Обучение срещу ваучери по схема "Аз мога" и "Аз мога повече' - 6

  • 67 935
  • 725
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 271
БТ Младост - взех си уведомлението от стая 13(с решетка)и сега почвам да търся доставчик. За подаване на документи има опашка от чакащи на две места.

# 646
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 092
БТ Младост - взех си уведомлението от стая 13(с решетка)и сега почвам да търся доставчик. За подаване на документи има опашка от чакащи на две места.
Е КАК го взе?
 на мен вчера ми казаха, че ще ми се обадят

# 647
  • Мнения: 10
Номера 14 и 15 от Варна вече си взеха уведомленията. Жената беше много вежлива, за 4-5 минути минаваш. Лошото е, че не мога да намеря списъка с доставчиците за английски, някой може ли да ми помогне, че от толкова много информация вече забравих кое къде го гледах.
Поздрави!

# 648
  • Мнения: 686
Може и да ми е малко тъп въпроса,ама ако ме одобрят и започна да уча,а по време на курса напусна работа-какво следва?Или ако сменя работата?

# 649
  • град Русе
  • Мнения: 78
Aз друго не мога да разбера...
как така уж всеки може за два ваучера да кандидатства - един за проф. квалификация и един за ключова компетентност, а в същото време не може да подава документи за втория ваучер, преди да е приключил първият курс. Е, ако документите се приемат до 30-ти, как изобщо може да стане това?
Ивинявайте, ако ми е тъп въпроса, но от няколко седмици не мога да си обясня каква е уловката при това "право на 2 ваучера"...
Питах в БТ, оттам ми казаха, че може да подам заявления и за двете, но доставчика, с когото говорих ми обясни, че "категорично не може така".
Дали някой има идея как всъщност стоят нещата?

Отивай утре в Бюрото да хванеш "последния влак". Четете си заявлението по-задълбочено. Ето цитат: При желание по време на схемата може да се включите последователно в курс за професионална квалификация и в обучение по чужд език или дигитална компетентност и обратното, като за всяко обучение следва да подадете заявление.

Важно е да знаете, че едновременно не може да се обучавате в курс за професионално обучение и в обучение по чужд език или дигитална компетентност.


Така че отивай утре да си подаваш второто заявление за каквото там искаш Simple Smile Като те одобрят първо едното обучение и после другото.


Веднъж след като си подал заявление за чужд език, не е възможно да подадеш впоследствие за професионална квалификация (стига да не е на същия ден). На мен ми отказаха днес, тъй като бях подала заявление преди два дни за италиански език, с обяснението, че  вече е заведено с входодящ номер  и нито мога да заменя обучението, за което кандидатствам, с друго, за професионално обучение, нито да го добавя и да кандидатствам и за него заедно с италианския.

# 650
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 936

Веднъж след като си подал заявление за чужд език, не е възможно да подадеш впоследствие за професионална квалификация (стига да не е на същия ден). На мен ми отказаха днес, тъй като бях подала заявление преди два дни за италиански език, с обяснението, че  вече е заведено с входодящ номер  и нито мога да заменя обучението, за което кандидатствам, с друго, за професионално обучение, нито да го добавя и да кандидатствам и за него заедно с италианския.
При мен реда беше обратен. На 17.09 подадох за професинална квалификация "Електронна търговия", а днес освен че си смених електронната търговия с "Графичен дизайн" и ми приеха второто заявление - испански език.

Защо ли си мисля, че пак типично по български някой нещо не е разбрал...
Не ми се вижда редно да е различно в различите БТ Rolling Eyes

# 651
  • Мнения: 371
Може и да ми е малко тъп въпроса,ама ако ме одобрят и започна да уча,а по време на курса напусна работа-какво следва?Или ако сменя работата?

Нищо не следва. Щом си си получила ваучера и си започнала обучение няма проблем само си подаваш една декларация, че работиш на друго място или си безработна, щеше да има проблем ако преди получаването на Уведомлението и ваучера останеш без работа. Wink

# 652
  • Мнения: 0
Някой от Пловдив да знае дали тукашното Бюро е започнало да одобрява кандидатите? newsm78

До колкото разбрах от бюрата Марица и Родопи вече дават уведомления, но от Чернишевски май още не. Вчера ходих няма никакви списъци. Една приятелка подаде днес и са и казали отговор да чака след 3-4 месеца!!! #Cussing out

# 653
  • София / Костинброд / Годеч
  • Мнения: 56
Одобрена съм в Младост Simple Smile))
Сега остава да си харесам и ДО и съм готова Simple Smile Но срока е до 30.06.2012, така че нищо че съм одобрена и за КК и за ПК остава само КК, че другото е по година и половина и няма да има време Simple Smile

# 654
  • Мнения: 1
Днес проверихме в БТ Варна, списъци няма и няма да има. Ще уведомяват само по телефона или друг начин ако сте посочили него в заявлението. Така че седим и чакаме...

# 655
  • Мнения: 271
Одобрена съм в Младост Simple Smile))
Сега остава да си харесам и ДО и съм готова Simple Smile Но срока е до 30.06.2012, така че нищо че съм одобрена и за КК и за ПК остава само КК, че другото е по година и половина и няма да има време Simple Smile
Взе ли си уведомлението и под името ти твоя адрес ли пише, че сега погледнах моето и има някакъв друг адрес, а имената са си моите, док., които подписах също?! newsm78 Сега се чудя дали не е станала някаква грешка... #Crazy

# 656
  • София / Костинброд / Годеч
  • Мнения: 56
Одобрена съм в Младост Simple Smile))
Сега остава да си харесам и ДО и съм готова Simple Smile Но срока е до 30.06.2012, така че нищо че съм одобрена и за КК и за ПК остава само КК, че другото е по година и половина и няма да има време Simple Smile
Взе ли си уведомлението и под името ти твоя адрес ли пише, че сега погледнах моето и има някакъв друг адрес, а имената са си моите, док., които подписах също?! newsm78 Сега се чудя дали не е станала някаква грешка... #Crazy

Не съм, една приятелка мина да погледне и ми каза, в понеделник ще отида да го взема и ще пиша Simple Smile

# 657
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Някой от Пловдив да знае дали тукашното Бюро е започнало да одобрява кандидатите? newsm78

До колкото разбрах от бюрата Марица и Родопи вече дават уведомления, но от Чернишевски май още не. Вчера ходих няма никакви списъци. Една приятелка подаде днес и са и казали отговор да чака след 3-4 месеца!!! #Cussing out
Моля?!?!! #Crazy #Crazy #Crazy
Тея нормални ли са?!!  #2gunfire Ами ако искат може да почакат и да започнат да разглеждат документите някъде към 20.06.2012!...
Глупаци! #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 658
  • Мнения: 9 095
Мерси за инфото за Варна Hug
щом 14 и 15 са взели докИмента, има надежда скоро и до към 1500 да стигнат Mr. Green

# 659
  • Мнения: 2 531
Някой от Пловдив да знае дали тукашното Бюро е започнало да одобрява кандидатите? newsm78

До колкото разбрах от бюрата Марица и Родопи вече дават уведомления, но от Чернишевски май още не. Вчера ходих няма никакви списъци. Една приятелка подаде днес и са и казали отговор да чака след 3-4 месеца!!! #Cussing out
Аз пък подадох август и ми казаха че няма да чакам много до 2-3 м.  Praynig  А твоята приятелка каза ли ти кой номер е

Общи условия

Активация на акаунт