За малките подаръчета от чужбина

  • 12 540
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 784
Иначе магнитите са подходящи като размер и цена, но това не е подарък, а по-скоро отбиване на номер.
Ако го носиш на човек, на който не му трябва да, но аз имам много приятели, които си събират магнитчета и повечето от тях дори си поръчват да им донесем, като ходим някъде Simple Smile
Аз също си събирам магнити, но само от места, на които съм ходила лично.
И аз като Stelitka винаги купувам картички, особено за майка ми, тя много обича да й носят картички от различни места и градове, даже си ги лепи на една стена.
От Италия и ние с мъжа ми си бяхме накупили моцарела, др.сирена, деликатеси, паста, въобще куфара беше пълен с ядене. Blush
А играчки интересни, не се сещам, освен по тематичните музеи.





# 46
  • Мнения: 165
Обичам да получавам репродукции от картини от страната.
Светкавица, аз получих като подарък от Италия ръчно правена прясна паста, опакована като подарък. Направих я и поканих приятелите, които ми я подариха. Беше страхотно преживяване. Беше мило.
АЗ лично харесвам магнити за хладилника и той целия ми е налепен с тях. Всяка вечер, след работа, си ги гледам...

# 47
  • Мнения: 1 473
Не съм разглеждала много детски магазини за играчки, а преди всичко за дрехи - имат много сладки неща за децата  Grinning.
Играчките, които съм виждала са били предимно на Фишер Прейс или Чико - нищо, което да го няма в БГ. Но сигурно в някой бутик за детски играчки ще се намерят оригинални и интересни неща.

# 48
  • Мнения: 255
Дидка, аз така съм с моите чинийки, наредени са в коридора и като минавам все си ги гледам. Сега предстои да редим новите от последното пътешествие..... за лош късмет счупих тази от най-интересното място - Ушуайа, на Огнена земя,  поне на 20 парчета.... ама пусти зор залепихме я.  Grinning

# 49
  • София
  • Мнения: 1 510
И аз нося сувенирчета на моите хора. Особено пепелници Laughing Изключение направих за Рим. Оттам купих само за племеничките ми по едно стъклено сърце. Най-красиви си остават сувенирите от Гърция, много са им красиви чашите и вазичките. Голямата ми племеница винаги иска да й нося сувенир, колекционира, но след последното разчистване от бюрото й, майка й ги събра повечето в кашони. И все пак сувенирите са най-ценни за тези които са ги донесли, защото  напомнят за местата, които си видял. Ако имах по-големи възможности, щях като подаръци да нося и други неща.

# 50
  • Мнения: 186
За офиса винаги нося кафе и бонбони.
За приятели и близки купувам нещо традиционно, сързано със съответната страна .
Въпрос на жест.

Последна редакция: ср, 20 апр 2011, 21:43 от darinaa83

# 51
  • Мнения: 165
Дидка, аз така съм с моите чинийки, наредени са в коридора и като минавам все си ги гледам. Сега предстои да редим новите от последното пътешествие..... за лош късмет счупих тази от най-интересното място - Ушуайа, на Огнена земя,  поне на 20 парчета.... ама пусти зор залепихме я.  Grinning

Явно не съм само аз Simple Smile

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 70
За подаръците - зависи от пътуването. Ако е служебно - винаги нося за колегите по нещо вкусно, което купувам не от туристическите места, а от обикновени магазини или супермаркета - бонбони, шоколад, някакъв алкохол в малки шишенца или подправки. От служебните пътувания нося подаръчета само за семейството ми, но за баби и роднини - не.
Ако пътуването е лично - обикновено нося подаръци само за семейството (мъжа и детето). Преди носех и за близки и роднини, но установих, че реално тези подаръчета имат по-голяма сантиментална стойност за мен, отколкото за тях.
За алкохола - определено те съветвам да го купиш от летището и да ти е към ръчния багаж. Моят мъж имаше злополучен опит с бутилка вино в чекирания багаж, който често е подхвърлян и стоварван най-безцеремонно без оглед на съдържанието му. Така че не рискувай с вино в чекирания багаж Simple Smile
Приятно пътуване! Флоренция наистина е прекрасна, наслади й се Simple Smile

# 53
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Да, нося, магнитчета, лъжички за кафе с емблема на мястото, на което сме били, пепелниче, напитки, бонбони и други джунджурии.

На мен пък колега ми донесе разделител за книги от Прадо, Испания, репродукция на Веласкес. Еми много ми допадна, още повече, че съм от четящите.

# 54
  • У нас
  • Мнения: 304
Ние си купуваме типичното за района разпространено питие (напр. при последното ни посещение в Прага взехме Бехеровка за нас и приятели,което изпихме на родна земя с разглеждане на снимки),сувенирни лъжички с надпис от града ,магнитчета,но само от лични посещения ,дървени фигурки и др. От Шонбрун си взехме ,след като присъствахме на автентично приготвяне на ябълков щрудел- готварска престилка с отпечатана рецепта на същия,кухненска кърпа с изглед ,карета и др,взависимост от вкуса.На приятели и близки преценяваме взависимост от  човека и типичния за района предмет. Скъп спомен са ми обувките от магазин в Рим в непосредствена близост до фонтана Ди Треви. Човек трябва да си доставя малки радости !

Общи условия

Активация на акаунт