Трудно проговаряне -тема 8

  • 41 300
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 3 249
Защо пък да не ходи. Ако искаш пропусни факта, че ходи и на частно. Хриси за 3та година ще е по тази с хема Simple Smile

# 676
  • Велико Търново
  • Мнения: 167
Доника,игрите са чудесни,не иска да стане от компа моето детенце,любими са му пъзелите,но по лесните и за предметите-намери и постави.А сега ще учим и дните и сезоните,че не ги разбираме изобщо!Благодаря ти!

# 677
  • Мнения: 514
Честно казано,аз съм доволна от сегашната логопедка,не мога да я преценя чисто професионално,защото нямам нужната квалификация.Факт е,обаче,че детето няма напредък SadИначе,влиза с усмивка,определено се забавлява там,но реално, аз нямам фактор,по който да разбера какво се случва.Упражненията,които сме правили при нея са най-различни,от редене на пъзели,игри за вгнездяване,низане на предмети,карти с рисунки на дейности,стихчета-римушки,буквите,показани на лист,които да назовава,рисуване - с ръце,с бои,апликиране, учихме цветовете.Общо взето ,тя се справяше,но говор няма. Sad

# 678
  • Мнения: 369
master333 на мен ресурсната ми даде тия дни декларация за съгласие с детето да работи логопед. На декларацията имаше точка която е, че заявявам че детето не посещава друг логопед и психолог. Те знаят много добре, че той ходи. Попълних и я дадох. Самия логопед не се е срещал с мен, дори и психоложката която прави уж обследване в края на годината дали има нужда още от ресурсен. За сега контактувам единствено с ресурсната и то доста рядко.
Дони, много са хубави игрите! Сега да видим диването дали ще ги одобри Simple Smile

# 679
  • София
  • Мнения: 3 064
Alexal, 3 лв на посещение ли взима логопедката ви в градината? Това в София? Защото нашата взима 13... и се занимават около половин час, доколкото разбирам...

# 680
  • София
  • Мнения: 3 249
В нашата градина е 8лв за 20-30 минуто.

# 681
  • Мнения: 87
Тези логопеди  не са ли от  ресурсен център ,та трябва да им се заплаща ?

# 682
  • София
  • Мнения: 3 249
Не  Confused

# 683
  • Мнения: 2 765
 Брех, нашата иде най- скъпа- 15 лв за 20-30 мин..... ooooh!

  Добре, че я ползвам в един център безплатно към общината, но ще имам право на още една година прИмоция и после не ми се мисли.....Ще минаваме на домашно обучение  Tired

# 684
  • Мнения: 2 860
Доника, какви са тия игри, нещо съм изпуснала и не мога да ги намеря. Ще можеш ли пак да ги качиш?

# 685
  • Мнения: 11 917
Гала на 44 страница по средата има линк  Simple Smile

# 686
  • Мнения: 2
Здравейте,
темата ми стана много любопитна и реших да пиша по нея. 

kojo, ако детето Ви произнася само няколко думи, то аз смятам че трябва да наблегнете на обогатяване на речника (учене на нови думи) и след това да давате на детето си да наизустява стихотворения. Разбира се че няма нищо лошо да знае стихотворения, но самото дете трябва да знае смисъла на думите и да разбира за какво става въпрос в стихчето.
Що се отнася до ехолаличните думи, те не се смятат за думи използвани съзнателно, те са само повторна реч, които много често не носят смисъл за самото дете.

milena1976 "Пита ме дали ще кандидатстваме за ресурсен логопед, но ми каза, че техните занимания са много кратки - около 25-30 минути два пъти седмично и изобщо не знам дали си струва" Занятията си струват, тъй като логопедичните занимания са по толкова време, така че ходете.

# 687
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
моята не си знае името още, има време да наизустява стихотворения в 2-3 клас!
Нека първо проговорят, ред по ред другите неща  Mr. Green
Всяка нова дума си е радост за нас.. било то използвана съзнателно или не  Whistling

При нас ресурсния не върши работа  Crossing Arms залагаме си едночасово посещение при логопед поне 3 пъти седмично.

# 688
  • Бургас
  • Мнения: 447
Добра вечер момичета  Grinning!
Terry3 , какви ти стихотворения, въобще не смятам да го занимавам с тези неща на този етап. На мен ми стига от цялото стихче две думи да научи и ще съм щастлива. Просто споделих какво домашно имат в градина, пък то се оказа в последствие, че детето ми е в смесена група и въпросното стихче е за втора група, а аз така се изплаших, че успях да всея и смут във форума  ooooh!. Ама така е, като нямам говорещо дете и за всичко трябва да питам учителките. В петък взех помагалата им да ги разгледам и не ми се струват толкова невъзможни за изпълнение, та се поуспокоих малко.
Alexal аз също не забелязвам кой знае какъв напредък от 6 месеца посещения при логопеда, едва последния месец започнаха да се увеличават думите иначе допреди това инцидентно казваше по нещо и то не ги брояхме за думи. Не знам дали това е следствие от посещенията при логопеда или от растежа му, а може би и от двете  newsm78.
От скоро взе да проявява по-голям интерес към книжките с картинки. Да назовава тези, които познава или да посочва и аз да му казвам името на изображението. Днес например, застанал, сочи едно цвете и ми казва "тете", а аз докато зацепя за какво става въпрос 10 пъти го повтори. Та ето ни новата думичка  Simple Smile.
Дони страхотни са игрите, поиграх си малко на тях  Laughing, но и Сашко ще моря след някоя друга година.

# 689
  • Мнения: 1 630
 simpatiuh4e нямате ли РЦ във вашия град?
А защо нашата логопедка казва, че 1 път седмично било достатъчно  newsm78 може би, защото е заета. Тя също е на мнение, че ефект ще има, ако ресурсната работи индивидуално с нея...
както  Terry3 е написала нашата логопедка първо наблегна над обогатяване на речника. Първоначално каза, че някои неща са ехолалични. Давала ни е съвети с какво да се занимаваме за финната моторика...пластелин, низане, рисуване, а с нея работи друго карти с действия, букви с думи, римувани стихчета и приказки, ..... Пъзели не са редели. На моето дете 30 минути са му достатъчни. Повече просто няма как да и се задържи вниманието. И според мен не е въпроса да се плаща за 1 час, а специалиста да кажа колко е възможно да се работи с детето. Не знам, но според мен 1 час за толкова малко дете ми се струват множко. Разбира се децата са различни. Да допълня, ча часовете са 45 минути, но тя ми казва, че когато и омръзне нещото почват да пеят песни или нещо което и е интересно да играят. 45 минути не можеш да я задържиш на едно място...
Та да уточня, че въпроса защо все още не го използва активно. Но в ситуации, които я провокират... "Защо пуаиш така? Мамо како пуаиш? Стани стола. Махни се. Искам песничка Мама ми купи нес. Махни синьото. Махни тоа синьоооооооооооооооооо" Joy - когато се опитвам
да прочета нещо във форума Joy
Това го пиша от един час..

Общи условия

Активация на акаунт