ФОТОШОП и Дигитален скрапбукинг (тема 78)

  • 73 394
  • 655
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 377
Снимка която не е на фокус дори и да я шарпнеш пак няма да е на фокус .. много зависи какво и колко е размазано покажи да видим

# 586
  • Мнения: 295
Здравейте момичета! Предварително се извинявам, ако въпросът ми не е на място, ако трябва, някой да го премести. Чета от известно време, но не се престрашавам да пиша Simple Smile. Знам, че сред вас има професионалисти, които се занимават и с дизайн.
Искам да попитам къде си публикувате портфолио, имате ли собствен сайт или ползвате някаква готова платформа ?

# 587
  • Мнения: 22
Здравейте момичета! Предварително се извинявам, ако въпросът ми не е на място, ако трябва, някой да го премести. Чета от известно време, но не се престрашавам да пиша Simple Smile. Знам, че сред вас има професионалисти, които се занимават и с дизайн.
Искам да попитам къде си публикувате портфолио, имате ли собствен сайт или ползвате някаква готова платформа ?

Има платформа за дизайнери и за фотошоп маняци.
Може и собствен сайт всеки както предпочита.
Двете платформи са безплатни за сайта е необходимо да се заплати домейн и хостинг веднъж в годината излиза около 100-на лева.
Платформите са следните:
www.behance.net
www.dribbble.com (само с покани)
www.deviantart.com
има още много предполагам но тези са най-известни.
Може и в Pinterest, Instagram social networks

Успех където и да решиш Simple Smile

# 588
  • Мнения: 295
Saphire, благодаря  bouquet

# 589
  • Мнения: 5 173
На някоя от вас да Й се намира псд календар за 2016 година?
Само цифрите.

# 590
  • Мнения: 295
И аз се присъединявам към молбата  Hug

# 591
  • Мнения: 581
На някоя от вас да Й се намира псд календар за 2016 година?
Само цифрите.
супер и аз искам  bouquet

# 592
  • Мнения: 32 628
Привет. Имам нужда от помощ за фотошопа. Новак съм.
Ще правя колаж от снимки.
Избрала съм горе долу големи снимки за да се получи добре. Ще ги инсъртвам в А3 формат.Не искам да са квадратни, а кръгли.
Как се прави?
Благодаря предварително.

# 593
  • Мнения: 295
Lаnfеar, първо си направи нов документ с размер 420х297 мм /А3/ с резолюция 300 pixels/inch. Слагаш снимките, които искаш с провлачване и си ги оразмеряваш. Гледай да не се опират съвсем в края на полето.
Да ги направиш кръгли има няколко начина. Най-лесния е да си сложиш шейп с кръгла форма от инструментите /Ellipse Tool/, като разпъваш, може да задържиш Shift, което ще го направи точен кръг, избераш размер според снимката. Слоя /Layer/ с кръга трябва да е под снимката. Натискаш десен бутон върху слоя със снимката и избираш Create Clipping Mask. За да ги местиш заедно, трябва да са маркирани и двата слоя.

Ох, как го обясних  ooooh! надявам се да е станало ясно!

Последна редакция: нд, 06 дек 2015, 02:37 от *Малинка*

# 594
  • Мнения: 581
Lаnfеar, първо си направи нов документ с размер 420х297 мм /А3/ с резолюция 300 pixels/inch. Слагаш снимките, които искаш с провлачване и си ги оразмеряваш. Гледай да не се опират съвсем в края на полето.
Да ги направиш кръгли има няколко начина. Най-лесния е да си сложиш шейп с кръгла форма от инструментите /Ellipse Tool/, като разпъваш, може да задържиш Shift, което ще го направи точен кръг, избераш размер според снимката. Слоя /Layer/ с кръга трябва да е под снимката. Натискаш десен бутон върху слоя със снимката и избираш Create Clipping Mask. За да ги местиш заедно, трябва да са маркирани и двата слоя.

Ох, как го обясних  ooooh! надявам се да е станало ясно!
Разбира се  bouquet Аз не го знаех този начин. Правила съм кръг но със селекция и триене на всичко извън нея Simple Smile

# 595
  • Мнения: 1 377
Да това е по-добрия метод, защото е взаимстван от илюстратора и всички фигури които се рисуват с инструментите от тази палитра за векторни - т.е. при маска реално няма изрязване а само се скрива част от снимката. Така се избягва пикселизацията. Аз вече имам навик и такива неща обикновено правя в илюстратор като импортвам снимките или фоновете предварително обработени наPS защото PS пък има голямото предимство в цветово отношение.

# 596
  • Мнения: 32 628
Lаnfеar, първо си направи нов документ с размер 420х297 мм /А3/ с резолюция 300 pixels/inch. Слагаш снимките, които искаш с провлачване и си ги оразмеряваш. Гледай да не се опират съвсем в края на полето.
Да ги направиш кръгли има няколко начина. Най-лесния е да си сложиш шейп с кръгла форма от инструментите /Ellipse Tool/, като разпъваш, може да задържиш Shift, което ще го направи точен кръг, избераш размер според снимката. Слоя /Layer/ с кръга трябва да е под снимката. Натискаш десен бутон върху слоя със снимката и избираш Create Clipping Mask. За да ги местиш заедно, трябва да са маркирани и двата слоя.

Ох, как го обясних  ooooh! надявам се да е станало ясно!


Много ти благодаря. Днес пак ще се занимавам тогава с това  по-късно.

# 597
  • Мнения: 295
Да това е по-добрия метод, защото е взаимстван от илюстратора и всички фигури които се рисуват с инструментите от тази палитра за векторни - т.е. при маска реално няма изрязване а само се скрива част от снимката. Така се избягва пикселизацията. Аз вече имам навик и такива неща обикновено правя в илюстратор като импортвам снимките или фоновете предварително обработени наPS защото PS пък има голямото предимство в цветово отношение.
Как, снимките първо в илюстратор ли? Аз мисля, че във фотошоп снимките имат по-добра поддръжка на цветови профили и т.н.
В последните версии на фотошоп снимките влизат като Smart Objects и не се нарушава качеството при разпъване/смаляване. Растеризира се само в краен случай, когато трябва да се рисува нещо или подобни.

# 598
  • Мнения: 1 377
Не не, нали и аз това казах
Имах предвид, че ако правя нещо по-сложно като плака, в който имам много векторни елементи , го правя на илюстратор, но импортвам предварително обработени снимки от фотошоп. Когато са само импортирани без да се пипат допълнително в илюстратор няма проблем.
Ако е нещо по просто и векторните елементи са по-малко правя обратното - тях ги импортвам във фотошоп. Там има една палитра която рисува вектори и ако не е нещо супер сложно можеш и директно във фотошоп да ги нарисуваш.

Ето тука примерно това съм го правила на фотошоп, само клонките съм ги рисуала в илюстратор.



ето още 2 от серията.



# 599
  • Мнения: 9 034
Как искам и аз да се науча да правя такива неща на илюстртор. Много са ти хубави, браво! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт