„Всичко ще направя за това дете!” и пушенето

  • 39 306
  • 1 437
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 10 547
Не е вяра, Рокси, а в повечето случаи успокоение. Като балсам действат подобни теми, в които четеш, че има и други като теб, и ей, на, раждат живи и здрави деца. Пък и лекари говорят, че нищо нямало.../от опит/.

# 316
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Не знаех, че пушенето прави жените лоши майки. Аз съм заклета пушачка, но и при двете си бременности спрях цигарите в момента, в който разбрах, че съм бременна. Отвътре си ми дойде. Това си беше мое решение. Останалите решават сами за себе си, което не означава, че са или ще бъдат лоши майки, ако изберат да пушат.
Обаче пък е грозно да видиш майка с красиво коремче палеща цигара след цигара, все едно е на състезание по пушене. Shocked

# 317
  • Мнения: 442
не мисля, че това е само проблем на пушещата майка и че тя е единствента, която трябва да реши дали да пуши или не. Ако с пушенето вредеше само на нейното здраве - ок, но след като доказано вреди на друго човешко същество, което няма как да се защити, би трябвало обществото да се намеси. Всъщност това е причиняване на телесна повреда и би трябвало да се разглежда като такова- престъпление към нероденото дете

    Точно за това става въпрос. Майката вреди не само на себе си, а и на детето. През този конкретен период е хубаво да се спрат. Не става въпрос по принцип.

# 318
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Нека не забравяме, че очевидно повечето пушачки тук сте хора, които не желаят да откажат цигарите, не им пука как влияят на децата си по време и след бременността си.  Няма как някой насила да ви накара да спрете да пушите или да ви помогне, след като не желаете да ви се помага. Но най-важното е, че е ЛЕСНО да се откажат цигарите и не е редно да му придавате някакъв кой знае какъв героизъм и страдание. Има много начини да се откажат цигарите, има досктатъчно достъпна информация и никой няма оправдание, че дори не се е опитал да ги откаже, че не е положил минимални усилия, за да не вреди на детето си. За такова поведение няма извинения.

Вашите деца ще се запитат по същия начин "Мама и тати не знаят ли колко са вредни цигарите, пък бая попушват?" Обричате ги и тях да пушат и да робуват на никотина, не мислите ли?



Както и да е де, то е ясно, че няма да отговорите, както и на другите ми въпроси и доводи. Аз ще се радвам дори и един човек да ми е прочел ферманите в темата и да съм го накарала поне малко да се замисли.
Е, аз съм пушачка, заклета при това. Откъде накъде си правиш изводите, че не съм спирала цигарите по време на бременност и че сега пуша, където ми падне?  Thinking Но пък искам да пуша и си пуша. Един е избрал да робува на никотин, друг на алкохол, трети на вредни храни, четвърти на манията за здравословен живот. А що се отнася до децата ми - ако мога да избирам да робуват на никотин или на хероин, предпочитам първото. Ега ти, то бременните жени - наркоманки не са толкоз критикувани като пушачките.
Не знаех, че пушенето прави жените лоши майки. Аз съм заклета пушачка, но и при двете си бременности спрях цигарите в момента, в който разбрах, че съм бременна. Отвътре си ми дойде. Това си беше мое решение. Останалите решават сами за себе си, което не означава, че са или ще бъдат лоши майки, ако изберат да пушат.
Обаче пък е грозно да видиш майка с красиво коремче палеща цигара след цигара, все едно е на състезание по пушене. Shocked
Никой не е казал, че е хубаво. Но коя съм аз, че да седна да я съдя?

# 319
  • София
  • Мнения: 5 884
Елица, аз от теб въпроси и доводи не видях, само обвинения в какво ли не и неумерени епитети като 'глупаци' и 'идиоти'.


Къде видяхте епитети употребени в прав текст и насочени срещу вас или сами се поставяте в посочените категории?  Епитетите и обвиненията даже са прекалено умерени за хора, които си играят на лотария с живота и здравето на децата си. За какво толкова се обиждате и подскачате, като ощипани, ако сте прави? Каква кауза защитавате? И защо смятате, че някой трябва да ви спестява истината и да си омаловажавате безотговорността?


И какво сте тръгнали тук да парадирате? Пафкайте си и се скрийте в някоя дупка.
А не, както спомена Касита, гордо да си развявате безобразното поведение и други окаяни душици да пушат бременни и да се успокояват с вас. Що за безочие?




Едит: Ето и La Sombra лично се засегнала, в потвърждение на думите ми.


И започвам прекалено много да се повтарям, но явно е трудносмилаемо и повторението е нужно.... Защо се опитвате да се прикриете зад всички останали зависимости, пороци, стихии, бедствия и аварии. Въздухът е мръсен, какво толкова като пушим, по-добре никотин, отколкото хероин. Няма логика в такива изказвания, те са голи оправдания и няма да ви помогнат.

Последна редакция: сб, 08 окт 2011, 17:05 от Елица

# 320
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464


Едит: Ето и La Sombra лично се засегнала, в потвърждение на думите ми.



Laughing Вярвай си. Точно пък La Sombra няма как да се засегне лично. Още в началото на темата писах, че съм спряла цигарите в момента, в който съм разбрала за бременностите си. Личен избор, породен от това, че не можех да си представя как димът ще стигне до детето. При което изобщо не ми е представлявало трудност. След раждане, кърмене и целия му калабалък отново пропуших, щото исках. Оттам нататък хич не ме интересува кой кво мислел и казал, камо ли пък да се засягам от нечии критики и неодобрение, щом си спазвам местата и забраните за пушене. Все повече почвам да си мисля, че най-върлите противници на пушачите са точно бившите пушачи.
Отивам да си пафкам в някоя дупка.  Whistling

# 321
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Добре, че има съдници като Елица, дето да наливат мозък на безобразните пушачки...ма я веднага да се прокара закон за отнемане на родителски права на пушачките...ма то бива безочие, безобразие и безотговорност...

# 322
  • Мнения: 12 702
Вали, иначе щях да се изтъпаня на мегдана да си пафкам.  Дали ще ни отнемат правото на глас преди изборите?

# 323
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Вали, иначе щях да се изтъпаня на мегдана да си пафкам.  Дали ще ни отнемат правото на глас преди изборите?
Ако зависи от мадам "пазете портокала" може и друго да ти отнемат...не се изсилвай  Hug

# 324
  • Мнения: 46
Защо всички приемате критиката лично? Добре приемаме, че всички майки пишещи тук не са пушили по време на бременност и не пушат пред децата си. Но проблема, е че трябва да ходиш със затворени очи да не ги виждаш сред приятелите си, по улиците. Вчера пред магазина до нас гледам семейство бременна жена, съпруг и малко дете. Магазинерката пита кога ще ражда дамата и тя казва, че по принцип термина й е на следващият ден, извади си цигарите и започна да пуши. Продавачката я пита защо не е спряла да пуши, тя отговори, че не могла да ги спре пък и до пет шест цигари не било вредно. И така бременна жена тровеше в този миг нероденото си дете, малкото си дете, себе си и съпруга си. Значи има проблем и щом не може да се разчита на нечия съвест, трябва да има забрани. Имам приятелка, която е толкова страстен пушач, че като отидох да я видя в родилно ме помоли за кутия цигари ама да не казвам на мъжа й. Цяла бременност не спря да пуши. Детето доносено се роди, но с много ниско тегло. Вече няколко години я гледам и двамата пушат у дома пред детето и сигурно то за краткият си живот е погълнало повече никотин от мен. Дойдоха у нас на гости бебето беше на 7 месеца, тя започна да го храни с пюре, в едната ръка държеше лъжичката в другата цигарата. Тя не се съобразяваше с детето си и с това, че у нас не се пуши, аз даже изгоних децата за да не дишат дима. Голямата ми дъщеря ме попита после защо тази майка прави така? Месеци наред лекуваха анемия и причината беше, че майката пуши и не е спирала да пуши независимо дали кърми или не. Така, че има такива майки, статистиката не е измислена, Елица може да звучи крайно, но за мен е крайно права и подкрепям мненията й.

# 325
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Колкото и да е права, всички ще си останете само с възмущението по тези бременни жени.
Нито сте им в семейството, нито им гледате децата. Нали не пушите пред вашите деца и не сте ги тровили, докато са били в утробата ви. Но не мога да приема който и да било да определя една майка дали е добра или не по това, че я видял да пали цигара.

# 326
  • Мнения: 12 702
valka76 , сама виждаш, че й на приятелката си не можеш да повлияеш.  Как да стане?

# 327
  • Мнения: 442

     Никой няма да я определи като лоша майка, но определено е безотговорно. Да знаеш, че пушейки, вредиш на детето си и въпреки това го правиш...
     Че не можеш да ги спреш- не можеш. Може би наистина трябва да се въведат някакви правила, след като собствената съвест не стига.  Thinking
     Все пак става въпрос за децата.

# 328
  • Мнения: 15 612
valka76 , сама виждаш, че й на приятелката си не можеш да повлияеш.  Как да стане?

Остави хората да галят самолюбието си, може това да им помага.

# 329
  • София
  • Мнения: 5 884
Добре, че има съдници като Елица, дето да наливат мозък на безобразните пушачки...ма я веднага да се прокара закон за отнемане на родителски права на пушачките...ма то бива безочие, безобразие и безотговорност...

Ако една майка лишава детето си от кислород и храна, вследствие на което то е с поднормено тегло, демек гладува. И не само това, ами и му налива всички отрови, които минават през плацентата, тогава следва ли да й се отнемат родителските права?
Какво точно иронизираш?
О, не, според теб тя дори не може да се нарече лоша майка. newsm78

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт