Дело за издръжка - 2

  • 42 868
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 55 120
В решението не пише ли ?
Зависи как си искала .
Аз исках от датата на подаване на молбата .

# 736
  • Мнения: 626
В решението не пише ли ?
Зависи как си искала .
Аз исках от датата на подаване на молбата .

За съжаление решението все още не е при мен, а и никой не ме е питал от кога искам да ми плаща. Той реално от ноември месец не е дал една стотинка за нищо в къщи. Но поне плати целия развод аз не съм дала нищо Simple Smile

# 737
  • Мнения: 7 779

За съжаление решението все още не е при мен, а и никой не ме е питал от кога искам да ми плаща. Той реално от ноември месец не е дал една стотинка за нищо в къщи. Но поне плати целия развод аз не съм дала нищо Simple Smile
друг път чети преди да подпшеш. става въпрос за исковата ти молба, която е написана от адвокатката ти , но е подписана от теб. в нея е написано от кога искаш издръжка.

# 738
  • някъде там
  • Мнения: 1 473
Днес е излязло решението по делото ми за увеличение на издръжката. Макар, че бащата е безработен , все пак съда реши да увеличи издръжката от 70 лв , на 100 за малкото дете и 120 за голямото.  Peace

# 739
  • Мнения: 55 120
Браво !  bouquet
Значи все още има свестни съдии ! Peace

# 740
  • някъде там
  • Мнения: 1 473
Не трябва да забравяме , че и адвоката ми беше страхотен и много подготвен.

# 741
  • Мнения: 55 120
Адвоката е от най-голямо значение , после съдията . Peace

# 742
  • Мнения: 7 779
Не трябва да забравяме , че и адвоката ми беше страхотен и много подготвен.
на колко години са децата ?  нали се досещаш ,че 100 лв за  2 год. дете са нормални , но за 12 год.  никак не са .
от кога е предишната мес. издръжка ?

# 743
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
Не са достатъчни, ама повече от 150 не дават Whistling

# 744
  • някъде там
  • Мнения: 1 473
Не трябва да забравяме , че и адвоката ми беше страхотен и много подготвен.
на колко години са децата ?  нали се досещаш ,че 100 лв за  2 год. дете са нормални , но за 12 год.  никак не са .
от кога е предишната мес. издръжка ?

Отговарям...
В подписа ми пише , баткото е на 12 , малката почти на 6. По скоро основното е , че бащата е безработен и сериозно се беше постарал да покаже неплатежоспособността си , което според мен му изигра лоша шега. Разведох се преди почти 3 години

# 745
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не са достатъчни, ама повече от 150 не дават Whistling

 Дават, дават - стига да не е безработен.  Peace

# 746
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Днес е излязло решението по делото ми за увеличение на издръжката. Макар, че бащата е безработен , все пак съда реши да увеличи издръжката от 70 лв , на 100 за малкото дете и 120 за голямото.  Peace

Не че нещо....но безработен, 220лв издръжка....надяваш ли се да ги получаваш редовно?!?


В случая с моя БНД, който има няколко фирми на свое име и всички - на счетоводна загуба или с декларации, че не развиват дейност, това не повлия на съда. Съдът прие, че след като има фирми...
Ако разсъждаваме логически, няма смисъл да поддържаш фирма няколко години подред, ако тя все е на загуба. Като е на загуба - закрий я и не работи. Но у нас множество фирми съществуват така десетилетия.

В този случай е някак разбираемо. Питането ми беше ако фирмата е само една, ако собственикът е със ставно заболяване (невъзможно е да работи друго) тогава как би трябвало да се реагира? Въпросът ми е породен от реален казус.

И все си мисля - хубаво, отсъдили са високи издръжки....но ако бащата(майката) реално нямат възможност за плащане на висока такава, какво следва?!? Затвор?!? И как тогава се получават тия суми?!? Пак никога.... И какъв е смисълът тогава?!? Едни пари потънали в дебрите на съдилищата вместо да бъдат дадени на детето/децата.... Що бе хора?!?

# 747
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 933
E как така не могат да плащат? Винаги безработни ли ще са тези родители?! Делото се води в някакъв период от време, когато може да са ВРЕМЕННО без работа, но до навършване на пълнолетие да се приеме, че няма да могат да плащат присъдената издръжка е твърде изопачено (в полза на осъдения)!

Пак влизаме в онзи омагьосан кръг на 70лв-120лв-200лв са "непосилни" за бащата, защото ги получава майката и тя най-демонстративно ще ги изхарчи за себе си!? ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Само ако можех да преживявам някакси с 240 лв на месец примерно, щях да съм милионерка!! Не мога и това е! А пък ако и дете трябва се гледа НЯКАКСИ.... Stop Stop

# 748
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
Не са достатъчни, ама повече от 150 не дават Whistling

 Дават, дават - стига да не е безработен.  Peace

В Бургас досега не съм чула за присъдена по-висока издръжка от 150 лв. Може вече и да дават, знам ли newsm78
Нашият не е безработен, фирми има, имущество разпродавал - и пак толкова.
Скрит текст:
И отделно се ядосах - излизал снощи с детето и му обяснявал как живее горкият със 150 лв. Толкова му оставали, видите ли, като й платил издръжката. Викам - ми да го приберем у нас да го храним и да го издържаме. Направо се чудя как още се връзва и му вярва, а уж голяма.

# 749
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
dias , не искам да влизам в омагйосания кръг на нелицеприятни умозаклучения  Peace
Колкото "семейства" толкова и казуси  Confused
Никой не може да съди за другите от собствената си камбанария.
По споменатият случай - да предположим, че ставното заболяване става състояние; собственикът на фирмата стига до там, че и това, което прави, не може да продължи да прави; работа няма кой да му даде, защото ще е нещо като инвалид; не получава някаква компенсация, защото няма достатъчно платени осигуровки (или там какъвто е закона) - в този случай какво следва?!? Някой по назад беше писал, че баща със 100% инвалидност е осъден да плаща 100лв издръжка  newsm78 Социалната пенсия е 130/140лв, при инвалидност и без право на пенсиониране нямам идея какво дава държавата  Thinking Какво се прави в тоя случай - бащата влиза в затвора (ако няма имущество) и търси "благодетел" да плаща отсъдената издръжка?
Ей такива странни въпроси ми се въртят в главата  Confused Не искам да влизам в спор или пререкания - искам да ми стане ясно какво се прави в тези случаи и какво казва "държавата", "съда" или там каквото е.....

Общи условия

Активация на акаунт