децата, който възниква около три годишна възраст и в този ред на мисли е добре детето да започне да се отделя и да създава собствен свят, което също е възможно и в двата варианта- в детска градина или в къщи, стига да има кой да се погрижи за това.

И не знам защо пропускаме същественото уточнение, че детето и майката са двама различни индивиди, независимо от тясната връзка между тях.

# 196
  • Мнения: 46 673
За градината - аз бях голям противник. Също сме до голяма площадка с много деца, но към 3 г. сама започна да проявява желание като минехме покрай сградата на някоя детска градина. Записахме я с ясното съзнание, че няма да я пусна, но нещата ескалираха и септември желанието й беше още по-голямо. След няколко месеца, живот и здраве, завършва, само положителни неща мога да кажа. Разлика в боледуването не съм забелязала.

... работата с шеф над главата,по часовник ,не е за мен ......


Не всяка работа е такава. Какво ще работиш, зависи от теб, така че спрете да го ползвате като оправдание. Когато имаш семейство, нормално е да избираш работата си спред неговите особености, режим и т.н., независимо дали си мъж или жена.
Четейки тук, оствавам с впечатление, че на всички мъжете имат собствен бизнес, защото да имаш шеф е недостойно Crazy
Ок, кажете - не ми се работи, има кой да ме издържа, точка, никой не ви съди, не сте длъжни да се оправдавате  Peace

# 197
  • София
  • Мнения: 9 914
Ок, кажете - не ми се работи, има кой да ме издържа, точка, никой не ви съди, не сте длъжни да се оправдавате  Peace
И тези две причини според теб изчерпват въпроса-не ми се работи и има кой да ме издържа?Много повърхностно според мен,много. Peace
Ти знаеш аз защо не работя,за радост съм частен случай и за радост не са маса жените,които не работят поради моите причини.
Обаче много,наистина много мои познати не започват работа поради причини съвсем различни от това,че не им се работи и има кой да ги издържа.Имат си лични,семейни причини,имат си приоритети някакви,с които са решили,че не могат да се справят носейки няколко дини под една мишница.Това ги прави мързеливи ли?И те също не е нужно да се оправдават,макар и често да им се налага.
и аз минах през периода на оправдания пред близки,роднини и познати.От сегашната си позиция отчитам това като огромна грешка.Но минало-свършено.Факт е обаче,че голяма част от хората приемат именно като теб неработещите жени-мързелани,на които не им се работи и които имат за мъж чичко-паричко.Жалко.

Последна редакция: пн, 07 фев 2011, 10:33 от Валенцето

# 198
  • Мнения: 12 081
Факт е обаче,че голяма част от хората приемат именно като теб неработещите жени-мързелани,на които не им се работи и които имат за мъж чичко-паричко.Жалко.

Валенцето,  не  е така, повярвай.Аз и много жени около  мен се възхищаваме на жените, които имат специална причина да не работят и полагат много повече усилия  за децата си.Приемам, както и хората около мен, всеки един избор-  ще работи ли една жена, няма ли, на половин ден ли, на творческа работа от дома ли- всеки избор е достоен за уважение.

Но, съгласи се, че и на  нас работещите не ни е приятно току да ни се натрива носа, да се правят внушения, че не сме добри майки / или поне не  толкова отдадени да децата си/, щом ги пускаме в гадните детски градини и  не можело то така-  хем кариера, хем деца. От такъв тип изказвания повечето  работещи се дразнят и с  право.

# 199
  • София
  • Мнения: 9 914
Но, съгласи се, че и на  нас работещите не ни е приятно току да ни се натрива носа, да се правят внушения, че не сме добри майки / или поне не  толкова отдадени да децата си/, щом ги пускаме в гадните детски градини и  не можело то така-  хем кариера, хем деца. От такъв тип изказвания повечето  работещи се дразнят и с  право.
Това е така,съгласна съм!Чела съм такива постинги,и аз бих се подразнила.За себе си мога да твърдя само,че не съм на това мнение-а именно,че работещите майки са по-малко майки и бля-бля глупости.
Причината,заради която една майка решава да не работи,може далеч да не е специална за околните,но за семейството да е повече от специална.Именно заради това никога не бих си позволила да кажа,да си помисля дори,че неработещите жени са мързелани с чичко-паричко до себе си.Както и обратното-една работеща жена е направила своят избор ,който за нея е най-добрия.И за семейството и също.

# 200
  • Мнения: X
Мдааа, някои жени пледират за междуполово равенство, но не и когато стане дума за ходене на работа.
Те ,тия ,дето пледират за междуполово равенство,търчат преди мъжете по стълбицата на кариерата...   Grinning
Аз,обаче,съвсем не съм от тях!    Mr. Green
Писала съм нееднократно мнението си за така наречената "еманципация"!
Обобщено:Мисля,че е измислена от мъжете,за да намерят още работа на жените.Че като седели по цял ден без работа жените,мислели за глупости...!    Peace
Е,сега вече нямат време за глупости:на работа по цял ден,на работа вечер с децата, после на работа с къщата...
.А,честита ви еманципация!"    Laughing


# 201
  • София
  • Мнения: 9 914
краси.мира ,макар и да съм от фронта на неработещите,ми се струва,че за теб нещата са черни и бели в това отношение.
Моята най-добра приятелка е работеща жена.Детенцето и беше на годинка,когато му нае гледачка,после ясла,после градина.Жената не понася да стои вкъщи,просто се чувства зле.Не че работата и е кой знае каква,нито има възможност за издигане,нито заплатата и е велика,не,просто стоенето вкъщи не е за нея.В същото време е всеотдайна майка и съпруга,има хубаво семейство.С нея имаме съвсем различни разбирания по този въпрос,но това не ни пречи да сме така близки приятелки.Тя безкрайно уважава моят избор,все казва,че ми се възхищава.Аз пък се ъзхищавам на нейните умения да се справя с няколко неща едновременно.Е,тя има и помощта на баби,иначе щеше да и е доста трудно.Но съм сигурна,че пак би се справила.

# 202
  • Мнения: X
Аз го написах по-скоро откъм забавната му страна...    Simple Smile
Естествено,че нещата не са или-или.
Но е факт,че жените ,които ходят и на работа,са значително по-натоварени от неработещите...
Като взема предвид и колко жени тук пишат ,че мъжете им,меко казано ,не се сещат ,че и у дома има работа за вършене,картинката става ....много еманципирана!    Laughing   

# 203
  • Мнения: 21 820
Не знам за вас, но аз винаги съм знаела, че ще работя. Защо да не работя? Неработенето е по скоро изключение и се дължи на някакви особени причини в семейството - или ако такива няма, на чист мързел. Какво значение има дали е мъж или жена? Човек получава образование, после професия, и започва да я практикува. Така е в обществото. Вие не учите ли така децата си, защото аз да.
   Разбира се, вариации има, и моля да не се спекулира в темата със случаи, когато някой не може да упражнява професията си по някаква причина - дали гледа малкото си дете докато порасне, дали то и голямо изисква постоянни грижи, дали води счетоводството на семейната фирма от къщи, или пише книга. Впрочем последните случаи то си е работа.
   Ако разбира се някой е рентиер, или е намерил друг да го издържа, дали е мъж или жена, то си е въпрос на вкус. Но не е все едно с работещите жени - да, по-трудно им е, да повечето се справят, да, по-полезни са - и оттам идва и адмирацията на обществото като цяло към тях.
  Има много хора, които не си търсят работа и не им се работи - еми това са търтеите в кошера от работни пчелички, мъж ли е, жена ли, все тая.

   ПП. Някой да не каже сега, че едно семейство с големи деца, без изключителни обстоятелства, изисква кой знае каква домакинска работа от жената, та да трябва да стои по-цял ден в къщи, отдадена на семейството, та да умра от смях.
   

# 204
  • Мнения: X
Цитат
Но не е все едно с работещите жени - да, по-трудно им е, да повечето се справят, да, по-полезни са - и оттам идва и адмирацията на обществото като цяло към тях.

Да бе....    Laughing    я кажи кой ти даде медал ,че ходиш на работа?!
Или всеки ден ти    smile3501    колко си оправна?И с работа,и с деца ,и с мъже...?

Оо,особено в Бг обществото така те адмирира....дава ти мизерната заплата ,за благодарност ,че имаш принос към общественото дело...   Mr. Green 

 Адмирациите,като хвърлиш топа.Тогава "...тя беше много работна,честна,достойна жена!"
Ама като няма да съм във възможност да ги чуя...   Twisted Evil

# 205
  • Мнения: 21 820
   Аааа, то от тая гледна точка най е за адмирации намкоя си Златка, че пак се е увесила на някой...  но някак си предпочитам дъщеря ми да не се възпитава за мутреса или домакиня. Нека си има професия и един ден да е жива и здрава да си я работи, пък кой ще адмирира, друг въпрос.
 

# 206
  • Мнения: X
Идеята ми беше ,че човек не би трябвало да живее и изобщо да прави нещо, само за да получи адмирации и ръкопляскане.

Цитат
Има много хора, които не си търсят работа и не им се работи - еми това са търтеите в кошера от работни пчелички, мъж ли е, жена ли, все тая
Ей за това говоря...
Като работиш,си работна пчеличка.
Като не работиш ,си търтей.
Е,аз не желая да живея според ЧУЖДИТЕ разбирания за живота.Кое е толкова сложно да се разбере?
Ако за теб е важно  другите да те определят като някаква си ,и очакваш адмирации или оплюване , това е твое решение.
Ама не очаквай всички да живеят според твоите правила и разбирания.   Peace

# 207
  • Мнения: 755
Тази тема не я ли изчерпахте ?!? Laughing
 Краси.Мира по въпроса за мизерната заплата, трябва да отбележа , че има дами, котито съвсем не работят за такава в Бг. т.е. отново всичко е субективно. Laughing

# 208
  • София
  • Мнения: 2 861
Абе работата не е само заплатата. Това е възможност да се видиш с хора, да си облечеш някой готин тоалет, да не си единствено и само част от семейството , а просто себе си. По време на майчинство съм си седяла вкъщи - еми нямам нито ищах за нови дрехи, нито пък къде да ги обличам толкова. Лека-полека мисленето ми започва да се върти само около къщата, около семейството, отпускам се, домързява ме косата си да изправя. ..Знам, че не всички са като мен. Снахата до площадката да излезе ще се натонтури на токчета и ще си извие миглите. Да, ама на мен ми трябва друг стимул. Изобщо възможността да се изявявам извън дома, да си имам своите тайни от домашните, ако щеш, да не съм само нечия съпруга или майка е несравнимо с нищо друго.
Що се отнася до домашната работа - ами ако работим наравно вън, ще работим наравно и вкъщи. В противен случай вероятно ще се очаква от мен да поемам къщната работа, а и така е честно.
А за майчинството - според мен колкото повече лични полета за изява има една майка, толкова повече може да даде на едно дете. Защото грижата и възпитанието са нещо много повече от топла супа, одеало и разходки по градинките. Това е лично мое мнение.  Peace

# 209
  • София
  • Мнения: 291
Ами някои жени се "натонтурват на токчета и си извиват миглите" заради децата и мъжа си. Децата да са горди с красивата си майка в градинката, а мъжа вечерта да е доволен от това, което го посреща на вратата. Или просто за себе си.
Други жени пък се гласят за колегите в службата и така ...
Различни хора, различни идеали ...

Общи условия

Активация на акаунт