Отговори
# 675
  • Мнения: 3 769
Здравейте! Аз търся бърза и лесна рецепта за сладкиш. Понеже не ми се ходи за продукти,разполагам с яйца,косело мляко,какао,краве масло,конфитюри! И малко прясно мляко имам.
Предложете нещо! Благодаря!

# 676
  • Мнения: 54

С олио вместо масло ще стане ли?   bouquet

# 677
  • Мнения: 2 285
Здравейте! Аз търся бърза и лесна рецепта за сладкиш. Понеже не ми се ходи за продукти,разполагам с яйца,косело мляко,какао,краве масло,конфитюри! И малко прясно мляко имам.
Предложете нещо! Благодаря!

Брашно и захар имаш ли ?  Thinking

Ето един супер бърз кекс с конфитюр.

# 678
  • Мнения: 27 524

Pure Adoration, ще станат, ама няма да миришат на масълце. Маргарин нямаш ли  Simple Smile

Здравейте! Аз търся бърза и лесна рецепта за сладкиш. Понеже не ми се ходи за продукти,разполагам с яйца,косело мляко,какао,краве масло,конфитюри!

Кексчета в чашки много е лесно и винаги става. Може да не са в чашки, в тавичка, във форма - каквото имаш  Simple Smile

# 679
  • Мнения: 54
Блонди, направо масло ще използвам тогава. Благодаря!  Hug Маргарин не обичаме.  Peace

Ще направя половин доза, нали абсолютно всичко се дели на две??? Само ще използвам едно пакетче суха мая.   bouquet

Последна редакция: сб, 19 май 2012, 14:27 от Pure Adoration

# 680
  • Мнения: 5 834
Моля,някой да каже: как да подредя различните видове месо и зелеви сърми в глинен гювеч,предварително трябва ли да го мариновам това месо?
Месото е свинско ,телешко и пилешко.

А и гювеча е нов,трябва ли някаква предварителна подготовка,освен щателно измиване?

Месото не е нужно да се маринова. Ако имаш цяло пиле го пълниш с ориз и дреболии. Най-отдолу се слага нарязано зеле, върху него - сармите, след това месата. Добавя се олио и вода. Освен тези меса, които имаш може да сложиш и наденица, пушени гърди.
Чесно казано мислех точно обратното да направя: най-отдолу да сложа свинското ,после пилешкото (не е цяло пиле) и най-накрая сармите.
А трябва ли да се запържат парчетата месо преди да се наредят в гювеча?

# 681
  • Мнения: 3 769
Слънчев_лъч,благодаря! А ти правила ли го,имаш ли рецепта на български? Маслото не разбрах колко е?

Блонди,благодаря и на теб! Отивам да правя твоите кексчета! Ще кажа после какво стана!

# 682
  • София
  • Мнения: 11 087
Моля,някой да каже: как да подредя различните видове месо и зелеви сърми в глинен гювеч,предварително трябва ли да го мариновам това месо?
Месото е свинско ,телешко и пилешко.

А и гювеча е нов,трябва ли някаква предварителна подготовка,освен щателно измиване?

Месото не е нужно да се маринова. Ако имаш цяло пиле го пълниш с ориз и дреболии. Най-отдолу се слага нарязано зеле, върху него - сармите, след това месата. Добавя се олио и вода. Освен тези меса, които имаш може да сложиш и наденица, пушени гърди.
Чесно казано мислех точно обратното да направя: най-отдолу да сложа свинското ,после пилешкото (не е цяло пиле) и най-накрая сармите.
А трябва ли да се запържат парчетата месо преди да се наредят в гювеча?
Сурови се слагат. Пече се повече време (около 5-6 часа) на 180 градуса. Гърнето първо го намажи с олио.

# 683
  • Мнения: 115
   Разполагам с кило настъргана размразена тиква,какво да направя с нея освен тиквеник?
   Имаше един сладкиш с пр.мляко и орехи,но как беше  newsm78
      Благодаря!

# 684
  • София
  • Мнения: 11 087
Крем с тиква

1 кг тиква
150 г захар
500 мл прясно мляко
250 г орехи
канела
5 яйца
Млякото се сварява със захарта и тиквата, докато се получи еднородна смес. Охлажда се. Прибавят се разбитите жълтъци, счуканите орехи и белтъците, разбити на сняг.

# 685
  • Мнения: 115
 Благодаря Ваня!
    а това после пече ли се?

# 686
  • Мнения: 22 867
   Разполагам с кило настъргана размразена тиква,какво да направя с нея освен тиквеник?
   Имаше един сладкиш с пр.мляко и орехи,но как беше  newsm78
      Благодаря!

Още тиквени предложения:

СЛАДКИШ С ТИКВА И ОРЕХИ

СИРОПИРАН СЛАДКИШ С ТИКВА И ГРИС

СЛАДКИШ С ТИКВА, АНАНАС И СУШЕНИ СИНИ СЛИВИ

МНОГО ВКУСЕН СЛАДКИШ С ТИКВА

# 687
  • Мнения: 115
  Благодаря ти Лабрекс,чудни са и твоите,но аз искам да използвам всичката тиква наведнъж.


    сложих да се пече товаhttp://www.mycookingbookblog.com/?p=2186  после ако не ме мързи да снимам,ще пиша в отчетната   chef

# 688
  • София
  • Мнения: 11 087
Благодаря Ваня!
    а това после пече ли се?


iva.a, съжалявам. Чак сега видях въпроса ти, но все пак да отговоря, че кремът не се пече.

# 689
  • Мнения: 35
Здравейте, момичета! Утре отивам за манатарки като предварително съм предупредена,че има много  Mr. Green Въпросът ми е как да ги изсуша и колко продължително тези мои ненабрани манатарки Simple Smile Пробвала съм бланширани, но то се губи чара на гъбата. Искам да пробвам да ги изсуша, но се притеснявам да не ги похабя. Благодаря предварително!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт