Машина за хляб - 47 тема

  • 74 754
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • USA
  • Мнения: 7 378
Привет,хлебопекари и хлебопекарки.Купих машина http://westbend.com/hi-rise-bread-maker.html и днес дойде време да я пробвам.
Машината ти е много хубава и даже има собствена програма в която може да си задаваш време на втасване и месене. Да ти е честита и дълго да си я ползуваш.От любопитство - какво е покритието на формата? Дали е Биолон като моето newsm78
На първия въпрос - ще стане, но ако искаш конци трябва да извадиш тестото преди второто втасване и да го оформиш на фитили, които да раздърпаш и усучеш и евентуално сплетеш. Това с обилно намазани в мазнина ръце, иначе лепи.

Благодаря за милите думи.Спрях се на нея,след прочетени онлайн суперлативи на клиенти.От съвсем аматьорски познания се ориентирах,че хубавата машина трябва да е с 2 бъркалки,повече избор на размер на печивото,колкото се може повече програми.А,и да не струва повече от нощният + дневният ми крем на Ланком,взети заедно (за да не ме е яд,ако сгреша в избора).  Crazy Програмата 'избери си сам програмата' не смея да пипам,че току виж съм си развалила рахатлъка. Mr. Green
Не мога да отговоря на въпроса за покритието,пише 'незалепващо покритие' без допълнително инфо.Прилича на Тефлон,но стои,някак си, по-гладко.
Веднага си намирам грешката.Не извадих тестото между втасванията,при мен бяха общо 3 на брой (в рецептата не беше споменато) и няма как да са се получили конци.

Beautyholic, тази мая в България има ли я?
Нямам идея,Тайна.Амазон? Маята я има в два вида - бързонадигаща се(в рамките на 3-4 минути шупва) и обикновена,която отнема около 10на минс на подходяща Т.Предлага се на тройка пакетчета($2 и нещо) или в бурканче(около $5).Ползвам я от година,досега невтасал хляб/пита/козунак нямам.

# 706
  • Paris, France
  • Мнения: 14 485
Цитат
Привет,хлебопекари и хлебопекарки

Бонгоооооо, днес имаш да черпиш  bowuu
що бре  newsm78  да не ми се е родило мъжко  Laughing

Още не, но все пак са ви забелязали и споменали, тоест, уважили. Сигурна съм, че ако беше написала "момичета", "дами", "хлебопекарки" или друго обръщение в ж.р точно ти щеше да се обадиш. Нека да окуражаваме вежливите дами и господа  hahaha, нали?

Тайна, аз никога не втасвам трети път. Ако меся на програма месене вадя след второто или там третото премесване и оформям. Все ми се струва, че няма да втаса отново ако го пипна след края. А колко време оставяш да втаса извън машината. Моята пуста кухня, пълна с горещи тръби е мор за тестата. На спряно парно, само от тръбите, които минават тази сутрин беше 32° в кухнята и това до изхода. А не искам да отварям прозорец заради течението. Мани, не си е работа с това парно.

За козунака- като оформите, извадете бъркалките да те правят кратери а също ако случайно има бъркане, макар и за секунди да не развали формата и тогава върнете.

Сега се сещам, че аз никога не съм оставяла бъркалките в машината за печенето.

# 707
  • София
  • Мнения: 15 521
 Beautyholic, благодаря,че ми отговори.За съжаление не пазарувам от чужбина.

# 708
  • USA
  • Мнения: 7 378
Току що го разрязах и вече опитах! Нарочно,като за първи опит,не сложих ядки.Изключително вкусно се е получило,донапренено и леко, без да докарва на брашняно! Не ми харесва само формата.Прилича на бриош,вместо на традиционен бг козунак. Да,махнах бъркалките,четох темата,откъдето знам и за мъжете,тук вписващи! Мога да цитирам поне 3-ма без затруднение. Хах!

Последна редакция: вт, 06 ное 2012, 19:14 от Coquelicot

# 709
  • София
  • Мнения: 15 521
   Beautyholic, ако се беше сетила да го намажеш с жълтък и поръсиш със захар, съвсем на козунак щеше да си прилича.Другия път пробвай само месенето и втасването в машината и си го сплети и във фурната.Тази година, без да ползвам специални рецепти, просто си експериментирах, ми станаха разкошни козунаци.

# 710
  • Мнения: 1 934
Сий лайт, питаш назад в темата откъде в Тополово купувам ръженото брашно-не си ме разбрала правилно. Всичките брашна купувам от мелницата след Асеновград "Никола Панайотов", а те ми обясниха, че ръжта е от село Тополово и някъде там я мелят пак на място  Peace

# 711
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте!
Със съжаление установих, че не мога да открия рецептите на Ердинч в темата "САМО за Рецепти за машина за хляб" Sad.
Моля ако някой знае къде другаде е публикувал да ми даде линк.
Благодаря!   bouquet

# 712
  • София
  • Мнения: 15 521
Здравейте!
Със съжаление установих, че не мога да открия рецептите на Ердинч в темата "САМО за Рецепти за машина за хляб" Sad.
Моля ако някой знае къде другаде е публикувал да ми даде линк.
Благодаря!   bouquet
В подфорума Любими рецепти.

# 713
  • Мнения: 7 508
        Ето ти "При ЕРДИНЧ"   
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=676959.0;all

# 714
  • София
  • Мнения: 15 521
Цитат
Тайна, аз никога не втасвам трети път. Ако меся на програма месене вадя след второто или там третото премесване и оформям. Все ми се струва, че няма да втаса отново ако го пипна след края. А колко време оставяш да втаса извън машината. Моята пуста кухня, пълна с горещи тръби е мор за тестата. На спряно парно, само от тръбите, които минават тази сутрин беше 32° в кухнята и това до изхода. А не искам да отварям прозорец заради течението. Мани, не си е работа с това парно.

     Невена, кухнята ми е студена,а като извадя след края на програмата тестото, след второто втасване, нали го оформям много или малко  и то спада леко.Затова го слагам първо в леко затоплена фурна ,вече оформено за около 15-20 минути и като видя,че се е надигнало, включвам да пека.Това е когато пека във форма някаква.Или след оформянето оставям завито с найлон и кърпа на плота, докато загрее фурната.Това е когато чакам да се нагрее фурната с плочката.Лятото наистина беше ад, защото от жегата ми превтасваше, докато се нагрее фурната.

# 715
  • Мнения: 660
Момичета и момчета, имам един въпрос който ме вълнува много и бих искала да задам. Съжалявам, ако сте го обсъждали, но 48 стр. ми идват в повечко да чета, та моля за извинение предварително.

Дали бихте ми казали, ако знаете има ли модел на машина за хляб, на който кошничката за хляба и бъркалките да НЕ са тефлонови?

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Здравейте, моля да ми препоръчате добра марка пълнозърнести брашна. Не съм купувала доста време и се чудя какво да си купя.

# 717
  • Мнения: X
Аз купувам на "Мелко"-има го в Кауфланд. С него досега все ми се получават нещата...

# 718
  • Мнения: 7 779
Аз купувам на "Мелко"-има го в Кауфланд. С него досега все ми се получават нещата...
в Кауфланд няма Мелко.  #2gunfire  там има Мелком - сливенско брашно.
Мелко е пазарджишко и не е хубаво. да бъдем по-точни то се казва Мелко-М.предполагам ,че забелязвате разликата.

# 719
  • Мнения: X
Бонго,точно с теб хич не ми се спори Naughty......ама,пък като съм сигурна-как да си премълча?
За те това "Мелко"става въпрос:http://www.melko.bg/melko/potrebitelski.html#potrebitelski-и у наше село голЕмо,го има предимно в Кауфланд/а е слабо разпространено,щото брашната може да са им хубави.....ама маркетинга им е ужасен-казвам го,щото имам информация от първа ръка/...Иначе и Мелко и Мелком са се позиционирали в Сливен..В Пазарджик може да имат мелница,дето да работи за тях....., но там са силни предимно други брашнари...

Общи условия

Активация на акаунт