Моето име е.....

  • 26 460
  • 354
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 723
Банална история и при нас.
Бащата на татко е Никола и така аз Николета.
Винаги съм го харесвала, не съм имала мечти да имам друго име.

# 46
  • Мнения: 337
Кръстена съм на баба ми Марийка. Майка ми е искала да ме запише Мира, но баща ми не се е съгласил, та съм Мария. Харесвам си името, радвам се, че е класическо и много популярно, че презимето ми е доста необичайно и имам големи проблеми докато ми изпишат правилно трите имена, така поне първото ми име не ми създава нерви. Mr. Green

# 47
  • София
  • Мнения: 458
Брат ми е кръстен на дядо ми по бащина линия. Когато съм се родила, майка ми е искала да ме кръсти на нейния баща - Магдалена. Да обаче баба ми (майка й) казала не може така, на свекърите трябва да е кръстена  Naughty и така от Магдалена съм станала Татяна на баба ми Тодорка. Като малка не го харесвах, сега не ми прави впечатление, но предпочитам да ми казват Таня, не обичам, когато се обърнат към мен с Татяна.

# 48
  • някъде по морето
  • Мнения: 813
Брат ми е кръстен на дядо ми по бащина линия. Когато съм се родила, майка ми е искала да ме кръсти на нейния баща - Магдалена. Да обаче баба ми (майка й) казала не може така, на свекърите трябва да е кръстена  Naughty и така от Магдалена съм станала Татяна на баба ми Тодорка. Като малка не го харесвах, сега не ми прави впечатление, но предпочитам да ми казват Таня, не обичам, когато се обърнат към мен с Татяна.

И аз съм Татяна , но пък никак не обичам да ми викат Таня..., а пък Танче Sick
 Grinning

# 49
  • Мнения: 7 009
На мен Татяна ми харесва  Hug Така си кръстих най-любимата кукла като малка  Crazy

# 50
  • София
  • Мнения: 2 037
...презимето ми е доста необичайно и имам големи проблеми докато ми изпишат правилно трите имена, така поне първото ми име не ми създава нерви. Mr. Green

Моята фамилия също не е често срещана и
понякога се налага да я спелвам буква по буква.
Затова си мислех, че поне първото ми име, което
както споменах вече е София, не е трудно. Да,
но напоследък ми се случва да ме търсят по
телефона като СОфия, с ударение на "О".  Rolling Eyes
Една пощенска служителка веднъж беше много
възмутена, че вместо името си съм написала
името на града - СОфия, чак ми се скара. Три
пъти го прочете като "СОфия" и много държеше
да си напиша собственото име.  Laughing

# 51
  • Мнения: 50
Аз съм Цветелина и съм кръстена на баба си Цветана по майчина линия. Много не си го харесвам, Цветана ми харесва повече. Когато родих преди 2 месеца и казах, че ще се казва Ая ме питаха не може ли да измислим друго  #Crazy #2gunfire Naughty аз казах НЕ! Как така някой ще ми казва как да си кръстя детето - просто не са познали. Кръстена е на баща си - много исках да носи неговата буква, която е и на баща му, а я-то е на баба ми Янка Simple Smile

п.п. За бонбоните реших, че са София, но се замислих, че едва ли ги е имало по това време.

# 52
  • София
  • Мнения: 8 049
И аз съм от "класиките". Когато съм се родила, баща ми решил да почетка тъща си (майката на майка ми) и поискал да ме кръсти на нея. Бабата се казваше Драганка, но не си харесваше името. Тя решила, че където е Драга, там е и Мила и съм завършила като Милена.
Имало е и шегаджийско предложение за микс от имената на двете ми баби Драга и Кера - Кедра.  Mr. Green
Не си харесвам името, но с годините му свикнах.

# 53
  • Мнения: 1 252
Три пъти са ме именували. Rolling Eyes Първо съм била Красимира - на дядо ми Крум. По - дълго време са ме наричали Анна. И най накрая същият дядо Крум е казал на майка ми три имена, сред които да избира. Разказвали са ми, че едното е било Богданка. Благодарна съм, че не съм Богданка, а от всичките най ми харесва Анна, но...е нямало как да си избера сама.

# 54
  • Мнения: 7 009
Кедра не е толкоз лошо, щеше да имаш имен ден на Цветница  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 89
  Бабите ми са Мара и Анка и дядовците Марин и Манол. Всеки е мислил , че на него съм кръстена. Simple Smile
Не  си харесвам името. Всички  ми казват Мери.

# 56
  • Мнения: 8 866
Кръстена съм на дядо ми Илия-Илияна. Никакви първи и последни букви, изопачавания и т.н. Мисля, че точно така се кръщават деца на някого, другото е напълно излишно, по-добре да се каже, че някакво име е избрано за детето и толкова, ама...
П.П. Чудя се защо някои дами, писали в темата не са си написали имената....Темата се казва: моето име е..., което предполага да си напишеш името, ако не искаш, просто не пишеш....

# 57
  • София
  • Мнения: 8 049
Кедра не е толкоз лошо, щеше да имаш имен ден на Цветница  Mr. Green

Да, само дето си представям леличката, записваща имената и блещеща се в ступор от "капиталистическото" предложение.  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 3 736
Я, че мила тема.  Simple Smile

На никого не съм кръстена, и най-вече не на Ирина от "Тютюн".  Mr. Green Не са искали да ме кръщават на роднини, а майка ми имала много красива колежка на име Ирина, та така. Мразех си го като бях малка и завиждах на двете си най-популярни съученички с модерните (според моя мозък тогава) имена Диана и Силвия. Сега си го обичам много.

# 59
  • Мнения: 55
Моето име е Кремена,много си го харесвам.Майка ми го е избрала още когато е била ученичка.Води се че съм кръстена на баба ми Кера иначе.Само първата буква е,но тя го признава.За разлика от моята свекърва в момента за която е задължително  децата да се кръщават дословно на бабите и дядовците,ако ли не,не си обичаш и зачиташ родителите.Е не си кръстих детето на нея.Посърди се ,но й мина. newsm62

Общи условия

Активация на акаунт