Всякакви въпроси относно съдомиялните - 7

  • 53 192
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И аз тук в търсене на нова миялна.
Джема,   bouquet.

Не ми харесаха нещо копчетата не Електролукс-а, както моя мъж каза нещо дървена му се струва (гледах на 45 см). А в магазина ме възмутиха. Питам само това ли са ви моделите на 60 см? (имаше 2 изложени). Казват ми да, защото на тях акцентираме, че по-малко място заемали. Ами аз искам голяма, малка си имам Simple Smile. И ми отговарят Имаме в склада, ако искате да ви извадим да я разпечатаме и после ще Ви я запечатаме. Да де, но аз искам да видя 3-4, да разгледам, може д ане ми харесат, а и ако трябва всички да се вадят и да си играят на отпечатване, запечатване, не е ли по-лесно просто да се изложат. Българска работа. Та така де, не си купих, само фурна и ще продължавам да търся.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
И аз тук!
Джема, благодаря!   bouquet

# 32
  • Мнения: 40
  bouquet продължавам да ви чета.
Изчела съм всички постове от първата до последната тема и научих мнооого.
Аз съм с Аристон и засега нямам проблеми/дано да е така/, така че тихо и кротко само си чета.

# 33
  • Мнения: X
Може би трябва да сложим и това на първа страница  Peace :

http://www.dishwasher-care.org.uk/

/ за ползващите английски, а те предполагам не са малко /

# 34
  • Мнения: 781
Джемма   bouquet

ditzve, тази 30 мин. програма, не е ли въпросната програма за изплакване само? При мен е 10-12мин, пробвала съм я 1-2 пъти , но моята само ги изплаква и си стоят мокри newsm78
не съм ditzve , но да кажа при мен как е (Аристон) . При мен 30 мин ми е бързата програма, за не много замърсени съдове, без сушене е. Тази за изплакването ми е 8 минути и я ползвам доста често  Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 6
30-минутната програма е на 60 градуса и си мие чудесно.Отделно има програма за изплакване,която е 12 минути.

# 36
  • Мнения: 22
И аз тук   bouquet

Това не го знаех : - За средна (45 см) и голяма машина дозата за препарата е една и съща, защото консумацията на вода е също еднаква, следователно миещият разтвор ще е с еднаква концентрация.

Аз деля таблетките на две (миялната ми е 45 см), може ли да се наслои така мазнина по филтри и перки, ако не ми е достатъчен препарата?

# 37
  • Мнения: 781
sesses , и аз деля таблетката на 2 , защото с цяла ми остава пяна по дъното на машината.
За наслояването не мога да кажа  newsm78

# 38
  • Мнения: 104
Благодаря, момичета   bouquet
Сега си погледнах пак характеристиките. Моята няма кратка програма и 1/2 зареждане, но това да е, по важно ми е да си върши нейната работа Joy

# 39
  • Мнения: 12
Аз им се обадих сутринта,но сега звънят да кажат,че имало няколко мостри в други градове,ако съм искала да ми докарат,но можело да имат драскотини...какво да правя,някой купувал ли е мостра.. ooooh!

Аз имам мостра Бош! Ами нямаме оплаквания! Драскотина нямаше, мие си чудесно, копчетата си работят... изобщо не се притеснявай! Стига да ти направят някаква отстъпка от цената, защото рядко го правят, а трябва!  В нашия Техномаркет (малък град сме, рядко има много бройки и обикновено са мостри от витрините) редовно си купувам последната бройка и всеки път питам за отстъпка и те всеки път ми смотолевят насреща, че нямало такава практика... така че смело, за толкова години толкова много неща сме събрали от витрините... (за жалост де.. не се хваля.. просто в тоя град е така), друго си е само ти да си го пипвал, ама с един празен ход на миялната (или в нея) и всичко е чисто! bouquet

Последна редакция: ср, 28 сеп 2011, 13:37 от Bg-father

# 40
  • Варна
  • Мнения: 437
Все още чакам да ми се обадят ,пък ще преценя дали си струва риска,все пак почти 5 години гаранция.

# 41
  • Мнения: 52
Все още чакам да ми се обадят ,пък ще преценя дали си струва риска,все пак почти 5 години гаранция.

aalko само заради една гаранция ли я предпочиташ? За мен по голямата гаранция не е толкова важна, а и дано да не се налага да се ползва Laughing Whistling

# 42
  • Варна
  • Мнения: 437
Естествено,че не,марката също има значение,има всички необходими функции, гледах и разхода на вода.Аз си търсих черна на цвят,но и инокс е добре,пак ще се върже на интериора.А гаранцията,особено за продукт,закупен от БГ е важен фактор!

# 43
  • София
  • Мнения: 3 890
И аз тук   bouquet

Това не го знаех : - За средна (45 см) и голяма машина дозата за препарата е една и съща, защото консумацията на вода е също еднаква, следователно миещият разтвор ще е с еднаква концентрация.


Да, това наистина е така, разходът на вода го дават един и същ, обаче и при моята (45 см) остава пяна по дъното, а съдовете лепнат неизплакнати при цяла таблетка. Затова минах на гел. Че нещо трошенето на таблетки не ми е любимо занимание. А гелът върши перфектна работа.

# 44
  • Мнения: 15 379
И аз тук   bouquet

Това не го знаех : - За средна (45 см) и голяма машина дозата за препарата е една и съща, защото консумацията на вода е също еднаква, следователно миещият разтвор ще е с еднаква концентрация.


Да, това наистина е така, разходът на вода го дават един и същ, обаче и при моята (45 см) остава пяна по дъното, а съдовете лепнат неизплакнати при цяла таблетка. Затова минах на гел. Че нещо трошенето на таблетки не ми е любимо занимание. А гелът върши перфектна работа.

Важен момент е и степента на замърсеност на съдовете и тяхното количество. Ако са леко замърсени и/или машината не е пълна, препаратът трябва да се намали.
В този смисъл индивидуалното дозиране - според степен на запълване и степен на замърсеност е за предпочитане.

Общи условия

Активация на акаунт