Всякакви въпроси относно съдомиялните - 5

  • 45 129
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 176
   bouquet


Солта си е задължителна, Светкавица. Аз ползвам таблетки, с функция Мултитаб на миялната. В книжката пише, че тази функция спира подаването на сол и гланц от резервоарите, но не е баш така, защото индикаторът за сол светва от време на време, което ме кара да мисля, че само таблетките явно не са достатъчни.

по много въпроси за таблетките  All in 1 от Дедо съм запомнила, че в тях има добавка за омекотяване, но варовитостта на водата е различна по градове. И ако за София е достатъчна добавката в таблетката, за повечето градове не е. И аз си пълня сол и използвам винаги.

# 16
  • Мнения: 184
Благодарности на Sourcherry за новата тема,да се запиша,че я чета редовно

# 17
  • Мнения: 382
Благодаря   bouquet  Знаех, че тук ще намеря своевременно помощ.

# 18
  • София
  • Мнения: 357
Страхотна тема  bouquet

# 19
  • Мнения: 6 031
nikolovi, моята машинка няма настройка на солта, работи ежедневно и по два пъти на ден често. Лампичката светва на около 3 месеца.

И при моята е така.

# 20
  • Мнения: 31
Момичета, искам да споделя с тези от вас, които са в регион с мека вода и които предварително изплакват чиниите си, че използвам голяма машина и от известно време слагам около 1/4 таблетка Грюн Грийн, при което всичко е измито. Естествено, чашата от кафето и от кашата на детето, не ги изплаквам - засъхват си през деня и пак се измиват. Не препълвам миялната, но на около 80% е заредена. През деня трупаме съдовете в мивката и като пускам водата за разни други цели, те се накисват и самоизплакват. Пробвала съм и с 1/8 таблетка - пак измива. Тави и тенджери предварително понакисвам и с чекта тръквам малко, да  помогна на машината, че с налепите не се справя на 100%. Сега имам 80 таблетки Грюн, които май до края на годината ще ми стигнат.

Това го открих в борбата си с онази пяна, за която ви надух главите - нали ми казаха техниците да слагам минимално количество препарат, та ето какво открих, докато тествах.

# 21
  • Мнения: 15 379
Щом машината измива идеално, макар и с минимално количество, това е повече от чудесно Peace.

# 22
  • Мнения: 31
Щом машината измива идеално, макар и с минимално количество, това е повече от чудесно Peace.
[/quot

Измива тя, само че още не мога да изплакна гланца напълно. Техникът ме каза да пусна няколко пъти без съдове и да отворя по време на цикъла, за да излея малко олио вътре. Така щял да се оправи проблемът с гланца. Не смея да пробвам, ти как мислиш, има ли резон?

# 23
  • Мнения: 15 379
О, не!
Не бих го приложила Stop.
Гланцът ще свърши в един момент, имай търпение.

# 24
# 25
  • Мнения: 31
Мерси Grinning И аз така реших. Странен техник явно! Joy Чудно ми е обаче какво е това дълго изплакване - 10 цикъла без препарат, 20 пъти пълних резервоара с вода и издърпвах със спринцовка...

# 26
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
То и само с вода измива, без препарат. Чела съм за такива случаи, но разтворените мазнини после се натрупват и в един момент машината спира са мие, остава с вода и т.н Ако наистина миеш само кафе и каши, може и да е достатъчно 1/4, но за мазни съдове не бих си правила експерименти с машината.

# 27
# 28
  • Мнения: 31
Не, не, мазни почти няма... 1-2 неизплакнати чинии от салати максимум, повече са чашите и приборите при нас, чистички чинии и т.н. Но пък без препарат остават петна, не измива хубаво, само приплаква.

# 29
  • Мнения: 15 379
Без препарат няма как. Аз поне не бих пробвала.
Че то това няма да е миене, а плакнене.

Общи условия

Активация на акаунт