Мама вече е нетърпелива ОКТОМВРИйско бебче да поивива!

  • 33 821
  • 692
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 181
Вчера DiMeTo:) е станала мама на бебе Илиян!Да им е жив и здрав малкия юнак и много да ги радва!

# 631
  • Мнения: 775
Честито на новите мами! Живи и здрави и много да папкат и слушкат бебоците!

Дезърт, прегръщам те и бързо да се справиш и да се радвате на дечицата.  Hug

Евелена, леко раждане и чакаме да се похвалиш. Това с предаването звучи супер.

Честита месечинка на Калина!   bouquet

Ние още се напасваме и съм в същите чудения като Инка, но пък нивга не съм кърмила. Инка, ще си припомниш всичко и ще си спец скоро.  Simple Smile

skrech, мерси мила, ей сега ще грабна един памп да тествам. А всъщност трябва ли да давам вода? Педито рече предлагайте, ако не и ска ок, ако иска да пие.

# 632
  • Мнения: 20
ЧЕСТИТО НА ДИМЕТО, МАДАМ Х И КРИСАНКА!!!   bouquet   bouquet  ЗДРАВИ И СПОКОЙНИ БЕБЕНЦА И БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА МАМИТЕ  Hug  

Тази нощ е била доста продуктивна  Laughing

Дезърт роуз бързо възстановяване  Praynig Hug

# 633
  • София
  • Мнения: 71
Евелина , пожелавам ти много леко , бързо и безболезнено раждане, и много пухкаво и сладко бебче  Hug

Аз след новината за Дезърт реших да се разсея малко като попрочета темата на септемврийките, които си говорят за кърмене, памперси, подсечени дупета и колики Simple Smile, но уви и там попаднах на не добри новини и цяла нощ се въртях из леглото, по едно време заспах и сънувах ужасни кошмари  Cry , искам да ви кажа че форумите са малко нож с две остриета... Sad
 


Споко маме, бебе Захари е за сега добре, не се шашкайте и моя съвет не преживявайте чуждите проблеми, това на ВАС НЯМА ДА СЕ СЛУЧИ, просто живей с тази мисъл миличка, иначе ако ни четеш знаеш че и аз съм от септемврийките и ако мога така да кажа съм здравия разум и се опитвам всячески да вдъхвам вяра и кураж на мацките. Самата аз ако ни следиш от началото бях с най-високия регисриран в историята на МД риск от синдром на Даун 1:5, оказа се някакво тотално недоразумение, направиха ми амниоцентеза и всичко беше ОК, Рада е прекрасно бебе, папаме, пробваме се да се кърмим, когато не достига додаваме АМ и така, важното е да ВЯВРВАШ и да си позитивно настроен и наистина игнорирай чуждите проблеми......да , подкрепяй ги, но не позволявай това да те дизбалансира.....заради теб и детето ти!!!
На Евелина стискам много палци и да е силна, усмихната и много ентусиазирана и съм сигурна че всичко ще мине по мед и масло.
Мацки чао за сега, че нас ни гонят колики ит 2 дена сме доста неспокойни, та щя забърквам чай от копър:-))))))
Много усмивки и прегръдки от мен и малката РАДА.

# 634
  • Мнения: 165
здравейте майчета! Hug Hug Hug Hug Ама много бебоци са се появили, и като гледам последните са все големички!
Дезъртче голям мъж си родила значи! Специални поздрави за теб и малкия Ивайло! Ще стискам палци да се възстановите бързо и няма никакви усложнения.Ние сме с колебание в името, нали и аз в началото си бях харесала това име, а сега нещо се колебаем и нямаме определен фаворит!
Видях две бебчета с много хубави именца:София и Стефани. Да са живи и здрави.
Честито и на останалите мамчета за хубавите розови и сини новинки.  Hug Hug Hug
Вече нямам търпение и нашия бебчо да се появи на бял свят. Всичко вече ни е готово и стаята, и дрешките съм му изпрала и изгладила, само чакам щастливия момент! Стискам палци и за всички останали маминки! Нека всички предстоящи раждания да минат по възможно най-лекия начин.
От толкова отдавна не съм ви писала и сигурно толкова много неща съм изпуснала, че едва ли ще успея да ги наваксам! Ще се опитам вече да съм по-редовна в темичките ни! Ама с това лежане в болница и с тоя ремонт в къщи нямаше как да се включвам! Ще се опитам поне отгоре отгоре да прочета пропуснатите темички! Такива мигове съм изпуснала че не е истина.
Само да ви попитам: при мен ли бавят само болничния или и при вас чакането е доста.Аз още не съм си получила парите от болничния за август и вече се изнервям, а дори и незнам колко ще преведат.
Някой беше дал линк за кюфтета в бял сос!  newsm78Опитах рецептата! Оказаха се страхотни!  chef
Ама като гледам бая сте си пописали рецепти за  ястия! Верно по Великден какво чудо беше с тия Хасковски козунаци! Хахахах
По въпроса за количката ние още си я чакаме, при положение че съм я поръчала някъде в началото на август месец и трябваше най-късно средата на септември да пристигне! Е да ама не ! И сега съм решила в понеделник да ходя и да се разправям, аконемогат да ми я намерят и доставят до седмица, да си търся някаква друга. Термина ми наближава и започвам да се изнервям! Надявам се че до седмица ще станат и мебелите за стаята на бебчо. Поне креватчето сме го купили, тапети, осветление, килим всичко е готово, пердетата ще ги взема в четвъртък! Само дето незнам дали тия от магазина за количката ще ми върнат парите от капарато, ама немога да ги чакам повече, то стана два месеца вече.
Много ми бяха полезни разказите на някои мамита относно това как е протекло раждането. Да не говоря за сънищата за самото раждане или за това как някоя друга е родила. Май мозъците ни не спират да работят. Аз напоследък по няколко пъти на нощ сънувам как раждам.Събуждам се да пишкам, после заспивам и айде пак съм в родилното.
Докато четях темичката ми липсваха някои девойки-хирсен, пол, пух, мадмуазел. Надявам се че всичко е наред с тях.
Сега ще ви оставям, че нещо ми се доспинка. Тия дни като му откарвам един сън от 14,00 до към 17,00. И се чувствам скапана направо.

# 635
  • Мнения: 165
Още нещичко да ви попитам и по специално мамите от София. Някоя от вас имали ПИК за системата на НОИ, така че да си проверява какво се случва с болничните и. Ако има някой който да ми обясни как стоят нещата с получаването на такъв ПИК,  аз прочетох на сайта им какво пише и си пуснах една молба декларация, ама незнам нито къде се подава, нито заплаща ли се нещо, нито дали този пик се получава веднага. Ще бъда благодарна ако някой има повече инормация. Имам намерение другата седмица във вторник да отида и да си пусна документи за издаване на такъв ПИК, тогава съм и на преглед, а кабинета на доки е много близо до НОИ, та си мисля да ги съчетая.

# 636
  • Мнения: 26
Киса, подаваш си попълнената молба декларация в НОИ на Стамболийски и срещу лична карта(нищо не се заплаща) веднага ти издават ПИК с който да си следиш паричките по болничните в сайта им.

Последна редакция: сб, 01 окт 2011, 14:57 от varol

# 637
  • София
  • Мнения: 260
Здравейте пак от мен, 
 ние още сме две в едно, не са ми достатъчно силни контракциите.... на 4 часа ми дават по една четвърт от едно хапче, което предизвиква контракции. По скалата трябва да стигнат 100, а аз за сега съм около 75, само веднъж скалата показа почти 100. В 5 часа пак ще пия хапче, чакането е много неприятно, но ще си търпя Simple Smile 
Направих снимки на записите, както и малко клипче на стаята, в която ми правят записите. 
Водите ми си текат малко по малко. Бебо ме ритна високо и те се стичат равномерно, все едно имам един плик пълен с вода в корема и отгоре има отвор - по този начин горе-долу са нещата при мен. 
Обстановката си е болнична отвсякъде Simple Smile стари уреди, но работещи Simple Smile Аз съм на 6-ти етаж в патологията, за да не слушам родилките долу на 2-ри етаж. Вчера, когато дойдох ме заведоха там, за да ме прегледат и честно казано малко се сдухах, защото една майка много силно викаше от болка. Но след като бебчето се появи и проплака, тя толкова развълнувано и с пресипнал глас каза: "Мамино момченце, ела да те видя" - аз не издържах и си поплаках от вълнение. Малко след това ме качиха на 6-ти етаж и си седя тук. 
Опитах се да поспя, но от вълнение спах само около три часа. 
Много благодаря за подкрепата Simple Smile
Честито на всички мамита с новопоявили се бебчета Simple Smile Когато се прибера ще разказвам и за раждането и ще честитя на всички по отделно Simple Smile Simple Smile Simple Smile 

P.S. тук наистина има хлебарки - от онези дребните оранжевите са, но за съжаление ги има Sad Sad Sad

# 638
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честито бебче на Димето! Да е живо и здраво и много да радва родителите си.

# 639
  • Мнения: 873
DiMeTo, честито бебче  bouquet

Евелина, ако не си вързана на монитор и не лежиш постоянно, разходи се малко между етажите. Мале, все едно ме върна назад към моето първо раждане: бавно изтичащи води, нередовни по сила контракции, бавно вървящо разкритие Tired Само че аз бях със система, епидурален катетър и само на монитор, та не ми даваха да мръдна въобще. На един курс ни казаха,че не е фатално,аако не си постоянно на монитор,но трябва да те прослушват на всеки 30 минути. Така че,пробвай да се разходиш, нищо че текат водите и някоя санитарка може да се развика, че си и наводнила коридора Mr. Green Чакам до вечерните новини в 19ч. да се отчетеш Praynig

# 640
  • Мнения: 6
Честито на всички новостанали мами!:)   bouquet Да са им живи и здрави бебчетата! Simple Smile
От няколко нощи аз също имам болезнени контракции, които обаче продължават по-дълго време през неравен интервал. Общо 3-4 пъти, след което заспивам и сутрин всичко е постарому. През деня имам контракции, изразяващи се само в стягане на корема. Днес обаче 1-2 пъти тези контракции бяха като тези през нощта, съпроводени с болка ниско долу, която постепенно преминава към кръста. Терминът ми е 06.09., съвсем е наближил. Вчера ми правиха запис на тоновете, всичко е ок, нямаше никакви признаци за раждане. Вероятно нещата ще станат изведнъж. Simple Smile
Вече нямам търпение да Я видя! Grinning
По повод НОИ. Току-що проверих и имам дата за изплащане на болничния от август. Датата ми е 04.10. Болничният за 45 дни преди раждане е заведен на 12.09. в НОИ. Казвам го за информация.
Сега си мисля обаче как ще се забави изплащането на болничния, който ще ми издадат след раждането от болницата. Аз ще го занеса в Човешки ресурси, колегите носят документи в НОИ в началото на следващия месец (обикновено 8-9 число) и превод обикновено има най-малко 10 дни след това, което в моя случай означава около 20.11.2011г...честито!  bouquet
Няма значение, след това нещата ще се регулират...надявам се?!:)
Хубав ден на всички, стискам палци за бързи и не толкова болезнени раждания на всички!:)

# 641
  • Мнения: 61
ДиМеТо- Честит малък мъж!Да ти е жив и здрав и много радост да ви носи Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

Момичета, много ви благодаря за пожеланията към Кали, много мило от ваша страна. По повод на това, че днес става на един месец с татко и и купихме първата играчка. Едно слънчице с една калинка под ннего, калинката се дърпа и тя бръмчейки се изкачва към слънчицето Grinning Много обичам да влизам в магазини за детски играчки, по цял ден мога да стоя там и много обичам да подарявам играчки. Сега обаче като влязохме с мъжа ми в Хиполенд да търси играчка за Кали, ми се стори трудно да изберем подходящата, избрахме де, както ви писха по-горе, ама голяяяямо чудене беше коя да е точно.

# 642
  • София
  • Мнения: 28
Здравейте момичета !
Честита месечинка на Кали   bouquet
Честито на мамите  inka_26, Lynette, Hariela, Baby Cakes, A_H_I_L_E_A, anssi, Sunshine_g, nd84, galia.ko, Desert`Rose, elektra872009, MadamX, DiMeTo, krisanka_81 за бебешорите им. На останалите искам да честитя 1-ви октомври вече ще сте наистина октомврийски майчета (освен някоя ако не стане ноемврийска  Laughing)
Ние сме си в къщи от доста време, но не мога да откъсна поглед от съкровището си. Толкова приятно чувство ме обзема като гледам спящото си дете, но и толкова страх поражда какво ли я чака, как ще протече живота й, с какви хора ще се срещне, ще успея ли да я подготвя за всичко което й предстои. И така по цял ден и цяла нощ  #Crazy
Иначе сме много добре папка и спинка редовно и доволно. Ходим на разходки. Таткото ни вече е много повече "в час". Преди да се роди Нели той казваше че няма да гушка бебето докато не поотрасне малко, а сега си се гушкат най редовно  Laughing
Да споделя и един негов бисер: когато обсъждахме количката за бебето му казвам че ще имаме зимно бебе, т.е. ми трябва зимна количка, на което той ми заявява: Ама аз климатик няма да й купувам! #2gunfire
Спирам вече. Пожелавам на всички ви от все сърце да гушкате вече малките съкровища в ръцете си.
 

# 643
  • София
  • Мнения: 1 164
Честито бебе Илиян bouquet!
Евелина, стискаме ти палци, да потръгнат нещата по-скоро.
Toni77 честит един месец на Кали.  Кога мина толкова време, направо си лети...
И аз не съм се разраждала да му се не види,бебо си е добре вътре. Не знам докторите препоръчват ли при преносване методи за предизвикване на раждане-ядене на люто, секс и други...

# 644
  • Мнения: 6
Честито бебче на Димето, да ви е жив и здрав, да има спокойно и прекрасно детство, изпълнено с много усмивки, а на мама бързо възстановяване  newsm51 newsm51 newsm51
Евелина, стискаме ти палци нещата да потръгнат по-скоро, пожелавам ти бързо и не много болезнено раждане  newsm17
Тони, честита месечинка  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт