Каква раница за първокласник?

  • 119 536
  • 724
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 1 715
И за мен несесерът е излишен. Ние взехме чантата с бухалчетата, показана от Амели Пулен. Ползва се от дете подготвителен клас. Идеята беше да носи раницата два пъти седмично, когато има пиано, защото школата е по-голяма. През другото време - с малката. Странното беше, че като се напълни малката с вода, кутийка с моливи, 2 тетрадки, несесерче само за острилка, ножичка и лепило; плюс кърпички и телефон, тежала повече от голямата, която хем реално е по-тежка, хем се носи и школа в нея. Значи наистина разпределението на тежестта е съвсем друго и не го усеща.
Кити, комплектът е страхотен. Кутия за храна и бутилчица трябват.

# 631
  • Мнения: 0
Ние си имаме в комплекта кутийка и бутилка на Мини, просто в сайта имаха друг комплект, само че се оказа че е същия. Обадих се да питам, много мило момиче ми обясни че са същите.
Но разбира се оставам купища неща с Мини за купуване. Simple Smile

# 632
  • Мнения: 654
Кое му е тежкото на несесера? Ежедневно му трябва на първолака молив, химикал, гума, острилка и 6-7 цветни молива. Но подобни тристранни несесери и тн - са приумица на родители и производители...
Интересен въпрос Laughing.
Тежък е по моя преценка, защото е пълен-флумастери, моливи и прочие. Идеята ми беше да остава цяла седмица в училище, а ежедневно да се влачи един по - малък, в който да има химикалка и молив, но ми се връща ежедневно. Това е

# 633
  • Мнения: 7 947
Затова написах назад какво е нужно всеки ден. Ти самата можеш да попиташ учителката. Фулмастери например не са нужни. А те тежат най-много.

# 634
  • Мнения: 4 035
Хм, аз от едноседмичната употреба на Лего-то, нещо не съм хич във възторг Thinking
Добре, че го взех миналата година от немските магазини за 60 лева, че щеше много да ме е яд, ако съм дала истинската цена.
Два предмета, несесер, и то не оригиналния, който е по-дебел, и една много плоска кутия за сандвичи и вече няма дълбочина.
Като гледам по картинките, май Габол е много удачен избор.

Последна редакция: ср, 25 сеп 2013, 13:56 от evhen

# 635
  • Мнения: 4 428
А аз от едноседмичната употреба на нашата раница на Габол съм много доволна  Peace Всички учебници, пособия, блокчета и тетрадки се събират в основното отделение. Там слагам дори маратонките в едно прикче, като имат физическо и не носи отделна торба (добре, че не избързах да купувам)
В средното отделение стоят по един комплект от по 24 цвята моливи и фулмастери + несесера и като има физическо слагам една тениска за преобличане.
В най-предното отделение, което е и най-малко, слагам кутия за храна, която събира 2бр сандвичи + плод и пакетче солети.
В страничните джбове слагам шишето с водата и по едни мокри и сухи кърпички  Peace
И всичко това се събира съвсем спокойно в раницата, нищо не е смачкано или да се вади и прибира трудно от детето  Wink
За момента съм много доволна от раницата  Peace

# 636
  • Мнения: 15 379
Веселина, а може ли снимка на вашата раница?

За мен е още рано, но отсега искам да си набележа сполучливи модели, за да мога да избера.
Габол аз лично много харесвам, раниците им са здрави, разцветките свежи.

# 637
  • Мнения: 4 428
Веселина, а може ли снимка на вашата раница?

За мен е още рано, но отсега искам да си набележа сполучливи модели, за да мога да избера.
Габол аз лично много харесвам, раниците им са здрави, разцветките свежи.


Нашата е тази:
http://www.shop.lumar-bg.com/uchenicheski-ranici/gabol?product_id=2732
Не е с много свежи цветове, но аз изрично я избрах такава  Wink По "реалните" магазини посля я видях с 10-ина лева по-евтина  Crazy

# 638
  • Мнения: 15 379
Раницата е много хубава, цената й е съвсем приемлива!
А има ли пластмасови крачета, тъй като разбрах, че това е важно заради дъното - за да оцелее по-дълго и да не се разкъсва?

# 639
  • Мнения: 4 428
Раницата е много хубава, цената й е съвсем приемлива!
А има ли пластмасови крачета, тъй като разбрах, че това е важно заради дъното - за да оцелее по-дълго и да не се разкъсва?


Има едни крачета, но са мънички  Wink Но за десетте дни ходене на училище, по раницата няма никакви следи от нещо дори изцапано  Peace Ще видим как ще са нещата до края на годината, но за момента ми се струва, че не е нужно да е чак толкова "удароустойчива"  Mr. Green Макар, че си зависи и от детето, и от дисциплината в училището...

# 640
  • sofia
  • Мнения: 8 964
Хм, аз от едноседмичната употреба на Лего-то, нещо не съм хич във възторг Thinking
Добре, че го взех миналата година от немските магазини за 60 лева, че щеше много да ме е яд, ако съм дала истинската цена.
Два предмета, несесер, и то не оригиналния, който е по-дебел, и една много плоска кутия за сандвичи и вече няма дълбочина.
Като гледам по картинките, май Габол е много удачен избор.
Със същата раница е малкия. Всичките му учебници и тетрадки се побират вътре + несесера.
Тъй като раницата си стои в училище, храна си носи в сака за физическото, т.е. него разнасяме през седмицата.

# 641
  • софия
  • Мнения: 26 051
Вчера взех нашата раница. Много е красива и изглежда стабилна. Цялата е посипана с брокат. Хубави, ярки цветове. Джобът за кутията за храна е с термо покритие. Несесерът е в джоб по негов размер. Раничката за физическо отвътре е като гумирана. Има по 1 допълнително шише и допълнителна кутия за храна. Направих няколко снимки. Следващата седмица, като се прибере собственичката, ще я снимам и на нея.

 

Много съм доволна.
За сега съм много доволна от нашата раница. Всичко се събира, че и място остава. Несесерът си седи в неговия си джоб, кутията - в нейния, няма разпиляна храна. Единствената ми забележка е, че като сложа нещата по 4 предмета и чантата става тежка, въпреки че е 890 гр.

Истината е, че аз и баща й я носим. Тя я пренася само от тяхната стая до стаята за занималня.

# 642
  • Мнения: 7 947
Не знам защо използвате като критерии - дали се побира всичко.
Ми естествено, че се побира - не знам раница, в която да не се събират учебниците, несересера и храната. Поне не и такава над 36-7см височина и 12-13см дъно. Всички раници за първолаци са поне тези размери.
Нашата си остава доста празна, но аз не слагам толкова неща.

# 643
  • Мнения: 4 428
Нашата раница е о/о 500гр и пак си става тежка, като се напълни  Wink Няма начин, тежат си учебниците.

# 644
  • София
  • Мнения: 6 375
Хм, аз от едноседмичната употреба на Лего-то, нещо не съм хич във възторг Thinking
Добре, че го взех миналата година от немските магазини за 60 лева, че щеше много да ме е яд, ако съм дала истинската цена.
Два предмета, несесер, и то не оригиналния, който е по-дебел, и една много плоска кутия за сандвичи и вече няма дълбочина.
Като гледам по картинките, май Габол е много удачен избор.

това Лего да не е някакъв друг модел, по-малък? нашата раница е Лего - има отделно отделение за несесера, отделно отделение за кутията за сандвичи, в основната кухина има место колкото искаш...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт