Юни ще се вдигне шум, ще направим бейби-бум! - тема 26

  • 25 155
  • 772
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 57
Честит имен ден на Елдра и  Чин и двоен празник на Къдрокоска!
Кити , много неприятна ситуация  Sad- стискам палци да се развие добре (все пак)! Представям си под какво напрежение е мъж ти в момента.......
deskatta,разкажи какво плануваш и как се прави този ритуал " пита" на 40-тия ден???
 аз да ви се оплача..... от две -три седмици ме мъчи един мъдрец, но снощи беще ад- нито ефералган помага- нищооо, просто адска болка и като прибавим това ,че с всеки изминал ден се чувствам все по- огромна , а бебето сякаш е все по- напористо да излиза, започвам да си мисля ,че няма да дочакам 1 юни.  Има ли и други мами планувани за тогава? Wink
Прегръдки от мен и ...дали днес ще има новини ??? Wink Hug Hug
Хубав ден ви пожелавам!

# 31
  • Мнения: 819
                                                   Добро утро, колежки.

 ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ.ЖИВИ И ЗДРАВИ ДА СТЕ.  bouquet  bouquet  bouquet

 Аз вчера от емоции забравих да ви се похваля, че най–накрая купихме легло.От тези преносимите, водят ги за пътуване.Много е готино, но мисля, че трябва да му купим матраче допълнително.То си има, ама ми се вижда много твърдо. newsm78Накупих чаршафчета, олекотена завивка, пеленка, тънко одеялце.Само количката остана, но нея ще я вземем в края на месеца.И забравих разбира се да купя възглавничка... CrazyИзпрах и изгладих всичко.Само ми остана да приготвя дрешките за изписване в една чанта.

 Вече си говоря с бебата, че е време да излиза, че я чакаме с нетърпение.Не ми се ще да отнеса още едно секцио, ама каквото–такова.Има време до 1, когато ще се срещнем с док.

Ани, поръчвам си един сън. Mr. Green Hug

 Хубав и слънчев ден ви пожелавам.

# 32
  • Мнения: 158
Благодаря ти Теди малко се поуспокоих,че няма да стане веднага.  Hug
Лошото е,че трябва да пътувам 40км до болницата като стане,а ме е страх дали ще има време.Май това най-много ме тревожи честно казано.

# 33
  • София
  • Мнения: 13 221
Момичета на коя от вас и е падала тапата с предишно дете?Падна,но док каза,че има още да пада,а нямам грам признаци.Взех бая да се притеснявам вече  Sad

Е, няма от какво да се притесняваш, точно обратното. Бъди доволна, че си правиш постепенно разкритието.  Wink Тапата запушва шийката, когато тя започне да се отваря тапата пада. Може да е на части, зависи как се прави разкритие. И колкото по-плавно стане то, толкова по-добре за раждането, ще бъде и по-малко травматично, чисто теоретично, разбира се. На мен със Сашата лекарката ми направи с ръка разкритие. Тапата ми падна след няколко часа. Аз родих след 2 дена. Но аз бях на термин и отидох в болницата с 5 см разкритие. Без някакви особено драматично болки стигнах до 8 см. Но опдготовката на шийката ми ставаше доста бавно.
Ще имаш време да пътуваш. Първото раждане е бавно. Обикновено 10-12 часа от пърата контракция. Така че Тина няма да родиш от вас до болницата, бъди сигурна.

# 34
  • Мнения: 819
 Тинче, не се тревожи.Не става толкова бързо раждането. Дори и да ти изтекат водите, имаш доста време.Не си мисли, че като изтекат и след 20 мин. си родила. WinkАз имам около 70 км. до болницата, и това ми е трето раждане.Хич не се и кося.Просто ако изтекат водите, тръгвай без да се моташ към болницата, същото важи и за чести и регулярни контракции.Всичко ще е ок.

 Ваче ме изпреварила.

# 35
  • Мнения: 158
Това ме успокои доста.Благодаря ти Ваче!  Hug
Още малко и всички ще сме с чаканите дечица.Дай Боже всичко с всички ни да е наред  Praynig

Отивам да се поразходя малко,че в нас започна ремонта на входния коридох,дневната и кухнята и не е много за мен там да се въртя.Чакам днес да сложат щорите и да почвам да пера и гладя дрешките,че направо 2 седмици тези щори световни станаха.

Хубав и изпълнен с положителни емоции ден ви пожелавам  Hug

# 36
  • Мнения: 20
Момичета,
забравих да помоля за по 1 стиснато палче. Днес следобед съм на преглед и тонове в болницата. Доки не искаше да ме оставя за следващата седмица, че няма да е дежурна, а иска да види как се развива разкритието.  Crazy

# 37
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен момичета!!!

Орикс, браво за темичката, много е сладка    bouquet

На първо място искам да поздравя именяците, да са ви живи и здрави имената, само с добро да ги споменават    bouquet  bouquet

Къдрокоске, честит рожден ден, да сте живи и здрави цялата фамилия  Heart Eyes Hug  bouquet

Пеперудке, задължително матраче купете, и аз сега съм на вълна купуване на матраче за същото легло, аз трябва и горно ниво да взема, че ще използвам едно легло от племенниците, та кой знае къде е заминало ....

 Аз искам да ви почерпя с едно парче торта, но пусто не знам как се слага картинката, иначе мойта сестричка любима днес има рожден ден, тя е далеч от мен сега, но само на километри, да ми е жива и здрава   bouquet  bouquet

опаааа, успях, айде НАЗДРАВЕ на всички от мен Simple Smile))

Пеперудке, не се притеснявай за възглавничката отначало, не е задължителна  Peace

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 366
Добро утро!
Леле колко празнуващи Party
ЧИН, честит имен ден! Да си носиш със здраве името Hug
ЕЛДРА, честит имен ден и на теб! Желая ти много щастие Hug
КЪДРОКОСКЕ, честит двоен празник! Нека винаги имаш двойни поводи за радост Hug
АНИ, честита годишнина! Пожелавам ви цял живот да се обичате и да се подкрепяте Hug

Честито и на всички останали празнуващи!

ОРИКС, благодаря за хубавата темичка   bouquet
ЦВЕТИ, дано ви се размине и на двамата с Дани Praynig

Момичета от снощи ме почнаха едни слаби болезнени контракции. Но в 4ч сутринта разбрах какво са истинските контракции #Crazy Със сигурност не могат да се сбъркат!!! До 5ч ме караха на 12-13 мин, после се разредиха на 40 мин, сега имам слаби от време на време, а силните са на около час и нещо. Пишка ми се през десет минути, а бебето от вчера така ме напъва долу, все едно ще ме пробие с глава Shocked
Как мислите, да очаквам ли включване или мога да си карам така и до термин?

# 39
  • Мнения: 49
ЦВЕТИ, дано ви се размине Praynig толкова малко остана Hug

ИСИ, нямам представа колко много наддават накрая- по около 300 гр. на седмица, пък и важното е че всички други показатели са в норма.

МАМА АНИ, много неприятно...........

РАЯ, спокойно, Господ си знае работа...виж за пример Мама Ани.

ТИНА, ВАЧЕ е абсолютно права, това ми го каза и на мен доктора.

СИМПЛИ, имаш стиснатите ми палци!

ВАСИЛИСА, знам ли, ама ми звучи добре...

# 40
  • София
  • Мнения: 142
Здравейте!
Орикс, благодаря за темичката, много свежа и сладка! Heart Eyes

Честит празник на чин, елдра, къдрокоса!  Момичета, пожелавам ви да сте цял живот много обичани и щастливи!  bouquet
Ани, много семейно щастие  bouquet
Всичко най и на останалите, имащи повод за празнуване Hug


кити Confused  дано поводът да го викат е друг...

Василиса, звучи ми като да се започва при теб Thinking

Тина, виж в Бъдещи майки има една темичка за едно момиче с паднала тапа и предстоящо планирано секцио, там има доста коментари по темата Hug

цвети, стискам палци да ви се размине Praynig

симпли, с теб сме! Hug

иси, ще стискаме палчета да расте бебчето, не го мисли, то ще си навакса сега в последните дни Hug

# 41
  • Мнения: 1
опа и от мен:)
Орикс-благодаря за хубавата темичка  bouquet
Чин,Елдра,Къдрокоска,Ани и сестричката на Роси Дилова-да сте живи и здрави,много щастливи,обичани и обичащи newsm51весел празник
кити късмет на мъжа ти,нелепо е да го уволнят сега Praynig
василица да се запишеш ако тръгнеш към болницата еййййй-звучиш сякаш ще е скоро Hug
ох навън е една жегаааааа-не се издържа:)
аз мисля да мръдна да направя един педикюр и маникюр Crazy
момичета вас хваща ли ви боя за коса?така ми се иска да си оправя косата преди бебка,но не знам ако ме боядиса професионалист дали ще ме хване,че искам да си изсветля косата малко?
лек и усмихнат ден на всички Hug

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
ох навън е една жегаааааа-не се издържа:)
Една приятелка вчера ми писа това: В България има 2 сезона - ебаси студа и ебаси жегата  Joy

Василиса, май ще ви чакаме скоро 2 Simple Smile Няма ли кой да те прегледа тия дни как си, имаш ли разкритие и т.н.?

# 43
  • Мнения: 0
Бубулина, аз през цялата бременност не съм спирала да се боядисвам и не съм имала проблем с хващането на боята Simple Smile. И аз през седмицата я свърших тази работа и  с косата и с маникюра и педикюра и с обезкосмяването. Голяма суета ме е обхванала нещо  4470

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 366
Дано наистина да се започва, ама нещо истинските контракции спряха Rolling Eyes
ШУНКА, тук не те преглеждат за разкритие, така че трябва да си трая. Казаха ми на по-рано от 5 мин да не ходя Crossing Arms Предполагам че ще чакат да му се подаде главичката на бебчо и тогава чак ще ме приемат hahaha Надявам се само всичко да е наред Praynig

БУБОЛИНА, аз като тръгна да си изправям косата или да я къдря не ме хваща, но за боя не знам. Ще изчакам бебка, пък тогава ще се правя красива Mr. Green
КИТИ, надявам се нещата да се оправят Praynig
ИСИ, бебка ще е добре. Не се притеснявай Hug

Аз ставам да си изпържа едни тиквички, че така са ми се прияли Blush

Общи условия

Активация на акаунт