Автоимунен тироид на Хашимото (18)

  • 80 749
  • 750
  •   2
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 17 460
Дездемона, в първия пост съм сложила линк към клиниката, в която д-р Начев работи  Peace Мисля обаче, че в събота не приема, но пробвай де.

# 106
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Сънчи-Пънчи, твоят случай ми напомня на този на една моя приятелка, която преди 2 години във Варна така си изследва ЩЖ и по същия начин лаборантката й казала: "ау, ужас много са ти завишени стойностите, може и рак да е" И това става след обяд. До другия ден, докато успее да отиде на ендокринолог и бяха излезнали 2 бели косъма.... На мен преди месец ми диагностицираха Хашимото. МАТ при мен е 600, а ТСХ 12,76, така, че не си толкова тежък случай според мен, без много да разбирам, ама... Споко newsm10

# 107
  • Мнения: 4 737
Момичета  Hug  благодаря ви, че се включихте   bouquet ориентирах се Wink
Само ми е притеснено, как да звъня на д-р Начев  Shockedпри положение, че все още не съм му пациентка  Shocked.. ама срам не срам Embarassed .. ще се пробвам  Embarassed
Много ви благодаря, още веднъж Бърди, Мардата    bouquet

# 108
  • Мнения: 3 154
marrdata, благодаря ти за успокоението Hug
Dega, аз определено не съм наясно с Хашимото, но поне покрай многото четене последните дни успях да видя един постинг в някакъв американски форум, където момиче се оплакваше точно от болки в челюстта... е нея и гръбнака я болеше Rolling Eyes

# 109
  • София
  • Мнения: 10 705

Magnet for happiness, не можеш да си представиш колко много се радвам за бременността ти! Heart Eyes Помня те от ИБ  Wink[/color]
Hug И аз си те помня, ти как мисУиш Simple Smile
Към кой ендокринолог си се ориентирала? Сега целите ли бебе ?

# 110
  • Мнения: 3 154
Целим, целим Simple Smile От КИРМ Плевен ми поискаха тези изследвания Wink
А името на ендото убий ме не мога да се сетя сега Crazy Отслабената памет е особено ясно изразена при мен Joy

Последна редакция: сб, 16 апр 2011, 13:43 от Сънчи - Пънчи

# 111
  • София
  • Мнения: 10 705
Сънчи,опасявам се че за бебе ТСХ трябва да е около и под 2...може да се наложи да отнеме маааааалко време да го вкарате в релси твоето, но е добре че са ти го искали за да се вземат мерки о-време Simple Smile

# 112
  • София
  • Мнения: 2 488
Привет, ето моите резултати след раждането:
Tsh 2.47 ref. 0.35-5
Ft4 15.37 ref. 11-22.6
Ft3 4.79 ref. 3.1-6.3
Хубав уикенд!

# 113
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Прочетох всичко по темата... Бърди много добре систематизирано и подредено   bouquet
при мен само ТСХ не е в норма и миналата есен от стрес качих 6 кг, които се мъча с разни диети да сваля ама не става и не става..последно с зелева супа се мъчих 2 дена еми днес имах чувството, че ще умра направо  сутринта толкова ми беше зле...в момента водя доста спокоен живот, пия си еутирокса редовно, обаче кг не мърдат .... пия омега 3 , келп и селен..въпроса ми е какво да направя за да се отърва от тях  Joy
Хубав уикенд и от мен!

# 114
  • София
  • Мнения: 17 460
За систематизирането благодарностите са на птица, аз лежа на нейните лаври  Laughing

Евилче, муцка ми се виждат изследванията ти  Peace

# 115
  • Мнения: 1 080
Прочетох всичко по темата... Бърди много добре систематизирано и подредено   bouquet
при мен само ТСХ не е в норма и миналата есен от стрес качих 6 кг, които се мъча с разни диети да сваля ама не става и не става..последно с зелева супа се мъчих 2 дена еми днес имах чувството, че ще умра направо  сутринта толкова ми беше зле...в момента водя доста спокоен живот, пия си еутирокса редовно, обаче кг не мърдат .... пия омега 3 , келп и селен..въпроса ми е какво да направя за да се отърва от тях  Joy
Хубав уикенд и от мен!
Сама отбелязваш че ТСХ не е в норма, а точно то ти пречи да свалиш килограмите. Препоръчвам ти да пиеш много вода аз никога не съм качвала много и рязко, но с пиене на вода бях свалила 1-2 ограничавах и сладкото, а тестяно и хляб почти не консумирам така че не знам дали се е отразило и това, но най-вече мисля че при нормализиране на ТСХ паднаха килограмите, защото тогава стана и бебето.
Ние тук не сме открили вълшебен метод просто опитваме и се окуражаваме взаимно, а с тия зелеви супи и т.н. не знам много съм против, защото всичко забранено е много желано.
Little Evil и на мен ми харесват резултатите ти.

# 116
  • Мнения: 148
Съгласна съм с m-i. Повечко вода и движение и по- малко сладко. Два дни само на зелева супа не знам как си издържала. Между другото този келп не съм сигурна, че е за нас - провери. Доколкото знам, водораслите са с много високо съдържание на йод, а той профилактично е полезен за щитоовидната жлеза, но не и в нашия случай. Спомням си, че бях питала моя доктор, защото промотират тези продукти като подпомагащи ЩЖ, но той изрично ми забрани да ги взимам.

# 117
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Сънчи,опасявам се че за бебе ТСХ трябва да е около и под 2...може да се наложи да отнеме маааааалко време да го вкарате в релси твоето, но е добре че са ти го искали за да се вземат мерки о-време Simple Smile
Аз също целя бебе и от 1 мес съм на 50 мг Л-Тироксин, а ТСХ ми бе 12,76. Съмнявах се, че ще го сваля толкова бързо, но според Начев от този месесц мога да си подновя опитите за бебе. В Момента горе-долу трябва да съм в Ову, т.е. имам 15 дни до новото изследване на ТСХ. Чудя се дали е възможно да ми е влезнало в норма ТСХ-то?... newsm78 А ако не ми е? Дали рискувам нещо?

# 118
  • Мнения: 4 737
Още веднъж благодаря ви за съдействието  Hug   bouquet срам несрам  Embarassed (ама като ме гони неволята  Flutter )позвъних на док-р Начев, ами много любезен бе човека, обясних му ситуацията при мен, и че ще бъда при д-р Стаменов в събота 14 май, та човека каза, да му позвъня след 08 май и все ще ме измисли някак ... Отдъхнах си ...
На бебеправещите  Hug и аз, съм с вас в кюпа с тази разлика, че при мен ТСХ хич го няма  Rolling Eyes нещо съм го занулила въпреки Пропицила, дето го пия 3 месец вече  Rolling Eyes Все още се надявам това бързо да оправя за да започна най-сетне и 3 си инв опит  Praynig

# 119
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Благодаря момичета, хляб, тестени и сладко почти не консумирам..с водата имам грях не пия почти...движа се доста по 6 км през всеки почивен ден и през седмицата вело по 20 мин вкъщи...за зелевата издържах, но тази сутрин всичко ми треперепереше...и ми беше като иглички ..

Май ще трябва да отида на лекар и да си пусна едно ново ТСХ и да се консултирам пак с доц. Сечанов...ако открия обаче вълшебен метод ще го споделя Simple Smile..в момента съм на 75млг. дано да не трябва да се увеличава..

Общи условия

Активация на акаунт