Отговори
# 675
  • в колонките
  • Мнения: 510
  Pety,благодаря,много си мила.  bouquet

# 676
  • Мнения: 493
В някои рецепти, където е необходимо малко количество прясно мляко ( за сладкиши или питки) , мога ли да го заменя с кисело мляко. И ако може - чисто кисело мляко или във вид на айрян. У дома се купува прясно мляко изключително рядко ( само за кремове или мляко с ориз), а ми се иска да пробвам някои рецепти, в които има примерно 100- 200 гр. пр. мляко.

# 677
  • Мнения: 9 178
можеш, по-добре във вид на айран.
Щом рядко купваш прясно мляко, може да си купиш и разпределиш в бурканчета от пюре (или малко бутилки - 200мл) и замразиш, после вадиш и  ползваш, когато ти потрябва.

# 678
  • Мнения: 22 867
В някои рецепти, където е необходимо малко количество прясно мляко ( за сладкиши или питки) , мога ли да го заменя с кисело мляко. И ако може - чисто кисело мляко или във вид на айрян...........

Може, често го правя, защото също рядко купувам прясно, няма фенове вкъщи, само, ако ми трябва за нещо. Обикновено айрян правя и с него замествам прясното мляко, като гледам да не е кисело на вкус киселото мляко. Peace

А, пеп-4о вече написа! Grinning  bouquet

# 679
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 431
В някои рецепти, където е необходимо малко количество прясно мляко ( за сладкиши или питки) , мога ли да го заменя с кисело мляко. И ако може - чисто кисело мляко или във вид на айрян...........

Може, често го правя, защото също рядко купувам прясно, няма фенове вкъщи, само, ако ми трябва за нещо. Обикновено айрян правя и с него замествам прясното мляко, като гледам да не е кисело на вкус киселото мляко. Peace

А, пеп-4о вече написа! Grinning  bouquet
labrex, не зная кекса със сини сливи с какво мляко го правиш, но днес направих точно така - вместо прясно мляко сложих айрян. Стана много хубав, но сливите ми не останаха отгоре, май бяха по-тежички  Rolling Eyes

# 680
  • Мнения: 22 867
labrex, не зная с какво мляко го правиш, но днес направих точно така - вместо прясно мляко сложих айрян. Стана много хубав, но сливите ми не останаха отгоре, май бяха по-тежички  Rolling Eyes

mama iasi , точно тоя със сливите не знам защо съм решила, че с прясно мляко е най-хубав, иначе съм го правила и с айрян и, даже само с вода. Все става, но някак с пресното мляко ми е най-пухкав и вкусен. Ако не съм си въобразила. Grinning Сливите понякога и на мен ми пропадат, имах едни много едри, те слизаха до към средата на сладкиша, но така ми хареса повече, по-сочен някак ми се стори. Другото е тестото да е било малко по-рядко. Peace

# 681
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 431
labrex, не зная с какво мляко го правиш, но днес направих точно така - вместо прясно мляко сложих айрян. Стана много хубав, но сливите ми не останаха отгоре, май бяха по-тежички  Rolling Eyes

mama iasi , точно тоя със сливите не знам защо съм решила, че с прясно мляко е най-хубав, иначе съм го правила и с айрян и, даже само с вода. Все става, но някак с пресното мляко ми е най-пухкав и вкусен. Ако не съм си въобразила. Grinning Сливите понякога и на мен ми пропадат, имах едни много едри, те слизаха до към средата на сладкиша, но така ми хареса повече, по-сочен някак ми се стори. Другото е тестото да е било малко по-рядко. Peace
Добре си беше - работя точно по рецептата/ и тавичка със същия диаметър съм намерила  Grinning/, но тъй като фурната беше заета с едни солени мъфини, след като го направих не можах да го сложа веднага да се пече, просто не прецених времето  Embarassed
Ама те и сливите бяха едни  Thinking - не много сладки и костилката се отделя със зор.

# 682
  • Добрич
  • Мнения: 795
Направих един кекс който не се получи,не разбих добре белтъците на пяна и явно заради това стана сплескан или тестян,не знам точно.
Мога ли да го използвам за нещо друго,например нарязан на филийки като подложка за друг сладкиш или нещо друго...?

# 683
  • Мнения: 16
Момичета и МОМЧЕТА  Laughing
приемам  рецепти за бамя... (за протокола до сега не съм готвила)
Благодаря предварително   bouquet

# 684
# 685
  • варна
  • Мнения: 1 830
Тази вечер ще имам гости, знам че много обичат свински черен - винаги когато излезем на заведение си поръчват. Вчера купих дроб и сега идва проблемът как да го приготвя newsm78л Знам, че става хубав на скара, ама в момента не разполагам с такава . Пържен не искам да е. Остава на фурна - моля ви кажете ми изпитани рецепти  Hug

# 686
  • Мнения: 22 867
Тази вечер ще имам гости, знам че много обичат свински черен - винаги когато излезем на заведение си поръчват. .............. Пържен не искам да е. Остава на фурна - моля ви кажете ми изпитани рецепти  Hug

mimi_82 , погледни рецептите и опитай да прецениш дали ще ти свършат работа:

МНОГО ВКУСЕН ДРОБ

ПИЛЕШКИ ДРОБЧЕТА ПО ИТАЛИЯНСКИ, правила съм го с нарязан свински.

Виж и  на пеп-чо в блога, тя имаше хубава рецепта за черен дроб. Peace

# 687
# 688
  • Мнения: X

моля ви дайте точната рецепта за тези вкусни камбички, какво се прави после Hug
mama iasi благодаря  Peace
Ами аз ги направих така-изчистих камбите от семките и ги наредих в тавичка. Във всяка камба сложих по 1ч.л. оцет, 1ч.л. олио, 1/2 ч.л. сол, 1/2 ч.л. захар, нарязани на кръгчета моркови и магданоз, но тези последните са по избор. Миналата година съм правила с моркови и карфиол, но може и само камби с марината. След това се запичат във фурната, докато се образува коричка и още горещи се пълнят в буркани и се затварят веднага. От 2кг. камби ми излязоха три буркана. Впоследствие като ги направих и се разрових в интернет  прочетох, че може да се сложи и аспирин, но аз не сложих. Според вас проблем ли е това  newsm78

# 689
  • Мнения: 112
Реших да не пускам нова тема, а да ви помоля за идеи тук. С какво да изненадам децата в училище? Синът ми ще е в първи клас и ми се ще нещо да им направя, с което да ги зарадвам. Мисля мъфини, но украсата ми е слаба страна и не знам дали ще събера търпение да украсявам всеки мъфин. Знам, че ще се отзовете. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт