Мъничко остана вече, през АВГУСТ да си имаме човече

  • 38 848
  • 632
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 912
Здравейте, момичета!  Hug
Благодаря за пожеланията! Честито и на всички останали мами! Късмет на тези, които още са в очакване.   bouquet

Нещо не ми остава време да седна да ви изчета, но се надявам да поправя тази несправедливост.  Wink Тези дни ще гледам да оправя и информацията на първа страница.

# 496
  • Мнения: 22
здравейте мамита и аз да се похваля на 24ти на връх термина се роди моята принцеса Пламена 3640 кг и 49 см. Още сме в болницата и в събота ни изписват.

# 497
  • София, България
  • Мнения: 2 229
Най-накрая наваксах с четенето  Hug и искам да отправя искрените си поздравления на всички нови мами и бебета: мама Тесс и малката Натали, мама Мелие5 и Максим, Хепимама (как се казва малката дама не разбрах), мама Елисакара и Кристиян, мама Ириги и Андреа, мама Диди Донев и Росица, мама Ивалета и Борислав, мама Ванилалилиа и Елица, мама Исеписе и Алекс, мама Медуза Горгонова и малката Ема, мама Белла и Виктория, мама Мая Л и Дияна, мама Книтер и синчето и, мама Емалина и адаша Ники, мама Анито и Михаела, мама Мммшуши80 и Даниел, мама Ралли и Кристина, мама Кикито НС и Йордан, мама ТедиАЗ и Боян, мама Кетка Б и малкия Виктор, мама Велла и Симона, мама Киарабела и Ема, мама Андежела09 и адаша Ники, мама Празника и Ива, мама ИскраР и Боряна, мама Вяра и Мария, мама Ивчето 232 и Ясен, мама Галенция и Димитър, мама Фентъзи и другия адаш Николай, мама ВилитоС и Анна, специално мама Грийн Айс и Виктор, мама Брадата и Ивайло, мама Кивити и Владимир, мама Лунна пътека и Луиза, мама Алексче и Йоан, мама Тедка и Биляна, мама Мариана Петрова и Христо, мама Алекс 1501 и Валентин, мама Миленита блу и Мина, мама Румяничето и Светослав, мама Цвети 1982 и Ралица, мама Тити.МП и Владимир, мама Радост82 и Пламена, мама Дис М и Момчил, мама Хлора и Камен, мама Силвена 83 и Теодор и мама ВасиКриси и Пламена  Hug

Нека всички бебоци бъдат добре нахранени, с добре напишкани и наакани пеленки, доволни и щастливи, обгрижвани и обичани и нека съумеем да им помогнем да порастът самоуверени и пълноценни индивиди, с ясни мечти и сили за постигането им. От нас зависи !!!

# 498
  • София, България
  • Мнения: 2 229
Иначе ние сме добре, преминахме през ада на препълнените гърди и болящите шевове, но ... има още. Имам някакъв гаден обрив на няколко места по тялото, не знам от какво е, но ужасно сърби. Отделно от това почнаха коликите, купих Ентерокинд, защото били хомеопатични. Докторката, която извикахме, не ни препоръча никоя конкретна марка и аз се спрях на тези  newsm78 Освен това вече караме и пубертета моля ви се  Joy Имаме бебешко акне, мноооого гадни червени пъпки с бели връхчета по цялото лице. Аз се бъзикам, че не го искам това пъпчиво бебе и да го връщаме, а татито вика: "Айде, отваряй краката, аз ще го натъпча обратно"  hahaha

И към ЛЛЛ имам 100 въпроса, но айде за по-нататък ще ги оставя.

Доктор Ла, много ме кефиш, но ме изумяваш с това притеснение да кърмиш на обществени места. Ние купихме слинг (ей този http://www.estestveni-idei.com/prod/baby-products/nosene-na-bebe … a-sling-raie.html), но засега не съм кърмила в него. Какво толкова те притеснява - вдигаш блузата нагоре, бебето е отдолу, като захапе сваляш малко блузката и ... то почти нищо не се вижда. Можеш да сядаш на пейката с гръб към алеята, ако толкова те притеснява. Ако искаш - може да направим една съвместна разходка и да кърмим заедно  Joy

Алексче, ти в край на сметка в Свети Лазар ли роди? Защо се наложи секцио?

Грийн Айс, специални поздрави за големия мъж Виктор, аз разбрах новината от сестра ти Simple Smile

Ангел5, с теб какво става, нещо ми се губиш по трасето  newsm78

# 499
  • Германия
  • Мнения: 8 107
Честито на родилите мами, да са ви живи и здрави бебенцата.

микки, благодаря за отговора, аз обаче имам още един въпрос (явно ще е така докато свикнем):
Бебето ми суче винаги точно по 10 мин., аз го мъча понякога стават 15, но стисне ли уста не мога нищо да направя, не иска и това е, така е от началото. Дали му стига това количество? Възможно ли е гърдата ми да пуска сега повече и той за същото време да се нахрани с по-голямо количество кърма? Какво да правя, за да суче по-дълго (не винаги е заспал, просто стиска уста)? Само за информация ака по един път на ден, а пишкането си е редовно на всяка смяна преди хранене.

И още нещо, сутрин и вечер преди лягане се изцеждам, тъй като ми стават много напрегнати гърдите, събирам кърмата от сутринта и след  това от вечерта и я замразявам на едно място. Правилно ли е това или всяка отделно трябва? Колко време тряе във фризера в такъв случай, по -малко от 3 месеца ли?


Благодаря предварително   bouquet

ЛЛЛ, моля ви отговорете ми, че и от вече втори ден не е акал и започвам пак да се притеснявам  Cry

Сега пък след като се нахрани повърна 4 пъти на фонтан, до сега по един път се е случвало, много се уплаших Cry

Дейзире,
извинявай за закъснението, какво е положението сега при вас? Малкият изака ли се вчера или днес? Има ли някаква промяна след това повръщане?

Пиша ти първо за нацапаните пеленки, защото това е най-актуално в момента. При възраст под 40 дни при кърмачета изхожданията е добре да са поне 2-3, затова ако досега няма промяна при броя при вас – посъветвай се с педиатъра ви – хубаво е лично да види бебето. Можеш да му предлагаш по-често гърда - да я изсуче добре , преди да предложиш другата – много кърмачета имат нужда да се хранят на интервали по-малки от 3 часа, което се дава за средна норма . Това би помогнало и за изхождането, като може да следиш за другите признаци, така че да може да ги споделиш с лекаря– количество мокри пеленки, тургор на кожата, жизненост/поспаливост.
Относно продължителността на хранене  - може би ще ти е по-спокойно, ако се водиш по бебчето си, а не по часовника. Времето на сукане е само препоръчително, но не и строго определено. Има бебета, които успяват да се заситят за 7 минути, има и други, които си дават време и се наслаждават на всяка капка майчино мляко. Всяка двойка майка и бебе са различни и е нормално да има разлики в продължителността на храненето.

За съхранението на кърма важат следните препоръки:
•   Прясно изцедена кърма може да бъде държана на стайна температура до над 10 часа (коластрата, или млякото което се образува до 6 дни от раждането, може да се съхранява 12 часа на стайна температура).

•   Прясно изцедена кърма може да бъде съхранявана на температура малко под стайната температура (например в хладилна чанта или друг охладител) за над 24 часа. Ако млякото е било държано на стайна температура преди да бъде поставено в охладителя, времето за безопасно съхранение в охладителя може да бъде намалено.

•    Прясна кърма може да бъде държана в хладилник за над 8 дни. Съхранявайте млякото на гърба на хладилника, а не на вратата. Ако млякото е държано на стайна температура или в охладител преди да бъде поставено в хладилника, времето за безопасно съхранение може да бъде намалено.

•   Прясна кърма може да се остави в камера в хладилника за над 2 седмици. Ако преди това то е държано на стайна температура, в охладител или в хладилник, времето за съхранение може да варира.

•   Прясно изцедена кърма може да бъде държана в камера със самостоятелно отделение в хладилника за над 3-6 месеца, в зависимост от това колко често се отваря вратата. Съхранявайте млякото в дъното на камерата. Ако млякото е било съхранявано на стайна температура, в охладител или в хладилник преди да бъде поставено в камерата, времето за безопасно замразяване може да бъде намалено.

•   Прясна кърма може да се остави в отделение за дълбоко замразяване (фризер тип „сандък”) за 6-12 месеца. Ако преди замразяването му е било съхранявано на стайна температура или в охладител или хладилник, времето на съхранение може да варира.

•   Предварително замразено мляко може да бъде държано в хладилник за над 24 часа след пълното му размразяване.

Повече и по-подробно можеш да намериш в статията за съхранение на кърма: http://missby.wordpress.com/2008/01/08/store-milk/
 Добре е изцеждането след кърмене да е само за облекчаване на гърдите, в случай, че усещаш гърдите си недобре изсукани. В противен случай може да се стигне до хиперлактация.

Би ли споделила, как е организирано кърменето при вас - дали додаваш кърма с шише или адаптирано мляко, приема ли детето вода/чай/капки за колики, ползвате ли биберон/залъгалка – евентуално да обсъдим различни идеи, които биха ти били полезни?

# 500
  • Мнения: 24
Как почиствате личицето на бебето? Слагате ли от миещото средство и на лицето при къпане? Това намерих за пъпчиците- "- до средата на втория месец е нормално по кожата на лицето да се образуват малки пъпчици с гнойни връхчета, които се появяват и изчезват бързо. Това е нормално, защото кожата все още няма защитно покритие и при най-малкото дразнение се зачервява или се появяват пъпчици.
Ако обаче пъпките са много начесто или кожата на бузките стане червена и грапава като шкурка, трябва да се консултирате с лекар-алерголог, защото най-вероятно става въпрос за алергия към белтъка на кравето мляко."

 Hug за всички

# 501
  • Мнения: 9
Честито на родилите мами, да са ви живи и здрави бебенцата.

микки, благодаря за отговора, аз обаче имам още един въпрос (явно ще е така докато свикнем):
Бебето ми суче винаги точно по 10 мин., аз го мъча понякога стават 15, но стисне ли уста не мога нищо да направя, не иска и това е, така е от началото. Дали му стига това количество? Възможно ли е гърдата ми да пуска сега повече и той за същото време да се нахрани с по-голямо количество кърма? Какво да правя, за да суче по-дълго (не винаги е заспал, просто стиска уста)? Само за информация ака по един път на ден, а пишкането си е редовно на всяка смяна преди хранене.

И още нещо, сутрин и вечер преди лягане се изцеждам, тъй като ми стават много напрегнати гърдите, събирам кърмата от сутринта и след  това от вечерта и я замразявам на едно място. Правилно ли е това или всяка отделно трябва? Колко време тряе във фризера в такъв случай, по -малко от 3 месеца ли?


Благодаря предварително   bouquet

ЛЛЛ, моля ви отговорете ми, че и от вече втори ден не е акал и започвам пак да се притеснявам  Cry

Сега пък след като се нахрани повърна 4 пъти на фонтан, до сега по един път се е случвало, много се уплаших Cry

Дейзире,
извинявай за закъснението, какво е положението сега при вас? Малкият изака ли се вчера или днес? Има ли някаква промяна след това повръщане?

Пиша ти първо за нацапаните пеленки, защото това е най-актуално в момента. При възраст под 40 дни при кърмачета изхожданията е добре да са поне 2-3, затова ако досега няма промяна при броя при вас – посъветвай се с педиатъра ви – хубаво е лично да види бебето. Можеш да му предлагаш по-често гърда - да я изсуче добре , преди да предложиш другата – много кърмачета имат нужда да се хранят на интервали по-малки от 3 часа, което се дава за средна норма . Това би помогнало и за изхождането, като може да следиш за другите признаци, така че да може да ги споделиш с лекаря– количество мокри пеленки, тургор на кожата, жизненост/поспаливост.
Относно продължителността на хранене  - може би ще ти е по-спокойно, ако се водиш по бебчето си, а не по часовника. Времето на сукане е само препоръчително, но не и строго определено. Има бебета, които успяват да се заситят за 7 минути, има и други, които си дават време и се наслаждават на всяка капка майчино мляко. Всяка двойка майка и бебе са различни и е нормално да има разлики в продължителността на храненето.

За съхранението на кърма важат следните препоръки:
•   Прясно изцедена кърма може да бъде държана на стайна температура до над 10 часа (коластрата, или млякото което се образува до 6 дни от раждането, може да се съхранява 12 часа на стайна температура).

•   Прясно изцедена кърма може да бъде съхранявана на температура малко под стайната температура (например в хладилна чанта или друг охладител) за над 24 часа. Ако млякото е било държано на стайна температура преди да бъде поставено в охладителя, времето за безопасно съхранение в охладителя може да бъде намалено.

•    Прясна кърма може да бъде държана в хладилник за над 8 дни. Съхранявайте млякото на гърба на хладилника, а не на вратата. Ако млякото е държано на стайна температура или в охладител преди да бъде поставено в хладилника, времето за безопасно съхранение може да бъде намалено.

•   Прясна кърма може да се остави в камера в хладилника за над 2 седмици. Ако преди това то е държано на стайна температура, в охладител или в хладилник, времето за съхранение може да варира.

•   Прясно изцедена кърма може да бъде държана в камера със самостоятелно отделение в хладилника за над 3-6 месеца, в зависимост от това колко често се отваря вратата. Съхранявайте млякото в дъното на камерата. Ако млякото е било съхранявано на стайна температура, в охладител или в хладилник преди да бъде поставено в камерата, времето за безопасно замразяване може да бъде намалено.

•   Прясна кърма може да се остави в отделение за дълбоко замразяване (фризер тип „сандък”) за 6-12 месеца. Ако преди замразяването му е било съхранявано на стайна температура или в охладител или хладилник, времето на съхранение може да варира.

•   Предварително замразено мляко може да бъде държано в хладилник за над 24 часа след пълното му размразяване.

Повече и по-подробно можеш да намериш в статията за съхранение на кърма: http://missby.wordpress.com/2008/01/08/store-milk/
 Добре е изцеждането след кърмене да е само за облекчаване на гърдите, в случай, че усещаш гърдите си недобре изсукани. В противен случай може да се стигне до хиперлактация.

Би ли споделила, как е организирано кърменето при вас - дали додаваш кърма с шише или адаптирано мляко, приема ли детето вода/чай/капки за колики, ползвате ли биберон/залъгалка – евентуално да обсъдим различни идеи, които биха ти били полезни?

Pepelyashka, благодаря за отговора.
Той още не е акал. Педиатърката ме посъветва да му правя масаж на корема (което го правя от вчера) и да давам и другата гръда , тъй като се изморява и ще му е по-лесно от пълната, само че при мен и тази, от която суче тече сама, според мен не се изморява, просто суче мнгоо бързо и се засища бързо, винаги точно 10 мин., след което ако го "насилвам" повръща.
За сухранението на кърма точно това съм чела, но никъде не видях може ли да се смесва кърма от 12 часа и прясна и да се замрази, аз така правя, дано не е грешно. 
От шише не може да пие дави се, давам му чай за колики, но изпива не повече от 20 мл, на ден просто му е трудно пробвах 3 вида шишета все същото. Залъгалка, ползвам рядко и нея не я иска, обикновено за да го приспя му я придържам аз, докато заспи.
Храним се на 2 часа и половина и изобщо ако иска да яде давам, просто на моемнти ми е по-трудно да го събудя, за да яде. Не знам дали е поспалив или не, тъй като всеки ден е разлчиен има дни, в които спи цял ден и обратното. Доста го мъчи този запек и ако не ака днес да му дам ли лекарство? Да не би аз да му причинявам запек, с храната която приемам.
И последно да спомена, че запека му е за втори път, предния път увеличихме храненията, както сега се храним, а по принцип акаме по ведбъж на ден.
Малко объркано стана, но гледах да не пропусна нещо.

# 502
  • Германия
  • Мнения: 8 107
deizyre, много добре, че си започнала с масажите по коремчето. Освен те, понякога помага и носенето в поза тигър на дърво или в позата като при издържане, като бебешкото гръбче е опряно в корема/гърдите ти. От твоя страна, не пречи евентуално да хапнеш нещо разхлабващо, но по принцип, малка част от това, което яде майката стига до бебето чрез кърмата.
Основното, което помага за редовното изхождане е редовното хранене. Според описаното от теб, той не се поти да суче, а кърмата направо му се сервира наготово  Grinning вероятно успява да напълни коремчето бързо. Вариант ли е да опиташ да оригнеш няколко пъти и пак да поставиш на гърдата? Дали пък освен много кърма не влиза и много въздух и така да му създава чувството за пълно коремче, но все пак да има място за още мъничко мляко.  Thinking
Какво от триковете за събуждане си опитвала и кое проработи при вас успешно? Има ли начин, да се оттеглите на някое по-хладно място за кърмене? Защото в горещините доста бебенца предпочитат да помързелуват и подремнат, вместо да посучат прилично.

Запекът може би му носи дискомфорт, ако и след масажите и по-честото кърмене не се изака и е възможно, педиатърката ви да го види още веднъж? Винаги е по-удачно да имаш една консултация в повече, отколкото никаква и да се притесняваш самичка у дома с бебенцето. Ето, че веднъж сте се справили с него, увеличавайки храненията, може би ще помогне и този път? И ако е кооперативен, да предложиш повторно първата гърда, за да е осигурен приемът на мазно мляко. Ако счетеш за нужно, можеш да додадеш и от изцедената кърма, по възможност с лъжичка или мека чашка. И...не се притеснявай да потърсиш педиатърката за съвет, ако и днес няма наакана пеленка.  Peace







Pepelyashka, благодаря за отговора.
Той още не е акал. Педиатърката ме посъветва да му правя масаж на корема (което го правя от вчера) и да давам и другата гръда , тъй като се изморява и ще му е по-лесно от пълната, само че при мен и тази, от която суче тече сама, според мен не се изморява, просто суче мнгоо бързо и се засища бързо, винаги точно 10 мин., след което ако го "насилвам" повръща.
За сухранението на кърма точно това съм чела, но никъде не видях може ли да се смесва кърма от 12 часа и прясна и да се замрази, аз така правя, дано не е грешно. 
От шише не може да пие дави се, давам му чай за колики, но изпива не повече от 20 мл, на ден просто му е трудно пробвах 3 вида шишета все същото. Залъгалка, ползвам рядко и нея не я иска, обикновено за да го приспя му я придържам аз, докато заспи.
Храним се на 2 часа и половина и изобщо ако иска да яде давам, просто на моемнти ми е по-трудно да го събудя, за да яде. Не знам дали е поспалив или не, тъй като всеки ден е разлчиен има дни, в които спи цял ден и обратното. Доста го мъчи този запек и ако не ака днес да му дам ли лекарство? Да не би аз да му причинявам запек, с храната която приемам.
И последно да спомена, че запека му е за втори път, предния път увеличихме храненията, както сега се храним, а по принцип акаме по ведбъж на ден.
Малко объркано стана, но гледах да не пропусна нещо.

# 503
  • Мнения: 9
Pepelyashka, много ти благодаря, днес ще пробвам изброените от теб методи, дано помогне  Praynig
Не знам много ли са триковете, но заспи ли на гърда, закачам го по бузките, ушите и крачетата, но не помога стиска устнички  ooooh!
А за да го храня, не знам какви трикове да ползвам, но на моменти сме пропсукали хранене, понеже не мога да го събудя Tired
Във вторник съм на пробно кърмне за трети път дано да наддава, защото знам че ще ми каже да дохранвам с АМ, а аз не искам Cry

# 504
  • Германия
  • Мнения: 8 107
Pepelyashka, много ти благодаря, днес ще пробвам изброените от теб методи, дано помогне  Praynig
Не знам много ли са триковете, но заспи ли на гърда, закачам го по бузките, ушите и крачетата, но не помога стиска устнички  ooooh!
А за да го храня, не знам какви трикове да ползвам, но на моменти сме пропсукали хранене, понеже не мога да го събудя Tired
Във вторник съм на пробно кърмне за трети път дано да наддава, защото знам че ще ми каже да дохранвам с АМ, а аз не искам Cry

За разбуждане освен гъделичкане по ушите и крачетата, помага и по гърба в посока надолу;
по-изправено държане,
кърмене в по-хладна и притъмнена стая (ярката светлина кара мъничетата инстинктивно да затворят очи, а в топлото ги успива лесно);
В краен случай обтриване с навлажнена кърпа с хладка вода също разсънва повечето бебета. Кръжене с пръстите около бебешката устна или капване на малко кърма по устните също са от полза понякога. Би било добре да се избягва пипането по бузките, когато бебето вече е засукало, при вас възможно е отминала тази фаза, но новородените притежават инстинкта за търсене и може да свържат докосването по бузките като докосване с гърдата, да пуснат наистина зърното и да се обърнат да търсят отново.

За задържане на интереса на бебето за ефективно сукане може да се опита някоя от следните хитринки
- ръката, която придържа гърдата, трябва да отнеме тежестта на гърдата от брадичката на бебето;
- смяна на гърдата, щом бебето престане да суче;
- между смяната на двете гърди бебето се оригва или се сменя пеленката, за да се задържи интереса му;
- смяна на позата, вместо люлчина, може да се опита футболна топка
- лек кръгообразен масаж по главата по време на кърмене (отгоре при фонтанелата; между другото, като се приключи с кърменето и се масажира там, помага на бебета инстинктивно да се изпънат назад и да се оригнат добре).


Дали една допълнителна нощна или ранно сутринна порция майчино мляко няма да допринесе за повечко поето количество и по този начин да ти спести и на теб сутрешно цедене. Вариант ли е да опиташ?  Flutter

# 505
  • Мнения: 433
Deizyre, ти му даваше колиеф и за колики, нали? Че и ние откакто сме на него ни намаляха нааканите памперси. А пък след био гаята 24 часа не успя да се изходи и му я спрях пак.

# 506
  • Мнения: 47

silvena83, хубаво е, че си обградена с желаещи да ти помогнат за Теодор и кърменето ви.  Но колкото и каквото да ти се каже или напише, ти си майката и ти си специалистът по своето бебе ..

Pepelyashka благодаря за съветите

гърдите ми вече са абсолютно добре. Лекарят каза трябва да са меки като корема ти - е меки са, няма никакво напрежение. Пия чай за кърмачки, правя горещи компреси, има кой да ми помага, има даже и кой да ми готви здравословно и без никакви подправки.
Днес реших да се хвана на инат и да пробвам само кърмене ако ще и цял ден да ми седи на гърдата. Е не стана. Седя около час, като изпусна гърдата видях че има капка мляко на устата, а имаше и на гърдата ми. Като пробвам с помпата да дръпна за да видя дали има - пуска кърма, малко но има и съм сигурна, че си изцежда и от мен по малко. Чувам го че на 3-4 дръпвания преглъща и си правя извода че получава малко кърма. Като стоя толкова време заспа и спа 20 мин някъде. После пак давам гърда сука малко, почна да се криви, дадах другата, няколко пъти така и почна да освирепява вече, почна да врещи и да почервенява. Е не мога да го гледам гладен. Направих му 90 грама АМ. Изсмука го всичкото  Shocked. Сега спи блажено. Много е лаком, мноооого рядко повръща по 2-3 капки, пълни памперсите все едно е акал голям човек  Shocked
Ами това е. Аз ще продължавам да му давам колкото мога докато все още не отказва гърда.
Трябва да погледна положението от друга страна и да се радвам че иска да яде  Hug

Лек ден на всички бебета и майки


 

Последна редакция: пт, 26 авг 2011, 15:38 от silvena83

# 507
  • София, България
  • Мнения: 2 229
Как почиствате личицето на бебето? Слагате ли от миещото средство и на лицето при къпане? Това намерих за пъпчиците- "- до средата на втория месец е нормално по кожата на лицето да се образуват малки пъпчици с гнойни връхчета, които се появяват и изчезват бързо. Това е нормално, защото кожата все още няма защитно покритие и при най-малкото дразнение се зачервява или се появяват пъпчици.
Ако обаче пъпките са много начесто или кожата на бузките стане червена и грапава като шкурка, трябва да се консултирате с лекар-алерголог, защото най-вероятно става въпрос за алергия към белтъка на кравето мляко."

 Hug за всички

Нали сме и ние с акне, ровихме вчера из нета и таткото откри, че трябвало само с преварена вода да се почиства няколко пъти дневно и да се подсушава. Щяло да  мине  от самосебе си. Дано. Когато го къпем не му почистваме лицето миещо средство. Мисля, че това само би раздразнило още повече пъпчиците

# 508
  • София, България
  • Мнения: 2 229
А като стана въпрос за Колийфа. Снощи бяхме с мнооого зверски колики, цяла нощ не сме спали и днес го купих тоя Колийф. Още не съм го давала, много сложна ми се струва схемата на даване, но довечера ако е пак така мислех да го почнем. Но сега ме замислихте с тия пелени. Дали ЛЛЛ могат да кажат нещо за тоя Колийф. Той бил ензима Лактаза, който отговаря за преработката на лактозата от млякото. Може ли да навреди по някакъв начин, и наистина ли намалява броя на изхожданията. Че ако стане така и аз ще почна да се чудя дали му стига млякото на дребчо  newsm78

И понеже вече обезпокоих лигата да си задам и другия въпрос към тях: Докато детето суче ме боли. Знам, че явно се дължи на неправилно засукване, но отвън всичко изглежда наред - засмуква зърно и ареола, брадичка опряна в гърдата, долна устна обърната навън, правилна поза - изпънат е, с непрегънато вратле, гъделичкам долната устна преди да захапе, за да отвори възможно най-голяма уста  newsm78 Много обгрижвам зърната и досега не са се разранили, най вероятно и няма да се разранят, но е неприятна тая болка. И още нещо - от няколко дни се появи и някакъв звук при сукане, който ми се струва нереден. Освен "къх къх", което е преглъщането има и едно "тц ... тц ... тц" Сигурно пак е от неправилно захапване, но какво да направя  newsm78

# 509
  • Пловдив
  • Мнения: 744
И Марти има пъпчици. Купих бебешка вода на Avene и почиствам личицето по няколко пъти на ден и май е по-добре положението. Така или иначе до втория месец трябва да се изчистят.

Общи условия

Активация на акаунт