За бутането на пари на оркестъра

  • 6 557
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 143
Съжалявам, че чак сега се включвам, но си загубих темата. Бях малко по кратка и не уточних - сумата няма да ни обрече на мизерия, но до взимането на моята заплата имаме разходи, които ще трябва да съкратим.
На заведение ходим рядко - може би един път в годината и не мисля, че сме направили кой знае какво престъпление. Нямаше да ме е яд ако парите бяха дадени за сметката, защото си е заслужил празника. Не смятам, че е друго ниво човек само защото харесва такава музика, като говорим за кръчмарска музика, моля, моля но не мисля, че македонските и руските песни са някакъв бълвоч.
Заведението беше на добро ниво и на музикантите се плаща от собственика.
Исках да си сверя часовника, само аз ли съм скъперник за такива видове разходи или има и други като мен, а не да се обсъжда колко пари взима половинката, дали обича алкохола и какво ни е правото да ходим на заведение.

# 31
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Певиците и те са хора и те хляб хапват.Нали знаете приказката-Който плаща, той поръчва музика.В случая като иска поздрав ще си плаща.Да си е правил сметката, а не жена му да реве.Работата на този мъж е как беше-На гол тумбак чифте пищови.Като нямаш пари за певица да ти пее на ухото си пий кротко ракията и не влизай в излишен преразход.

# 32
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 315
... защото си е заслужил празника.

Това е най-важното.  Hug

# 33
  • Мнения: 143
... защото си е заслужил празника.

Това е най-важното.  Hug

 Hug
малко хора ме разбраха

# 34
  • Мнения: 6 365
А оркестърът ако е симфоничен, не мога да разбера на диригента ли
да давам кинти или на първата цигулка...

# 35
  • Мнения: X
Никога не съм била на рок-концерт в клуб, където публиката замеря музикантите с пари, изненадах се.
И аз се изненадах, но очевидно и след феновете на рока има и ... от тази порода.  Hug

# 36
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Колко осъдителна жлъч...
А жената каза - ходим рядко на заведение.
Голяма работа, станало му кеф на човека, платил си. Били са заедно, заслужил си е празника... Ако беше отишъл сам в кръчма да ги изпие или да залага някъде?!
А то - семейна веселба.

Преди години, на клетвата на брат ми бях с нашите в едно заведение. На баща ми му беше кеф и викна цигуларя да му свири на уше. Тогава много ме беше срам/яд, но сега разбирам, че точно в тези дребни кефове се крие "солта и пипера" на живота. Който е твърде кратък и не струва 60 лв.

П.П: като малка много често ходехме на ресторант. И всеки път оркестърът поздравяваше нашите. Чудела съм се  newsm78, откъде ги познават и знаят кога какво празнуват. После разбрах... Лека му пръст на дядо ми  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: X
Ако авторката не се беше оплакала, че нямало с какво да си напазаруват, никой нямаше да го направи на въпрос. Явно тя самата не го намира за нормално. Ако го намираше, нямаше да пусне темата.

# 38
  • Мнения: 2 187
... защото си е заслужил празника.

Това е най-важното.  Hug
+1 PeaceИ аз мисля така и е без значение дали ще дадеш пари за поздрав
или ще почерпиш всички в заведението по едно питие.
Има такива моменти и нека им се насладим !
Към авторката - целуни съпругът си и забрави тази сума.А кое е заведението ? Благодаря!

# 39
  • Мнения: 2 448
Ще извините скъперника в мен, но, когато някой е ограничен финансово и дребни суми в повече над предвидените месечни го заплашват да си ляга гладен, то не миткосва по кръчми.
Е, сега , и Хасан е човек. Дай да забраним и най дребните удоволствия на бедните и да си седят  по къщята и от работа в къщи и пак там.
С половинката си съм нямала подобен род изхвърляне в харчовете, по скоро аз мога да съм тази, която ще даде последните пари за "купуване на емоция" па ако ще и после да мизерувам известно време.
На оркестър не бих дала, защото не обичам този тип музика, но за друго - да.

# 40
  • Мнения: 10 547
Съгласна съм, но Хасан трябва да знае, че когато за вечер е го играе човек, а после е заплашен седмица ще бъде низвергнат като Айше, не трябва да негодува.

# 41
  • Мнения: 2 448
Аз не разбрах да е негодувал, но и малко през пръсти прочетох темата.

# 42
  • Мнения: 10 547
Негодувал е. Писа авторката. Вероятно се е ядосал на постъпката си- утрото е по-мъдро от вечерта.
Аз за друго се хванах- за сумата. Прекалено малка е, за да не се отчете като фактор, че Хасан рядко ще бъде човек. Гадно е, знам и много човеци са в същото положение.

# 43
  • Мнения: 2 448
Негодувал е. Писа авторката. Вероятно се е ядосал на постъпката си- утрото е по-мъдро от вечерта.
Аз за друго се хванах- за сумата. Прекалено малка е, за да не се отчете като фактор, че Хасан рядко ще бъде човек. Гадно е, знам и много човеци са в същото положение.
Именно, за това все пак по добре рядко, отколкото никога. Защото ако постоянно се стискаш и парите все не стигат, целия ти живот ще е само едно стискане и нищо повече. Пък така, може за един ден да си човек, после мизерия, но ако и от тези емоции се лишиш, за какво живееш ...

# 44
  • Мнения: 10 547
Ето, аз съм на противоположното мнение. Колко е хубаво, че светът е шарен.  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт