Кое от двете ?

  • 5 041
  • 124
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 422
За Алекс - аз познавам няколко на живо, само един Сашо, при който да се наложи Сашко всъщност е отнело доста труд на майката, познавам и Алек, който е на моите години и никога , никой не съм чула да го нарича нещо различно Wink

Междо другото аз на моя възраст 2-ма Евгениевци познавам и двамата ги наричат с цяло име само, Единият Гени чат-пат, от студенти ги знам, Женя не съм чувала...дядо ми виж Женя си го наричат Wink но това е съвсем друго поколение...
Още повече, че Ния от железният светилник не е безизвестна така че мисля, доста лесно би се приело Wink

Както и да е де...отплеснахме се много.

# 16
  • Мнения: 51
 Евгения. Много повече ми допада от Ния-масово е, а и не ми звучи така благозвучно. Някак си е недовършено за мен. Племенницата ми се казва Евгения. Като малка я наричахме Жени, защото е кръстена на Женя (и на Елена, също), но това като бебе. Като поотрасна всички започнаха да я наричат Ева, наложено от мен. Blush Whistling Като цяло името звучи тежко и на място, докато Ния ми е по-неутрално.

# 17
  • Мнения: 68
И двете ми харесват, Евгения с една идея повече. Не мисля, че галеното Женя/Жени е лошо  Peace

# 18
  • Мнения: 399
Ния  Heart Eyes
Евгения никак не ми харесва и съм доста изненадана колко почитатели събра. Rolling Eyes Peace
Жени ми е сладко - познавам 4 момичета на моята възраст,които се казват така и са супер готини! Heart Eyes

# 19
  • Sf
  • Мнения: 978
От двете - Евгения. Не че ми харесва, но пък каката не е Рия, а Мария, нали?

# 20
  • Мнения: 68
От двете - Евгения. Не че ми харесва, но пък каката не е Рия, а Мария, нали?
А на бас, че Рия ще намери последователи сред съфорумките тук  Mr. Green Hug

# 21
  • Мнения: 399
От двете - Евгения. Не че ми харесва, но пък каката не е Рия, а Мария, нали?
А на бас, че Рия ще намери последователи сред съфорумките тук  Mr. Green Hug
Пу,без мене тоя път! Laughing

# 22
  • Мнения: 8 947
От двете - Ния, харесва ми, пък и му мина пика. Женя също ми харесва много, но Евгения - не, просто е кофти комбинация от звуци.
И макар само тези две имена да са издържали семейния кастинг, ще си позволя нови предложения, за които се сетих покрай темата за Виола - Лавиния и Ливия.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 422
Лавиния от Лавина ли идва?

# 24
  • Мнения: 4 569
От двете - Евгения. Не че ми харесва, но пък каката не е Рия, а Мария, нали?
А на бас, че Рия ще намери последователи сред съфорумките тук  Mr. Green Hug
Пу,без мене тоя път! Laughing
И без мене.  Naughty


При мен не беше така, наистина е ужасно все едно от Петя да те прекръстят на Катя, така се чувствах в училище, никога дотогава дори не бях чувала нормалното галено на името.  В градината нищо не помня как са ме наричали. Сега, когато избирахме име за сина ми гледах задължително да ми харесва общоизвестното галено. Не че го наричам така, де Simple Smile
Чак ми е чудно и ти и сина ти как се казвате, особено ти.  Grinning

# 25
  • Мнения: 8 947
Лавиния от Лавина ли идва?
Надали. Предполагам е италианско, поне така ми звучи. Има един филм със Сюзан Сарандън и .... /на Кърт Ръсел жена ми, бяга ми името сега/.Там едната героиня беше Лавиния, скоро го гледах пак и просто ми харесва името.

# 26
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
От двете - Евгения. Не че ми харесва, но пък каката не е Рия, а Мария, нали?
А на бас, че Рия ще намери последователи сред съфорумките тук  Mr. Green Hug
Пу,без мене тоя път! Laughing
И без мене.  Naughty

Обратно на очакванията - и без мене.  Grinning

Аз пък явно имам съвсем различна концепция за галеното име - за мен то трябва да възникне спонтанно, а не да е предварително обмисляно. Изобщо не съм се замисляла как евентуално ще наричам сина си, преди да се роди, исках да си ми дойде отвътре. Наясно съм, че в градината, училището, университета, службата и т.н. хората е много вероятно да не го наричат както аз - изобщо не ми пречи. Е, ако е някакво име, което му е много неприятно на човек, може да помоли да не  го наричат така, но като цяло аз съм на мнение, че непланираните и необмисляни галени имена са по от сърцето и ги предпочитам, ако и да не са толкова звучни, колкото ни се иска. И аз съм се дразнела от умалителното Съби, ама то е най-логичното за моето име и хората го казват с най-добри чувства.

# 27
  • Мнения: 1 797
Гласувах за Евгения, галеното Жени на мен ми харесва. Ния всъщност също ми е по вкуса.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 6 630
Ния! Peace
Не харесвам Женя!

# 29
  • UK
  • Мнения: 4 311

При мен не беше така, наистина е ужасно все едно от Петя да те прекръстят на Катя, така се чувствах в училище, никога дотогава дори не бях чувала нормалното галено на името.  В градината нищо не помня как са ме наричали. Сега, когато избирахме име за сина ми гледах задължително да ми харесва общоизвестното галено. Не че го наричам така, де Simple Smile
Чак ми е чудно и ти и сина ти как се казвате, особено ти.  Grinning

Естел, нищо особено не са имената. Казвам се Надежда, и сега като чуя Надя и всичките му варианти цялата настръхвам, само защото майка ми е решила по нейни си причини да ме нарича Дежи. За мен едното няма нищо общо с другото, но все някога ще свикна  Mr. Green
Когато бях малка и все още се опитвах да пробутам първото ме гледаха като изпаднал германец и ме караха да повтарям по няколко пъти и се отказах.
Говорех точно за този тип имена с широкоразпристранените им галени Мария-Мими, Евгения-Женя, Катерина-Катя, Надежда-Надя. А синът ми се казва Борис и не тая надежди, че някой ден никой няма да му казва Борко или Боби, само защото в семейството предпочитаме да го наричаме Бори.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт