„Всичко ще направя за това дете!” и пушенето

  • 39 360
  • 1 437
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 12 703
Би трябвало лекарите да са най-наясно , пък те доста попушват.

# 301
  • Мнения: 3 736
Би трябвало лекарите да са най-наясно , пък те доста попушват.

И тяхното съзнание е замъглено от тютюневия дим, съмняваш ли се?  Laughing

# 302
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Аз мисля, че темата започна да се изчерпва - завъртяха се досадно еднообразни нападки.

Че то беше ясно, че и тази тема ще се превърне в поредния назидателно-осъдителен трибунал за публичен линч на пушачите.

# 303
  • Мнения: 3 736
Е, да, ама почесахме клавиатури доволно.  Mr. Green И все пак тонът с малки изключения остана спокоен.

# 304
  • Мнения: 1 788
Да не говорим за хирурзите и колко те пушат...
Направо да се чудиш как ли оперират с това замъглено съзнание!  Joy Joy Joy

П.П. И да добавя - и колко лоши родители са...  Mr. Green

# 305
  • София
  • Мнения: 5 884
Нека не забравяме, че очевидно повечето пушачки тук сте хора, които не желаят да откажат цигарите, не им пука как влияят на децата си по време и след бременността си.  Няма как някой насила да ви накара да спрете да пушите или да ви помогне, след като не желаете да ви се помага. Но най-важното е, че е ЛЕСНО да се откажат цигарите и не е редно да му придавате някакъв кой знае какъв героизъм и страдание. Има много начини да се откажат цигарите, има досктатъчно достъпна информация и никой няма оправдание, че дори не се е опитал да ги откаже, че не е положил минимални усилия, за да не вреди на детето си. За такова поведение няма извинения.


Ясно е, че в България не се прави почти нищо, за да се помогне на пушачите. Със сигурност се злоупотребява със средствата, които би трябвало да са за тази цел. Аз не познавам някой, който да е отказал цигарите, заради високите им цени. Аз самата обяснявах как ще ги отказвам, откакто ги вдигнаха от 80 ст на левче. Laughing Просто идеален начин да си пълнят държавния бюджет и така по малко, по малко, колкото и да ви поискат, ще си плащате, защото сте абсолютно зависими.

Ужасно е и е пълно безобразие колко от лекарите в БГ пушат. В Тина Киркова един простак гинеколог пафкаше в кабинета, докато чакахме да приемат сестра ми с кръвоизлив и едвам си стоеше на краката. Ама какво да го коментирам, за вас явно и пафкащите лекари са герои. Но аз мога да ви уверя, че над 90 % от хората са идиоти, включително и лекарите.

Вие към коя група сте? Аз доколкото разбирам от самодоволните ви финални коментари, ние сме балъците с промити мозъци, тънещи в заблуда относно вредата от цигарите, пък вие плащате по 5 лв на ден минимум за димящи пръчици... Кой ли е по-големият глупак?  


Вашите деца ще се запитат по същия начин "Мама и тати не знаят ли колко са вредни цигарите, пък бая попушват?" Обричате ги и тях да пушат и да робуват на никотина, не мислите ли?



Както и да е де, то е ясно, че няма да отговорите, както и на другите ми въпроси и доводи. Аз ще се радвам дори и един човек да ми е прочел ферманите в темата и да съм го накарала поне малко да се замисли.

Последна редакция: сб, 08 окт 2011, 11:15 от Елица

# 306
  • Мнения: 3 736
Елица, аз от теб въпроси и доводи не видях, само обвинения в какво ли не и неумерени епитети като 'глупаци' и 'идиоти'.

А, сега видях един въпрос:
Обричате ги и тях да пушат и да робуват на никотина, не мислите ли?

Не, не мисля.

# 307
  • Мнения: 12 703
Какво да ти отговорим, като сме глупаци и идиоти. Според теб.   Само мога да ти кажа, че децата ми не пушат.

# 308
  • Мнения: 10 547

Касита, не мисля, че някой би оспорил вредите от пасивното пушене, но наистина ли приемате, че всички ние пушим в присъствието на децата си?


Не, но вече сериозно мисля, че ти имаш проблем с личното отношение към всяка реплика в темата.

# 309
  • Мнения: 5 940
Няколко дни преди да родя, се наложи да вляза в болница. Имаше жени в девети месец, на които децата им бяха около килограм и половина. Бяха приети заради ниското тегло на бебетата и към диетата им включваха протеини. Пушеха като комини. Макар, че  когато не съм бременна, съм страстен пушач, това ми е трудно да приема без да ми направи впечатление.
Докато има лекари, които твърдят, че до пет цигари дневно не вредят, ще има пушещи бременни.

# 310
  • Бургас
  • Мнения: 372
Ох,хора,едва ли има човек днес,който да не знае,че пушенето вреди по време на бременност.Факт е ,че рискът съществува,разбира се възможно е детето да няма никакви проблеми,но е възможно и да има.И не е същото,когато проблемът е генетичен или под влияние на околната среда,защото това са неща,които човек не може да контролира,но пушенето може.Никого не осъждам,аз съм пушач,но не съм пушила по време на бременност.Не мисля,че е голяма и невъзможна жертва.Аз не бих могла да поема този риск,ако случайно това навреди на детето ще знам,че аз съм виновна и съм можела да го предотвратя.Пак казвам,никого не съдя,всеки решава за себе си дали може да поеме този риск и дали пушенето за него е проблем. Peace

# 311
  • Мнения: 481
не мисля, че това е само проблем на пушещата майка и че тя е единствента, която трябва да реши дали да пуши или не. Ако с пушенето вредеше само на нейното здраве - ок, но след като доказано вреди на друго човешко същество, което няма как да се защити, би трябвало обществото да се намеси. Всъщност това е причиняване на телесна повреда и би трябвало да се разглежда като такова- престъпление към нероденото дете

# 312
  • Мнения: 135
Елица  Peace
 smile3501 smile3501 smile3501

# 313
  • Мнения: 3 736

Касита, не мисля, че някой би оспорил вредите от пасивното пушене, но наистина ли приемате, че всички ние пушим в присъствието на децата си?


Не, но вече сериозно мисля, че ти имаш проблем с личното отношение към всяка реплика в темата.

Амиии имам лично отношение към темата, но проблем нямам, не ме мисли.  Laughing

# 314
  • Мнения: 4 300
Докато има лекари, които твърдят, че до пет цигари дневно не вредят, ще има пушещи бременни.

Не точно.
За заблуда са нужни две неща- един, който да заблуждава, и втори, който да му повярва.
За да има полза от информираността обаче също са нужни две неща- веднъж знание ( че пушенето вреди) и втори път желание ( да спреш да пушиш).
Така че да не хвърляме цялата вина нито на пущещите лекари, нито на тези, които са опростили 5 цигари/ден.

Общи условия

Активация на акаунт