Какво правите с умалелите дрехи на децата?

  • 15 154
  • 166
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 15 379
Аха, много износените - като помощи.
По-добре ги ползвай за парцали. Едва ли някой е толкова закъсал, че да опре до тях.

# 61
  • Мнения: 513
Направи ми впечатление, че  повечето мами дават умалелите дрехи на децата си  на циганите.

А има нуждаещи се българи, които  са затруднени финансово, но пък в същото време не искат подаяния(  повечето хора  така възприемат нещата).

от доста време давам дрехите на дъщеря си в детски оказион, като ги  оценяваме със собственика му , оставям ги и ми  се обаждат  по телефона , за да ми кажат , че  дрехите са продадени и мога да мина да си взема паричките.За всичко това не плащам нищо, освен че им давам процент от стойността на стоката.

Аз не правя това с цел печалба, тъй като с блуза купена за 30 лв  от магазин , аз продавам за

 4- 5 лв в оказиона.Правя го  от екологична гледна точка.Всички знаем , че детските дрехи  са запазени, тъй като децата ни бързо порастват.

С тази моя  постъпка  знам, че дрехите не отиват по домовете , от където се разпределям хубавите  за внуците на лелките (видяла съм го с очите си) или пък  мързеливата ромка  си взима от кофата и отива да лежи у дома, защото днес тя е облякла детето си   и си почива спокойно.


# 62
  • Мнения: 2 216
Някои дрешки ще запазя, защото са ми много мили, а аз не подарявам нещо, ако не го давам с цяло сърце. Ако са захабени ги хвърлям

Последна редакция: чт, 19 яну 2012, 17:49 от Bona Dea

# 63
  • Мнения: 472
Планираме второ дете и затова си пазя повечето дрехи. Някои раздавам на роднини и приятели , които имат малки деца. Те зи които не стават за пазене и раздаване просто оставям в торба до кофите за боклук, ако някой има нужда да ги вземе.

# 64
  • България
  • Мнения: 762
Голяма част пазя, с надеждата, че ще ми потрябват пак  Grinning
Някои раздадох на две нуждаещи се майки.

# 65
  • Мнения: 50
По-запазените давам на приятелки,а захабените изхвърлям.

# 66
  • Мнения: 7 192
от доста време давам дрехите на дъщеря си в детски оказион, като ги  оценяваме със собственика му , оставям ги и ми  се обаждат  по телефона , за да ми кажат , че  дрехите са продадени и мога да мина да си взема паричките.За всичко това не плащам нищо, освен че им давам процент от стойността на стоката.
Би ли споделила къде се намира този оказион. Hug

# 67
  • Мнения: 2 149
Най-захабените изхвърлям,останалите пазя,някой раздавам на нуждаещи се,с други играем (вчера например взехме най-малките дрешки и преобличахме куклите й) Wink

# 68
  • Мнения: 1 800
Много захабени и износени използвам при почистване в домакинството. Запазените подарявам на приятелски деца.

# 69
  • Мнения: 2 139
Захабените ги изхвърлям директно в казана.Запазените давам на приятелки, ако ги искат, ако не - оставям до казаните или ползвам за парцали.Някои, които са любими на щерката, тя самата си запазва за нейните деца Wink

# 70
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Хубавите ги давам на други деца  Wink или към една църква  Peace

# 71
  • Мнения: 6 031
Някои съм запазила, а други съм раздала.

# 72
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Давам ги на близки и познати.

# 73
  • Мнения: 10 547
На близки и познати дрехи не давам- зла съм, да си купят сами, не са нуждаещи се.  Mr. Green
Преди година пуснах обява в един сайт, подобен на продавалник, че подарявам дрехи от двете си деца, запазени, чисти, изпрани и изгладени. Имах около четири големи чувала + обувки, спално бельо и пр. Отзова се едно младо семейство, дойдоха у дома, но отказаха да приемат нещата. Те мислели, че съм приготвила една торбичка дрехи за предстоящия сезон. След много препирни Simple Smile взеха приготвеното. И така от тогава всички запазени, омалели дрехи отиват при тяхното детенце.
Оставям само тези, към които имам голям сантимент и свързвам с определени дати и спомени.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 585
Много захабени и износени използвам при почистване в домакинството. Запазените подарявам на приятелски деца.

И аз така правя. Плюс давам за един дом, когато имаме акция в службата.

Общи условия

Активация на акаунт