Топло слънце вече грее, принцопад ще ни "залее" - Клюки 36

  • 15 973
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 213
Екси, любимият ми бабин илач за кашлица - сироп от черна ряпа. Купуваш една ряпа, издълбаваш дупка и сипваш вътре една ч.л. захар. Постепенно се събира сиропче и се изпълва дупката. Даваш му ч.л. на детето (не е гадно на вкус), пак слагаш захар и като се напълни - пак даваш. За повече от 3 пъти на ден няма да има, но то обикновено е достатъчно.  Peace
Ако не ти се прави това с ряпата, Мукоплант като сироп е лек и е изцяло билков, не са химии.
Междувременно давай и нещо за имунната система, най-малкото витамини. Аз в такъв случай давам и противоалергичния сироп, ако е изписал педиатърът - Аериус или Ксизал.
Но виж, ако е изцяло алергична и сезонна (пролетна) кашлицата, най-добре го заведи при хомеопат.
Стискам палци да се оправяте бързо!  Hug

Либ, котенцето ни наистина е бебе, още е само на 3 м и половина.  Heart Eyes Братчета са с това на Фифито.  Flutter

# 31
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Добро утро весела дружина Simple Smile,

Уникални сте няма почивка Laughing...четох нещо за разходка и понеже аз съм от тези безхаберните и безработни да взема да се включа, ако приемате нови попълнения  Sunglasses..

Времето наистина е прекрасно   bouquet, аз се мъча с една математика не е истина направо.. егн/то си казва думата Crazy..

Много  Hug за всички!

Фифи това с зрелището много ми допадна ще си взема билети за първи ред  Grinning!

# 32
  • Мнения: 55 119
ima ,  Hug

Ти винаги си добре дошла , за всичко ! Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 1 213
Времето наистина е прекрасно   bouquet
Къде това, блазе ви?  newsm78 Тук е доста мрачно и студено...  Rolling Eyes

# 34
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Взимам си думите назад заваля сняг Crazy не мога да повярвам чак за 5 мин как се промени.

Cam това с хубавото време уж е в Шведско..А при вас къде е мрачно и студено?

# 35
  • Мнения: 1 128
Камче, при нас е супер, слънчево, само за разходка  Mr. Green

Екси, моята мома е същата. Тя от бебе е с много суха кожа, нещо на което педито не обърна внимание, а се оказа доста важно. Децата с кожни проблеми, включващи атопичния дерматит, за който ти спомена, че момченцето ти го има, както и моята фръцла, са деца, предразположени към алергии. Нашата кашлица също е алергична. Аз давам Аериус, вечер по 1 пъжичка, почти целогодишно, като задълбае много кашлицата включваме Вентолин  #Crazy, от който вече ми се реве, но няма как, иначе без него прави спазми и се задушава, от скоро започнах да давам и едно хомеопатично Помон Хистамин 15 разреждане, дават се по 5 гранулни само сутрин, доста добре и действа. Ти какво му даваш?

# 36
  • Мнения: 2 479
Макче, ти ме учуди доста. Хем противоалергични сиропи, хем хомеопатия... доста противоречиво. Едното подтиска имунната система, а другото цели да я накара да се бори... та не знам.
Избягвам да пия и да давам каквито и да е лекрства. В резултат се радваме на доста добър имунитет. Сиропи за кашлица давам само, ако наистина е много зле положението, ама в последните година-две май не се е налагало... Давам им мед. Билкови чайове и мед на корем. Само не знам при алергичните деца как стои въпросът с меда.

Ками, и при нас е страхотно времето. Да взема да зарежа тия бумаги и да отида на плаж ли  newsm78. Ти се обади непременно, ако идваш насам лятото. То цялото море си е в нашия вилает (поне по-хубавата част де)  Mr. Green. За котетата знаех, че са братчета, но не и колко са големи. Много сладък, наистина, чак се замислих и аз дали да не си вземем...ама не засега.

# 37
  • Мнения: 1 128
Либ, аз не ги давам заедно, не съм го написала явно правилно  Peace
Радвай се, че не боледувате, с алергичните деца нещата стоят съвсем различно.
Аз мед почти не давам, ако давам е рядко и по малко. Миналата година ми направи тежка уртикария от мед. Страх ме е вече.

# 38
  • Мнения: 55 119
А от какво са тези алергии ? ooooh!

Моето дете е родено преждевременно  , не е кърмено изобщо , захранена е рано , по старата схема ,  но за щастие алергии не е имала . Praynig Peace

# 39
  • Мнения: 2 479
Моята малката има известна склонност към алергии, но май се пооправя положението.
Когато беше на около 2 години бяха с майка ми няколко дни и тя направила бронхит. Бяха изписали Аугментин. Беше цялата в обриви от него, червена, ужас просто. Стана ясно, че е алергична. Година-две по-късно нещата пак отиват на антибиотик и аз излкючвам за въпросната случка. Към края на шишето се сетих  #Crazy. Нищо и нямаше. Изпи си го като пич, мина и и толкова. Ако не бях забравила никога нямаше да се осмеля да пробвам... ама на. Та, не губете надежда, израстват ги доста от нещата.

# 40
  • Мнения: 7 006
А от какво са тези алергии ? ooooh!

Моето дете е родено преждевременно  , не е кърмено изобщо , захранена е рано , по старата схема ,  но за щастие алергии не е имала . Praynig Peace

Ми а де...И аз малкия не съм го кърмил Embarassed...На изкуствено е откакто се е родил..Майка ми го захрани..някъде...бе де да знам..вече приличаше на човек,гат почна да му дава разни маднжи..Само и виках да не го умори с подправките Joy Joy..
Ма е факт,че запролети ли се,почва да буха яко newsm78

# 41
  • Мнения: 2 479
То захранването не се почва директно с манджите  Mr. Green. Преди това сигурно му е давала сокчета, пюренца... Laughing Сега се смята, че ранното захранване води до по-голям риск от алергии. Не знам дали е така - аз голямото го захраних по-рано, сокове от 40 ден давах, щото трябвало  Crazy...Той повръща още повече, аз пак давам... ooooh! Топях му биберона в мед и какви ли не още експерименти... Обаче няма алергии, досега поне не сме разбрали за нито една.
С малката вече имах съвсем друг подход - всичко по-късно започнах. А тя е слконна...късмет.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 5 756
Ванката е захранен късно. И е алергичен. Започнат ли цъфелите, започва и кашлицата. Като я чуех преди и ми се изправяше косъма. Сега вече свикнах. Алергия, просто се учиш да живееш с нея. Поне има напредък и не се нуждае от сиропи нон - стоп.
Но на едно се научих, с кашлицата не си правете шега. Правил ми е пневмония за ден, два. Спазъм за часове.
До такава степен я познавам тая кашлица, че само по звука и знам кога е бронхит, кога е спазъм....

Снощи обяснявахна Ванката за майката на Габи. Пита ме за нея. Обясних, че както той си има татко, така и Габи си има майка. Обаче отговора му беше..."Аз баща нямам. Имам Калин/името на съпруга ми/." Според вас трябва ли да реагирам? До сега винаги съм му говорела, че баща му това, онова....А реално баща му яко го е хванала липсата. Сигурна съм, че знае, че Калин не му е баща. Въпроса е дали трябва аз да му напомням, че има баща или е редно баща му да се грижи за това? Аз лично вече нямам желание да му втълпявам неща, които няма да се случат.

# 43
  • Мнения: 7 006
Пффф..не знам..не помня бееее Embarassed...А преди маджурляците..да..сокове и пюрета..соковете обаче бяха само домашни Naughty..Пюретата знам,че му даваше щото аз ги купувах на едро..Ма колко да е бил голям.. newsm78..Ми вече седеше в стола когато му даваше пюретата май..Вие па ме шашнахте с това захранване Shocked

Екси, моята мома е същата. Тя от бебе е с много суха кожа, нещо на което педито не обърна внимание, а се оказа доста важно. Децата с кожни проблеми, включващи атопичния дерматит, за който ти спомена, че момченцето ти го има, както и моята фръцла, са деца, предразположени към алергии. Нашата кашлица също е алергична. Аз давам Аериус, вечер по 1 пъжичка, почти целогодишно, като задълбае много кашлицата включваме Вентолин  #Crazy, от който вече ми се реве, но няма как, иначе без него прави спазми и се задушава, от скоро започнах да давам и едно хомеопатично Помон Хистамин 15 разреждане, дават се по 5 гранулни само сутрин, доста добре и действа. Ти какво му даваш?

Ъъ..не..лекарства не.И той е с много суха кожа.Лющи се като гущер понякога..Мазал съм го само с настойка от хубав зехтин(най-добре домашен)и невен.Има ефект..Ма нямам търпение да порасне  и да си се мацоти сам Twisted Evil
Направих ряпата..Чакам сока Mr. Green

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 5 756
Явно кашлицата и сухата кожа са в комбинация. На Иван му се лющят ръцете. Кожата понякога му е бяла. До сега на алергия не съм го отдавала, защото аз съм същата. Сигурно ако имаше едно лесно щеше да ми се излющи кожичката и да я сменя  Mr. Green
Мажем се само при нужда.
Алергичната кашлица си минава с времето. Поне аз така мисля. До към 5-6 годишна възраст си е страшна, а после леко намалява. Тази година сме шампиони направо. Стискам си палци да задържим положението. Но преди започне ли Ноември и минава Юни.
Мак, инхалаторния Вентолин не е страшен. Реално от както ползваме него при нужда разминаваме Урбазона, което си е напредък.

Общи условия

Активация на акаунт