Отговори
# 690
  • Мнения: 811
линко, хубаво да си изкарате на почивката, и лек и безпроблемен път  Hug

мимси, твърдият повивалник просто го слагаш върху решетките на леглото, не се застопорява с нищо. Достатъчно е стабилен така, това да не те притеснява Simple Smile А когато примерно не искаш да е върху леглото - просто го сваляш и можеш да си го подпреш на легълцето отстрани (да ти е наблизо, когато пак потрябва).
Аз също слагах пеленка върху повивалника, все пак тая мушама си е студена.

# 691
  • Мнения: 4
Привет маминки  Hug
Линко приятно изкарване  - завиждам ти благородно и на мен ми се ще почивка ама няма... Confused
Ние вчера си взехме матрак с кокос и пяна - средно твърд, имаше и само кокос/много твърд/ и само пяна /много мек/  newsm53 та среден вариант  smile3521
Аз попитах за повивалник, защото ще ползвам нашият скрин от спалнята и може би ще си взема от меките  newsm78 Thinking още не знам......но благодаря за мненията  Hug Hug smile3525
Относно ориентацията на бебка - последният път бяхме с главата надолу, но не знам дано не се е обърнала... Thinking ще я видим на 3-ти маймунката  smile3506
Хубав ден за сега от мен!

# 692
  • София
  • Мнения: 65
Привет и от мен!

Да ви споделя и аз за повивалника, по специално, тези които са или като отделни шкафове или отстрани на леглото - на мен това нещо ми е абсолютно забранено от мъжа ми и за това взехме легло без частта отстрани. Да не се изкуша да го ползвам за повиване случайно.

Мъжът ми е неврохирург в Пирогов и твърди, че почти на всяко дежурство в спешния кабинет водят бебета паднали от такъв повивалник, като в повечето случаи това било станало само докато майката се е обърнала или навела да вземе нещо. При това става въпрос за малки бебета 4-5 месеца. В доста случаи се е налагало престой в болницата, за да са под наблюдение бебчетата, а някой път се стигало и до операции, тъй като височината от която се пада хич не е малка, особено за малко бебе.
И за това ми е казал, че ще го повивам само на леглото или на дивана, та ако пада поне да е от около 50 см, а не 1м и нещо.

Не искам да ви плаша, нито пък аз лично имам свое мнение по въпроса - просто споделям какво ми е разказвал мъжа ми, а за съжаление той вижда най-тежките случаи и иска да се презастрахова. Най-вероятно и не се случва толкова често, просто всички такива случаи в София ги карат при тях и им се виждат много.

Предполагам, че наистина е много удобно за майката, но както изглежда аз няма да разбера. А горното ви го разказах, само за да си имате едно на ум, че все пак и за секунда не трябва да ви убягва от погледа детето, когато е толкова на високо, ако и да ви се струва, че няма как да падне.

# 693
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
 Peace абсолютно съм съгласна ...моя Нико е падал два пъти, но от спалнята  50-60см. -единият път просто се завъртях за секунда и стана белята, а другият, първият път, докато съм го хранила в 3 часа сутринта съм заспала- имаше един период в който бях убита и тогава стана белята .....слава Богу и двата пъти не сме ходили в болница .....Знам ,че трябва обаче да не наблюдава бебето и детето като цяло -ако започне да повръща се води незабавно в болница ....

# 694
  • Мнения: 3

Привет маминки.
Много се радвам за Петя и всички останали които вече са добре...

Линко, безпроблемно пътуване желая и приятна почивка. На мен също ми се иска да заминем някъде, но да си призная много ме  е страх, че като се раздрусам по дупките и почват едни стяганя на корема. И за това живот и здраве с бебето после.

Аз също съм си харесала кошарка с повивалник, но не мисля, че ще го ползваме..

# 695
  • Русе
  • Мнения: 571
Благодаря ви момичета   bouquet Hug!
Линко, Доминика   бях в болницата в Тутракан. Много се чудех на къде да поемам, че нали моя доктор го няма на работа цял месец, но в крайна сметка му се обадих и той ми каза да вляза в болницата при тях и че брат му Любо ще ме поеме. Големи грижи положиха за мен през целия ми болничен престой, вечно се интересуваха как съм, що съм, дори и нощем минаваха да ме видят. Сега трябва да лежа повечко, че от движения и тежестта също се вдига кръвното.
Дано всичко е наред и всички да влезем в 9тия месец и родим здрави и хубави бебенца!  Praynig Praynig Praynig

# 696
  • Мнения: 162

Мили мами използвам случая да ви поканя на поредната лекция на Ла Лече Лига на 29 април, неделя, 11 ч., Лекция на тема: "Подготовка за кърмене. Избягване и преодоляване на често срещани проблеми"; в САГБ “Щерев”, ж.к. “Разсадника”, ул. “Христо Благоев” №25-31, конферентна зала.



Освен Катето, има ли други мами, които ще се запътят натам утре. Много ми се иска да отида. В началото на бременността все си мислех, че ще ходя на всякакви лекции - за бъдещи родители, за кърмене... Но на нищо не съм ходила още и ще ми е интересно утре.

За повивалник - ще ползвам този твърдия. Не знаех, че се закрепва за кошарката, това ще е доста удобно. А аз се чудих къде да го слагам.  Laughing

И благодарности на всички, които ми помогнаха за проблема с венецаHug Опитах почти всичко - смрадлика, антибактериална вода за уста, кислородна вода... и доста бързо се почувствах по-добре. Също зъболекаря ми сложи и антибиотик, засега май няма да ми вадят мъдреца.

# 697
  • Мнения: 3
Привет и от мен,

много се радвам, че срещата вчера е минала супер Simple Smile. Надявам се другия път и аз да мога да дойда.

Петя радвам се че сега си добре. Пази се  Hug Hug Hug

И аз ще ползвам повивалник.

Усмихнатото и аз съм се ориентирала към Тина Киркова. Избрала съм си д-р Ташков-син. Аз при него се следя на ЖК. Препоръча ми го една приятелка, която два пъти ражда при него. Simple Smile
Ивичка ти говори ли вече с него за раждането? Нормално ли ще раждаш?

 Hug Hug Hug

# 698
  • София
  • Мнения: 65

Мили мами използвам случая да ви поканя на поредната лекция на Ла Лече Лига на 29 април, неделя, 11 ч., Лекция на тема: "Подготовка за кърмене. Избягване и преодоляване на често срещани проблеми"; в САГБ “Щерев”, ж.к. “Разсадника”, ул. “Христо Благоев” №25-31, конферентна зала.



Освен Катето, има ли други мами, които ще се запътят натам утре. Много ми се иска да отида. В началото на бременността все си мислех, че ще ходя на всякакви лекции - за бъдещи родители, за кърмене... Но на нищо не съм ходила още и ще ми е интересно утре.


И аз си мисля да отида на тази лекция, само да се ориентирам къде точно се намира Щерев и с какво да стигна до там.Simple Smile В краен случай ще се метна на едно такси.  Joy

# 699
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
И аз си мисля да отида на тази лекция, само да се ориентирам къде точно се намира Щерев и с какво да стигна до там.Simple Smile В краен случай ще се метна на едно такси.  Joy

Силви, ако знаеш къде е Тина Киркова, Щерев е точно до нея. Има една малка уличка точно срещу входа за изписване на Тина Киркова..тръгваш по нея и ще видиш, че строят една голяма сграда, а пред нея е една малка къщичка - това е Щерев..

# 700
  • Мнения: 70
Здравейте, мамита!
Линко приятно изкарване!
Повивалник мисля да си взема от твърдия, който се слага на леглото, но  наистина си е опасно от падане. Мен много ме е страх, затова си мисля че ще го ползвам повече в началото. После като вземе много да шава бебето зор не зор ще е на спалнята. До легълцето ще сложим един скрин, поръчахме го на един съсед дърводелец, по мой дизайн Laughing. Ще подреда в него дрешките, а отгоре ще слагам дребните неща ( шише, кремче и т.н.) да си ми под ръка.
Момиичета много съм притеснена, защото от сутринта от както станах не съм усещала движения на бебо Sad той по принцип е по-активен вечер, ама все пак много ми е притеснено...

# 701
  • Мнения: 3
Ние използвахме повивалника до годината горе долу, никога не е падала слава богу нито от леглото нито от повивалника Wink

# 702
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
marinela88  - процедурата е следната - пиеш чаша студена вода и лягаш по гръб на равно ако ще и на земята ...... ако е нужно поклащаш коремчето с ръце ....трябва да мръдне ..... няма начин да не мръдне .....

# 703
  • Мнения: 656
Маринела, нито едно ли не си усетила? Опъване, разтягане...? Ако е така - обаждай се на АГ-то. Ако все пак го усещаш, но просто по-слабо - може да опиташ да пийнеш нещо студено (тя Тиквето, гледам, написала за това вече  Simple Smile); да хапнеш нещо мъничко (може примерно шоколад, нес-кафето пък много бързо се усвоява и също може да опиташ, ако си си позволявала досега и нямаш проблеми с кръвното де) и да полегнеш на спокойствие, да се съсредоточиш и да видиш ще усетиш ли движения.

Ето ти една статия за това как можеш да го поразбуташ малко и как да записваш движенията му, за да ги преброиш - Fetal kick count (на английски е, ако имаш проблеми - казвай, ще ти я преразкажа набързо).

И пак повтарям - ако от сутринта до сега не си го усетила, или са били много малко на брой движения, вземи по-добре се обади на доктора ти.

Успех, нядавам се да си е променил позата просто и затова да ти се губят движенията (ако гърбът му е към твоя корем, е доста вероятно просто да рита и да маха с ръце навътре, където няма точно как да го усетиш добре Wink ).  Hug

Повивалник си имам от Калоян; тогава го повивах на нашето, голямото легло. Не съм се навеждала - слагах повивалника, сядах я по турски, я с опнати краце до него и си го повивах - беше ми супер удобно и спокойно, сега пак така ще процедирам. И наистина - не ги оставяйте и за секунда необезопасени.. Почват на около 3 месеца да се обръщат, но има бебчовци, които почват мноооого рано (виждала съм 2 бебета на по месец и половина, които съвсем успешно си се обръщаха самички). Кало ми беше мързел  Laughing и се обърна от корем на гръб на 9, а от гръб на корем - на 11 месеца  Mr. Green. Ама един път на 7-8 месеца как се изръси от количката на плочките това дете  ooooh!. Още ми се разтреперва сърцето като си спомня  Confused и добре, че нищо му нямаше...

Днес ходихме за риба, ама после не минахме през магазина, за да си я уловим и ще си ядем пилешкото  hahaha.

Пак мерси за споделените мнения за ТК  Hug. За Ташков и аз съм чувала добри неща  Simple Smile.

# 704
  • Мнения: 70
Тъкмо викам на приятеля ми че много съм уплашена и ще звънна на доктора и бебо ме ритна ooooh!
успокоих се, легнах на леглото и наистина почна да шава. Само че по-принцип е мноооого силен, явно днес е решил да е по-нежен. Може би, защото снощи така ме нарита в ребрата.
Благодаря за съветите момичета Hug

Общи условия

Активация на акаунт