Мъничко остана вече, през АВГУСТ да си имаме човече

  • 38 856
  • 632
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 2 135
И Момчил е само по боди с къс ръкав или без ръкав. Завивам го нощем с бархетна пеленка. В тия жеги е лудост да се обличат толкова много бебетата. Аз гола бих тръгнала, ако можех, нищо че и у нас климатикът дъни денонощно.

# 481
  • Мнения: 9
Не съм влизала тук от цяла вечност. Но някак все не остава време. Днес обаче дадох мъничето на бабите да му се радват за един час и ви изчетох.

Честито на всички обебили се. Много да ви радват наследниците. По-малко колики и плач, много усмивки на лицата им.

Мога ли да помоля само да направи корекция на първа страница. Аз дадох малко грешна информация. Василена се роди 3700, а не 3750. Но сестрата, която ни я донесе ни заблуди.

Да разкажа и аз набързо за моето раждане. Толкова много исках да тръгне раждането и тогава да правим секцио по спешност, за да може беба сама да си избере датата. Но не ми се получи. Няколко дни преди термина докторката ми заяви, че излиза в отпуск два дена преди термина ми и нямало за кога да чакаме. Успокои ме, че няма аз да й избера датата, тя щяла да го направи вместо мен.

Та така, насрочихме дата два дни преди термин - на 3 август. На 2-ри влязох в болницата. Мислех, че страшно ще ме е шубе и няма да мигна цяла нощ, обаче почетох книжка и се унесох. И спах превъзходно.

Само да вметна, че бях в частна болница. Изключително съм доволна. Много чисто. Луксозно. Гледат те, обръщат ти внимание. Въобще не можах да почувствам, че съм в болница. А си мисля, че обстановката и отношението на персонала помогнаха да не лепна някоя депресия.

Вечерта при приема - клизмичка. Повечето вече родиха. Няма нужда да обяснявам, че не е нищо особено. А е и супер удобно. Просто не мога да си представя, че след операцията ще ми се наложи да върша нещо.

Сутринта си взех един душ. Единственото леко неприятно нещо беше, че не слагат катетъра след упойка, а преди това. Но и това го преживях. Оттам на операционната. В крайна сметка реших секциото да е с пълна упойка. Приспаха ме, събудих се на операционната, като ме караха да си вдигна д-то, за да ме преместят на леглото, с което да ме откарат в реанимация. Цялата процедура е траяла от 9:50 до 10:30. Като са извадили беба в 9:58.

Като ме преместиха на леглото в реанимация татето влезе и веднага ни донесоха Василена. Обаче аз, все още замаяна от упойката, забравих да си поискам очилата и познайте какво видях от детето си Simple Smile

След това два дни си болеше от контрахирането на матката, но не е болка за умиране. Като сядаш и ставаш боли все едно те е ритнал кон в корема. Но и това минава бързо. Вдигнаха ни от леглата на шестия час. Заведоха ни до банята, за да си направим тоалет и да се освежим. И така още два пъти в същия ден. Трябваше да ми дадат детето на следващия ден, обаче на мен ми падна страшно кръвното и до обед ми преливаха банки. Това много ме срина, защото по принцип съм мъжко момиче и съм свикнала да се справям с всичко сама. И така се разстроих, че не мога да се грижа за детето си... Добре че бързо ми мина.

Та успях да си я взема чак на следващия ден. Иначе ми я водеха сутрин и следобед за по два часа. Като ни водеха децата, обясняваха, че единственото ни задължение е да ги храним. Дали ще кърмиш или с АМ, няма значение. Всичко останало е тяхна грижа. Е, аз не ги оставих да се включат, но самата мисъл, че имаш едно рамо до теб, на което да се облегнеш, действа много успокояващо. Особено при първо раждане.

Веднага като ми я доведоха й дадох да суче. Много се притеснява дали на трети ден след раждане няма вече да откаже гърда. Обаче тя веднага засука. И се кърмим до днес. Това ми беше едно от най-големите желания. Безкрайно съм щастлива, че засега заедно с беба се справяме.

Имах малко проблеми с едната гърда в болницата. Беба сучеше по малко и се ядосваше, пускаше я и започваше да плаче. Каналите ми бяха запушени. Но съм много благодарна на персонала в болницата, които оказваха голяма подкрепа на мамите, желаещи да кърмят. Та благодарение на тях набързо решихме проблема.

Първите няколко дни вкъщи ми бяха единствените кризисни. Даже си мислех, че ме е хванала депресията. Обаче се оказа, че ми е трябвало малко време да свикна с новото човече и с новите ми отговорности. Сега не че не се притеснявам и шашкам на моменти. Но с времето нещата все повече се нормализират.

Та, ако мога да обобщя, секциото боли два дни. Като ти дадат човечето и забравяш всичко. Още не ми се вярва колко бързо се възстанових. А в деня на секциото си мислех, че съм луда да раждам второ. Сега обаче ме питайте какво ми е мнението по въпроса Simple Smile

Ох, изписах се. Аз не влизам, не влизам, ама като вляза и нямам спирка Simple Smile

Леко раждане на малкото останали 2 в 1.

# 482
  • Мнения: 9


И ние сме само по бодита с къс ръкав. Вкъщи на климатик. В болницата, в която раждах държаха климатиците на доста ниски температури и тя никак не обича да е на горещо. Веднага започва да скрибуца.

# 483
  • Мнения: 850
 Здравейте сладурки  Hug Нищо не съм прочела , но се надявам скоро да имам повече време.
 Ние сме добре , вчера бяхме на пробно кърмене при педито , защото сме наддали малко и се оказа, че Дани не изсуква достатъчно кърма. Сега преди хранене аз се изцеждам и според количеството кърма дохранваме с добавка. Коликите ни за сега са добре , не са много силни , давам Инфакол преди хранене.

 Честито на всички , който са се обебили , нека дечицата им да живи и здвачики и много да ги радват.  Hug  bouquet

# 484
  • Мнения: 144
Привет и от мен,

И аз не съм писала от много време,за което се извинявам. Използвам сега докато спи Митака да драсна някой ред.

Ние също спим вечер с боди с къс ръкав и през деня сме така,ве4ер слагам 4орапки,а през деня не.
Изцяло сме на изкуст.мляко Хип био. Проблем ни е единствено водичката,тъй като трябва да пие поне 180 мл. на ден,а той обича да пие,но много се дави и мен ме е страх.Ве4е на 3 пъти се задави много сериозно и умирам от шубе като дойде време за вода,и всичко е от лакомия. Да ни е жив и здрав,но постоянно е гладен и жаден,и то си личи за 20 дни почти 1кг е наддал.

Иначе аз се възстанових бързо,нормално родих,без шевове,но имах останки от плацентата,та се наложи да ме чистят и сега ще ме следят до 40 ден,ходя през 2 седмици на вагинален ехограф.

4естито на родилите мамита,а на тези които 4акат с нетърпение своите рожби4ки-Успех и леко раждане!!!
 Hug Hug Hug

# 485
  • Мнения: 9
Честито на родилите мами, да са ви живи и здрави бебенцата.

микки, благодаря за отговора, аз обаче имам още един въпрос (явно ще е така докато свикнем):
Бебето ми суче винаги точно по 10 мин., аз го мъча понякога стават 15, но стисне ли уста не мога нищо да направя, не иска и това е, така е от началото. Дали му стига това количество? Възможно ли е гърдата ми да пуска сега повече и той за същото време да се нахрани с по-голямо количество кърма? Какво да правя, за да суче по-дълго (не винаги е заспал, просто стиска уста)? Само за информация ака по един път на ден, а пишкането си е редовно на всяка смяна преди хранене.

И още нещо, сутрин и вечер преди лягане се изцеждам, тъй като ми стават много напрегнати гърдите, събирам кърмата от сутринта и след  това от вечерта и я замразявам на едно място. Правилно ли е това или всяка отделно трябва? Колко време тряе във фризера в такъв случай, по -малко от 3 месеца ли?


Благодаря предварително   bouquet

ЛЛЛ, моля ви отговорете ми, че и от вече втори ден не е акал и започвам пак да се притеснявам  Cry

Сега пък след като се нахрани повърна 4 пъти на фонтан, до сега по един път се е случвало, много се уплаших Cry

Последна редакция: чт, 25 авг 2011, 16:29 от deizyre

# 486
  • Пловдив
  • Мнения: 744
Здравейте, момичета!
Да се отчетем и тук:
Днес бяхме на консултация, биха ни и ваксината. Марти се държа много добре - плака само на самото боцване. За месец сме качили 1.200 кг. и сме пораснали с 6 см. Много съм щастлива, защото малчо е само на кърма, а и в началото все се притеснявах дали му стига.
В началото се кърмихме почти на всеки час, едвам стоях на краката си от безсъние, но нещата се регулираха постепенно. Сега цока на 2,5 - 3 часа.
За обличането на бебо - само с боди с къс ръкав. В къщи сме на климатик, но и в болницата (в детска стая)  работеше климатика, така че май е свикнал.

# 487
  • Мнения: 418
Отдавна не съм писала и аз. Честито на всички нови мамчета, да са ви живи и здрави дечицата!
 На чакащите леко раждане!
В понеделник и ние бяхме на консултация единия малчуган е качил 1200, а дугия 1100 и сме пораснали 5 см.
renka_83 и аз като теб останах много доволна, тъй като и ние само се кърмим също на 2,5 - 3 часа, нощно време правим пауза 4 часа. Трудно ми е да ги кърмя едновременно, затова цокат един по един и в началото ми отнемаше доста време, сега вече сучат не повече от 15 мин.Още имаме жълтеница и другата седмица ни праща педито на детски гастроентеролог за консултация.
За обличането през деня само с боди с къс ръкав, спят нощем с много тънки гащеризончетая с дълъг ръкав, но в нашата стая става хладно сутрин.

# 488
  • Пловдив
  • Мнения: 744
Още имаме жълтеница и другата седмица ни праща педито на детски гастроентеролог за консултация.

Радост, и ние сме още с жълтеница. Нормално е да я караме по-тежко, защото сме по-мънички. Погледнах, че и ти си родила месец преди термин както и аз. Отделно бебоците само на кърма по-бавничко се изчистват. Ние пуснахме изследвания и естествено бяха завишени показателите. Засега изчакваме още малко, на мен ми се струва, че почва да се белва вече. Ще видим другата седмица какво ще каже докторката.

# 489
  • Мнения: 24
o_fortuna бебчето ми по същия начин между две хранения, от скоро, си хапва и поспива и иска все да е до мен. През това време рита, аз местя от едно място на друго и съответно връща мляко, понякога малко, понякога повече. Вече се убедих, че започват моментите на заиграване и оставям бебето до мен, но не давам да яде през цялото време. Така след 2-3 часа опити за гукане и взиране или си заспива или категорично си поисква хапване. Днес я оставих за половин час сама на леглото и си гледкаше и издаваше звуци, после си ме повика. Сега замислям, с какво да я разнообразя, за да не се налага аз да съм все до нея.
Поздравления за всички бебчета и щастливите им родители.
 Hug за всики

# 490
  • Мнения: 272
Честито на новите мами с бебоци  да ви слушат много!!!

maria_1980 Честито  и на двама ви  1 месец  и ви пожелавам  много радостни моменти и много дълги месеци да се радвате един друг  bouquet

При нас температурата в стаята е много висока защото сме на 2-етаж на къщата варира от 25 до 28 градуса  за това сега седим по боди с къс ръкав и заявих на бабките да си гледат работата детето няма да го мача появиха се едни пъпчици  по вратлето и подмишниците ситни са и са червени сигурноо е от топлото и сега съм бясна зареди бабешките им истории детето се изрина  smile3516

# 491
  • Мнения: 47
ако мога да задам и аз въпрос към ЛЛЛ и към момичетата с такъв проблем/ако въобще има такива/.  


аз имам проблем с кърмата, нещо не иска да слиза /или както там се казва/ и дохранвам бебчо с АМ. Много ми е гадно че не мога да го кърмя както трябва. Адски трудно успявам за 1 час да изцедя с помпата 20-30 мл. Имам чувството, че само аз съм с такъв проблем. Всеки ми дава акъли как да изцедя, как да го кърмя, под какъв ъгъл и какво ли не. Вече адски много се дразня, а искам да направя всичко възможно по въпроса.
В болницата в деня в който ме изписаха ми биха 1 инжекция окситоцин за отпушване на каналите/бяха ми напрегнати гърдите/.Появиха ми се ранички през първите дни-стиснах зъби въпреки болката и продължих да кърмя-сега вече са излекувани, гърдите ми не са вече напрегнати, но на бебето не му стига. След като го държа по около 20-30 мин на всяка гърда като го сложа да спи след малко вече е буден и си бута руцете в устата. Когато е добре нахранен 2 гърди + дохранване от около 40грама АМ се успокоява вдига въцете нагоре и спи 2,5-3 часа спокойно.
Та така Теодор се роди 3520 ако това има значение към въпроса, нормално раждане. Започнах да го кърмя след няколко часа. В началото му стигаше, сега вече не.
Почти съм сигурна че кърма няма да слезе, някак си така го чувствам.
Но все пак, иска ми се да чуя вашият съвет.
Благодаря.  


 

# 492
  • Оранжевата стая
  • Мнения: 743
За дрешките - докато не изведа бебчо навън ще го обличам вероятно с два ката дрешки - отдолу боди къс ръкав и отгоре пижамка. Така ги държаха в болницата и аз така правя, НО в неговата стая поддържаме температура около 24 градуса и мисля, че му е добре. Като го климатизирам с разходки навън, смятам да го обличам само по боди и тънки ританки или без ританки даже
Някой спомена за водоустойчивите лепенки за пъп - миналата година с каката имахме смешна случка с тези лепенки. Сложихме я на пъпа, когато падна, за да не го мокрим при къпането и после не можахме да я отлепим. Бяха ми казали да я махна след баня, за да диша пъпчето и аз ужасно се паникьосах, че не можем да я свалим. Грабнахме бебето с мъжа ми и изтичахме в болницата, където раждах - там мъжът ми отдалеч обяви, че няма нищо страшно - идваме по "технически причини "  Joy  Joy ..... Акушерката я подхвана в крайчето и я махна от раз тази пуста лепенка. /а аз толова се мъчих и чоплех , но изобщо не успявах дахвана крайче/

# 493
  • Пловдив
  • Мнения: 744
Силвена, защо не пробваш да пиеш лактогонен чай. Аз лично съм много доволна от този на Teekanne. Честото слагане на бебчо на гърда също ще ти помогне. При нас в началото беше кошмар - Марти сучеше по един час и след половин пак беше гладен. Така бяхме около седмица, даже пратих мъжа ми да вземе кутия АМ, защото се бях отчаяла, че пак няма да се получат нещата с кърменето. След тази седмица Марти започна да яде на около час и половина, два и така в момента си папа на 2,5 - 3 часа. Кутията с АМ си  стои запечатана в шкафа, а бебо качва доволно.

# 494
  • Германия
  • Мнения: 8 108
ако мога да задам и аз въпрос към ЛЛЛ и към момичетата с такъв проблем/ако въобще има такива/. 


аз имам проблем с кърмата, нещо не иска да слиза /или както там се казва/ и дохранвам бебчо с АМ. Много ми е гадно че не мога да го кърмя както трябва. Адски трудно успявам за 1 час да изцедя с помпата 20-30 мл. Имам чувството, че само аз съм с такъв проблем. Всеки ми дава акъли как да изцедя, как да го кърмя, под какъв ъгъл и какво ли не. Вече адски много се дразня, а искам да направя всичко възможно по въпроса.
В болницата в деня в който ме изписаха ми биха 1 инжекция окситоцин за отпушване на каналите/бяха ми напрегнати гърдите/.Появиха ми се ранички през първите дни-стиснах зъби въпреки болката и продължих да кърмя-сега вече са излекувани, гърдите ми не са вече напрегнати, но на бебето не му стига. След като го държа по около 20-30 мин на всяка гърда като го сложа да спи след малко вече е буден и си бута руцете в устата. Когато е добре нахранен 2 гърди + дохранване от около 40грама АМ се успокоява вдига въцете нагоре и спи 2,5-3 часа спокойно.
Та така Теодор се роди 3520 ако това има значение към въпроса, нормално раждане. Започнах да го кърмя след няколко часа. В началото му стигаше, сега вече не.
Почти съм сигурна че кърма няма да слезе, някак си така го чувствам.
Но все пак, иска ми се да чуя вашият съвет.
Благодаря. 


 

silvena83, хубаво е, че си обградена с желаещи да ти помогнат за Теодор и кърменето ви.  Но колкото и каквото да ти се каже или напише, ти си майката и ти си специалистът по своето бебе и можеш да откликнеш на нуждите му.  При много майки се случва помпата да не може да изцеди големи количества кърма, това все пак е нещо механично, машинка, не е като бебенцето, което да гушнеш и да предизвика емоции у майката. Слизането на кърмата се подпомага от хормона окситоцин, една помпа едва ли ще предизвика радостни вълнения Rolling Eyes, много майки реагират на плача на бебето си или на миризмата му например със спонтанно слизане на кърмата.

Ето виж, вече си преодоляла болезнените ранички, сега как са гърдите ти? Споменаваш, че Теодор суче и на двете гърди до 30 мин., какво усещане имаш, колко време суче активно? Как се държи той по време на кърменето?

Пишеш, че в началото му е стигало количеството, как си кърмила тогава и нещо променила ли си в честотата на кърмене? А в твоето хранене?

През първите седмици е естествено бебенцата да се будят често, по този начин хем се засищат редовно, хем стимулират производството на кърмата и изсуквайки редовно гърдите спестяват на мама препълване и дискомфорт. Надявам се, да имаш помощници, които да поемат часто от домакинстването, а ти да имаш време и спокойствие за гушкане с Теодор и кърмене. Вероятно си го чувала или чела, но кърменето започва от главата  Wink положителната настройка и увереност, че не си сама помагат в повечето случаи. Много майки споделят, че като подходят лежерно към кърменето и се водят по сигналите на бебето си, нещата потръгват от само себе си. Прекаленото втренчване в часовника или милилитрите изцедена кърма понякога са препъни-камъчета. Майката природа вероятно и затова не е създала хронометрите или графи по майчините гърди  Wink

Общи условия

Активация на акаунт