Отговори
# 705
  • Мнения: 180
и на нас в болницата ни казаха надолу  Laughing

# 706
  • Варна
  • Мнения: 483
Брррр здравейте муцинки. Голям студ и мраз тук във Варна. То ако си валеше кротко и споконо щеше да е супер, но аз не обичам бури- депресират ме.

Еинджълс, страхотни снимки! Пу пу пу големи сладури сте!

Вчера успях да опека една доза меденки, а днес и следващите дни ще ги украсявам поетапно.

Самито нещо започна да се криви тези дни. Снощи май го мъчиха колики- той плака и аз с него. В един момент миличкия целия почервеняваше и реве- не спира. Направо полудях. Мъжа ми и той ме изнерви- аз се удя какво да го правя детето, а той подпитва "да не е гладен"- при положение, че преди няма и час го бях нахранила. Откарахме от 20 до 24 ту в кошарата задрямал, ту ревящ в ръцете ми. Таткото се изнесе на дивана в хола по някое време и ние с бебо си останахме да си лазим по нервите.

Говорите си за гукане и усмивки. Аз си мисля, че нашето бебе ще ни намрази Sad . Като се събуди го гушкам и целувам, но после трябва да чистим носле, слагаме капки и това хич не го кефи. От няколко дни започна да се събужда по-рано от обичайните 3 часа и се седи и зяпа в кошарата, или пък като се наяде не заспива веднага, но нищо още не прави.

Забравих кой питаше за позата за кърмене. Аз съм си приспособила една поза, която е най-удобна за бебко. Сядам на спалнята, слагам една възглавница отстрани до хълбока ми, слагам бебето легнало и леко настрани, накланям се и му подавам гърдата ( модифицирана поза "футболна топпка"). Проблема при нас е, че гърдите ми са големи и като е в поза "люлка" сякаш не може да задържи гърдата и я изпуска. Затова избрах поза, в която просто му я подавам отгоре. Това никак не е удобно за кърмене навън, но си мисля да си взема една възглавница в колата и да го храня на задната седалка като ми се наложи.

Знам, че го обсъждахте, но сега на мен ми дойде до главата и забравих какво бяхте казали за повръщането. сега на последното ядене като изправих бебко да се оригне отй нещо се задави и повърна обилно. Честно казано не знаех, че е способен да изсуче толкова много мляко- аз бях цялата мокра. Имах малко изцедена кърма от снощи, притоплих я и му дадох. той похапна 20-30мл и заспа.  Та се зачудих после трябваше ли да го дохранвам- то май всичко от коремето излезе навън?

Съжалявам, че постовете ми са такива дълги, но комуникацията ми с външния свят е основно тук.







# 707
  • Мнения: 347
Мъжа ми и той ме изнерви- аз се удя какво да го правя детето, а той подпитва "да не е гладен"- при положение, че преди няма и час го бях нахранила.

И моят така, но той е маниак на тема оригване и като се размрънка дребният и той веднага пита "оригна ли го????" и изобщо всички проблеми с оригване решава. Малкият много грухтии ръмжи...общо взето по цял ден и нощ... нормално било. Татко му се прибира вечер и веднага супер експертното мнение "ооо виж как ръмжи, не си го оригнала". Как да му обясня, че ако беше прав, аз трябваше по 24 часа да го оригвам това дете...  Rolling Eyes

# 708
  • Мнения: 7
plesure, ти ме зачуди да ти кажа....притеснява се твоя доктор, че за 1м+1с -> 700гр........ние сме 1м+2с и няма и 900гр. прираст, и вчера свеки (пенсиониран педиатър) ме уверяваше, че сме си добре (че и аз се бях притеснила).... Та тя ми обясни, че 600-1000гр. / месец в началото е добре и е нормата, просто ние сме на долната граница.....а пък тебе са те засилили изцяло на АМ,.....  newsm78 То и с везничката ще видиш как са нещата де, но пресилено ми се струва,..... Какво ти казаха от ЛЛЛ ? Стискам палци да се успокоиш и да влезнете в ритъм с Пумпалчо  Hug Може и аз да съм дебил, но ми се струва, че децата са ни добре, нали хапват, акат и все пак и наддават....
За памперсите - ние сме 5100 и сме на 2-ката на пуфис все още (таман започнахме един голям пакет) ...засега не е протичало, само като я пристегна повече й се отбелязва, но аз съм за бой тогава де Simple Smile Следващия пакет определено ще е 3-ка, но мисля да си свърша този първо Simple Smile
Момичета, много благодарско за мненията за подсичането  Hug Хетерка, след като я поуспокоих със судокрема, реших да пробвам смело смело и аз бочкото,....цял ден вече сме с него и не се е зачервила  Simple Smile - какво е това дете, изкупих всичката медицинска козметика, даже по рецепта крем правихме (2 мазания и се зачерви).... накрая само судокрем и (май и) бочко....а така го мразя този судокрем, изсъхнаха ми ръцете от него  Twisted Evil
Гери, със социалните контакти - брой ме и мен към изчерпващите се във форума,....че даже не съм и най-редовна и в писането  Crazy
Цветенце, за пътя едва ли ще имате грижи, но в кауфланд,.....смело ми се струва при толкова вилнеещи бацили  Rolling Eyes Но пък може да се редувате поотделно да пазарувате и да гледате беб в колата......
Монси, браво на Ерика  Hug Само така да продължава да расте и да те слушка Simple Smile
nedabi, мерси за поздрава. Страхотен избор на песен,.....а и аз съм фен на Алиша Simple Smile

# 709
  • Мнения: 0
nori4ka87   за физиологичния разтвор педито ни ми каза че мога да капя колкото искам,аз почти след всяко хранене и капя по 2 капки понеже тя много хрипа и неможе да диша.
И ние го закъсахме с тея колики  Sad Давам инфакол от 3 дни,уж и  беше спокойна 2 дни но днес е пак кисела,почти цял ден сме на ръце и се чудя дали изобщо и действа...... Sad

# 710
  • Варна
  • Мнения: 483
Дафне, присъединявам се към мнението за Бочко. Като се подсече бебо смених изцяло памперси, мокри кърпи и крема. Не знам от кое точно се оправи, но ми се струва, че откакто смених Судо крема с Бочко кожичката не се зачервява така.

# 711
  • София
  • Мнения: 131
plesure, ти ме зачуди да ти кажа....притеснява се твоя доктор, че за 1м+1с -> 700гр........ние сме 1м+2с и няма и 900гр. прираст, и вчера свеки (пенсиониран педиатър) ме уверяваше, че сме си добре (че и аз се бях притеснила).... Та тя ми обясни, че 600-1000гр. / месец в началото е добре и е нормата, просто ние сме на долната граница.....а пък тебе са те засилили изцяло на АМ,.....  newsm78 То и с везничката ще видиш как са нещата де, но пресилено ми се струва,..... Какво ти казаха от ЛЛЛ ? Стискам палци да се успокоиш и да влезнете в ритъм с Пумпалчо  Hug Може и аз да съм дебил, но ми се струва, че децата са ни добре, нали хапват, акат и все пак и наддават....
Мерси за подкрепата скъпа! Hug Както и на Ив, СнажАнка и Експланетчето  Hug и на другите момичета също  Hug
Аз също си мислех, че щом пълни пампера, не реве от глад и спи спокойно значи всичко е ок. Но сега все пак взех един кантар под наем, по-точно от това няма накъде Simple Smile Предното хранене се оказа че изсука 90мл, додадох му 30мл АМ. Сега обаче, последното хранене от дясната гърда, изсука само 50мл, съответно му направих 60мл АМ. Та мисля за сега така да карам, да го следя колко изсуква и от това да се ориентирам дали и колко АМ да му давам.

# 712
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета,

Nedabi, страхотна песен! Мерси за поздрава.

Angels, много сте сладки тримата   Simple Smile        

Monsy, dmk8889, да са ви живи и здрави рождениците   Simple Smile

За памперсите - и ние още сме на 2-ка, но тьй като гоним 5 кила мисля следващите да са 3-ка, че много ни се отбелязват ластиците на крачетата.
Вчера малкия реши да ме прави на луда и като се почна от 7 и с малки прекьсвания та чак до 2 през нощта е мрьнкал. Напоследьк денем спи по половин - един час между храненията и час преди времето за хранене е вече гладен. А си яде стабилно, по 120 - 150 мл кьрма (имам кантар вкьщи и го меря почти на всяко хранене) . Да не говорим пьк колко трудно го приспивам.

Герито, не се притеснявай, че ще остане гладен като поврьща. Вили ведньж такава локва направи, а като го измерих се оказа, че е вьрнал само 30 мл.
              

# 713
  • Мнения: 5 173
Плежър, дохранването не довежда до нищо добро, ако искаш да кърмиш. Аз изобщо не се впечатлявам от мл, гр и т. н. Нали детето е жизнено, пълни пелените доволно и начесто, спи спокойно, значи е сито.
Днес бяхме на консултация. За 19 дена е качила 660 гр и е пораснала с 1 см. Държи си главицата стабилно изправена, но тя я държи от 2-рия ден, фиксира поглед. Бе, доволни сме от консултацията. Смърфовинка слуша през цялото време, минах набързо през Джъмбо, тя беше в колата с баща си, че в този бацилник не ми се ходише с нея. Купих 2 гащеризона за 6м и 2 бодита, пак за 6м, че нали е с пелени и дрешките 0-3 са ѝ малки. Купихме и подаръка за Коледа: една плюшена мечка.
Ми, това е от нас. Сега чакаме да се събуди и да я баняме, после ще се цицим поне час. Хубава вечер на всички.

# 714
  • Sofia
  • Мнения: 179
Това моето дете днес се събуди в девет сутринта и до сега не й се събира и един час сън... #Crazy Сега заспа, но не знам до кога. Цял ден кърмене, повръщане и рев. Имам чувството, че откакто започнах да й давам Колиф за коликите започна толкова да повръща. И все едно е забравила да суче - хем не засуква хубаво, лапа само зърното, пуска, реве, нервничи... Преди си сучеше като по учебник, не знам изведнъж какво й стана.

Варненки, голям сняг при вас. Как сте там?

Аз днес омесих едно тесто и до утре ще го държа в хладилника. Нямам търпение утре да направя коледни сладки... Въобще ми е едно такова коледно, много се вълнувам, че това е първата Коледа в живота на моята малка мравка  Heart Eyes Само я снимам и украсявам.

# 715
  • София
  • Мнения: 3 123
плежър,700 гр. не е толкова малко.Аз не бих давала АМ в този случай.Започне ли се и с АМ,кърметето постепенно отпада за жалост.Средното наддаване за седмица 0-4 месеца е 150-240 грама на седмица. това е според СЗО ето виж тук - http://kellymom.com/bf/normal/weight-gain-metric/
А я кажи,колко е наддаването от кантара само на педиатъра и за колко дни.Не е коректно да гледата от изписването,ако тогава е мерено на друг кантар.


за пишката -аз раждах в Белгия баткото и там никой нищо не намества,така и бях чела преди,та нищо не пипам- както само си застане.Сега в болницата също не са го нагласяли .

Последна редакция: чт, 20 дек 2012, 21:44 от angels_zg

# 716
  • София
  • Мнения: 131
плежър,700 гр. не е толкова малко.Аз не бих давала АМ в този случай.Започне ли се и с АМ,кърметето постепенно отпада за жалост.Средното наддаване за седмица 0-4 месеца е 150-240 грама на седмица. това е според СЗО ето виж тук - http://kellymom.com/bf/normal/weight-gain-metric/
А я кажи,колко е наддаването от кантара само на педиатъра и за колко дни.Не е коректно да гледата от изписването,ако тогава е мерено на друг кантар.


Точно това е тъпото. От предната ни среща (11.12) е качил само 100 гр; преди това за 1 седмица бе наддал 350 (като му додавах по 30мл на ядене).

# 717
  • Варна
  • Мнения: 6
И аз мисля, че 700 гр си е съвсем нормално.
НИе преди да почнем да се дохранваме с АМ беше качила само 200 гр. за две седмици, аз почти не спях в опитите си да я кърмя, тя не искаше да суче, давай изцеждай и давай от шише. Направо бях попаднала в черна дупка. На мен даването на АМ ми помогна да се успкоя, че беболинка не е гладна, да спя повече и съответно кърмата ми се увеличи значително. В момента имаме може би най много две хранения с АМ всички останали са кърма, като се надявам сккоро съвсем да махнем АМ.
А за увеличаването на кърма, моята рецепта е сън и спокойствие. Аз поне като се наспя и после изцеждам доста повече от нормалното. Peace

Много благодаря на всички за споделените идеи за коледни подаръци на бебчовците и най вече на Ейджълс за линковете   bouquet. Ние се спряхме на морското конче. Heart Eyes Оказа, се че в магазина пеят много по-малко, защото има една пластинка отзад и като се махне си пее 5 минути. Сега малката говори на кончето, много е сладка. И 
Някой има ли лъвчето, защото в магазина много кратки бяха мелодийките, да не би и принего да е същия номер.

# 718
  • Мнения: 731
Въпрос към ЛЛЛ

Здравейте, момиченцето ни се роди 3800 гр., 51 см, изписаха я на 3 ден с тегло 3550 гр. Кърмя я на поискване, има 4-5 наакани памперси дневно, 1 по-дълъг сън 4  часа и аз очаквах, че всичко ще е наред, но днес като я претеглиха се оказа, че е наддала само 350 гр. и педиатъра предписа дохранване с адаптирано мляко. Притеснявам се, че по този начин кърмата ще започне да спира Sad След като се прибрахме от лекаря я накърмих и предложих мляко от шишенце, но тя отказа. Какво да правя, дали гладува детето  Confused ?


Здравей Dragony,
Разбирам притеснението ти. Мисля, че повечето майки на твое място биха се притеснили - никой не иска бебето да гладува. Тези 350 гр. наддаване от кое тегло ги отчете педиатъра - рожденното, най-ниското или на изписването? Измервано ли е бебчето до сега на тази везна? Освен теглото педиатъра измери ли ръста? Как са напишканите пелени?

Теглото на повечето бебета 3-4 дни след раждането спада в рамките на 5-7%, а след това започва да се качва. Обикновено бебетата се изписват когато започнат да наддават. Минималното наддаване на кърменето бебе до 3 месечна възраст е 110-200 грама на седмица.

При съмнения за количеството мляко, което бебето приема, на някои майки  помага да се опитат да скъсят интервала между отделните хранения, т.е. ако едно бебе суче на всеки 3 часа майката предлага на 2. Ако бебето е гладно, то би било склонно да се суче. Ако не е, то си показва красноречиво.

Смяната на гърдите в рамките на едно кърмене помага на други майки. Това може да се прави 2-3 пъти в рамките на едно кърмене тъй като организмът ни започва да произвежда кърма в момента, в който гърдата се изпразни (за това е добре да се остави бебето да изсуче добре първата гърда преди да се предложи втората). Тази кърма слиза на порции през определен интервал от време. Така връщайки бебето няколко пъти му се дава възможност да приеме повече мляко. Компресията може да помогне за по-доброто изпразване на гърдата. Ако след това бебето продължава да изглежда гладно, може да му се предложи добавка по възможност не с шише, а с чашка, лъжичка, дозатор, капкомер или друго. Пиенето на мляко от шише и сукането от гърда се различават и при някои бебета е възможно да доведе до объркване.

Мога да предложа и няколко статии свързани с кърменето, които могат да представляват интерес - Първо довърши първата гърда и Мога ли да дохранвам кърменото си бебе?

Надявам се, че информацията ще ти помогне и ти пожелавам скоро да нямаш поводи за притеснение  Hug

# 719
  • Мнения: 731
Имам въпрос към ЛЛЛ или ако някоя друга мама знае, моля да помогне.
Тези контейнери за кърма
 http://www.novobebe.com/Chicco-%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0 … C%D0%B0-4639.html могат ли да бъдат сложени в този нагревател
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=5651&cat=33.


Neli___, не разполагаме с информация във връзка с въпроса ти. Може би в някой магазин биха могли да те ориентират до колко са съвместими  Peace

Общи условия

Активация на акаунт