Отговори
# 30
  • Мнения: 2 456
Ваче, слагам му само боди с дълъг ръкав и ританки, завивам го с тънко одеалце и пеленка, а през нощта с одеалце и много тънка олекотена завивка, защото в спалнята е по-хладно. Понякога слагам боди с къс ръкав и гащеризонче отгоре. Общо взето се влияя от това дали са му топли носът и краката.

# 31
  • Мнения: 9
Здравейте момичета!
Честита ни нова темичка! Simple Smile Само  хубави новини да споделяме в нея за много родили се здрави сладки бебчета! Hug
Орикс Hug
Честит Рожден Ден, Мушмуронко!Много здраве и един прекрасен подарък ти желая в най ското време, който да изглежда така   ylinfant newsm59!
Цветич, стиснати палци!Всичко ще бъде наред! Hug
Чин,Слав и бебо са много сладки....какъв грижовен татко Simple Smile

Аз изчезвам да чистя малко и готвя, че нали днес идват мама newsm44 да се понаглася за гостите Simple Smile Много съм щастливаааа.....
Лек ден от мен и  Hug

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Мушморонко, честит рожден ден! Всичко най-прекрасно ти пожелавам и щастливи мигове с бебчо!   bouquet

Цвети, успех, всичко ще е наред утре! Да ни се похвалиш с голяма мома! Simple Smile

Роси, за пръв път чувам за анален секрет. Thinking

Чин, много са готини мъжете Simple Smile

Айде пуснете ме да публикувам де...  Crazy

# 33
  • Мнения: 2 837
Здравейте. Смогнах да седна, тъкмо си тръгна свекървата.
Евридика, мимсат,  Hug, вече сте уточнили въпроса с организациите - те засега са си две - ЛЛЛ и НАПК и инициативата за първи юни е на НАПК, към която и аз работя. Чинче, а кой е бил при теб? Консултант ли, или акушерката от МД, за която спомена преди раждането?
Мушмуронко, честит рожден ден! Леко раждане, спокойно бебе, щастливо майчинство!
Цвети, много те  Hug Много леко да мине всичко!
Снощи тъкмо се похвалих, че бебе е спокойно и Яворино започна вечерна ревяща серия с пръцкане и къркорене и т.н., та вечеряхме на смени. През нощта обаче си беше ОК детето.
Да ви кажа, изглежда ми толкова малък... Румен беше с около половин килограм по-тежък и просто разликата е огромна. Румен се потеше при сукане, топличко му беше винаги, малкият все е със студени ръчички и си иска повечко обличане. А ръчичките са като паяжинки - да те е страх да го облечеш Simple Smile
Кити, радвам се, че засега се разминава бурята при Пламен и дано малко се успокои и той. Много ми се иска да си спокойна сега преди раждането, че и след това.
Силвия, аз не бих могла да препоръчвам конкретна марка помпи - знам, че механичните на Авент и Медела са добри, но са скъпички и ако човек ги използва само в болницата, докато е разделен с бебето или за да овладее препълването на гърдите, не си заслужава да се взимат. Ето материал, който ще ти помогне, надявам се.
Деска, абе аз имам спомен, че съм слагала по 15 капки Еспумизан  за Румен newsm78
Хубав ден от мен и ще поглеждам при възможност за новинки Simple Smile

# 34
  • Варна
  • Мнения: 58
Да е жив и здрава Никола на Елдра, да расте безгрижен и весел! Елдра, бързо да се възстановиш и да те посрещнат подобаващо у дома!
Чин, ........ тя на сина си каза ли му, че й е направил "несъвършен" внук? Оф, идват ми някои доста грубички идеи какво да й отговориш, аман вече! За коликите - аз давах през деня по малко Саб Симплекс, ако се налагаше (те всичките са със симетикон и са подобни с Еспумизан, Инфакол). Накрая взехме Колиеф, от тях давах само около 17ч., когато беше бумът при нея и така не обявихме фалит Simple Smile Помагаше й, определено. За симетиконовите не съм сигурна. Разходките, масаж и притискане на коремчето също помагаха доста. 
Във връзка с козметиката, аз щях да питам - наскоро се споменаваха разни масла, не е ли малко рисковано да се мажат директно бебета с тях? Не са ли твърде силни?
Цветич, успех в понеделник!  Hug
редакция Simple Smile
Мушморонко, честит празник! Здрав, красив и лесно доставен подарък ти пожелавам Wink

# 35
  • Мнения: 2 456
Ани2, тя е акушерка и консултант към НАПК. Казва се Тамара... Маринова ли беше, ще излъжа.

Бухтичке, на сина си нищо не казва, защото той така я кастри...
За козметиката- ползваме си СебаМед и за сега съм много доволна. Мажа му дупето при всяко преповиване с крема против подсичане, чудя се дали няма да свикне кожата, та да взема да разредя малко...  Rolling Eyes
За помпата- моята е ръчна на Авент- доволна съм за сега, но ръцете ме заболяват. Иначе успях да се науча да изцеждам  и на ръка, далеч повече излиза, но пък събирането е трудно..

Кити, много ти се насъбра и на теб...   bouquet  Hug Мисли си само за палечка, пък другото...

# 36
  • Мнения: 548
Ана2 ,мерси аз тази статия я четох преди и на базата и,реших че Авент Исис е добър вариант ,но ми се вижда скъпичка ,особено ако както казваш не се наложи да използвам.Затова може би е най-добре да изчакам да родя и да видя как ще потръгнат нещата. Praynig
Чин,много сладко си ги снимала.От една позната бях чула,че понякога бебоците се чувстват по-спокойни при бащите,защото не им мирише на кърма.Има някаква логика. newsm78

# 37
  • Мнения: 149
Мишморонко -  newsm59

Чин - много са сладурски мъже те ти! Силвия77 май има нещо такова за влиянието на татковците - нашия тати можеше да приспи малката даже на рамо - дано успея да ви пусна една такава любима снимчица Crazy
За мазането на дупенце - аз не мажех всеки път, мисля че няма нужда ако не се зачервява. Но почти всеки път се миехме на чешмата в банята при смяна на памперс. Олио никога не сме ползвали, лятото особено не е препоръчително. Ползвах след баня млякото на Бубхен и бяхме доволни. 

Хапнах и почнах да отварям очи...май ми е много ниско днес кръвното... и ми е едно мързеливо, просто ми се гушка днес..е да ама не - още 25 дни сме без нашия тати Confused...А и освен малко работа на компа трябва да изчистя и къщата, че утре ще имаме гости за празника на малката...

# 38
  • Мнения: 4 420
Цвети, знаеш че сме с теб духом. Аз вярвам, че всичко ще мине добре.

Хелен, с Клоран порастна племеника. Сега и Йоана. И сестра ми беше супер доволна. Аз за сега нямам забележки. Когато ни изписаха от болницата Йоана беше с обрив по цялото тяло и кожата й се люспеше. Намазаах я вечерта с млякото на сутринта всико беше ок. Единствено крема за подсичане е доста мазен и ползвам друг.  Peace

Мушмуронко  bouquet честит рожден ден и от мен. За подаръка ти си знаеш  Hug

Чин,  Hug Много сладка снимка. Иначе и Йоана имаше досега няколко такива неспокойни нощи. Мрънкане и въртене. Само този начин на спане ни спасява  Peace Не се притеснявай ако понякога иска да яде по-често от нормалното.

Ана2 и Явор ще порастне. Дори може да стане и по-голям от батко си  Hug

А ето и да видите нашия татко

# 39
  • Мнения: 2 837
Деска, хихи, много сладка снимка. Ще я изпапвам Йо-то  Hug
Силвия, помпите тип спринцовка може би ще свършат работа за болницата (Деси цеди с такава) - аз предишния път имах такава, но прави малко силен вакуум и има опасност да те разрани. На ръка аз също сега цедя и резултатът е подобен на помпата на Авент.
Чинче, знам я Тамара - тя започна нашето обучение, но не го завърши, отказа се  - иначе  е много добра жена и си е акушерка, но не е консултант още.
За капките - Колийф е с лактаза и когато коликите са свързани с частична лактозна недостатъчност, имат прекрасен ефект. Другите са симетиконови и ефектът им е сходен - не зная доколко действат. Иначе преди време се ровех за материали за коликите и бях писала в блога си за тях - различните причини, различните решения - сега си ги чета, за да знам какво да правя Simple Smile
Хеберлеа,  Hug от нас Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 13 216
Хооххохо, Деска.. Марти изглежда ааадски изтерзан  Crazy Crazy Crazy

За мазането на дупе. Саша беше зверски подсечена след изписването. Тя и по-лесно се опдсичаше като цяло. Ама мисля, че не съм я мазала всеки път. Т.е. когато не е подсечена не мажех.
Иначе категорично аз съм ползвала единични случаи мокри кърпи, само навън. Вкъщи задължително миене на чешмата на дупе. Винаги ми е струвало само замазване това с кърпите  Confused

# 41
  • Мнения: 21
Привет и от мен в новата темичка, много е сладинка   bouquet

Цветич, стискам ти палци миличка, всичко ще бъде наред, сигурна съм.

Мушморонко, да си жива и здрава и много сбъднати мечти занапред в живота ти пожелавам  newsm59  party023
 
Аз също разчитах на редовното сменяне на памперса и идеалната хигиена относно дупетата, особено при момичетата, сега просто не знам как ще се оправям с това пишле  newsm78 Shocked
Едни казват да се забелва лека полека още от първият ден, други казват да не се пипа до 6 месеца....явно пак ще разчитаме на инстинктите си..

Чин, Деска, големи сладурковци си имате, пу-пу   bouquet

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Роси, и мен това забелване ужасно ме притеснява. На приятели детето, почти на годинка, наскоро имало такъв проблем и се бяха видели в ужас. Те са забелвали, но сега нещо се прецакала работата и станала кървава история....

Ще чуя педиатърът какво ще каже, като му дойде времето, но от това, което четох, оставам с впечатление, че е по-добре без забелване...  Thinking

# 43
  • Мнения: 20
Деска, Чин, много милички снимки! Показах ги на моя мъж и той вече иска така Heart Eyes

Деска, колко  килца стана малката Йо?

Момичета, аз събирам сили за  разходка, ама като гледам колко е топло времето... някакси  Crazy А знам, че трябваааааа поне 30 мин.

# 44
  • Мнения: 57
Мушморонко,честит рожден ден!Да си жива и здрава и скоро да си гушнеш малкото съкровище!
Цветич,  с теб сме утре, бъди все така позитивна и спокойна! HugВсичко ще е наред!!
Чин , Деска , прекрасни снимчици- толкова са крехки бебчетата и така спокойно спинкат в прегръдките на татковците си....!!Красота! Hug
Аз да се отчета  ,че снощи паника голяма.... Crazy обадих се на моята док и тя ме успокои ,че това най- вероятно не са контракции , както се и оказа, защото не след дълго стихната болките   и дори поспах. Нооо.... пак ви благодаря за куража и ценните съвети..и  ви благодаря ,че ви има ,момичета.... Утре влизам в болница и оттам нататък- каквото сабя покаже WinkПожелавам успех на всички ви !!

Общи условия

Активация на акаунт