гъбички и бременност

  • 41 420
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 418

"иначе", каза още той, "ако беше толкова страшно, повечето циганета от махалата щяха да имат проблеми и да се родят с някакви инфекции". само цитирам Grinning

Аз пък съм чувала, че циганките гъбички нямат... може би имунитета им е по-силен... знам ли.
Иначе съм чела, че бебето може да получи конюктивид или някакъв обрив, което се лекува но е неприятно, според мен. А и като се замисля, колко ми е неприятно на мен от гъбичките.... не искам нещо подобно да му има и на бебко Sad

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 1 015
Здравейте, момичета  Grinning
Нали и аз се борих с гъбичките, уж успешно.  Rolling Eyes  Две седмици преди термин, на последната микробиология всичко беше чисто, слагах след това и полижинакс профилактично. Като родих, бебо обаче имаше някакво обривче и педиатърът каза, че може би е от гъбичките  Rolling Eyes Даваха му някакво лекарство и сега всичко е наред  Grinning
Мисля, че няма повод да се притеснявате  Hug

# 62
  • София
  • Мнения: 48
МЕрси много, Seengirl ! smile3525

Друго е да сподели майка, минала реално през подобна ситуация! Честито бебче и много здраве и късмет на всички ви!

# 63
  • Мнения: 99
Здравейте и от мен! Правих си микробиология през цялата бременност и все нямах никакво възпаление, но продължавах да имам бяло течение. Сега съм вече в 9 месец и чакам да родя. Терминът ми е на 11 ноември и пак имам бяло течение. Последното микробиологично изследване беше преди повече от месец. И незнам сега пак да си правя ли. То мога да родя всеки момент.

# 64
  • Мнения: 712
Tina, аз течение си имам постоянно и докми каза, че не е задължително признак на гъбички или инфекция. Трябва да е гъсто и много, за да има съмнение. Точно като имах гъбички беше (с извинение) като гъсто кисело мляко. А иначе е много по-леко.... Така че, не се притеснявай.

Ти други симптоми имаш ли, и док казва ли ти да пуснеш микробиология? Ако много се притесняваш си пусни, 11 ноември са си 10 дни:)

Леко и безпроблемно раждане ти пожелавам от все сърце  Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 418
Да ви кажа какво стана при мен в крайна сметка Simple Smile Мъчих се с гъбичките доста през бременнистта, поизчиствах ги с Гиназол и те пак се появяваха, последно секрет ми взимаха в 8мия месец и в началото на 9тия пак направих един курс с Гиназол-а (2 пъти през 7 дена). Преди раждането се чувствах добре, нямах дразнение, имах леко течение, но то май е нормално преди раждането. Бебо се роди и имаше лек конюктивид, мазнаха го в болницата с нещо точно 2 пъти и мина. И все пак е малко кофти .. новородено бебче - за всяко нещо се панирах първите дни дали е нормално и това си ме притесняваше за един ден, докато казаха, че е ок.

# 66
  • Мнения: 99
Не нямам други симптоми. Моето беше гъсто и пак като си пуснах микробиология нямах нищо. Звъннах да го питам за всеки случай и той каза ако искам да си взема полижинакс. Но все пак си е антибиотик и незнам сега какво да правя?

# 67
  • Мнения: 490
Не нямам други симптоми. Моето беше гъсто и пак като си пуснах микробиология нямах нищо. Звъннах да го питам за всеки случай и той каза ако искам да си взема полижинакс. Но все пак си е антибиотик и незнам сега какво да правя?
И аз имах такова гъсто течение. Предните страници съм писала - изкарах един курс с Гино-певарил, но не помогна особено много, само намали течението и няколко дни след това го засили. Преди няколко дни изкарах и един курс с  Полижинакс и за сега, да чукам на дърво, нямам никакво течение. Щом док. ти е казал, че може да го ползваш, според мен е по-добре да си го вземеш и да изкараш един курс. Ако не друго поне ще ти санира влагалището преди раждането.

# 68
  • Мнения: 712
Не нямам други симптоми. Моето беше гъсто и пак като си пуснах микробиология нямах нищо. Звъннах да го питам за всеки случай и той каза ако искам да си взема полижинакс. Но все пак си е антибиотик и незнам сега какво да правя?

може би док е преценил, че понеже си в края и антибиотика вече не е чак такъв проблем... newsm78

# 69
  • Мнения: 490
Не нямам други симптоми. Моето беше гъсто и пак като си пуснах микробиология нямах нищо. Звъннах да го питам за всеки случай и той каза ако искам да си взема полижинакс. Но все пак си е антибиотик и незнам сега какво да правя?

може би док е преценил, че понеже си в края и антибиотика вече не е чак такъв проблем... newsm78

Преди да започна да си слагам Полижинакс, попрочетох из форумите и се оказа, че го изписват на много бременни преди раждането, дори и на такива, които нямат никакви симптоми за гъбички. Правят го едва ли не профилактично, за да се изчисти родовия канал за бебето и да няма разкъсвания (ако има течение).
Не че те подтиквам да си слагаш АБ, просто споделям, защото и аз се бях попритеснила, че ми изписват такова нещо.

# 70
  • Мнения: 712
Не нямам други симптоми. Моето беше гъсто и пак като си пуснах микробиология нямах нищо. Звъннах да го питам за всеки случай и той каза ако искам да си взема полижинакс. Но все пак си е антибиотик и незнам сега какво да правя?

може би док е преценил, че понеже си в края и антибиотика вече не е чак такъв проблем... newsm78

Преди да започна да си слагам Полижинакс, попрочетох из форумите и се оказа, че го изписват на много бременни преди раждането, дори и на такива, които нямат никакви симптоми за гъбички. Правят го едва ли не профилактично, за да се изчисти родовия канал за бебето и да няма разкъсвания (ако има течение).
Не че те подтиквам да си слагаш АБ, просто споделям, защото и аз се бях попритеснила, че ми изписват такова нещо.


 Peace звучи съвсем логично като се замисля, за по-сигурно, щего имам предвид и аз като ми дойде времето... може да "подсетя" док предвид, че имах гъбички и трудно ги оправих. Всъщност момента не знам дали имам, но поне симптоми нямам...

# 71
  • Мнения: 99
Благодаря на всички за отговора! Мен ме притеснява, че едва ли не ще ги слагам точно до термина. Не трябва ли да има някакъв  интервал между термина и последната глобула.

Последна редакция: чт, 03 ное 2011, 18:21 от tina1

# 72
  • Мнения: 490
Благодаря на всички за отговора! Мен ме притеснява, че едва ли не ще ги слагам точно до термина. Не трябва ли да има някакъв  интервал между термина и последната глобула.
Честно да ти кажа не съм много на ясно, ама не мисля че ще е проблем. Даже, може би така е по-добре, защото няма да има време да се появи пак течение. А при мен има време и ме притеснява точно това - да не се появи в последния момент и да няма за кога да слагам каквото и да било.

# 73
  • Мнения: 4
.. И аз не мога да се похваля с успехи при борбата с тая "пущина" - течението.... преди бременността не съм имала чак такова ужасно нещо... а и като съм правила лечение винаги е имало резултат...
Сега имах два курса на лечение първия с гинопеварил в  5ти месец... а втория сега накрая между 8ми и девети - флажил и гиназол... ами няма оправия.... днес ще видим доки какво ще каже... че и раждането наближава...

# 74
  • Мнения: 111
И аз се лекувам в момента от някакъв неустановен вид...Ползвам Макмирор глобули.Но са ужасни - много цапат!А аз преди това нямах никакви оплаквания.
Прочетох,че някои са пили Микомакс докато са бременнии? Това не е ли опасно?Иначе знам ,че това хапче е много ефикасно, особено, ако са в лек стадии.

Общи условия

Активация на акаунт