Отговори
# 630
  • Мнения: 5
Ох забравих да ти кажа че го пих много време изпих 2 опаковки и тогава докато се наканя да си купя трета и видях че нямам нужда засега но ако пак се появи проблем пак ще го купя

# 631
  • София
  • Мнения: 6 265
elsi, не се е променило, просто при норм. ражд. се слага епидурална, а при секцио - спинална упойка.  Peace Разликата е в к-вото обезболяващо в-во и начина му на вкарване - при епидуралната си само леко "обезболен" и при необходимост ти се вкарва още в-во, а при спиналната си, може да се каже, тотално обезчувствен от кръста на долу и ти се бумка голямо к-во в-во от раз (затова и спиналната е с повече странични ефекти).

Алекса, според мене ще вадят бебето и кистата от едно място (така процедират и с миомите), ама моята не я махнаха първия път, че не винаги се вижда, а и понякога избягват заради по-голямата кръвоснабденост. Иначе лично за мене е по-добре да си по-осведомен, защ.-то иначе нещо, к. е обичайна практика (като напр. ходенето по коридора преди самото ражд., бърничкането от сульо и пульо в предродилна, висенето 2 часа в коридора на подвижно легло след норм. ражд и т. н.), можеш да го приемеш като отриц. лично отн. - поне аз имам познати, к. се жалваха от подобни неща, а на у-щето за бременни в болницата, в к. раждах, ни предупредиха, че така се прави и ни обясниха защо. Но хора разни... А и помнете, че ражд.-то изглежда по-страшно отстрани, отколкото когато ти се случва на тебе!  Laughing

# 632
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
desperate_m, не се отчайвай Grinning Много почивай. Ако ходиш на работа спри и си лежи вкъщи или в болница - няма значение и вярвай, че всичко ще завърши добре.

Много е досадно и изнервящо, знам. Предходната бременност треперих целия 6-ти и част от 7-ми месец. Сега пак съм с контракции, дано не се повтори. Но всичко завърши благополучно. Ако трябва намери къде ще те приемат на системи малко, така магнезия насища повече.

Спящата, май си права, различно е и мястото на прилагане, освен количеството. Аз не знам защо си мислех, че ако реша секцио пак ще съм с епидурална /ще пробвам да се спазаря/ Mr. Green

# 633
  • Варна
  • Мнения: 301
ЕМА аз исках да си трая 4е съм бременна и на работа и пред познати и приятелки,нооооо то ми беше изписано на лицето!!!! понеже сме в общ двор няколко къщи и съседките постоянно с по двора да садят,плевят да лалосват на кафе,а аз като все не се появявах и лежах и то беше ясно!по 100 пъти ме питаха дали съм хванала:::Simple Smile)))а аз си мъл4ааааа и се правя на 3 и половина,вирус летен съм имала,шефа ме ядосал,ала-бала,а постоянно повръщах и изглеждах като призрак!и на работа не можах да се скрия-то само раждали жени там!абе голямо криене беше,ама не успях!а така не исках да знае никой освен семейството!и сега не казвам нищо!!!!!а пък който ве4е знае,сега пита голямия въпрос: А КАКВО Е БЕБЕТО?">>>)))))

Някой спомена за показанията за секцио.Как то4но се определят ми е много любопитно!например "тесен таз"!според кого?колко познати имам с тесни тазове и са ги пуснали да раждат нормално-а уж до края  са с тази диагноза!или "голямо" бебе-колко пъти било 3500,а то излязло едва 2400 и обратното?как решават секцио?моята едната мярка е уж по-тясна,и какво секцио от сега?

# 634
  • София
  • Мнения: 6 265
Тъй-тъй, и понеже моето бил г...з, а не таз, та родих и по двата начина - 10 см разкритие без упойка и накрая спешно секцио в 3 посреднощ.  Laughing Само най-младата докторица (на моите гг. в мом. тогава) каза, че за нея съм чисто секцио, ама останалите 2-3 доктора, вкл. и моя, нищо не забелязаха. Иначе Ади я измериха 3,800 кг 3 дена преди да се роди и наистина си се оказа 3,750 кг (грешката, к. даваха май беше ок. 300 гр., на 3Д, т. е. нов апарат, ме гледаха). Та, nevvy, наистина зависи колко е голямо бебето, а и дали имаш добра родова дейност. Като изключим някоя и др. незначителна според мене подробност, в общи линии при мене кофтито беше двойната болка, к. изтърпях, ама не съжалявам, т. е. аз направих всичко, к. зависеше от мене, пък като не става норм. - не става. Аз лично не се притеснявах нито за себе си, нито за бебето, докторите знаеха какво правят. Дано и този път да е така...

# 635
  • Варна
  • Мнения: 301
СИЯ само през какво си минала!настроена и напъната:) за нормално и накрая сатър:)!еми какво да направим!4итавите докторииии,те да са живи и здрави и да знаят какво ни/правят! Party
няма да се настройваш отсега,ти щом такъв герой си,охооооо сега няма да разбереш кога си родила!!!!пък аз с моя таз ще гледам да се разширявам!:)))))

# 636
  • Мнения: 678
А,Добър вечер да ви кажа.
Днес бях много работлива съм била.Така светна терасата,смених си перденцата,стана една светла,слънчева.
И следобед релакс,боядисаха ме,изкъпах се и се разходихме семейно.Получих си количката,снимки не направих,че веднага я занесохме в майка ми.Иначи е страхотна,много запазена,само ще си я изпера и така.Щерката много я хареса не спря да я разхожда из апартамента.А пък кучето милата не спря да я лае.Голям страх от количката изпита.
Много е маневрена,стабилна и с регулираща дръжка.Това е важно,че мразя като видя някой прегърбен да бута бебешка количка.
Много съм щастлива ,дано всичко е наред и бебчо се вози в количката.

# 637
  • Мнения: 2 475
Оле,Пепи,чета те и се все повече се чудя какво ми става,кога ще ме хване най-накрая това пусто гнездене?Твоето си е типично за бременна,ама аз нищо,ама нищичко не провя като подготовка.Кажете ми ,че трябва нещо да купувам и избирам на бебешка тематика и ще ме видите в най-нервното ми състояние.Накрая ще си спретна едно бебешко парти като на запад с покани "моля,донесете ми каквото имате налично от вашият за моя бебок по посочения списък".Нагла,ама нямам нерви,това вече съм го минала като емоция и веднъж ми стига. Crazy
Не сме боядисали беб.стая,не съм мислила къде и как ще поставим кошарата,дори не съм избрала такава.Още не съм влизала в специализиран сайт или магазин,а само като мерна някой списък с необходими покупки и ставам ей така Sick

# 638
  • Мнения: 208
Неви, той нашия няма да те насилва за секцио. Тъй че споко. Ако ти каже, че трябва, значи наистина трябва.
elsi, не виждам как ще се спазариш за нещо, което няма как да стане (ако ще си секцио де).

Като се замисля май не ме е много страх от страничните ефекти на упойките и секциото, но все пак ще се пазаря за по-качествена, че да ми просветне по-бързо. Повече ме плаши липсата на ядене  Joy. Ох дано е както при апандиситчето. Само ми придърпваше леко. Ама болка така и не усетих сериозна.

# 639
  • Мнения: 678
Офdeyzi ,какво да ти кажа.С първата бременност всичко розово докато не влязох в 7 месец и баща ми внезапно почина.А точно същия ден разглеждахме с майка ми едни завивки от племенничките ми.След това всичко зарязохме и все едно  бебе не чакахме.Родих и оставих всичко на майка ми и на мъжът ми да купуват и оправят.Не ,че не се оправиха отлично.Но друго си е да видя аз да пипна и така.Количката която купихме на бързо се оказа неподходяща за новородено.....
И си бях казала ,ако имам друго дете,искам аз да си избера всичко да си изпера ,изгладя и подредя.
За сега имам кошара и количка.Столче за кола от 6+м.И много други неща от каката.
Но исках тази количка,иначе майка ми искаше Хаук Малибу,нова да купува,но на мен тази повече ми хареса.
Сега се заинатила някаква пелена харесала 35 лева струва,ама без да я видя аз не искам да я купува.Нито комплект за изписване без мене да взема....абе ще се караме ние няма как.....

# 640
  • Мнения: 2 475
Пепи,много,много благодаря-успокои ме.При теб има защо да има желание да пазаруваш,избираш,подреждаш,защото си била лишена при първата бременност от това. HugА и сега чакате  младеж. Party PeaceВсе си мисля,че ако чаках девойка щеше и мен да ме тресе,та нали все се възхищавам на сладурските момичешки дрешки.
Аз първият път бях като невидяла и овършавах малкото налични беб.магазина и добре че нямаше това развито интернет пазаруване като сега.Всичко си купувах и избирах абсолютно сама,нищо нямах подарено.Та сега сигурно ми е досадно и това е,но дано поне детето си гледам също така усърдно като първото,защото не заслужава да страда заради това,че ми е второ.

# 641
  • Мнения: 27
Здравейте мамчета,
аз най-накрая сколасах и стигнах да пиша, прибрах се снощи в 2 ч през нощта и ви нося слънце от Португалия.... Laughing
щото знам,че при вас е много студено, а то и тук вече така е станало
Неви, на патерици и от мен - едно голямо ЧЕСТИТО   bouquet

Гледам за секцио говорите - честно казано на мен не ми се мисли по въпроса, ще изчета малко повече, че ако евентуално се наложи да не съм съвсем неподготвена, ама предпочитам да не дърпам дявола за опашката, както се казва и всичко да си мине по естествен път.

Ето ви малко слънчеви снимки, сестра ми каза,че хич не ми личи корема, аз мислех,че личи ама сега като гледам, май е права...







# 642
  • София
  • Мнения: 6 265
О-о, мн. хубави снимки!  Hug

nevvy, чак пък герой, то раждането като тръгне, не можеш да го спреш.  Wink А и всичките тия, дето ходят наоколо, все някоя ги е родила.  Laughing

Аз засега май поприключих с покупките - купих нов матрак за кошарката, че старият стана на нищо; разни неща за кърмене - еднокр. подплънки, кърпички за кърмачки и др. работи, к. ще ми трябват живот и здраве още в родилното; разни течности за миене и пране (плетените беб. дрешки на Ади ги перях на ръка с беб. шампоан Тео, сега си взех такъв на Бочко за целта); някое и др. шише; залъгалките ми ги бяха забравили, та днес ще ми ги носят - всичко оттук, с предното майчинство им станах редовен клиент. Сега лека-полека ще почна да оправям кочинката, както и да вадя и пера дрешки, чувалчета, столчета за кола и т. н. Детската още не сме я почнали (беше нещо средно м/у склад и работилница досега), таткото не е излизал отпуска тази г., надяваме се от пон. вече да е, иначе сега пак е командировка.  ooooh!

Айде, от мене лек ден!  Heart Eyes

# 643
  • Мнения: 678
Добро утро,хайде по-едно кафе да изпием....С миналата бременност в този период го бях спряла вече,че получавах киселини от него,но сега си го пия,всяка сутрин.
Спящата ,защо си мисля,че е още рано и аз да пера дрехите от моята Ади.Рано в смисъл,че 3 месеца да стоят изпрани в шкафовете?Аз си мислех след нова година да направя това,че да са свежи и да си миришат на бебешко.И нещо друго ме притеснява.Като направим детската леглото и гардеробчето+шкафчетатат ще са нови и ще миришат на дърво,как да ги измириша?То и сега през деня държа врататата към терасата отворена през деня,но още има специфична миризма от цикленето на дюшемето.
Това е засега от мен ,ще се включвам и през деня...

# 644
  • Мнения: 9
Добро утро на всички Hug

Пепи и аз сега си пия кафенцето като теб Grinning Аз първите 3 месеца неможех да понасям
миризмата му, а сега докато стана само за кафе си мисля Heart Eyes
И ние ще почваме ремонт на стаята където ще е бебчо към средата на Ноември / тогава таткото
ще почива 4-5 дни/. Като си представя какви миризми на боя и лак  ще е.....  ooooh! но няма как.
Ще изпратя 2-3 дена дъщеря ми при някоя баба и се запрятаме с любимия Joy
Спящата Много ми харесаха продуктите от този сайт / Пепито ми го прати за да разгледам
шишета/. И щом си поръчвала и си доволна, ще направя и аз една поръчка baby_neutral За колко време долу-горе идва поръчката?

Общи условия

Активация на акаунт