За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 26

  • 18 412
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 15 379
Пишката изобщо не може да се заголи. Има фимозен пръстен. Сериозен.
Не зная ако нещо влезе там, от къпането в басейна, аз не бих могла да реагирам с адекватна хигиенна мярка, като измиване на главичката и под нея. Не знам доколко е основателно да се притеснявам обаче.
В градината организират курс по плуване от 2-ра група. Водят ги на Спартак 2 пъти седмично. Много ми се иска да ходи, плуването е разкошен спорт и калява. И в крайна сметка ще го запиша. Пък каквото - такова.

# 61
  • София
  • Мнения: 39 960
Sourcherry, и при моя като твоя.
Аз си мисля да е началото на септ. месец. Предполагам, че до началото на градината ще е ок. А и предполагам ако се наложи мога да го заведа няколко дена по-късно от 15ти.

# 62
  • Мнения: 15 379
Можеш да го заведеш до края на септември, просто трябва да предупредиш директора на градината.
Пиши как е минало. Особено ме вълнува упойката Confused.

При Бранков в Пирогов, нали?

# 63
  • София
  • Мнения: 39 960
Да, но не съм го чувала. Трябва пак да отида на консултация и да се уговорим.
Аз категорично упойка в гърба ще откажа.

# 64
  • Мнения: 15 379
Спинална се води. Идеята е да обезболява детето през първите дни. С тръбичка е, за да се внася анестетик.
И е по желание.
И за миг не съм помисляла да поискам да му я сложат.

# 65
  • София
  • Мнения: 39 960
Аз като прочетох цялото инфо в сайта и се спекох. И двата пъти раждах без упойка, и като не знам нищо... Даже звънях на една приятелка да я питам с каква упойка ражда нейната щерка. Тя па взе, че ме пита "Бременна ли си?"  Laughing
Не е точно спинална, според мен.

# 66
  • Мнения: 15 379
При прегледа Бранков това ми каза, че упойката е спинална. Разликата между нея и епидуралната е, че се поставя тръбичка, през която се подава анестетик.
Истината е, че каквато и да е упойката, тя се поставя в гръбнака Stop. Мерси.

Дано мине леко при Алекс. Помайвам се аз, но докога...

# 67
  • София
  • Мнения: 39 960
Определено тази упойка, допълнителната, няма да я слагам.
Сега казах на мъж ми, че трябва да го водим на консултация и да го режат. По-добре като по-малък. Може и да не помни. Макар, че моя мъж помнел операцията си от апендицит, а е бил на 3 г. Мен ме оперираха на 7 и помня как ми слагаха маската.

# 68
  • Мнения: 15 379
Мъжът ми е бил на 3 години, когато прави усложнение заради фимозен пръстен.
 Пишката му се е подула, жестоко го е боляло. Помни как са пътували към Пирогов.

Личното ми мнение е, че при фимоза е най-добре да се действа до втората година. Не по-късно. Но е повече от явно, че няма как да бъде на практика.

# 69
  • София
  • Мнения: 39 960
При моя син е само пръстена. Много трудно го мия, да не кажа че е почти невъзможно.
Бранков му отвори пишката напълно, т.е. главичката си беше заголена. Обясни ми как се действа ако пръстена мине под главичката. Случвало ми се е 1-2 пъти и изпадам в паника.

# 70
  • Мнения: 15 379
Пенисът балонира и може много лошо да стане.
Ох, момче се гледа доста трудно. Само пишките им да бяха.

# 71
  • София
  • Мнения: 39 960
Пенисът балонира и може много лошо да стане.
До там не сме стигали. Като го мия действам внимателно и не заголвам цялата главичка.

А както са казали старите хора... човек не се гледа лесно, няма значение дали ще е момче или момиче.

# 72
  • София
  • Мнения: 44 422
Simple Smile нашето малко чудо стана.. в крайна сметка за сега се оказа, че няма да го оперират...отидохме да ни приемант , направихме финално тимпанография...и тя се оказа съвсем добра...до петък имаше мехурчета и течност, днес не...тъпанчетата не изглеждали добре, т.е. още сиви и хлътнали, но все пак ще почакаме около месец и след това преглед и ще решим...освен ако нещо не се влоши междувременно ест... та дано си остане без операция и да се възстанови...

# 73
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Angel_Dust, много се радвам за хубавите новини  Grinning Дано всичко се размине и го израсте.
Sourcherry, благодаря за информацията, ще говоря и с педиатъра да чуя и нейното мнение преди да почна   bouquet

# 74
  • Мнения: 4 615
Ейнджъл, Филип е имал неволи? Съжалявам много. Радвам се, че нещата се развиват относително добре. Успех!

Аз помня, че в предните теми се е обсъждала Моракселата. Лекува ли се? Знам, че е упорит бактерия. Имам спомен, че се лекува, но приятелка ми каза, че вече месец се борят с нея и няма никакъв резултат. При другите деца от групата на дъщеря й също няма резултат. Та се притесних да не споходи и Маги като тръгне на градина...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт