Седмокласници на финала

  • 40 931
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 752
Имам въпроси относно последния пробен в Междучасие, на който и моето чаве ходи. Тестът видях, че вече го има качен в новия общ мейл. Много бих искала да чуя компетентното мнение на unadabtable и другите мами специалисти.  Praynig
Въпрос 2: според  детето е сгрешен, изпуснато е едно НЕ във въпроса, за да има само един верен отговор, който при отрицателно зададен въпрос е Б. Детето обърнало внимание по време на изпита на госпожата, която била в стаята, но тя се е опитала да го убеди, че той греши. Тъй като според него „Те мамят, но аз съм прав“, оградил Б и добавил едно НЕ във въпроса. Само че тестът остава в него, а на тях дава само отговорите… Съответно е оценен като грешен. Днес отидох да взема резултата, госпожата, която ми даде работата ми каза, че много са спорели по време на изпита, но детето се е объркало, имало уловка във въпроса и верният отговор е В. Така е посочено в резултата... Ще си спестя моя коментар към такива уловки, искам да чуя и вашия. Close
Освен това относно 19-ти въпрос: винаги съм знаела, че „обирам си крушите“ означава махам се. Е да, ама не… Twisted Evil
То май друго не ни остава, освен да се надяваме да няма недоразумения на истинския изпит. Че освен всичко друго на децата им отнема много време да се чудят те ли грешат или има грешка във въпроса. Mr. Green
Гледам езиците пак сте обсъждали... Ние вече решихме - официалният език в ЦЕРН е английски, добре било да знае и френски. Peace Това според всички физици, до които се допитахме за това какъв език трябва да знае един ядрен физик. Laughing Така че вариантът с немската паралелка отпадна, оставаме с едно желание - СМГ с английски. Laughing

# 691
  • Мнения: 542
mamamilk, права си. Обирам си крушите означава махам се с облекчение от някъде, напускам, отивам си. Направих справка (за всеки случай) и в "Малък фразеологичен речник на българския език" с автор Върбан Вътов.

Последна редакция: ср, 25 май 2011, 15:15 от math_mother

# 692
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Привет!
... извинете ме, но защо не мога да вляза в общата поща?
Става дума за сортираната статистика... С парола 7мокласници...

# 693
  • Мнения: 542
Привет!
... извинете ме, но защо не мога да вляза в общата поща?
Става дума за сортираната статистика... С парола 7мокласници...

sedmoklasnici_2011@abv.
Това е новата поща. В старата не може да се влиза.

Последна редакция: ср, 25 май 2011, 14:32 от math_mother

# 694
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сърдечно благодаря   bouquet

# 695
  • София
  • Мнения: 11 833
Шани,май скоро не си ни навестявала  Wink.

# 696
  • Мнения: 939
Във връзка с паролата на пощата - мисля, че за да не се повтори случката със старата поща, е добре паролата да не се изписва в явен вид в темата ни (дори и белият цвят на шрифта не е достатъчна защита). Ако и вие мислите така, редактирайте си постингите като изтриете паролата.

# 697
  • София
  • Мнения: 11 833
Във връзка с паролата на пощата - мисля, че за да не се повтори случката със старата поща, е добре паролата да не се изписва в явен вид в темата ни (дори и белият цвят на шрифта не е достатъчна защита). Ако и вие мислите така, редактирайте си постингите като изтриете паролата.

Peace

И аз същото си мислех.

# 698
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 143
Същото щях да ви подсетя, но се сещам за още нещо  newsm78 писа ли някой до пощата с молба да изпратят съдържанието. Може съвестта да ги загризе.

# 699
  • Варна
  • Мнения: 2 364
Писах! Още в деня, в който стана проблема....
И да кажа - нали проблемът със старата поща беше това, че някой е влизал с грешна парола и е правил опити поне 100 пъти, преди да я блокират. В такъв случай, дори и да не показвате явно паролата, мисля, че пак може да пострада...

# 700
  • Мнения: 366
Здравейте и от мен! Първо да пожелая успех на всички, да минават вече тия изпити, че да си починем и ние и децата.

 Момичета, да ви питам нещо относно класирането. Там нещата не са ми съвсем ясни Embarassed
Значи имаме вече оценките от изпитите и от там насетне на къде. доколкото разбрах -избираме си три училища подреждаме ги по желания и ако ни приемат на първо класиране е ясно, но ако не успеем, трябва ли след това да подаваме на ново документи. Изобщо ,ако на някоя от вас и се занимава да ми обясни всичко относно класирането  и приема, ще съм много благодарна.

# 701
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578
Вили, това трябва да ти даде някои от нужните отговори
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/top_men … 2010_priem7kl.pdf

никъде не пише, че училищата трябва да са три, няма такива ограничения

ако детето е класирано на някое по ред желание, но не първо,  удостоверяваш, че ще продължи в надпреварата без да се подреждат наново желанията, ако не е класирано по нито едно желание, не се подават никакви документи - логично си участва във второ класиране

за трето класиране вече наново се подават документи и се подреждат желания в зависимост от свободните места

# 702
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 143

Не три - 30 и повече може да се подредат по желание (както детето иска да влезе) .
И излиза класирането - ако сте по първо желание - веднага трябва да се запишете, ако не сте успяли, имате право да си запазите мястото и да останете за второ класиране(ако мястото в което са ви приели ви устройва - се записвате) , за да видите дали може да влезете в по-желана паралелка. Ако и втория път не се запишете, тогава отивате на трето класиране, ноо третото класиране наново се обявяват местата и се прави ново класиране, вече за свободните места. Ако и третото класиране не се запишете, тогава 4-то класиране е в самите училища. Те обявяват свободните бройки - тогава риск печели, риск губи, отварят се хубави места. Дори записани деца, могат да се отпишат и да си опитат късмета там.

# 703
  • Мнения: 413
Малко Off, ама - Дороти, радвам се, че се навърташ насам   bouquet

# 704
  • Мнения: 366
Благодаря, момичета! знаех си, че тук мога да получа изчерпателен отговор.

Да попитам има ли майки от Бургас.

Общи условия

Активация на акаунт