Да преправим старите мебели - 9

  • 100 007
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Еее, супер сте с това за черната дъска, а отдолу има линк и към магнитна боя, някой пробва ли я е? Само ви чета и ви се радвам много какви неща показвате. Засега съм намислила разни неща, но след като се преместим в къщата, че да има поле за изява.

# 706
  • Мнения: 87
Виждам, че запълвате дупки всякакви  Mr. Green Mr. Green Mr. Green та да попитам с какво мога да запълня дупка около 2-3 сантиметра в ламиниран паркет, която по невнимание резнахме с флекса Crazy
С кит за дърво ли или друго? И как ще докарам точния цвят на моя паркет?

# 707
  • Мнения: 10 764
Здравейте, момичета  Hug
Тайно ви чета, но сега се престраших и да пиша  Embarassed
Имам едни мебели за реновиране - гардероб, тоалетка и две нощни шкафчета от 40-те години на миналия век  Simple Smile Масив са, с покритие от естествен фурнир. Въпросът ми е дали е необходимо първо да се почистят и след това да се шкурят или как? И виброшлайфът подходящ ли е за неравни повърхности?
Мисля след това да ги мина с лазурен лак...
Предварително благодаря  Hug

# 708
  • София
  • Мнения: 247
EVED-и според мене на гардероба му стига и може дас е боядисва
Мерлин-за кит нза дърво не знам-с нашия ламинат ни дадоха подобен на цвят кит за фуги за около вратите(не знам обаче как е ценово)

# 709
  • Мнения: 1 020
Лелееее Царина как съм те изпуснала с хубавите мебелиииии  Twisted Evil Много ми харесаха и на мен, на който му се усмихна късмета да се похвали и после да покаже резултата след евентуалното преправяне  Hug

# 710
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Ей, супер си! Hug Първата ме устройва идеално, благодаряяяя! Сподели дали се е получило като се сдобиеш с тебешир Grinning

Хм, аз напълно я бях загубила тази тема, ама ти май пусна скоро някакъв линк, че пак я открих. Wink

Относно боите на Импресия - черната става, идеална е. Мацала съм няколко неща с нея.

Магнитната обаче съм я пробвала само в съчетание с черната и не си позволих много напластявания.  Държи малки и средно големи магнитчета, но по-големите вече падат.

# 711
  • Мнения: 2 433
Felicidad не съм аз която е писала за боята  Embarassed но така и така съм тук  Mr. Green
]http://vamko.com/levis-ambiance-tablo-mix.php[/url]
Между другото по телевизия Утилисима, нашенци показаха една "хватка"- боядисаха детска масичка с латекс и гипс/джуркано  Grinning/- казаха, че замества черната дъска.
Па латекса, ако ти е в цвят, дъската може и да не е черна


Едно време имаше едни черни дъски пред заведенията - където пишеха  супи,манджи и т.н.
тях ги боядисваха с блажна боя+винервайс.

# 712
  • Мнения: 186
EVED-и според мене на гардероба му стига и може дас е боядисва
Мерлин-за кит нза дърво не знам-с нашия ламинат ни дадоха подобен на цвят кит за фуги за около вратите(не знам обаче как е ценово)
Боядисах го вече.Всичко е наред само един проблем  има.На едната врата след като минах една ръка на2-3 места се появиха точки-много малки(все едно с черен пипер е поръсено). Колкото и да заглаждам не оправят.Първоначално реших,че там не е изшкурено добре,махнах боята,изтърках пак,почистих и отново боядисах-никакъв резултат.Мъжа мисли, че е някаква реакция от химикала с който са гланцирани.Всички останали повърхности са боядисани добре.Някой сблъсквал ли се е с такова нещо?

# 713
  • София
  • Мнения: 392
https://lh4.googleusercontent.com/-gywilE62Wrs/ToTS31jkEmI/AAAAA … s576/SS850359.JPG
Момичета мисля, че този собственик на кафене има нужда от помощта ни! Laughing
По темата, видях в новия каталог на Практикер, че Джиниъс Про имат безцветна боя за дърво и метал. Някой знае ли за какво иде реч?

# 714
  • Мнения: 2 070
  smile3508 що работа има за нас!!!
Безцветната боя  Joy не е ли лак!?  newsm78
Има и лазурен лак за камък и метал, но фирмата беше друга, ама нали съм  newsm27 - ще я потърся.

# 715
  • София
  • Мнения: 392
Ми не, отделно има лак, той е с друга опаковка и друг етикет.

# 716
  • Мнения: 1 031
Здравейте момичета  bouquet
Имаме бебешко креватче от чам( лакирано) и искам да го освежа с безцветен лак на Аквис, но имам няколко въпроса към вас:
- има ли някаква миризма и мога ли да го ползвам вкъщи или трябва да изнасям някъде креватчето?
-трябва ли да махна цялото лаково покритие или само да го надраскам с шкурка, или може само хубаво да се измие с обезмаслител?

# 717
  • Мнения: 0
Боряна,ако лакът е на водна основа, я няма оная натрапчива миризма.По принцип боите и лаковете на водна основа,се нанасят върху добре почистена основа,което ще рече добре изшкурено или почистено от лака.

# 718
  • Мнения: 1 031
Баст, мерси за бързия отговор
Ако само понадера с шкурка стария лак ще падне ли бързо новото покритие, или изобщо няма да покрие и ще се стича новия лак? Има много завъртулки по решетката и страничните части на леглото и ще ми е трудно да ги изчистя хубаво със шкурка до чисто дърво Crazy

# 719
  • Мнения: 0
Има и препарати за сваляне на старата боя,но откровено казано не съм им фен.Ако лакът не е купен и има къде да изнесеш креватчето ти препоръчвам да използваш друг лак.Това защото държиш да бъде лак.Но моето мнение не е меродавно,много от потребителките тук използват Ремовал/така ли беше/ и явно са доволни.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт