Простак или принц

  • 13 188
  • 209
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
а какво ще кажете за това, че мъжете си избират накрая жени, които приличат на майките им? Следователно, ако свекървата е свадлива, проста и прочие, значи и снахата,ако все още не, после ще стане такава? И май накрая точно така излиза, когато снахата на свой ред я хване кризата или стане свекърва.

В общи линии предположението на Шанел го потвърждавам - крушата не пада по-далеч от дървото. Затова трябва като се омъжва еднажена, да гледа кааква е свекървата, но и свекърът. Някой по-назад правилно отбеляза, че майката възпитава, ама мъжът доста проявява бащините си качества. Ако попадне на хора, които са кофти, мъжът й ако ще да го е култивирала като по поръчка, пак ще й горчи животът. Няма отърване от роднини, затова поне свекъра и свекървата си избирайте!

# 61
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Мъжът ми много прилича по характер на майка си-тих,кротък.Има една негативна черта-слабохарактерен е,също като нея.При него това за мен е един вид плюс,защото в повечето случаи става на моето ,а това ме устройва идеално,но при нея е голям минус,защото никога не може да реши как и с какво да ни помогне и накрая не прави нищо с обяснението,че "Не можах да реша

Е, на това му се вика двоен аршин от най-чист вид  Joy

# 62
  • София
  • Мнения: 2 217
Има всякакви варианти...
Виждала съм прекрасни хора, израснали с алкохолици и простаци и обратното: кулутурни и учени хора отглеждат девиантно дете....

# 63
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Всичко е комплексно според мен. Средата, в която израстваш е много важна. Тя е тази, която ти остава отпечатък за цял живот. И то не толкова съзнателното възпитание: "Мами, не прави това. Прави онова", а по-скоро неосъзнатото, уж неважно и на пръв поглед незабележимо.
Ако си израснал, виждайки хора, които се хранят върху вестник, къпещи се рядко, използващи нецензурни изрази, необразовани и без стремеж към самоусъвършенстване, за които висша форма на развлечение е салата+ракия и т.н., ти трябва МНОГО голяма мотивация, за да надскочиш средата си.
И колкото и да си я надскочил, пак някъде там, надълбоко, си остава една малка частица от онези хора, която само чака сгоден момент, за да излезе наяве.

# 64
  • Мнения: 4 300
Хранене, обличане, етикет и т.н. се учат много лесно, стига да има осъзната потребност за това. Дори си е класика в литература, филми, та и в живота.

Андариел, мисля, че обобщаваш на едро. Не всички мъже търсят жени- копие на майка си, нито всички копират модела на семейството си ( да не говорим, че и никой не постига пълно копиране или пълно отрицание, най малкото заради различните времена). Само тук във форума има изписани хиляди страници от деца, които са осъзнали и отхвърлили модела на родителите си в дадено отношение, както и такива, които пък са харесали и копирали.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Рокси, не става въпрос само за хранене и етикет, не се прави, че не разбираш. Става въпрос за една определена соц.прослойка със своя субкултура.

И не е толкова лесно да спазваш етикета - доста интелигентни и уж възпитани хора се изложиха по ТВ, за темите във форума на тази тематика не искам да говоря.

# 66
  • Мнения: 4 300
Не се правя  Rolling Eyes мисля това, което съм написала. Ако лицето Х има осъзнатата потребност да се измъкне от субултурата на социалната си прослойка, ако използвам твоите думи, мисля, че ще успее.
За хора във форума и по телевизията ми е трудно да коментирм, да не говорим, че изобщо не се сещам кого имаш предвид.

# 67
  • София
  • Мнения: 62 595
рокси, така си мисли почти всяка снаха, особено когато не харесва свекърва си.  Grinning Иначе ще трябва да се гръмне. Същото като "аз не съм такъв, те другите са простаци". Дори хората, които се отричат от приликите с родителите си, накрая започват изумително да приличат на тях, особено като наближат 40-те. Мъжете се превръщат в това, което най-много мразят у бащите си, а жените на майките си, и понеже биват избрани  да приличат на майката на мъжа - и на свекървите си. Колко често срещаш мъж с властна майка да има за жена кротичка сърничка? Обикновено си избира властна жена, и тогава гледай в темата за свекървите какво става - две жени се джавкат и воюват, а мъжът-син си трайка малодушно.

# 68
  • София
  • Мнения: 12 817
Съгласна съм, че приликите дразнят най- много. Особено, ако недостатъка е да си властен контрол фрийк.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Не се правя  Rolling Eyes мисля това, което съм написала. Ако лицето Х има осъзнатата потребност да се измъкне от субултурата на социалната си прослойка, ако използвам твоите думи, мисля, че ще успее.
За хора във форума и по телевизията ми е трудно да коментирм, да не говорим, че изобщо не се сещам кого имаш предвид.
Нали точно това писах и аз. За да се измъкнеш от мястото, което не ти харесва, трябва да имаш МНОГО ГОЛЯМА мотивация. Повечето хора се задоволяват с това, с което разполагат. Те не обичат да си създават трудности /ученето и самоусъвършенстването са доста трудоемки/, но затова пък много обичат да гледат в чуждата паничка и да се сравняват / в своя ползва естествено/ с другите. Ако говорим за мъже - виж тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=622158.0;topicseen

# 70
  • Мнения: 2 457
Съгласна съм, че приликите дразнят най- много. Особено, ако недостатъка е да си властен контрол фрийк.
Бояна, новата ти визия ме разсейва. Много ти отива това русо, страхотно ти е Peace. Само да не оглупееш сега Simple Smile

# 71
  • Мнения: 4 300
О, Андариел, пак почна с псевдопсихологията:)
Отричат-не отричат, хайде да не се обиждаме с толкова ниско ниво на разговор.


ПМБ, аз помислих, че нещо за класа, ризи от Савил Роу и за седемстепенни менюта ме пращаш да чета, пък то било за размислите на една прясно разведена за бившия  Laughing Немам нерви за такива излияния, стига  ми онова в темата за свекървите, на което се начетох.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Рокси, пак не си разбрала. Темата не е за бившия, а за кандидата, т.е. мъжкара Simple Smile
Идеален типаж е, онагледяващ темата.

Ризите от Севил Роу ще ги обсъдим в друга тема. Vl обеща да я пусне Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 12 817
Съгласна съм, че приликите дразнят най- много. Особено, ако недостатъка е да си властен контрол фрийк.
Бояна, новата ти визия ме разсейва. Много ти отива това русо, страхотно ти е Peace. Само да не оглупееш сега Simple Smile
Мерси!   bouquet За другото- ще видим. Wink

# 74
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
То това е някакъв вечен въпрос, кое е от определящо значение- генетиката или средата...според мен се преплитат...опитът е много важен, изборите , които си правил...заложените неща са в основата и ти дават общо взето капацитет за справяне ....

но когато си изложен на обстоятелства, за които не си подготвен , надскачаш себе си ... защото спуснато в джунглата, едно мамино синче- простак, може за чудо да се окаже оцеляващо, макар и в средата на своето обгрижващо семейство да не може да изяви тази си заложба ...
и самостоятелният в градски условия джентълмен да се превърне в жалко същество в същата тази обстановка


общо взето човек може да стане какъвто си поиска...стига да не са му внушени ниски критерии

Общи условия

Активация на акаунт