Любители на кучета-19

  • 62 879
  • 737
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 678
Yakamoz,Добре дошла.Аз винаги съм живяла с куче,и след като вземе Зарка,ми беше много лесно.Но не се притеснявай да питаш тук...Ние също я гледаме в апартамент,чувстава си е супер....По Коледа имахме и поколение......

# 91
  • Марс
  • Мнения: 439
Влизам да ви се похваля, братовчедка ми си има 5 малки сладки мопсита, родиха се много лесно, не се наложи да викаме доктор всичко мина чудесно, дано пораснат живи и здрави и много да радват стопанката.

# 92
  • София
  • Мнения: 3 789
Yakamoz, добре дошли!  Hug Винаги ще се радваме да помогнем. Пускай снимки да видим красавицата  Hug

ev4o, честити кученца, да са й живи и здрави, пусни и ти снимчици по-нататък  Hug

# 93
  • Марс
  • Мнения: 439
Задължително довечера ще пусна, защото аз съм джипито на малките и ги проверяваме всеки ден, невероятни сладури са, само да ги целува човек и да ги мачка.

# 94
  • Мнения: 2 603









Съжалявам, че са с лошо качество, за сега имаме само тези. Първите две ги направи приятеля ми  с  телефона преди  да я вземе, а другите две ги направих вчера по скайп.
Първата вечер е минала добре, доста е спокойна, ходила е напрекъснато след него, спали са в една стая, тя е спала в нейното си легълце. Сутринта му е напишкала един килим, явно не  се е ориентирала в тъмното къде е правилното място. Аз му казах да махне килимите за известно време, поне докато ще може да излиза навън. Освен това каза, че ядяла страшно много  Mr. Green
Вчера и говорих през скайп, дано не ме вземете за луда, а  тя дойде и  почне да ближе екрана  Laughing Друго, което разбрахме е, че не ѝ харесва огледалото, лае го и после ходи отзад  да провери дали няма куче. Почнала е да подрежда апартамента, да разнася кабелите и да дърпа покривката на дивана. Не изглежда да страда от промяната.
Не сме я избирали, беше последното останало кученце от 10, ама аз казвам, че щото нас е чакала.

Страх  ме е малко, че моят приятел ще я разглези. Аз му казах да и казва не като прави разни бели, той обаче само ѝ  се радва, казва не, ама  едно такова през  смях  Mr. Green. Вика, ама тя е бебе, как да ѝ се карам и така.

# 95
  • София
  • Мнения: 11 155
Yakamoz, страхотна сладурана!  Heart Eyes
ev4o, честити бебета.   bouquet

# 96
  • Мнения: 850
Yakamoz, страхонта е малката , черна перла  Heart Eyes  bouquet
 ev4o, чакаме снимки на бебоците  Hug

# 97
  • Мнения: 2 603
 Мерси много на всички  Hug
Исках да попитам, колко общо са ваксините които трябва да  се направят? Вече са ѝ направили 2, против глисти и обезпаразитяване, и сега в неделя или понеделник ще ѝ правят още една. Можете ли да ми направите един списък? На  моя приятел са  му  казали, че общо са 8, но не са ли много?

# 98
  • Мнения: 850
http://www.vet.zoohit.bg/page.php?n=51801&SiteID=650 виж тук , при нас бяха три ваксините , като последната я сложихме в деня в който си взехме кучо , но той беше вече на 3 месеца и 10 дни. Впаспорта на кученцето трабва да пише и да има залепен стикер какво вече е поставено с датата на поставяне .

# 99
  • Мнения: 2 603
Ами да, според тази схема са  само 3 ваксините, и аз така знаех и като ми казаха 8  Shocked Може би  в Турция нещата са различни,  може да не са комбинирани... много  странно   Thinking

# 100
  • Мнения: 678
Yakamoz ,страшна красавица си имате........Само да вметна,че тази сутринДюки изяде кабела на лаптопа.Мъжо ми се кара много......сега не работи.....но той нали е и елтехник оправи го...........
ev4o,честити ви бебета,трудно се гледат да знаете,нашето последно момиченце днес пътува за София,дано всичко е наред и пристигне добре........

# 101
  • Мнения: 1 983
Yakamoz ,страшна красавица си имате........Само да вметна,че тази сутринДюки изяде кабела на лаптопа.Мъжо ми се кара много......сега не работи.....но той нали е и елтехник оправи го...........
ev4o,честити ви бебета,трудно се гледат да знаете,нашето последно момиченце днес пътува за София,дано всичко е наред и пристигне добре........

Пепи, аз цял ден я мисля. И не смея да звънна, че сигурно шофира младежа. Пък и се надявам, че ако недай Боже има нещо, той ще ми звънне. Praynig
Yakamoz, добре дошли. Малката е прекрасна. Heart Eyes
ev4o, честити бебета. Hug

# 102
  • Мнения: 278
Здравейте Simple Smile
Преди месец, Ви се оплаках от моя капризен от към храна мопс Simple Smile След многократно смяна на марка храни само висок клас, паучове, хиляди глезотийки, молби и закани Simple Smile Уви, ефекта беше временен Sad
 Решихме да му направим профилактична кръвна картина, която си я правим на 6 месеца и се оказа, че е с Дирофилариоза в начален стадий Sad Как се заразяват :
         1.Комарът преносител ”инжектира” ларвите на дилофилария докато смуче кръв от кучето.
         2.Ларвите мигрират към подкожните тъкани и там се развиват.
         3.Възрастните паразити се предвижват чрез кръвта до сърцето и артериите.
         
 В някои случаи симптома е именно загуба на апетит, както и редица други, които той не е проявил до момента. Направихме му рентген и ЕКГ които се оказаха напълно ОК и потвърдиха, че е в много начален етап, което от своя страна се оказва напълно лечимо Simple Smile
Споделям тук, за да имате на предвид и да следите профилактично кръвните показатели на вашите любимци Simple Smile))

# 103
  • Мнения: 678
Дяволът носи ПРАДА и кара Ауди TT ,дано се оправите по-бързо....

# 104
  • София
  • Мнения: 750
Дяволът носи ПРАДА и кара Ауди TT, скоро и ние правихме ехография и ехокардиография на Пиер, имаше съмнение за същата болест, макар, че образуванието в сърцето не беше на типичното за това място. Правихме кръвен тест, които не показа проблем. Но по този повод се зачетох в интернет за профилактиката и освен някакви много скъпи препарати, друго не разбрах.
Утре предстои ходене до нашите ветеринари и ще разпитам подробно. А иначе лечение на началната фаза доколкото разбрах има. Желая ви успех и бързо подобряване на състоянието.
 Hug
сега погледнах - и Пиер е варненец, затова предполагаха, че има вероятност да е болен.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт