Re: Взимате ли остатъка от вечерята си ,поръчана в ресторант ,за вкъщи?

  • 11 411
  • 160
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 300
Почти никога не ми се е случвало, защото съм добро прасе и гледам да си изям каквото съм си поръчала. Или по скоро да си поръчвам толкова, колкото ще изям. Сега, ако остане някоя хапка няма да тръгна да се занимавам с нея.
Скрупули нямам, ако нещото става за вземане бих го взела.

По принцип много мразя да ми се мотаят в хладилника малки количества, прим. четвърт порция, защото не става да се наядеш с него, а храненето между храненията е нещо, което гледам да избягвам.
Горното не важи за вино, няма начин да ми остава една чаша в бутилката, пък да не си я изпия.
Студена пица много обичам  Embarassed

# 106
  • Мнения: 2 478
Хм, аз явно ходя по ресторанти, където храната се предлага в красив вид, но със скромно съдържание. Няма как да си взема 3-ти хапки на тръгване, а и за какво са ми? Пица съм вземала за вкъщи, както и китайско, но от места, които смело и нескромно могат да се нарекат ресторанти. Китайското почти винаги съм го изхвърляла след това, а пицата се изяжда винаги.

# 107
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Семейство в ресторант. Бащата казва
- Завийте ми остатъците за кучето.
Децата
- Ура, тати ще ни вземе куче.

 Mr. Green Mr. Green

# 108
  • Мнения: 447
Мразя да хвърлям храна и го намирам за тотално грешно, при положение че толкова голяма част от света гладува.
Не виждам лошо да се опакова почти недокосната порция или такава, в която има достатъчо поне за още едно хранене. Случвало се е да отидем на заведение и да си поръчам нещо, защото точно това ми се яде в момента. Но когато порцията е голяма или аз не съм много гладна, не успявам да се справя.
Не бих поискала обаче да ми опаковат няколко залъка.

# 109
  • Мнения: X
Била съм на много, много сватби и никъде, накога не съм виждала увити в салфетки кебапчета и събиращи огризките на гостите си свекърви. Малко като за митове и легенди стана темата.
А аз съм била на достатъчно много сватби, за да ти гарантирам, че на всяка втора сватба това е практика. Ако си гост на сватбата, може и да не го забележиш, но ако си на сватбата по професионална линия и останеш до самия край, се виждат някои много любопитни и смайващи подробности, които просто няма как да не останат незабелязани.

# 110
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
А аз съм била на достатъчно много сватби, за да ти гарантирам, че на всяка втора сватба това е практика. Ако си гост на сватбата, може и да не го забележиш, но ако си на сватбата по професионална линия и останеш до самия край, се виждат някои много любопитни и смайващи подробности, които просто няма как да не останат незабелязани.

Един човек да ме разбере за какво говоря,buttinsky  HugМислех,че живея вече в паралелна Crazy реалност

# 111
  • Мнения: 12 701
Все пак ми е интересно защо свекървите правят тези простотии, не майките, не тъщите. И после ми кажете, че не сте предубедени.

# 112
  • Мнения: 7 009
Взимам ако е китайско или пица.
Другата храна обикновено не е в такива големи количества, че да не мога да я хапна.
На сватба никога не съм се сещала да си взимам храната.
Ама то и там обикновено е месо, та не ме влече да си го взимам  Laughing

# 113
  • Мнения: 0
Взимам я, само ако наистина ми е харесала храната и съм оставила повече от половината порция. Хапвам по малко, но от повече неща, обичам разнообразието. Единственото, което съм взимала от сватба е било законно взето - подарената кокошка и пита, красиво украсени от булката, на която бях кума, но то беше малко преди самата сватба  Simple Smile

# 114
  • София
  • Мнения: 309
Не става въпрос гостите да си взимат храната след сватба,а хората,които са я платили.Обикновено това става от родителите на младоженците и тогава,когато е останала много храна и алкохол.Например 10пържоли,10бутилки с вино,5 с водка,уискита и т.н.,защо да ги оставят на ресторанта да ги продават на двойни цени,като може да почерпят близки на другия ден.

# 115
  • София, център
  • Мнения: 3 455
На нашата сватба беше останал много алкохол, ама буквално кашони. Тях ги бяха взели приятели, които ни ги донесоха, както взехме към 2 етажа от 5 етажната торта.

Иначе по ресторантите храна не взимам. Веднъж детето запря за някаква пица да си взима, ами взе си я и не я погледна повече.

# 116
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Извинявай ,ти четеш ли внимателно ние за какво обсъждаме,специално за сватбите newsm78
 Въпроса не е за ЦЕЛИТЕ прции или ЦЕЛИТЕ кюфтета от мешаната скара.Говорим за НАХАПАНИ ОСТАТЪЦИ,вкисната салта и т.н.Или питките,които не са от ресторанта,цял ден стояли по масите,изсъхнали и накрая се прибират.За алкохола-естествено,че ще си го вземете,иначе наистина ще го продадат Peace

# 117
  • Мнения: 2 931
     purko88, не разбирам защо преживяваш токова драматично, когато някой друг се държи по неприемлив за твоите разбирания начин.
     И да ми е непонятно, и никога да не бих взела такива остатъци, моите виждания едва ли ще повлияят на хората, които биха си ги взели. И да научат мнението ми (не че има как да се случи), най-много да ми се изсмеят и да ме обявят за глупачка, която се оставя да я "ограбват". Колкото и да не ти се вписват в представите за възпитание, такъв тип хора винаги ще има.

# 118
  • Мнения: 5 710
Ами на света има и бедни хора и затова да прибират.
Казват, че е за кучетата, сигурно 99процента е така, но 1 процент сигурно ще се нахранят.
Няма  лошо.

# 119
  • Бургас
  • Мнения: 1 204
И аз досега съм вземала само от китайски ресторант, а на пицария като сме сядали, явно поръчваме малки пици, никой път не е оставяло и парченце Simple Smile
Не съм против да се опакова храната и на тръгване да се дава на хората, пък ако те преценят, нека си я вземат.Не виждам защо трябва да има разхищение на храна.
А за сватбите и това, че остава много храна и напитки, не виждам нищо нередно да се вземат да се почерпят хора след това.При условие, че са платени какво значение има дали са за хора или за кучета порциите, които са останали, дори и непокътнати.Честно казано не виждам нищо срамно или чудно в това.
В крайна сметка всеки решава за себе си и семейството си как да постъпи  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт