Новият закон за предучилищното образование

  • 4 950
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Какво мислите за предложението, децата задължително да посещават детска градина от 4г. и в противен случай да има глоби за родителите.

Вижте това предаване по Нова телевизия:
http://www.novanews.bg/news/view/2012/11/26/39936/%D0%BF%D1%80%D … 016-%D1%82%D0%B0/

и статията в Сега
http://www.segabg.com/article.php?id=626454

# 1
  • Мнения: 26
и това в Дневник е готино

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/02/28/1776058_vsichki_chetir … shte_moje/?ref=id

ето го и самият закон

http://www.mon.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/documents/d … MS_19-10-2012.pdf

Последна редакция: чт, 29 ное 2012, 22:33 от irinka kartinka

# 2
  • Мнения: 784
За мен са в ход новите безумия на "магистралното" правителство в Лицето на г-жа Милена, която няма нито 1 ден работа в детска градина. Ето, да ти е кеф такива хора да мислят за детето ти!!! БЕЗУМИЕ!

# 3
  • София
  • Мнения: 382
Благодаря, irinka kartinka, че си пуснала темата! Добре е родителите да бъдат информирани какво се предвижда да се случва с децата им. Сигурна съм, че закона намира и своите привърженици, но нека тези, който ги интересува развитието на децата им да не остават безучастни, защото се нарушават човешките ни права. Ето още един материал http://btvnews.bg/bulgaria/obshtestvo/roditeli-shche-bdat-globya … radina.html#video.

# 4
  • Мнения: 784
мили майчета, това е безумно, тъпо.....на 3г. някой си ще ви казва дали детето ви е със СОП.Е, моето беше с проблем, но мое е правото да поискам да го "категоризират".И като знам с какви "специалистие" разполагаме.......................г.жо Милена Дамянова, иди си преди да изхабиш цяло поколение с твоите безумни тъпотии!/

# 5
  • София
  • Мнения: 1 504
Поредното безумие, а това за криминализиране на кооперативите Shocked
На който му се чете за образователната система във Финландия..http://www.---/?p=1178 .Направо си мечтая, но едва ли моите деца ще имат такъв шанс....

# 6
  • Мнения: 326
Каквото мисля, по добре да не го пиша... ама ще се пробвам деликатно.
Крайно негативно ми е мнението. Първо, че ни лишават от избор, второ че е съмнително какво качество предлагат, трето че и без това места няма и тия деца ще ходят в училищата, където ще им пригодяват стаи с легла!!!
Питам, защо не се насочат тия усилия към качеството, а не към количеството (в случая време)? Ако предлагаха толкова хубаво нещо, щеше ли да е нужно да ни принуждават?!? Защо не се открият достатъчно места по градините, за всички желаещи???
Защо се дърпат да легализират кооперативите. За които от не знам колко години има внесено предложение, правени са срещи с Фандъкова и т.н.... Една прекрасна форма на групово отглеждане и възпитание, която е призната и работеща в редица цивилизовани страни. И подкрепяна от държавата.
От къде на къде, единствената позволена ни алтернатива на държавната ДГ, ще е частната такава?
Това в чий интерес е всъщност, на родителите... или на бизнеса?

И не на последно място питам, това ли ни е демографската политика???
Питам си аз... и отговор не чакам...
 newsm11

# 7
  • Мнения: 10
"Двегодишните деца да могат да ходят на градина" .....а бе то за три годишните няма места, те искат и две да набутат в градините, ...."нямало достатъчно ясли в по-малките градове"....ми да преобразуват градините в тези градове в ОДЗ-та, а не да заемат местата на тригодишните. #2gunfire

# 8
  • Мнения: 3 181
Против съм, крайно негативно ми е мнението.
Аз съм и против задължителната предучилищна от 5г.
Така както е тръгнало ще раждаме децата и  държавата  ще ни ги взема, за да им промива мозъците Whistlingот родилното и в институциия целодневно #2gunfire

# 9
  • Мнения: 784
ПРОТИВ!!!! Не само съм възмутена, но съм бясна.Всичко в това правителство се прави на парче.Обаче това са деца, не....домати!Майчета, не се давайте. Тестове за 3-годишни!!!!!!!Има ли представа тая миленка от 3-годишно дете?!Освен това аз, като родител не желая някоя си лелка с диплома да ми казва дали детето ми е със СОП!!!! Това си е мое право.Детето ми е със СОП, но за 20г. никой не ми е помогнал.Подадох документи преди матурата, за да има право на по-специален режим.Даже диктувах на директорката какво да прави! ТОВА СИ Е МОЯ РАБОТА!!!Да не би системата /в която и аз работя/ да прави нещо за тези деца!!!!Просто тази госпожа трябва да си отиде! Не се давайте, никой няма право да ви казва дали детето ви е такова или не!!! #Cussing out

# 10
  • Мнения: 382
"Чл. 58. (1) Броят на групите и броят на децата в група в
държавните и общинските детски градини се определят от директора на детската градина след съгласуване от педагогическия съвет в съответствие с
държавния образователен стандарт за финансиране на институциите,
нормиране и заплащане на труда.
(2) Броят на групите и броят на децата в група в частните детски
градини се определят в съответствие с държавния образователен стандарт за
физическата среда
на детските градини, училищата и центровете за подкрепа
за личностно развитие. "

Странни неща правят впечатление.

# 11
  • Мнения: 784
Защо, кое ти е странно? В ЧДГ никой нищо не може да каже за брой деца и групи.може да има 1 група, с 5 деца. Ако това е в ДДГ, поради липса на долна граници на брой деца, учителите излизат в неплатен отпуск. В ЧДГ няма такова нещо. Единствено има критерии за горна граница. Т.Е. според РИОКОЗ има норматив за бр. деца на кв.м. И ако това е надвишено, може да има глоба. В Общинските градини тази норма не ги интересува. Била съм в група с 37деца. Родителите писаха жалба до ХЕИ и.....нищо!!!! Ако това е в частна, ще има драми, но там помещенията са по-малки, групите по-малобройни и т.н.т.Никоя ЧДГ не би си позволила да натъпче 37 деца в 1 занималня!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 6
Абсолютно съм против! Няма по-абсурдно решение за образованието на децата. Очевидно е,че тази пишман министърка хабер си няма от това как се отглежда и възпитава дете. Много ми е интересно как ще  социализират тези деца, които 2 дни са на градина и 2 месеца не могат да се възстановят от боледуване, придобито точно там.И как биха ми обяснили ползата от това едно дете да изгуби слуха си поради тотално неадекватната грижа в градината, заради която търпи отит след отит...
  И какво се оказва? Пращайте си децата ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на градина, плащайте си 50лв такса за БЕЗПЛАТНО образование и наблюдавайте как децата се "социализират", губейки здравето си и не успявайки да изградят нормален имунитет, защото за мен е абсурдно да се мисли,че на 3-4-5 години детският организъм е готов да посрещне тая велика глупост!...

# 13
# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 6

  bouquet  благодаря за линка. Ако има в Пловдив,ще се включа!

Общи условия

Активация на акаунт