Бяла зима наближава, ЯСЛЕНЧЕТО свиква и без мама :)

  • 21 880
  • 383
  •   1
Отговори
# 360
  • Sofia
  • Мнения: 523
Дами, благодаря за идеите! Поради липса на снимки - идеята за саксийките ми се струва много добра - мислех нещо подобно - ще посетя веригата Wink. А за доволност - има и плюсове, и минуси, но 2 години прекарани с тях са си повече от половината живот на човечката Simple Smile

# 361
  • Мнения: 3 611
Моята девойка е с гнойна ангина - миналата седмица в четвъртък вдигна Т. От понеделник вече е на АБ. Вирусно - 2ра група 21 ДЯ - това за информация.
Сега - аз да ви питам - понеже Дидка този месец й е последен в яслата - чудя се - дали да направим някакви малки подаръчета за лелите и сестрите ... Един вид за спомен. Ама се чудя и какво ли да е ...

И аз съм в същата питанка. Също се чудя за директорката - за нея да има ли нещо?
Дано бързо се възстанови Дидка. Нора пък хвана вирусен конюктивит - въобще във втора група в момента не е здравословно да се пребивава  Simple Smile
2 години прекарани с тях са си повече от половината живот на човечката  Hug това много ми хареса, споделям!!!
Веда Словена, децата се привързват към персонала в яслата. Независимо дали мама е доволна или не Wink Заради това, че малката ги е заобичала и ходи с такова удоволствие на ясла, мисля че заслужават жените много повече, отколкото мога да дам.   bouquet

# 362
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 892
arksi_, ние направихме следните подаръчета за персонала - на госпожите взехме по една ръчно изработена брошка, а на лелите по една саксийка. Освен това всяка получи и по една картичка със снимка на Ева и "подписана" от Ева.

Един от признаците, че едно дете все още не е свикнало с новата обстановка, е фактът, че то отказва да се храни.

Fous De La Mer , браво на детето! Според това, което пишеш, той се чувства доста добре в яслата. Малките капризи след това вкъщи са си съвсем в реда на нещата, но всичко трябва да е с мярка. Препоръчвам ти книгите на Додсън.

# 363
  • София
  • Мнения: 4 617
Веда , щерката почти половин година правеше бойкот в яслата на храната. Не се хранела изобщо или хапвала малко хляб. Пиела мляко/чай/вода.
Сутрин задължително закусваше в нас. Вечер я прибирах и носех в чантата плод или някакви бисквити (покрай това се научих да правя меденки).
Когато почна да ми отказва закуската в нас и вечер не беше супер прегладняла, разбрах че вече се храни.
Сега подължава и в градината да си е злояда, да капризничи и да яде само хляб.

Малкият - въпреки че плачеше дълго време, от самото начало почна да яде там.
Аз го хранех на закуска - там също не отказвал. Той нали беше до обяд доста време - като го вземех и личеше, че е ял и не е гладен.
Сега редовно го взимам и той преживя нещо - останал плод от друго дете, останала бисквитка/филийка. Но и продължава да хапва сутрин в нас понеже със ставането се насочва към хладилника.

Опитай да даваш закуска у вас, преди тръгването. Така там и да не закуси, няма да е гладна. Един обяд се преживява. И като я взимаш - носиш нещо.
'Зверският глад' след ясла беше чуден предиод - що моркови, банани и ябълки са изпупали моите, сега вече има капризи...

# 364
  • Мнения: 239
Doro, разбира се, че ако малкото човече се е привързало към лелките я яслата, всичко е наред и аз ще съм доволна, независимо от личното ми отношение към тях Sunglasses

v_spasova   bouquet
Ако дъщеря ми бойкотира храненето в яслата толкова време, направо ще изчезне Sad
Сутрин се опитвам да я храня вкъщи, но следващото й сериозно хранене е едва към 18,30, когато се приберем. Тогава й се събира наведнъж такова количество храна, че се притеснявам да не й прилошее и да повърне. Иначе и моята щерка е фен на тестото.
За сина ти ти завиждам, умилявам се при вида на ящно дете, защото вкъщи това не съм го виждала.

# 365
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Нашата адаптация в яслата също се проточи във времето. Пуснах ги септември и до януари бяха само по няколко дни 4-5 месечно на ясла, останалото болни. Чак януари ги усетих отпуснати, сутрин водещата сила към яслата беше глада. Въпреки че вкъщи пиеха мляко сутрин, там си закусваха. Глада за който говорите го видях чак пролетта, според мен храната вече не им стигаше като количество и си търсеха вечер наваксване, тогава и почнаха да вечерят. Тази тенденция се запази и след градина по други за мен причини (децата имат претенции и не хапват всичко от менюто).

При раздяла подаръци не съм купувала, взех по един букет аранжиран в кошница на сестрите и по едно цвете за лелките. Направих го в знак на уважение към хората гледали децата ми, не толкова че останах доволна от тяхната работа. Една година бях под постоянен стрес, че ей сега ще ми се обадят да ходя да си ги взема а ме викаха почти всяка седмица за щяло и нещяло. Докато в градината не беше така за първата година са ме викнали точно два пъти за здравословен проблем (веднъж за висока Т и веднъж за кашлица) и то за конкретно дете в пакет не са ми ги извеждали, здравата оставаше при тях  Simple Smile

# 366
  • Мнения: 172
Добър дееен  wavey

Ей какво се случва в 21ва ясла дееее...таман се върнахме от море, аз щастлива, че се разминахме само с леко разстройство и то само бебето, а сега какво чета...лудница ooooh! НапраО ми се сви...всичко ми се сви...от утре ще ги пускам двете дулсинеи, дано за двете оставащи седмици не се натръшкат  Praynig Айде всички деца да се оправят. Какви са тея гнойни ангини, кви са тия вирусни конюнктивити Naughty

# 367
  • Мнения: 172
Ха добър ден  Crazy

Изпратих децата със свито сърце, дано са преминали скапаните вируси...

За подаръчета си мисля и аз, но нищичко не измислям, пишете ако измислите нещо, ако искате и общо нещо може да спретнем (моля не ме питайте какво, защото грам идея нямам ooooh! )

А тези чиито деца "завършват" тази година, кога ще започнат градина? На нас от градината ни казаха, че може от 01.09, но е по-добре от 15.09. Мисля си дали могат да ги изпишат от яслата на 15.09 от гл.т. на изследванията които ще ни искат в градината ако имат две седмици в които не са ходили на ясла newsm78

Хубава седмица, момичета   Nature Sun With Face

# 368
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 892
Teddy* , когато аз мислех какво да взема за подарък на госпожите, идеята ми беше да е нещо, което щом го видят и да се сещат за Ева (сигурна съм, че и без подарък няма начин да я забравят  Wink). Затова се спрях на аксесоар.

# 369
  • Sofia
  • Мнения: 523
Аз още го мисля какво да е конкретно това подаръчно нещо.
За изписването от яслата - мисля, че не може да я изпишат на 15.09. - трябва да е до края на Юли, но ти все пак питай. В градината от 1.09 до 15.09 по принцип за сборни групи и за това така са те посъветвали. За изследвания - мен градинските сестри ме посъветваха да я водят изписана края на юли, за да спестя едно от чревните изследвания.

# 370
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Нас ни изписаха на 31.08, нямаше начин да е по-късно. Половината ясла изписаха тогава, от 01.09 започваше приема на бебетата по етапно. Задържах ги вкъщи седмица точно, не знаех кога ще отвори градината, в деня на изписването на малките нямаше жива душа в градината. Пуснах ги в т.нар. сборна група, която се очерта през целия септември. Приема стана по документи, дори контактните бележки от яслата (при изписването старшата ми издаде такива) важаха Simple Smile

След 2 седмици ваканция, моите мадами са отново на градина в сборна група. Не очаквах да ни огрее изобщо 2 месеца градина. Но в четвъртък едната ни учителка ми счупи телефона да ме търси с предложението да ги пусна на градина, освободили се места. Предвид това че вече си поумръзнахме приех веднага (а уж не можеше, като съм безработна  Rolling Eyes ). Предупредих сестрата, че наскоро бяхме болни (точно излязоха ваканция и пак пи Миша АБ) и още от време на време покашлят да не си мисли че сега се разболяваме. Запознаха се с учителката, видях и някои деца от нашата група и много непознати, дано им е интересно  Grinning

Момичета да спретнем една градинска тема с вас, присъединявам се веднага  Peace

# 371
  • Пловдив
  • Мнения: 6 680
На мен пък от градината ми казаха, че независимо докога ще е в яслата, изследвания задължително трябвало да се правят и то пълния комплект newsm78
В яслата ще е до 05.09, когато ще празнува и РДто си там, нищо, че е на 7 Mr. Green В градината го писах, че ще започне от 16.
Ако става само с бележка от яслата, защо тогава мен ме баламосват #Cussing out Ще взема да разнищя въпроса

# 372
  • Sofia
  • Мнения: 523
sweet_maniche, това са правилата в София. Не се ядосвай. Щом са ти казали пълен комплект изследвания - значи така е при вас. В градината където ще е малката - само 1 изследвание не искат - ама не се сещам дали беше за бактерии или нещо друго.

# 373
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Явно правилата са различни за различните градове. То и контролните като чета май не навсякъде са еднакви. На нас и в яслата и в градината ни искаха само секрет, докато за Варна тук четох че им взимали и с тиксото проба на децата (това май беше паразитологията).

# 374
  • Мнения: 5 513
На мен пък от градината ми казаха, че независимо докога ще е в яслата, изследвания задължително трябвало да се правят и то пълния комплект newsm78
В яслата ще е до 05.09, когато ще празнува и РДто си там, нищо, че е на 7 Mr. Green В градината го писах, че ще започне от 16.
Ако става само с бележка от яслата, защо тогава мен ме баламосват #Cussing out Ще взема да разнищя въпроса

Нас ни изписаха на 31.08 първия работен ден от септември беше 07.09 и отидохме само с документи от яслата.Мисля че правилото за 10 дена отсъствие важи на всякъде.Ако нямаш отсъствие 10 дена не е нужно изследване или бележка от ЛЛ.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт