167 немска тема - In der Weihnachtsbäckerei gibt es manche Leckerei ..

  • 38 189
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 049
Сесилия, аз нали чета все по диагонала и децата все ме дьрпат или мрьнкат и не сьм видяла, че си ти  Wink Осанита определно помага, но това герданче поне при нас нямаше никакьв резултат. Гледам обаче много бебета го носят и го лапат, явно помага, но си е и до детето. Моите се кипреха само с него пред огледалото. Laughing А за хеп. А на малките се слага след навьршена една годинка при необходимост (преди пьтуване и т.н.)

Уф моята се вьрна вчера с някакьв обрив от градината, ту изчезне, ту се появи. Досега алергии не е имала. Ако някой има опит да каже какьв е обрива при шарките, как започва, като алергия ли е...  тя има ваксина за варицела, но все пак newsm78 Незнам чудя се да скачам ли да я водя при доки или да чакам, но пьк няма температура и е иначе добре детето. Ще видим.  Crazy

# 721
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Първо се чудеш какви са тия глупости с кехлибарени герданчета и прочее.. Че защо и точно от кехлибар.
Помислих ,че акушерките в Германия, яко са изтрештели... Mr. Green

По тая логика, всяко герданче ще помогне, щом бебето го тъпче в устата си и си търка венците.
Даже си мисля,че по- Еко и по-ефикасно,  е дървено герданче от меко дърво.

Сърфи, мерси, писах и в  щатската тема.

# 722
  • Мнения: 638
Не разчитам основно на подобни продукти ,но ре6их да попитам.
Иве,дано няма проблем с детенце.

# 723
  • Германия
  • Мнения: 523
Ние сме със 7 зъба и единственото, което ни успокоява до момента е кърменето.
Нямам вяра на никакви други средства. Само като вдигне температура давам сиропче или свещичка.

Iva*, мерси! Аз имах предвид от ето този сайт http://www.deinetorte.de/motivtorten/torten-mit-figuren.html Само тук намерих това, което търся и се чудя, дали да рискувам. newsm78

# 724
  • Германия
  • Мнения: 8 107
Не разбрах, как успяват да опазят тортата цяла, като гледам някои пощальони как мятат пакетите  newsm78
А нали Шехи беше получавала торта от Чико, тя как беше изпратена?

# 725
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Дааа получих , и то не една, а 2 торти. Нищо им нямаше.
Чико се беше постарала да напише с голееееми букви " Внимание торта !" Mr. Green

# 726
  • Мнения: 3 521
Малей, днес каква пързалка бе6е при нас... 4увствах се 4аст от огромен отбор по фигурно пързаляне...

Две колежки са се изтърсили : едната напред с цепната устна, одрана бради4ка и разбити зъби, другата назад с рана на тила и май леко сътресение...Егати лудницата.

# 727
  • Германия
  • Мнения: 8 107
Въх, е то това меме страх, тук вали и ако замръзне всичко ще е пързалка!направо се пускам по баира надолу.

Демек спокойно да поръчам торта при Чико и да знам, че ще дойде цяла...и това е идея Sunglasses


Ето, пак чужденците виновни http://www.spiegel.de/schulspiegel/wissen/0,1518,809671,00.html#ref=rss

# 728
  • Sofia
  • Мнения: 359
Здравейте момичета,
имам един въпрос към вас и се надявам да можете да ми отговорите. Мъжът ми от около 2 месеца е в Германия - Мюнхен и от негов колега е разбрал, че всеки в германия получава детски надбавки. Искам да ви попитам наистина ли е така и дори ако си чужденец ли ги получаваш? мъжът ми знае немски, но малко и нищо друго не е разбрал, нито дори дали има право на тях. Ния с децата засега сме в България докато дой се устрои там. Молбата ми е да ми кажете малко повече за тези надбавки - при какви условия се получават. Благодаря предварително.

# 729
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Ще те разочаровам!
Кинти няма, след като децата не  живея тук, в Германия.!

Дали да не кандидаствам за детски добавки в БГ?

П.П. Да не пречи жаргона, в лош период съм.

# 730
  • Мнения: X
Шехи иска да каже, че на детски надбавки имат право всички легално пребиваващи чужденци, които отглеждат децата си в Германия.

И аз да потвърдя, че транспортинето на тортите на Чико беше безпроблемно. Тази, която аз поръчах, беше с много фигурки, всички пристигнаха цели и непокътнати.

Последна редакция: чт, 19 яну 2012, 17:02 от Анонимен

# 731
  • Германия
  • Мнения: 523
Аз за транспортирането не бях се замислила Mr. Green Но предполагам, че внимават като знаят, че е торта. Но ще рискувам в крайна сметка, важно е на снимки да е хубава, вкусът ще го прежалим  chef

# 732
  • Sofia
  • Мнения: 359
Благодаря за отговорите, доколкото разбрах когато и ние заживеем там легално ще имаме право на детските надбавки. Благодая още веднъж.

# 733
  • Мнения: X
angala , побързайте с преместването. Децата тук започват училище на 6 навършени години и е добре да им дадеш преди това поне година в детска градина, за да проговорят езика.

# 734
  • Мнения: 9 052
ако заживеете с детето да, но и те не са особено големи тези надбавки. няма да забогатеете с тях  Sad

Общи условия

Активация на акаунт