Пролет иде вече, силно рита ЮНСКОТО човече

  • 30 112
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 76
Монако, чудесно е това!!! И аз се моля за такова в четвъртък при новия лекар. Да видим как ще е.   Peace
mimi6onka, честито!!! Очакваме подробен разказ за това незабравимо събитие!!! Както знаете, тази тема ми е слабост  Blush

# 46
  • Мнения: 50
mimi6onka, честито! Желая ви много семейно щастие!

Монако, радвам се че си намерила специалист, който да си върши работата! Аз утре също ще съм при  нова гинеколожка, дано да имам твоят късмет.

Последна редакция: вт, 13 мар 2012, 16:27 от BE_YOU

# 47
  • Мнения: 425
Калимера, темата е страпотна!!!   bouquet
Честита радост на Мимишонка! Много щастлив семеен живот!
Усмихнатото, във връзка с поста ти за раждането искам да те питам защо са ти включили окситоцин след раждането? Не съм чувала за това.  newsm78
И още нещо, след секцио при кърмене усещат ли се болезнено контракциите при свиването на матката? Чувала съм, че при жени след секцио кърменето предизвиквало гадни усещания около разреза.  newsm78

# 48
  • Мнения: 170
Kalimera, благодаря за прекрасната ни нова темичка!  Hug
Монако, браво! Много се радвам, че си намерила лекаря на когото да се довериш - това наистина е много важно!
mimi6onka, честито!!! Много щастие и любов!!!!!!!!!!  newsm51 newsm51 newsm51

# 49
  • Мнения: 42
Много ви благодаря за пожеланията Simple Smile
Ивичка какво да ти кажа - страхотно беше. Повече от три месеца я организираме, само двамата, и само събота и неделя, че сме на работа и аз бях супер притеснена какво ще стане накрая. Но в крайна сметка беше супер весело, аз учудващо и за самата мен, бях много спокойна. Всички казаха, че много им е харесало. Имаше много танци, много игри. Абе с две думи невероятно беше Simple Smile Видях, че в предната тема обсъждате брака - за и против. Ами аз съм ЗА и да ви кажа няма такова изживяване наистина. Трябва да си се преживее определено, според мен. С всичките нерви по подготовката и тичания насам - натам. Но в крайна сметка - ЗАСЛУЖАВА СИ, наистина Simple Smile Да гледаш всички около теб колко се радват и как са се постарали да изглеждат добре. Невероятна атмосфера създава това, въпреки че нашата беше скромна сватба с най близките ни приятели и роднини Simple Smile
Пожелавам го на всички, които го желаят, да им се случи Simple Smile Hug

# 50
  • Мнения: 45


Колкото до епио-то - доколкото съм чела, не е точно по-доброто в сравнение с естественото разкъсване. Първо - акушерката може и да не прецени добре и да среже без да има нужда, т.е. ако остави без намеса, жената може и да не се разкъса. Второ, при рязането е много по-вероятно да се сдобиеш с инфекция (от скалпела нещо например), отколкото при естествено разкъсване.

На мен акушерката ми обясни точно обратното!При естественото разкъсване се цепиш неконтролируемо и накъдето се сцепиш  ooooh! следователно самото зашиване е много по трудно и шевовете много повече.
При епиозотомия има два варианта да те срежат:
-единият е към вътрешната страна на крака(както мен ме срязаха 2 см и 6 шева от които 3 вътрешни)
-втория е към дупето
Като и в двата случая акушерката преценява дължината и необходимостта от разреза,до толкова че да излезе бебето.Режат с ножица  ooooh!
И двата варианта са ужасни със сигурност,но е за прекрасна кауза,за нашите бебочковци  newsm32

mimi6onka Честито!!!  newsm51 Прекрасен семеен живот Ви желая!!Обичайте се много!

# 51
  • Мнения: 170
Някой питаше за раждане в Окръжна болница-София. Аз раждах там преди 8 години, но тогава си беше мизерия, сега цялата болница е ремонтирана, аз лежах миналия месец в АГ на 9 етаж, много добра обстановка, много готин персонал, и да ви кажа - цялото родилно беше препълнено и идваха да взимат легла от АГ-то за да настаняват родилките.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 103
 Wink Досега четох разказите за раждането. Всички ми бяха много интересни. Не се притеснявайте за дългите си постове - и най-малките подробности за нас нераждалите, са интересни. Добре е, че сте писали и кога е терминът ви и кога сте родили. Да споделя, предния лекар ми каза, че терминът ми е 28-30 юни, а днес новият лекар - 17 юни. Rolling Eyes Възможно ли е толкова драстично да се променя един термин? Не се ли определя от последния цикъл, а не по големината на бебето примерно?
petq B, аз съм голям фен на смрадликата. Дори сега с тези хемороиди искам да си правя промивки, но ме е страх, че нали казват, че и билките може да са опасни по време на бременност. Чух за Арника (друга билка), която започва да се пие месец преди раждане и много облекчавала болките. Някой да е чувал нещо за нея?
Също да питам раждалите мами, нали най-много болят контракциите преди самото раждане, които продължават понякога с много часове? Непоносима ли е болката, мен много ме е страх от нея?

# 53
  • София
  • Мнения: 31
Много се радвам 4е новата тема ви харесва  Hug набързо я скакъпих 4е бързах да излизам. Пристигна ми поръ4ката от Англия, амазон. Взеха ми само 5лв за доставка от там  Party със ГАБКО. аз във фейсбук съм дала линк който иска да ползва услугите им. Страхитно много се радвам на нещата, както винаги ги гледам и не мога да им се насладя. Едни такива озовки сладурскиии  Crazy

Монако
, най сетне и ти да се насладиш да беб4о! Много се радвам 4е успя да смениш доктора, тоя твоя със свещ да го бях търсила толкова смотан нямаше да го намеря  Hug


Мими6онка 4естито! Желая ви много семейно щастие и пожара на любовта никога да не угасне във вашето семейство. Много разбирателство и прекрасен семеен живот ви желая !

Аделин4е ама ти две ддъщери ли имаш? Ихаааа   bouquet   Hug

Сием мила, не се стресирай моля те. Спомняш ли си ме мен какво шубе бях а ти само ме успокояваше. И аз след болницата се 4уствах сма4кана и много от4аяна, особено като не можех да излизам и се 4уствах като инвалид. Но 2 седмици след като ме изписаха усетих за първи път беборанка да ме подритва  и толкова се зарадвах 4е успях да се възтановя. Ве4е дори отново шофирам и си щъкам насам натам. По4ивай си пове4е и мисли позитивно много те прегръщам  Hug

ИСКАМ ДА ПРИПОМНЯ ЗА У4ИЛИщЕТО ЗА РОДИТЕЛИ УТРЕ ВЪВ THE MALL Темата ще бъде - моето тяло след раждане. Етапи на възстановяване. Ве4е с някои мами сме се уговорили ако някоя иска да се присъедини да пише Simple Smile

# 54
  • Мнения: 3
mimi6onka, честито!!! Много щастие и любов и дечица които да ви радват и осмислят живота!!!!!!!!!!   newsm51

Монако и аз съм чувала за Арниката, че се пие последния месец за по-лесно раждане.
За болките да кажа - и мен ме беше страх(да вметна само, че аз и на зъболекар ме е страх да ходя и винаги искам упойка). Когато тръгнах да раждам не съм се сещала че ме е страх. Бързахме за болницата и всичко беше много странно..... Rolling Eyes Мислех само всичко да е наред и да си гушна бебчето. Това е най-сладката болка  Hug
Въпреки че съм раждала сега пак имам някакви си страхове и притеснения newsm78 Rolling Eyes

# 55
  • София
  • Мнения: 2 103
^Kalimera^, разсмя ме за бившия ми вече лекар (казвам "бивш" с голямо удоволствие), вярно трудно бих открила толкова незаинтересован, та затова сега човешкото отношение ми се струва чудо.  Направо съм си минала 6 месеца без лекар, всеки път надявайки се на някакъв преглед или изследвания. Да бях го отсвирила още като ме разкара 4 пъти първия месец. nadi79, благодаря, че и ти се радваш с мен!
Много ми се ходи на училище за родители, ама да видим. На мен по-близо ми е Мол София. Искам да знам какво да правя с бебо още първите дни, че хич не ми се иска свекърва, дори и майка ми, да са у нас по цял ден, за да помагат. Поне сега, преди да съм родила, си мисля, че ще мога да се справя сама, без някой да идва да ми дава упътвания. Вие какво ще кажете?

# 56
  • Мнения: 3
Единственото което имах след раждането бяха хеморойди които са ужасни!Аз съм на мнение че жената ако е имала едно дълго и травмиращо раждане което често се случва трябва ДА МОЖЕ да избере само начина на раждане!!!Имам проятелки които не искат да чуят  ooooh! а сестра ми се разплакваше месеци след раждането само ако я попита някой.Четох някъде че има Шуслерова сол за еластичност Whistling

# 57
  • Мнения: 0
Здравейте мили мамчета,
Гледам нова темичка се е заформила, а аз още старата не съм прочела  Sad
Напоследък съм много депресирана и реших да ви споделя проблемите и тревогите си, никой друг няма да ме разбере както вие.
След като изкарах какви всички възможни грипове и настинки, ето че сега ме хванаха и бъбреците.
Започна с бодежи ниско долу и накрая се стигна до адски болки в левия бъбрек. Лежах една нощ в Майчин дом на системи, след третата система болките постихнаха, но не изчезнаха напълно. Изпратиха ме да си ходя вкъщи. Днес бях на преглед при уролог и той ми каза, че имам Хидронефроза, т.е. задържане на вода в бъбрека, не се виждат камъни и песъчинки. Та той каза, че вариантите са два или песъчинките да са по пикочните пътища и да ги изхвърля или това задържане да се дължи на притискане на бъбрека от матката и тогава единственото спасение е поставянето на стенд-тръбичка от бъбрека до пикочния мехур, която се поставя през уретера. Cry
Много се страхувам и постоянно ми се плаче, омръзна ми да лежа безпомощна в това легло, не мога да си движа изобщо, при най-малкото движение и ме прорязва адски, пия бусколизин и ношпа, но не ми действат особено. Само при мисълта да ми вкарат тази тръба ме влудява.
Надявам се поне бебчо да е добре и да не изпитва тези ужасни болки, миличкият му се играе, постоянно ме ритка и на мен ми става още по-мъчно.  Cry
Извинявайте момичета, че ви натоварвам с моите проблеми, но стоя си тук сама и се самосъжалявам, защо винаги хубавите неща при мен стават с големи мъки.

# 58
  • Мнения: 45
Wink Досега четох разказите за раждането. Всички ми бяха много интересни. Не се притеснявайте за дългите си постове - и най-малките подробности за нас нераждалите, са интересни. Добре е, че сте писали и кога е терминът ви и кога сте родили. Да споделя, предния лекар ми каза, че терминът ми е 28-30 юни, а днес новият лекар - 17 юни. Rolling Eyes Възможно ли е толкова драстично да се променя един термин? Не се ли определя от последния цикъл, а не по големината на бебето примерно?
petq B, аз съм голям фен на смрадликата. Дори сега с тези хемороиди искам да си правя промивки, но ме е страх, че нали казват, че и билките може да са опасни по време на бременност. Чух за Арника (друга билка), която започва да се пие месец преди раждане и много облекчавала болките. Някой да е чувал нещо за нея?
Също да питам раждалите мами, нали най-много болят контракциите преди самото раждане, които продължават понякога с много часове? Непоносима ли е болката, мен много ме е страх от нея?
Не се притеснявай не са толкова страшни,болката е силна но не и непоносима.А пък и след като започнат силните контракции,непосредствено след тях идват и напъните,пък след тях и бебо  Peace Толкова бързо се случва всичко,а ти през цялото време си в една еуфория от предстоящото гушкане на бебана,че болката се забравя моментално,колкото и силна да е била.Най-важното е да си мноооого спокойна и да мислиш позитивно,не бива да се страхуваш!  Hug
Kimberlli бъди силна мила  Hug ,ние всички сме с теб! Дано да са песачинки и да ги изхвърлиш бързо.Прекрасни мигове ти предстоят мисли за тях и за бебо и всичко ще е наред !!  Hug Hug

# 59
  • Мнения: 3
Килбърли за какво се извиняваш точно тук сме за това който се натоварва от проблемите на други да не чете!!!Много е неприятно всичко това което ти се случва SadИзкрено се надявам да не се налага да ти правят такива манипулации, но д-рите преценяват кое е най-добре!От сърце ти пожелавам бързо оправяне и никъкво боледуване повече!!!

Общи условия

Активация на акаунт