Отговори
# 660
  • Мнения: 125
Лали Бали ,писах ти на лични. Правих тази от 370лв. Казаха, че ще се обадят като има резултат.

# 661
  • Мнения: 37
Момичета, да ви попитам, къде има магазини на Мама Конти в София, че в сайта им видях някакви адреси в Ст. Загора и Пловдив  newsm78, пък ми се ще да пробвам преди да купя, особено пък гащи  Blush

Съвсем случайно видях, че панталона който си купих от едно магазинче срещу Майчин Дом е на Мама  Конти. Не мисля, че магазинчето е на МК, по-скоро явно имат и техни неща. Аз като си го купих не бях много впчатлена, но сега го нося непрекъснато - един съвсем тънък памучен черен панталон. Много е приятен за носене и е с ниска талия. После си купих един с много висока, на който ластика е над корема от друг магазин, но определено това ми е по-неудобния вариант.
Значи пред МД минава една уличка (Здраве) и тя прави един ъгъл с друга уличка (Хан Персиян), там на ъгъла се пада това магазинче.

# 662
  • Мнения: 100
Simon, а на ФМ ходи ли? Какво казват лекарите?

# 663
  • Мнения: 894
Мая, сега видях, че на един от въпросите ми си отговорила тук. Преди това ти писах и аз на лични. Hug

# 664
  • Мнения: 387
а добре де, ако ви кажат, че има вероятност макар и малка детето да е с даун какво бихе направили...аз не знам дали бих имала смелостта да го махна...

# 665
  • Мнения: 7
А аз не знам дали бих имала смелостта да го гледам.  Някой сигурно би ме упреквал за това и би ме нарекла  жестока или дори убийца. Но всеки знае какви грижи са за едно такова детенце.Ако е само то сигурно щях да го оставя,но още 3 как да ги гледам. Затова и се подложих,на процедурата,ако бях сигурна,че ще го оставя,нямаше изобщо да я правя.

# 666
  • Мнения: 125
Момичета ,амниоцентезата освен болест на Даун показва и редица други генетични заболявания. За някои от тях се прилага лечение което започва в момента на раждането и се контролират успешно. За други ако риска за увреждане е доказана и бебето бняма шансове за самостоятелно съществуване или шансовете са много малки тогава се предлага на жената прекъсване на бременността ,за да не се износва до край.И винаги жената решава. Дано на никой не се налага да взема такова решения. Моля се всички да имаме хубави резултати и да не забравяме че в някои държави амниоцентезата се счита за рутинно изследване и се прави на абсолютно всички бременни.
Стискам палци!!!!!!!
 

# 667
  • Мнения: 7 024
Не не няма да си правя на амнио, не сме се разбрали Simple Smile
Споделих мнението на проф. Каменски и ми направи впечатление, че препоръчва процедурата като "добър ден" и се ядосах. Това е - играят си със страховете на хората  Close

Моето мнение е, че проф. Кременски не препоръчва наляво и надясно амниоцентеза. Той пояснява, че единствено при амниото има 100 % сигурност има бебето хромозомни болести или не. Професора препоръчва амнио само при момичета с висок риск. Не знам защо си останала с друго мнение. На мен ми отговори, че добрият ми резултат се дължи на добрите ултразвукови показатели (аз правих и двата скрининга) и че по-достоверен е интегрирания риск. Това, което препоръчва на всички и ФМ в 18-22г.с. Моят интегриран риск беше нисък (1:1300 за Даун, 1:89000 за Едуардс), консултирах се и с АГ от МД София и тя каза, че няма нужда от амниоцентеза, независимо от възрастта ми (42г.). Сега ще правя ФМ и фетална ехокардиография по препоръка на докторката и се надявам всичко да е наред.  Praynig

Дано на всички резултатите ни да са добри!  Hug

За дрехите от Мама Конти - аз се измерих в момента както съм и по табличката се ориентирах за размер и съм го улучила. За 100лв. си взех две поли, риза с къс ръкав, потник, панталон 7/8.  Simple Smile

# 668
  • Мнения: 125
Относно професор Кременски смятам че е един от най-добрите ни генетици. Повечето като искаме консултация от него пишем през сълзи в сайта резултатите си защото са лоши и искаме малко надежда.  Бегбие ,а ти защо му писа -да се похвалиш ли? И не мога да повярвам ,че с твоите резултати професора ти е препоръчал амниоцентеза!!!!!!!

# 669
  • София
  • Мнения: 16
Здравейте, момичета! Аз твърдо си казвам, че не бих родила дете с Даун или друг синдром. И то не заради себе си. Аз ще си го гледам. Никога не бих си го причинила на детето. В нашата държава е истинска мъка. Децата нямат възпитание никакво, ще е обект на подигравки, ще трябва да учи в училище за малоумни, защото все още различните не са интегрирани... За разлика от циганчетата, които имат всякакви превилегии и са толерирани навсякъде, болните деца ги нямат за живи същества. Имам познато семейство с дете с аутизъм и виждам закакво става въпрос. Разбира се, това си е мое лично мнение и не искам да го налагам на никой.
Другото, което искам да ви помоля, е да престанете да си изписвате рецептите тук. Не виждам никакъв смисъл. Всеки си получава индивидуално лекарства според нуждите. Тук има доста лабилни и наивни жени, които като нищо ще тръгнат да се самолекуват. Ако толкова много ви интересуват лекарствата на другите, пишете си на лични.
КОЙТО СМЯТА, ЧЕ ИМА ПРОБЛЕМ ДА СЕ ОБЪРНЕ КЪМ ЛЕКАР!

# 670
  • Мнения: 0
Ходих на две ФМ при различни доктори. И според двамата всичко е наред.

# 671
  • Мнения: 1 203
Да се говори за "малоумни" също не показва голяма толерантност към болните деца.
Хайде без назидателни и крайни постове  Peace

# 672
  • Бургас
  • Мнения: 152
m_velizarova нали идеята е да споделим, не да се самолекуваме! Като не ти харесва не чети!

# 673
  • Мнения: 125
Относно определението "Лабилни жени" .Ами" добър ден"Simple Smile))))) ,ама благодарение на хормоните в нас, 100% сме "лабилните" в тая тема в момента  Относно самолекуването -това си е практика в България и не се дължи само на лабилност......

# 674
  • Мнения: 317
Бегбие ,а ти защо му писа -да се похвалиш ли? И не мога да повярвам ,че с твоите резултати професора ти е препоръчал амниоцентеза!!!!!!!
Внимавай!! Само това ще ти кажа!
Аз бях бременна с близнаци, едното детенце спря да се развива.На .35 години съм и не съм запозната с резултати от амниоцентеза, затова му писах,. Така, че айде да не ми говориш за сълзи..
А,че докторите спекулират със страховете на бременните , за да изкарат някой лев отгоре го заявявам отново и стоя зад думите си!!

Общи условия

Активация на акаунт