"Черешката на тортата" търси най-чаровния готвач

  • 45 587
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 794
Октопод(че) с рокля, много благодаря   bouquet Ще добавя морков  Peace

# 691
  • Мнения: X
Поне доколкото аз съм запозната,по-добре е да има пиле в салатата и риба в основното, отколкото да се повтарят..
Както при Любо миналата седмица....само в десерта нямаше риба.   Laughing
Нещо като правило е:Ако има риба в салатата ,например,основното НЕ трябва да е риба.

# 692
  • гр.София
  • Мнения: 62
През цялото време се чудих,защо Галка шепнеше ,когато говореше  Thinking
 chef
Мира е свикала отбор готвачи и сервитьори за да я подготвят, да не се излага.Тя е жена със стил и не трябва никой да говори против нея.Ако някой каже нещо ,веднага става завистлив и злобен ooooh!

# 693
  • Мнения: 3 794
През цялото време се чудих,защо Галка шепнеше ,когато говореше  Thinking
Точно същото се питах и аз. Доста се напрягах, за да чуя какво казва  Blush

# 694
  • Мнения: 11 747
Рибни менюта се правят, не знам за такова правило, да не се правят. Мисълта ми беше, че риба не се яде след месо, макар и бяло пилешко преди сьомга, допускам, че точно бяло пилешко преди сьомга може.

# 695
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 701
Здравейте. Може ли да ми дадете рецептата за предястието. Мерси.   bouquet

Последна редакция: ср, 06 юли 2011, 14:11 от syn

# 696
  • Мнения: X
Аз от готвачи съм го чувала:например:
Не може в салатата да има пилешко на грил,в предястието да речем шишче с пилешки кюфтенца и основното да е пилешко бутче.
Също и за рибата:салатата да е с риба тон от консерва,предястието -скариди,а основното -някаква риба.
Не трябвало да се повтарят.
Ако в салатата има риба,основното не трябва да е риба.
Или ако в салатата има телешко печено,основното не трябва да е телешко.
НЕщо такова....

# 697
  • Мнения: 11 747
Разбрах ти идеята, но конкретно за рибата или морската храна, да го обединим, изобщо не мога да се съглася. Рибните/ морски менюта са класика. Винаги и навсякъде по света са правени такива менюта, има рибни ресторанти все пак. Характерно е за някои региони в света, рибата да им е основна храна. Точно скариди за предястие и риба за основна е класическа и обичайна комбинация. Но на мен мисълта ми беше за съвсем друго нещо - по правило риба след месо не се яде.

# 698
  • Мнения: X
Ами не знам....може и така да е....за месото и рибата.   Thinking
Иначе,аз обичам скариди за предястие и рибка за основно....хич не ми е проблем ,че уж не било прието да е така.   Laughing

# 699
  • Мнения: 3 634
Според мен може да има цяло меню от едно месо, но само в едно от ястията трябва да е доминиращо.

# 700
  • София
  • Мнения: 6 219
Мен са ме учили, че риба и пиле в едно меню не се комбинират, не знам защо, но явно това не се спазва навсякъде. Аз спазвам само това. Цяло рибно меню ми е странно - може би защото аз не ям толкова риба.

# 701
  • Мнения: 943
Мира Добрева като, че ли не дава 10 , за да не вземе случайно някой да спечели и това да не е тя.  Whistling

# 702
  • Мнения: 3 712
Каква оценка изкара Щерев? Не можах да го гледам. Sad

# 703
  • Мнения: 5 462
Ауууууууууууу голямо лигавене бе. Sick
Като сватбари са . hahaha Joy

# 704
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Каква оценка изкара Щерев? Не можах да го гледам. Sad
Още върви предаването, след половин час ще се разбере. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт