Математическите паралелки от 5 клас в 125 СОУ, 107 ОУ и 119 СОУ, София

  • 184 162
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 780
  • София
  • Мнения: 67
На сайта на 125 СОУ са публикувани резултатите от математическия турнир и първото класиране. Честито на успелите дечица!
Поздравления за класираните се ученици.
Някой да сподели прецедурата по записването каква е Thinking

# 781
  • София
  • Мнения: 1 399
Честито на приетите!
А някой да сподели горе - долу колко от резервите могат да се надяват на прием. Както всички знаем някои приети в СМГ освобождават места. Колко са били приетите след класиранията миналата година?

# 782
  • Мнения: 2 190
Честито на приетите!
А някой да сподели горе - долу колко от резервите могат да се надяват на прием. Както всички знаем някои приети в СМГ освобождават места. Колко са били приетите след класиранията миналата година?

Честито и от мене на приетите.

Преди 5 години от резервите бяха приети около 13-14 човека (половин клас), а последният приет беше под номер 69 или 17-ти след чертата (явно и от резервите някой се отказал).

# 783
  • Мнения: 2 298
Честито на приетите!
А някой да сподели горе - долу колко от резервите могат да се надяват на прием. Както всички знаем някои приети в СМГ освобождават места. Колко са били приетите след класиранията миналата година?
Миналата година над 20 деца от приетите на първо класиране не се записаха. По-точно вероятно се записаха и в последствие отписаха.
Само 10 деца от приетите 27 на първо класиране сега са ученици на Е клас. Много се '"придвижиха" от тогавашната паралелка с немски и математика в тази само с математика и така освободиха места за резерви, които сег учат в Ж клас (немски и математика). Ако извадим от сметката 2ма близнаци приети по право съответно с 22т и 11т. , след крайното записване последния приет в Е клас е бил с 40т (под № 50 в класирането по резултат), а в Ж клас с 27т. (под №100 в класирането по резултат).
Много от резервите, също се записват другаде.

Последна редакция: пн, 13 юни 2016, 23:55 от shrekie

# 784
  • София
  • Мнения: 173
Здравейте! Честито на приетите и от мен! Ние сме сред класираните, та ще се радвам, ако някой може да даде  информация кой ще преподава на математическите паралелки тази година? Димитров, Христова или Душкова? Предварително благодаря!

# 785
  • София
  • Мнения: 1 399
Това,което пишете дава някакви надежди за нас. Моя младеж се е поизложил и е 80-ти с 42,5т.и равен резултат с 78-мо и 79-то място.

# 786
  • Мнения: 2 298
Надежда има и то не малка. Важно е колко от децата преди вас ще се класират в СМГ и 107.  Peace
Децата с равен брой точки на последният приет следва да бъдат приети също.

Последна редакция: пн, 13 юни 2016, 23:56 от shrekie

# 787
  • София
  • Мнения: 396
И мен ме интересува кой ще преподава по математика на бъдещите петокласници... Моля.

# 788
  • София
  • Мнения: 6 614
И мен ме интересува кой ще преподава по математика на бъдещите петокласници... Моля.
Към момента никой не знае, а не че не искаме да кажем. Simple Smile
М.г. класните ръководители станаха известни в началото на м.септември, когато всички класирания бяха минали отдавна, а преподавателите по предметите на първата родителска среща.
За бъдещите 5-класници ситуацията е още по-мътна с напускането на Данков и след медийните изяви на Гроздев по казуса Христова. Sad

# 789
  • София
  • Мнения: 173
Здравейте! Днес ходих до училището, за да запишем детето и ми казаха, че крайният срок за записване е понеделник, 20.06.2016г, защото в петък 17.06.2016 нямало да работят. Сигурно ще го обявят и на сайта по-късно. Все още нямали яснота кой ще води математиката за 5 клас.

# 790
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 8
Здравейте, мами. Вече е време - след цели три години - да споделя впечатленията си от прогимназията на 107 ОУ. Като цяло нивото на учениците е високо, но зависи при кой учител попаднат. Детето ми е в математическата паралелка от 5. клас, но изгуби нивото си още в 6. клас - от една страна защото оттогава спря да посещава школата, а от друга - защото класната им не им помагаше особено. Г-жа Павлова - класният им ръководител и преподавател по математика на целия випуск 02, даряваше непрекъснато собствения си клас, и през трите години, с безразличието си - включително и днес - на завършването.  Rolling Eyes  Дори и на "специалния" клас във всичките си часове му даваше нормални задачи и затова само тези, които продължиха школата, усъвършенстваха математическото си мислене. Г-жа Боянова - по БЕЛ - също беше под критика - лоша подготовка, лошо дисциплина, нечестно оценяване и т.н. И още от 6. клас детето трябваше да ходи на курсове допълнително ooooh! За разлика от тях останалите учители по "разказвателните" предмети са на ниво Simple Smile И заради тях учениците са добри по науките и отиват на национални кръгове на олимпиадите.

Последна редакция: чт, 16 юни 2016, 19:07 от deny74

# 791
  • София
  • Мнения: 1 289
Здравейте,

Да вмъкна и аз едно мнение, защото знам, че миналата година дебнех с 4 очи някой запознат да каже нещо.

Та след завършен 5-ти клас в математическата паралелка на 107-мо ОУ, мога да кажа, че и аз и особено дъщеря ми сме много доволни от избора си. Надявам се да съм на същото мнение и след 7-ми клас, но това ще стане ясно тогава.

Основните ми цели: силно обучение по математика и по-добра среда за детето ми, определено са постигнати. Подборът с изпит определено има значение и атмосферата в класа е различна от тази в стандартно квартално училище.

Мога да кажа също, че случихме и на преподаватели. Доволна съм от математика и БЕЛ, и разказвателни, и от класен ръководител. Дъщеря ми се готвеше през цялата година и по никой предмет не минала леко. И по изобразително се рисува, и по физическо се покриват нормативи.

Беше трудно, натоварено, домашни по 3 математики всяка седмица. Възможността да усети какво точно е състезателна математика и отборно явяване. Но най-вече нови "читави" деца на "читави" родители.

Пожелавам здраве (на първо място) на всички и да са доволни от избора, който ще направят!

Успех! Hug

# 792
  • София
  • Мнения: 67
Здравейте! Днес ходих до училището, за да запишем детето и ми казаха, че крайният срок за записване е понеделник, 20.06.2016г, защото в петък 17.06.2016 нямало да работят. Сигурно ще го обявят и на сайта по-късно. Все още нямали яснота кой ще води математиката за 5 клас.
Някой друг има ли подобна информация,защото в сайта не са обявили нищо по различно.
Нас ни връщат днес,защото нямало никой в училището,който да ни запише и утре нямало да има никой...
Считам това за наистина неуместно на фона на притичащата акция по записване и срокове...

# 793
  • София
  • Мнения: 396
iskam, аз се обаждах по телефона в 125-о, казаха, че утре, петък, цялото училище, пътувало (?!) и ще сложат бележка на вратата за това. Удължават срока до понеделник, 20 юни.

# 794
  • София
  • Мнения: 649
На сайта на 107 ОУ е публикувано разпределение на стаи за децата, които утре са на "Еврика".
http://www.107ou.com/
Успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт